Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i bądź tu mądry... :) producent kabli nie zaleca a kolumn poleca

 

Dokładnie teraz mam podłączone single ale myśle że przy podłączeniu np. 2X chrord tej samej serii bedzie lepiej ponieważ przerażają mnie te blaszki z tyłu kolumn które łączą wejścia zapewne nie są dobrej jakości;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat nie jest problem bo można je zastąpić jumperami wykonanymi z dowolnie wybranego kabla

 

Też tak właśnie myślałem no zobaczymy co z tego bedzie może kiedyś pokusze sie o lepsze kable lub wypożycze i zobacze czy warto dokładać 100f lub więcej;-)

 

A swoja droga ciekawe co kable za 1000f maja w środku może złoto?

 

bo nie każdy złoty łancuszek tyle kosztuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga ciekawe co kable za 1000f maja w środku może złoto?

 

bo nie każdy złoty łancuszek tyle kosztuje;)

 

na pewno mają coś wiecej niż te tanie ale głownie na ich cenę wpływa już wykonanie i wykończenie. np skórą , złote nici itp do tego jakieś super opakowanie i duużżoo marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kable glosnikowe kupione :) udalo sie wyrwac na ebayu za dobra cene Qed revelation w single wire. Sa to kable z serii Signature a wiec z tego co widzialem na stronie Qeda najwyzsza seria. W teorii brzmi niezle. Zobaczymy jak w praktyce i czy wogole uslysze jakas roznice do moich budzetowych chordow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kable glosnikowe kupione :) udalo sie wyrwac na ebayu za dobra cene Qed revelation w single wire. Sa to kable z serii Signature a wiec z tego co widzialem na stronie Qeda najwyzsza seria. W teorii brzmi niezle. Zobaczymy jak w praktyce i czy wogole uslysze jakas roznice do moich budzetowych chordow.

 

To czekamy na te pare słów i zobaczymy jak sytuacja wygląda;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojda i podlacze to cos tam napisze ale nie spodziewaj sie gorno lotnych opowiadan o poszczegolnych dzwiekach i detalach bo niestety jestem noga w takich opisach hehe :)

 

Trzeba jeszcze rozejrzec sie za jakims IC. Chyba wypadaloby cos Qeda co by bylo do pary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie jaką będziesz miał gorę, bo to posrebrzany jest.

 

oby sie nie pogorszyla... chcialbym aby byla lepsza niz jest teraz. Zobaczymy jak sreberko dziala. Jak myslisz jaki IC by do tego mogl pasowac z Qeda?

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qed ...to nie srebro

 

piszac srebro mialem na mysli posrebrzane. Wiadomo , ze w tych kwotach nie jest to przewod srebrny. Jednakze czy do mojego systemu takowy jest mi potrzebny? Mam kupic kable , ktore kosztuja tyle co moj system?

 

 

Co do reszty to nie oceniam poglądów innych... każdy ma swoje...

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Mam kupic kable , ktore kosztuja tyle co moj system?

 

droższe - koniecznie ;)

 

kolega ze Szkocji to reprezentuje szkole antyaudio czyli jego opinie sa nic nie warte tak jak i opinie chorych audiofili....

 

kolega ze Szkocji, to uważał na fizyce ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczka a mianowicie o sluchanie muzy z plikow. Nie ukrywam, ze ten temat co jakis czas wraca do mojej glowy ze wzgledu na jego wygode i funkcjonalnosc. Wiadomo zbieranie plyt jest fajna sprawa ale dosc kosztowna i trzeba miec tez miejsce na ich trzymanie.

 

Jezeli sluchacie w ten sposob to powiedzcie jak z dostepnoscia muzyki jest, skad ja bierzecie. Jesli z internetu to czy pliki kupujecie czy poprostu sciagacie w wiadomy sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sluchacie w ten sposob to powiedzcie jak z dostepnoscia muzyki jest, skad ja bierzecie. Jesli z internetu to czy pliki kupujecie czy poprostu sciagacie w wiadomy sposob?

 

Z dostępnoscia jest jak wybrać sie po chleb do sklepu;-)

 

Ja głównie pobieram (ściągam) i naprawde jest tego troche w sieci a jak chcem posłuchać z płytki to poprostu nagrywam;-)

 

A co do org. to co weekend wybieram sie na karbut (bazar) i kupuje całą reklamówke za 5f i zawsze coś sie trafi co jest w moim guście;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czasami jade na car boot ale kupilem tam moze kilka plytek zaledwie. Wiekszosc kupuje na ebayu jako lekko uzywane i nie sa to duze pieniadze za szt ale jak juz sie ich uzbiera kilkaset to kwota robi sie spora. Wydaje mi sie , ze gdybym mial przejsc na pliki to dalbym sobie spokoj z cd calkowicie... no chyba ze do auta cos wypalic.

 

Sciagasz tylko pliki bezstratne? odtwarzasz z PC czy uzywasz czegos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czasami jade na car boot ale kupilem tam moze kilka plytek zaledwie. Wiekszosc kupuje na ebayu jako lekko uzywane i nie sa to duze pieniadze za szt ale jak juz sie ich uzbiera kilkaset to kwota robi sie spora. Wydaje mi sie , ze gdybym mial przejsc na pliki to dalbym sobie spokoj z cd calkowicie... no chyba ze do auta cos wypalic.

 

Sciagasz tylko pliki bezstratne? odtwarzasz z PC czy uzywasz czegos innego?

 

Raczej tylko flac,ape no chyba że utwór strasznie wpadł mi w ucho a nie ma go w lepszym formacie to pocieszam sie mp3;-)

 

A co do odtawrzania to odtwarzam z lapka ale jak narazie posiadam tylko realteka ale na dniach odpale stacjonarke i pusze z M-audio 24/96 powinno być lepiej;-)

 

Wydaje mi sie , ze gdybym mial przejsc na pliki to dalbym sobie spokoj z cd calkowicie... no chyba ze do auta cos wypalic.

 

Tu sie z tobą zgodzę tylko martwi mnie fakt jakości z pc a cd-eka ciekawe czy da sie to jakoś pogodzić żeby nie było różnicy w jakości;-)

 

Czaje sie też na jakiś odtwarzacz vinyli bo to jednak klasyka i ładnie sie prezentuje;_)

 

Też nie raz zastanawiałem sie nad przejściem na odtwarzanie z PC ale przy kartach których posiadałem creative 5.1 usb i realteka jakośc była lipna o wiele lepiej zagrał blu-ray samsunga dlatego ciężko sie przekonać a słuchałeś może jakiś przyzwoitych dac-ów kart usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie sluchalem. temat dacow i sluchania z plikow high res jest mi obcy i dopiero tak zaczynam sie tym interesowac, czytac i dowiedziec sie jak to mowia " co z czym sie je "

 

piszac sluchanie z plikow niekoniecznie mialem na mysli z PC. Moze jakies inne rozwiazanie - odtw strumieniowy lub jeszcze cos innego. dokladnie nie wiem jakie sa dostepne opcje w tej materii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszac sluchanie z plikow niekoniecznie mialem na mysli z PC. Moze jakies inne rozwiazanie - odtw strumieniowy lub jeszcze cos innego. dokladnie nie wiem jakie sa dostepne opcje w tej materii

 

W sumie racja jest troszke tego może właśnie odt.strumieniowy zatąpi cd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie kable Revelation Qeda

 

Pierwsze odsłuchy zrobione. Kilka piosenek przesłuchanych chociaż nie było łatwo ( 4 letni syn w tle ciągle hałasujący ). Pierwsze podłączenie i lekki szok. Dźwięk jakiś taki schowany , mocno ściagniety do środka a część instrumentów tak jak by grało gdzieś daleko. Exposure ma 8 wejść po 4 na prawą stronę i lewą. Kable wpiąłem pod prawą stronę. Jednak coś mnie tknęło i wpiąłem tak samo z powrotem swoje stare kable w bi-wire i grało tak samo ( wcześniej podpięty był jeden do lewego, drugi do prawego wejścia). Wypiąłem kable i wpiąłem 2 w prawą i 2 w lewą stronę i dźwięki się poszerzył, stał się wyraźniejszy i jakby głośniejszy. Gitarka w Dire Straits stała się wyraźna ( wcześniej jakby stłumiona i jakby grała gdzieś na środku daleko w tle ) a osoba na niej grająca pojawiła się po lewej stronie. Ciekawy jestem czemu taka różnica w dźwięku ma miejsce przy tych dwoch różnych podłączeniach. Wpiąłem wiec Qeda jeden głośnik na lewą stronę, drugi na prawą. Dźwięk wydaje się uporządkowany a scena szeroka. W tych kilku utworach nie usłyszałem żadnego syczenia ani ostrzenia góry. Bardzo fajnie i wyraźnie za to słychać w tle dzwoneczki i tego typu smaczki. Ogólnie pierwszy kontakt pozytywny. Dam mu trochę czasu żeby się osłuchać i wtedy wrócę do starych kabli żeby zobaczyć czy czegoś będzie mi brakować w dźwiękach.

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odsłuchy zrobione. Kilka piosenek przesłuchanych chociaż nie było łatwo ( 4 letni syn w tle ciągle hałasujący ). Pierwsze podłączenie i lekki szok. Dźwięk jakiś taki schowany , mocno ściagniety do środka a część instrumentów tak jak by grało gdzieś daleko. Exposure ma 8 wejść po 4 na prawą stronę i lewą. Kable wpiąłem pod prawą stronę. Jednak coś mnie tknęło i wpiąłem tak samo z powrotem swoje stare kable w bi-wire i grało tak samo ( wcześniej podpięty był jeden do lewego, drugi do prawego wejścia). Wypiąłem kable i wpiąłem 2 w prawą i 2 w lewą stronę i dźwięki się poszerzył, stał się wyraźniejszy i jakby głośniejszy. Gitarka w Dire Straits stała się wyraźna ( wcześniej jakby stłumiona i jakby grała gdzieś na środku daleko w tle ) a osoba na niej grająca pojawiła się po lewej stronie. Ciekawy jestem czemu taka różnica w dźwięku ma miejsce przy tych dwoch różnych podłączeniach. Wpiąłem wiec Qeda jeden głośnik na lewą stronę, drugi na prawą. Dźwięk wydaje się uporządkowany a scena szeroka. W tych kilku utworach nie usłyszałem żadnego syczenia ani ostrzenia góry. Bardzo fajnie i wyraźnie za to słychać w tle dzwoneczki i tego typu smaczki. Ogólnie pierwszy kontakt pozytywny. Dam mu trochę czasu żeby się osłuchać i wtedy wrócę do starych kabli żeby zobaczyć czy czegoś będzie mi brakować w dźwiękach.

 

Hmmm....a jednak coś jest na rzeczy no to czekamy na dalsze opinie;-)

 

co lepsze i jak podłaczamy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposob w jaki podlaczylem pierwszy raz byl bledny ( sprawdzilem w instrukcji exposure i jeden do lewego drugi do prawego powinnien byc podlaczony ). Nie wiem czemu tak wpialem bez pomyslunku... czasami czlowiek robi podstawowe bledy...

 

wracając do rozmów o słuchaniu z plików to bardzo mi się podobało pewne rozwiązanie, które miał Angol od którego kupowałem moje eposy. Niestety nie wiem jak dokładnie miał to rozwiązane, połączone bo widziałem tylko kolumny i wzmak ale muzykę wybierał i puszczał korzystając z tabletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do rozmów o słuchaniu z plików to bardzo mi się podobało pewne rozwiązanie, które miał Angol od którego kupowałem moje eposy. Niestety nie wiem jak dokładnie miał to rozwiązane, połączone bo widziałem tylko kolumny i wzmak ale muzykę wybierał i puszczał korzystając z tabletu.

 

A to ciekawe może jakiś odt..wi-fi we wzmaku? (strzał)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, jesli moge sie wtracic, testowalem kilka rozwiazan i najtanszym rozwiazaniem jesli chodzi o sluchanie plikow jest sqeezebox+DAC , mimo ze SB ma w sobie wolfsona 24bit-owego, SB ciagnie pliki bezprzewodowo z kompa poprzez Wii na ktorym zainstalowany jest media server, zamiast kompa mozemy postawic jakikolwiek serwer i postawic gdzie nam sie podoba, do obsługi SB mozna uzywac pilota ktory jest w komplecie, smartfona lub tabletu. Ja używam SB duet ale polecam SB touch ze wzgledu na mozliwosc wczytywania plikow z karty sd i przedewszystkim dlatego, ze touch czyta pliki o wysokiej gestosci a duet niestety nie. Oczywiscie jesli mowa o jakims tanim rozwiazaniu bo jesli ktos ma na zbyciu ponad 1tys GPB to oczywiscie polecam linn Majik DS lub SB transporter ale ten drugi w tej chwili do dostania chyba tylko na amerykanskim rynku (wg wielu opinii SB transporter bije na glowe konkurencję )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.