Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.audioaffair.co.uk/TEAC-A-H01-Integrated-Amplifier-+-DAC/product_5345

 

Witam czy ktoś z as miał przyjemnośc słuchać wzmacniaczy TEac słyszałem że daci produkują niczego sobie?

 

A tu jest prawie wszystko! tylko zależy jakiej jakości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie tak myślałem ewentualnie coś z qeda lub widziałem też za nie duże pieniadze coś takiego ktoś was miał styczność z takimi kablami?

 

http://www.ebay.co.u...=item564ad3386d

 

A co byście polecili z IC? bo narazie to jakieś buble za 1f

 

Oczywiście na początek z jednym zerem;-)

 

nie miałem kontaktu z tym van damme. Zostałbym raczej przy chordzie.

 

 

Co do IC to myślałem też o jakimś chordzie np Crimson, Cobra, Chameleon ale nic o nich nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem QED silver anniversary i Chordy silver screen ( mam jeszcze ) ale i tak używam zwykłych drutów podtynkowych za parę funcików bez żadnego marketingowego bełkotu i macanek :)

Jestem zadowolony i na razie nic nie zmieniam. Nie chce niczego sugerować po prostu na tych kablach mam więcej basu i może trochę lepszego i to mi odpowiada bo jak wiadomo wyżej wymienione kable dawały średnice i górę z czego nie byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sens mojego wpisu jest taki, że kup kabel uczciwej firmy - a QED jest na rynku ponad 30 lat, w dobrej cenie i jakości.

 

I widzisz jaką Ty jesteś ofiarą marketingu ... bo oni są 30 lat na rynku ... to co ? Kabel podtynkowy jeszcze dłużej i co ? Znaczy że jest do kitu ? Bez urazy oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem QED silver anniversary i Chordy silver screen ( mam jeszcze ) ale i tak używam zwykłych drutów podtynkowych za parę funcików bez żadnego marketingowego bełkotu i macanek :)

 

też używam tanich kabli bo te chordy co mam to chyba najtanszy ich produkt. Wcześniej miałem przez chwilę podpięte zwykłe OFC 2,5mm , które były przeznaczone do samochodu. Róznicy między nimi chyba nie słyszałem... Ktoś mógłby powiedzieć , że to dlatego że dalej to tanie kable. Ja raczej jestem sceptyczny co do kabli ale chyba jeszcze trochę jestem na etapie że chciałbym wierzyć, że wprowadzają jakieś zmiany. Pewnie może za jakiś czas zmienię na jakieś trochę droższe żeby mieć duchowy spokój a czy będę słyszał różnicę tego nie wiem.

 

Na chwilę obecną muszę jakiś IC dokupić. Coś używanego i za nieduże pieniądze

 

a QED jest na rynku ponad 30 lat

 

i pewnie nie on jeden ma taki staż na rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

i pewnie nie on jeden ma taki staż na rynku :)

 

KImber 4PR też ma podobny staż, miałem to i wiem, że nie ma jakiejś specjalnej różnicy.

 

bo to nie jest tak, że ja olałem kwestię kabli - po prostu, przesłuchałem ich trochę i zszedłem na ziemię.

(tak. wiem, że to dziwne jest - ale ja to słyszę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sieciowe, to już jest czyste voodoo. IC też mam najtańsze z QED.

 

Osobiście nie wiem nie testowałem, w sumie to nie mam prawie żadnego porównania jeśli chodzi o kable. Jak ktoś widzi/słyszy różnice to ok , jak nie to też ok :) IC jakiś tam kupie bo będę musiał a głośnikowe pewnie też zmienię na jakieś trochę lepsze jeśli upoluje coś w miare ciekawego w rozsądnej cenie choćby dla samego porównania i przekonania się osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam IC i glosnikowe wnosza delikatne zmiany w systemie. Bynajmniej u mnie tak bylo. Sieciowki nie slyszalem, chcialem slyszec ale jednak okazalo sie ze nie slyszalem:) Jedyny plus to ze mam tam 2x2,5 mm2 a nie 2x0,7mm2 z tego kabelka komputerowego. Spokoj ducha:)

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem sobie na strony Qed i Chorda. Na stronie chorda wyczytałem, że zaprzestali produkować dedykowane kable bi-wire gdyż uważają , że pojedyncze kable są lepsze niż bi-wire. Było napisane, że lepiej mieć lepsze pojedyncze niż w tej samej cenie gorsze bi-wire.

 

"We have taken a decision to discontinue our range of dedicated bi-wire cables. The reason for this is that in the vast majority of cases we believe that the best, and importantly the most musical performance is obtained by using the best quality single wire speaker cable that falls within your budget, rather than a bi-wire cable of the same cost.

As an example for a similar cost. In place of a set of bi-wireable Rumour 4, the heavier gauge conductors of Odyssey 2 will bring definition, detail and dynamics and most important of all, a greater sense of musical coherence, all of which will lead to a more involving and immersive musical experience. We believe that the majority of hi-fi systems will perform at their most coherent best when single wired. There are of course exceptions to the rule and we are very happy to build bi-wire sets of speaker cable using two sets of single wire cable. The typical termination for these would be both sets of cables connected to one pair of banana plugs at the amplifier end and two pairs of banana plugs at the speaker end. These sets can be produced to order for those systems where bi-wiring is definitely the better option"

 

Co wy na to Panowie?? osobiście uzywacie single wire czy bi-wire?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto bi-wire.

 

Kup normalne single i bedzie git. Najlepiej uzywane - bedzie tanio i problem wygrzania z glowy hehe :)

 

Cos z tanich i dobrych - chord epic twin , stereovox firefly ktorego mam tez jest niezly ale u mnie gralo to na ostro/otwarcie. Do zmulonego systemu bedzie super.

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto bi-wire.

 

Kup normalne single i bedzie git. Najlepiej uzywane - bedzie tanio i problem wygrzania z glowy hehe :)

 

Cos z tanich i dobrych - chord epic twin , stereovox firefly ktorego mam tez jest niezly ale u mnie gralo to na ostro/otwarcie. Do zmulonego systemu bedzie super.

 

pozdr

 

obecne kable mam w bi-wire ale tak właśnie sobie myślę , że chyba kupie single wire ale trochę lepsze.

 

Chord epic twin to trochę zbyt wysoka cenowo półka dla mnie szybciej już skusiłbym się na rumour lub odyseey

 

Moj exposure z eposami raczej zmulony nie jest a i góra czasami potrafi być lekko ostra gdy nagranie jest słabszej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Chord Carnival Silverscreen vs Qed Revelation?? Pierwszy wszędzie chwalony w swojej cenie i jest to chyba miedziany kabel , drugi dosyć wysoki model qeda - posrebrzany. Z tego co wyczytałem to chord bardzo elastyczny a Qed dość sztywny.

 

w sumie w cenie tego qeda jest chord rumour 2.

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Chord Carnival Silverscreen vs Qed Revelation?? Pierwszy wszędzie chwalony w swojej cenie i jest to chyba miedziany kabel , drugi dosyć wysoki model qeda - posrebrzany. Z tego co wyczytałem to chord bardzo elastyczny a Qed dość sztywny.

 

Posiadam teraz chorda w/w fajny kabelek;-) Ale nie mam go z czym porównać także sie nie wypowiem czy gra czy nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiesz, że nic nie wiesz :)

 

niestety :(

 

Posiadam teraz chorda w/w fajny kabelek;-) Ale nie mam go z czym porównać także sie nie wypowiem czy gra czy nie....

 

No ale zadowolony jesteś z niego?? Masz azura a to raczej jasno grający wzmak. Kabel nie podbija sybilantów?? Góra nie jest ostra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale zadowolony jesteś z niego?? Masz azura a to raczej jasno grający wzmak. Kabel nie podbija sybilantów?? Góra nie jest ostra??

Szczerze jak leci z kompa to jest spoko ale gdy podłącze pod CA dvd 55 to jest tragedia same ssss przewaliłem 20 płyt bo łudziłem sie że usłysze choć w jednej piosence ładną góre ale nic z tego ale może być wina połączenia tych CA ze soba;-) A co do kabelka sie zabardzo nie wypowiem bo to jest mój pierwszy normalny kabelek;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bi-wire - Tannoy zaleca

 

No i bądź tu mądry... :) producent kabli nie zaleca a kolumn poleca

 

Szczerze jak leci z kompa to jest spoko ale gdy podłącze pod CA dvd 55 to jest tragedia same ssss

 

pewnie tak skoro z PC jest ok a CA dvd55 nie to zapewne te dvd robi Ci taki bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.