Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To rzut beretem:) jak ogarne adaptacje akustyczna to zapraszam jesli kolega bylby zainteresowany posluchaniem mojego systemu oczywiscie i wymiana doswiadczen. Ja bym chetnie posluchal tego Pro-jact'a :)

 

Jak najbardziej jestem za, co do pro-jecta to ciagle eksperymentuje z kalibracja i dzwiek jest mniej lub bardziej satysfakcjonujacy aczkolwiek zapraszam na odsluch, a ma moze kolega jakies doswiadczenie w analogu??

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za, co do pro-jecta to ciagle eksperymentuje z kalibracja i dzwiek jest mniej lub bardziej satysfakcjonujacy aczkolwiek zapraszam na odsluch, a ma moze kolega jakies doswiadczenie w analogu??

 

Niestety nie mam doswiadczenia z analogiem nie liczac starego gramofonu mojego taty i wspanialych plyt z Akademia Pana Kleksa :) jesli koledze cos to mowi. Ja bardziej sklaniam sie do cyfry... daki, serwery i nowe technologie ale nie wykluczam analogu zupelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam doswiadczenia z analogiem nie liczac starego gramofonu mojego taty i wspanialych plyt z Akademia Pana Kleksa :) jesli koledze cos to mowi. Ja bardziej sklaniam sie do cyfry... daki, serwery i nowe technologie ale nie wykluczam analogu zupelnie.

ja do codziennego sluchania uzywam sb+beeresford, analog to czysta celebracja ;)

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Slyszysz wyrazna roznice pomiedzy SB bez Dac'a i z Dac'kiem?

 

w sb jest wolfson ale tak szczerze to chyba sie nie sprawdza, przynajmniej w sb duo, dzwiek z zewnetrznym dac-iem jest zdecydowanie lepszy, i nie jest to tylko moja opinia, nie wiem jak u innych ale w moim zestawie roznica jest diametralna

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />

w sb jest wolfson ale tak szczerze to chyba sie nie sprawdza, przynajmniej w sb duo, dzwiek z zewnetrznym dac-iem jest zdecydowanie lepszy, i nie jest to tylko moja opinia, nie wiem jak u innych ale w moim zestawie roznica jest diametralna<br />

<br />

<br />

Pytam poniwewaz testowalem pobieznie SB3 z Beresford TC-7510 ibez. Roznica byla minimalna jezeli jakakolwiek. Na dzien dzisejszy mam SB Touch ktor podobno ma zainstalowany lepszy dac ale moge sie mylic bo juz jakis czas minal jak przezucalem fora na ten temat. Nie mailem jeszcze okazji przetestowac z Bersfordem bo dopiero co wprowadzilem sie do nowego lokum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem

<br />

<br />

Pytam poniwewaz testowalem pobieznie SB3 z Beresford TC-7510 ibez. Roznica byla minimalna jezeli jakakolwiek. Na dzien dzisejszy mam SB Touch ktor podobno ma zainstalowany lepszy dac ale moge sie mylic bo juz jakis czas minal jak przezucalem fora na ten temat. Nie mailem jeszcze okazji przetestowac z Bersfordem bo dopiero co wprowadzilem sie do nowego lokum.

 

nie mialem do czynienia z tc-7510 aczkolwiek ponoc jest roznica miedzy 7510 a 7520, faktem jest tez , ze SB Touch ma zdecydowanie lepszego dac'a, wiele tez zalezy od reszty toru, wg mnie roznica jest kolosalna.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

wiele tez zalezy od reszty toru

 

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Technics_SH-GE_70

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Technics_SU-A900D

 

no właśnie - i tu mam największe obawy co do Twojego toru.

wzmacniacz to (bez obrazy) dno i metr mułu, a o korektorze przez grzeczność nie wspomnę.

 

szkoda tego DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Technics_SH-GE_70

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Technics_SU-A900D

 

no właśnie - i tu mam największe obawy co do Twojego toru.

wzmacniacz to (bez obrazy) dno i metr mułu, a o korektorze przez grzeczność nie wspomnę.

 

szkoda tego DACa.

jest taka lacinska sentencja de gustibus non est disputandum, a co do grzecznosci to odsylam do google w celu poznania znaczenia tego slowa

 

sprawdziłem kilkanaście a może i więcej wzmacniaczy i tak sie składa ze dźwięk tego wlasnie wzmaka podpasowal mi najbardziej, luckyguliver zapytal o dacka a ja udzielilem prostej odpowiedzi opartej na moich moze subiektywnych odczuciach, wiec po co twoj komentarz odnosnie wzmaka i korektora, kazdy ma inne wymagania odnosnie dzwieku, poczules sie bardziej dowartosciowany krytykujac wzmak ktory mnie osobiscie sprawia wiele frajdy?? zawsze myslalem ze w tym wszystki chodzi o radosc otrzymywana ze sluchania, natomiast wychodzi na to ze licytowanie sie czyj sprzet jest lepszy jest cecha wielu tak zwanych audiofili. Mam nadzieje ze nie urazilem cie tym co napisalem, nie mialem takiego zamiaru aczkolwiek smuci mnie ilosc żółci wylewanej w niektorych postach

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja najbardziej w UK lubie ceny ...na muzyke zwlaszcza bo ta kupuje czesciej niz klocki (ktore tez zlozylem tu za drobne) amazon.co.uk rules...tu ciekawostka (usmialem sie po pachy) ostatnio kupilem Kayah & Bregovic w stanach z przesylka za mniej niz musialbym dac w PL bez przesylki.....pozdrawiam was emigranci

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No nie wiem... Juz kiedys temat pogody zostal poruszony i jeden z kolegów zarzucił nam adoratorstwo... :) chyba juz nie ma bezpiecznych tematów...

Też Was lubię panowie :-) przy okazji to ładna dziś pogoda nawet nie padało jeszcze :-) (pn londyn).

I dziękuję moderacji bo się czytać nie dało ...

 

A propo audio to kupiłem mikrofon do pomiaru akustycznego i chce się trochę tym pobawić sprawdzić ile to daje w porównaniu ze zmiana np. IC .

Edytowane przez maryjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

przy okazji to ładna dziś pogoda nawet nie padało jeszcze :-) (pn londyn)

 

u mnie lekka mżawka, wilgotność 86%, obecności słońca nie stwierdzono - czyli zdecydowanie jestem w Anglii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też Was lubię panowie :-) przy okazji to ładna dziś pogoda nawet nie padało jeszcze :-) (pn londyn).

I dziękuję moderacji bo się czytać nie dało ...

 

A propo audio to kupiłem mikrofon do pomiaru akustycznego i chce się trochę tym pobawić sprawdzić ile to daje w porównaniu ze zmiana np. IC .

Najwidoczniej dane ci sie bylo wyspac bo ja rano doswiadczylem nader intesynych opadow, aczkolwiek sa widoki na poprawe ( moze sie ociepli w sierpniu na dwa dni) i przepraszam za powodowanie niestrawnosci u kolegi moimi wczesniejszymi wpisami ;)

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo audio u mnie to chcąc wymienić kolumny chcialem dowiedzieć się czegoś na forum lecz bez skutku. Zdecydowałem więc kupić trochę w ciemno ( trafiła się bardzo dobra okazja ) Eposy M12i ze standami i tak sobie teraz grają po zastąpieniu Tannoyow F3 ( ktore mam teraz na sprzedaż za niewielkie pieniądze w stanie idealnym )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo audio u mnie to chcąc wymienić kolumny chcialem dowiedzieć się czegoś na forum lecz bez skutku. Zdecydowałem więc kupić trochę w ciemno ( trafiła się bardzo dobra okazja ) Eposy M12i ze standami i tak sobie teraz grają po zastąpieniu Tannoyow F3 ( ktore mam teraz na sprzedaż za niewielkie pieniądze w stanie idealnym )

 

Pozdrawiam

No i jak te Eposy ? Chyba troszkę inna klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak te Eposy ? Chyba troszkę inna klasa.

 

Na pewno jest to inna klasa niż F3-jki. Samo wykonanie kolumn jest na wyższym poziomie począwszy od skrzynek na gniazdach kończąc. Nie ma się jednak co dziwić gdyż cena ich też jest sporo wyższa od F3. Gdy byłem je odebrać u pewnego anglika troszkę się obawiałem że to może być nie to szczególnie jak je zobaczyłem stojące obok jego głównego systemu na bazie dużyc podłogówek PMC. Gdy zagrała muzyka spodobały mi się chociaż trwało to kilkanaście minut ( u niego grało to z jakimś Cyrusem niestety nie wiem jakim i kablami chord epic bi-wire ). Trochę brakowało basu ale pokój w jakim mi to puszczał był spory na oko jakieś 25m2+. U mnie basu pojawiło się wiecej może to zasługa wzmaka ale też na pewno rozmiar mojego pokoju na to wpłynął ok 15m2. Wszytko jednak zależy od muzy jaką się słucha jedna brzmi lepiej druga gorzej jak również od realizacji płyt. Dla przykładu płyta Bad Jacksona brzmi świetnie i basu jest sporo.

 

Kolumny jeszcze się wygrzewają bo kupiłem je prawie nowe a 1 właściciel stwierdził, że grały może u niego łacznie 5-10h. Podejrzewam, że dźwięk jeszcze ulegnie lekkiej zmianie z czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem Linn-a Classika i Epos M15.2. Szwagier zmienia system i sprzedaje. Sprzęt niestety albo stety w Londynie Zapraszam na PW.

 

bartek_bart to gratuluje dobrego zakupu a powiedz mi czy nie drażni Cię ten brak basu na większości płyt ? Ja słuchałem tych M15.2 które są większe i mi to przeszkadzało.No chyba, że to była zasługa Linn-a, (tylko 35w ) że to tak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek_bart to gratuluje dobrego zakupu a powiedz mi czy nie drażni Cię ten brak basu na większości płyt ? Ja słuchałem tych M15.2 które są większe i mi to przeszkadzało.No chyba, że to była zasługa Linn-a, (tylko 35w ) że to tak gra.

 

Dzięki. Bardziej drażni mnie to zróżnicowanie jakości płyt, jedne brzmią naprawdę fajnie inne przeciętnie. M15.2 są większe konstrukcyjnie ale na wooferze 150mm a moje m12i na wooferze 165mm niby to nie wielka różnica ale może mieć jakiś wpływ na ilość basu. Mój wzmak nie ma żadnych ustawień tonalnych ale ma dobrą podstawę basową także w utworach gdzię bas występuję jest go naprawdę wystarczająco a tam gdzie jest go mniej jest uboższy...

 

Mój exposure ma 75watt i spokojnie eposy napędza. Ponadto lampy w CD wzmacniają sygnał idący do wzmaka tak że na godz 10 jest już wystarczającą głośno a i bas nabiera siły

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interkonekty i kabelki glosnikowe.

 

Myślisz kolego, że do lampy trzeba jakichś specjalnych kabli ? Ja gram na miedzi w drucie i powiem, że ten kabel jest dla mnie lepszy od QED Silver anniversary i Chorda też jakiegoś budżetowgo a jest dużo tańszy.

Do jakiego systemu dokładnie ?

 

Mój exposure ma 75watt i spokojnie eposy napędza. Ponadto lampy w CD wzmacniają sygnał idący do wzmaka tak że na godz 10 jest już wystarczającą głośno a i bas nabiera siły

Właśnie, wydaje mi się, że ten Exposure robi całą robotę i wyjście lampowe w CD.

Dobrze dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.