Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się na tym jednakże dużo było tematów o przeróbkach Beresfordów bo o nich chyba mówisz , więc chyba coś w tym jest , że ludzie dają je do przeróbek... Fabrycznie nie są wystarczająco dobre??

 

To nie tak, chodzi o cene, nawet fabrycznie nowy mozesz kupic w wersji podstawowej , po pierwszy, po drugim modzie ale wtedy jego cena rosnie i to wszystko zalezy od rezszty toru, jesli masz reszte nie najlepszej jakosci to poprosstu szkoda przeplacac i lepiej kupic wersje podstawowa

wlasnie widze, ze pojawil sie nastepny model i kosztuje tylko 149,99

http://www.homehifi.co.uk/products/TC-7530DC.html

 

Ty przecież masz CD z lampowym wyjściem ? Więc tak samo pewnie jest z tym Beresfordem zresztą też planowałem go kupić ale wybrałem DacMagica w ciemno .

 

Czy my kolego nie umawialiśmy się kiedyś na jakiś odsłuch ? Mieszkamy niedaleko siebie.

 

tak wstepnie, z tego co pamietam powiedziales ze masz remont czy cos takiego ;)

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wstepnie, z tego co pamietam powiedziales ze masz remont czy cos takiego ;)

To przepraszam za opóźnienie i już pamiętam, nie remont tylko zacząłem robić adaptacje akustyczną która trwa do dziś wiec chyba umówimy się tak czy inaczej bo ona może jeszcze potrwać :) bo już mnie korci na zrobienie paru Skylinów lub więcej QRD 2D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty przecież masz CD z lampowym wyjściem ? Więc tak samo pewnie jest z tym Beresfordem zresztą też planowałem go kupić ale wybrałem DacMagica w ciemno .

 

Tylko, że ja już go kupiłem przerobionego. Ja się na tym nie znam kompletnie. Dokładnie to było tak, że kiedyś zgadałem się z pewną osobą co się tym zajmuje ( przeróbkami cd ) Powiedziałem mu jaki chcę cd ( wybór akurat taki bo podobał mi się stylistycznie i ma dobry dac w sobie ) i on dla mnie go kupił i przerobił po czym mi go przysłał. Co do Beresforda to nie wiem czy przeróbka polega na wstawieniu lamp czy tylko wymiana kondów itp. Fabrycznie mody podnoszą cenę bardzo mocno nierzadko podwajają a nie wiem czy osoba , która robiła mój cd zrobiłaby Daca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przepraszam za opóźnienie i już pamiętam, nie remont tylko zacząłem robić adaptacje akustyczną która trwa do dziś wiec chyba umówimy się tak czy inaczej bo ona może jeszcze potrwać :) bo już mnie korci na zrobienie paru Skylinów lub więcej QRD 2D...

 

I jak idzie?

 

Może podeślesz jakieś foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja już go kupiłem przerobionego. Ja się na tym nie znam kompletnie. Dokładnie to było tak, że kiedyś zgadałem się z pewną osobą co się tym zajmuje ( przeróbkami cd ) Powiedziałem mu jaki chcę cd ( wybór akurat taki bo podobał mi się stylistycznie i ma dobry dac w sobie ) i on dla mnie go kupił i przerobił po czym mi go przysłał. Co do Beresforda to nie wiem czy przeróbka polega na wstawieniu lamp czy tylko wymiana kondów itp. Fabrycznie mody podnoszą cenę bardzo mocno nierzadko podwajają a nie wiem czy osoba , która robiła mój cd zrobiłaby Daca

moj jest po pierwszym modzie i tez kupilem go od goscia ktory to robil i z tego co wiem to wlasnie wymienil kondensatory, to samo zrobi w moim SB

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak idzie?

 

Może podeślesz jakieś foto?

Na razie mam trochę inne zajęcia ale o tym myślę a to już jest coś :) po drugie muszę zasięgnąć rady jaki dokładnie zrobić bo mam mały pokój i żeby było najefektywniej.

Fotkę QRD 2D z parametrami wrzuciłem w innym temacie i chyba wiesz w gdzie jak nie to prześle jeszcze raz nie ma problemu.

Jak to wygląda na dzień dzisiejszy postaram się wrzucić może jutro .

Edytowane przez maryjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam trochę inne zajęcia ale o tym myślę a to już jest coś :) po drugie muszę zasięgnąć rady jaki dokładnie zrobić bo mam mały pokój i żeby było najefektywniej.

Fotkę QRD 2D z parametrami wrzuciłem w innym temacie i chyba wiesz w gdzie jak nie to prześle jeszcze raz nie ma problemu.

Jak to wygląda na dzień dzisiejszy postaram się wrzucić może jutro .

 

Pewnie jak coś zawsze sie przyda;-) Są chęci to już dobrze a co z zestawem pomiarowym dasz rade podesłać czy potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Ostatnio dokupiłem też zasilacz Tomanka do zestawu i na razie się na ten temat nie wypowiem bo chcę pograć kilka tygodni i przełączyć na ten który był oryginalnie i wtedy zobaczyć różnice.

 

ale pierwsze wrażenie - tylko tyle - nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przepraszam za opóźnienie i już pamiętam, nie remont tylko zacząłem robić adaptacje akustyczną która trwa do dziś wiec chyba umówimy się tak czy inaczej bo ona może jeszcze potrwać :) bo już mnie korci na zrobienie paru Skylinów lub więcej QRD 2D...

 

Nie widze zadnego problemu w weekendy jestem raczej dyspozycyjny :)

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj jest po pierwszym modzie i tez kupilem go od goscia ktory to robil i z tego co wiem to wlasnie wymienil kondensatory, to samo zrobi w moim SB

 

muszę skontaktować się z tym znajomym od CD-ków i spytać czy zrobiłby upgrade takiego Daca. Czy w takim np beresordzie jest w ogóle miejsce aby wstawić lampy w analogowy tor??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę skontaktować się z tym znajomym od CD-ków i spytać czy zrobiłby upgrade takiego Daca. Czy w takim np beresordzie jest w ogóle miejsce aby wstawić lampy w analogowy tor??

 

gdzies tu na audiostereo pojawia sie forumowicz o nicku gradofan, z tego co wiem to zajmuje sie upgradem beresfordow, i chyba jest tez przedstawicielem beresforda na polske takze chyba jest dosc zorientowany, wyslalem ci link do jego strony , chyba bedzie mogl ci udzelic odpowiedzi

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zerknę na to. Napisałem też maila do tego mojego znajomego zobaczymy co odpisze.

daj znac co ci odpowiedzial to pomysle o czyms takim w moim beresie zaraz po tym jak zmienie przedwzmacniacz na lampowy

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Dziś na stronie Qeda przeczytałem nt kabli revelation " Dla ułatwienia montażu oraz w celu zapewnienia prawidłowego sfazowania kolumn, żyła „dodatnia” jest wyraźnie zaznaczona " ( zaznaczona + ). No to podchodzę do kabli sprawdzić z ciekawości jak jest założona konfekcja i co widzę?? Minusy założone na plusie. Nie wiem czy to rzeczywiście ma jakieś znaczenie ale nawet coś takiego angole muszą spaprać...

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pierwsze wrażenie - tylko tyle - nic więcej.

Nie było kolosalnej zmiany, po drugie nie przysiadłem i nie słuchałem go tak analitycznie co się zmieniło, nie przepinałem starego i znowu nowego żeby wychwycić różnice. Po prostu jest wpięty i za jakiś czas wrócę do starego i zobaczę co się zmieniło.

Nie widze zadnego problemu w weekendy jestem raczej dyspozycyjny :)

No to dam znać na PW i się umówimy już konkretnie.

 

odczułeś dużą różnicę ??

Tak, w basie i separacji instrumentów, odkryło się więcej szczegółów.

Panowie, nie ekscytujmy się sztucznymi rozpraszaczami - to wszystko, jeszcze nie tak dawno temu, załatwiały półki z książkami :)

Jestem prostym człowiekiem, nie czytałem książek w szkole i nie mam ich w domu więc taniej mi wyszły dyfuzory i się nie oszukuję że jestem inteligentny a Ty na jakie częstotliwości stroisz swoje regały z książkami ? Nie bierz do siebie :)

Kolego ...maryjan Focale to nie dla NVA......nawet nie wiesz co tracisz...

 

To co by kolega proponował do 400F używane z rozdzielczością Focali tylko że z większym basem równie dobrze kontrolowanym lub lepiej oczywiście ?Kiedyś chyba pytałem na PW i kolega radził REGE ?

Edytowane przez maryjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.uk/itm/150899469262?_trksid=p5197.c0.m619

 

Najlepsze bez zwrotnicy kolumny .Czy wzmacniacz sie nagrzewa?

 

Raczej nie, nie nagrzewa się. Z tym że słuchałem Eposów M15.2 i niestety nie podeszły mi, to te Focale co mam są lepsze bardziej rozdzielcze, muzykalne z lepiej kontrolowanym basem nie tak dobrze słyszalnym (Eposy mają lepiej słyszalny bas i lepszą jakościowo górę ale grają średnicą co mi się nie podoba) Szukam takich kolumn których po 5 min słuchania nie trzeba ściszać czyli myślę że z wycofaną średnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znac co ci odpowiedzial to pomysle o czyms takim w moim beresie zaraz po tym jak zmienie przedwzmacniacz na lampowy

 

Dostałem odp , że robi również Daci. Zastępuje oryginalne wyjście analogowe swoim projektem z lampami. Jedyne wymaganie to miejsce w obudowie na jego projekt.

 

a Livingston jest, co prawda, bliżej Ediego niż Glasgow, ale to nadal Szkocja - oj, chyba się kiedyś nie wymigasz ;)

 

hehe trochę za daleko. Z Grzegorzem kontaktuje się telefonicznie lub mailowo a ewentualne zamówienie realizowane jest przez kurierów. Odbiór osobisty byłby zbyt drogi...

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF jest jedną z mozliwości. Widziałem ten model i mi się podoba ( również stylistycznie choć wolałbym czarny ). Powiem jednak , żeim wiecej wertuje forum tym więcej nazw modeli spisuje sobie na listę potencjalnych zakupów

 

Mi osobiscie też black ale też fajnie w testach wypadł marantz na 7004 ciekawe co lepiej sie spisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rowniez cos ruszylo i zachcialem taniego dobrego daca do podlaczenia Tv i dune hd smart (flac i radio internetowe).

Budzet na poczatek 1000zl :) Jest cos ciekawego?

Czytalem troche o Beresford TC-7530DC i ludzie pisza ze bdb dac ... sluchal ktos? :)

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachcialem taniego dobrego daca do podlaczenia Tv i dune hd smart (flac i radio internetowe).

 

Możesz coś wiecej napisać o ty dune i o jego możliwościach. Nadawałby się do słuchania muzy z dackiem z kompa lub dysku zew?? Daje radę z obsługą dysków zew po usb??

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś przycichło w klubie...

 

intensywnie myślę nad jakimś zastępstwem mojego CA i sam już nie wiem... totalny mętlik w głowie. Im więcej czytam testów,opinii, forum tym bardziej jestem zdezorientowany. Gdy już mam coś na oku to znajduje jakieś mniej pochlebne opinie i pojawiają się wątpliwości. Ciężki orzech do zgryzienia z tym audio jest.

Jeżeli masz kolumny na Bi-weringu, to proponuje Ci kup sobie niedrogiego Linn Intek jakieś 100-130 funciaków. W bezpośrednim starciu przy tych samych komponentach nie ustąpił Roksanowi Caspian, posiada dobre phono mm,mcoraz tor bi- we. pokombinuj z kablami lk20 do lk400.Pozdrawiam jeżeli, natomiast potrzebujesz potęgi brzmienia to proponuje NAD 319,to ojciec 370 ogromne trafo,i jeszcze w miarę solidna konstrukcja, świetnie grające Cambrige Audio P50 do P 80,ceny od 30 funtów,jeżeli lubisz ciepły i duży dźwięk to myślę że by Ci się to spodobało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kolumny na Bi-weringu, to proponuje Ci kup sobie niedrogiego Linn Intek jakieś 100-130 funciaków. W bezpośrednim starciu przy tych samych komponentach nie ustąpił Roksanowi Caspian, posiada dobre phono mm,mcoraz tor bi- we. pokombinuj z kablami lk20 do lk400.Pozdrawiam jeżeli, natomiast potrzebujesz potęgi brzmienia to proponuje NAD 319,to ojciec 370 ogromne trafo,i jeszcze w miarę solidna konstrukcja, świetnie grające Cambrige Audio P50 do P 80,ceny od 30 funtów,jeżeli lubisz ciepły i duży dźwięk to myślę że by Ci się to spodobało.

 

??? Ale żeś suchara wyciągnał :)) Z tamtego dnia w którym pisałem ten post ze sprzętu nie zostało nic. Cały sprzęt został wymieniony... Mimo to dzięki za podpowiedzi... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.