Skocz do zawartości
IGNORED

Czy zestawy mikrostereo do 3000 dają przestrzeń?


Baderrin

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym umożliwić bratu słuchanie stereo ale nie mam środków na wzmacniacz, źródło, kolumny. Celem jest uzyskanie sceny stereo. Środki które mam to ok. 3000.

 

Myśle nad Denon CEOL i nad Yamaha Piano Craft. Czy ktoś może potwierdzić stereofonię w tych zestawach?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić stereofonię w tych zestawach?

 

Stereofonię można uzyskać już z głośników komputerowych oczywiście zachowując zasady odpowiedniego ustawienia w/w głośniczków i miejsca odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, ze zarówno akustyka jak i sprzęt odgrywają rolę. Inaczej powstaje absurd, że z podrobionego walkmana i głośników z domofonu uzyskuje się scenę. Było by konstruktywne uzyskać odpowiedzi od osób, które uznają ten moim zdaniem fakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, ze zarówno akustyka jak i sprzęt odgrywają rolę. Inaczej powstaje absurd, że z podrobionego walkmana i głośników z domofonu uzyskuje się scenę. Było by konstruktywne uzyskać odpowiedzi od osób, które uznają ten moim zdaniem fakt.

 

Chyba nie ma nic bardziej irytującego jak zadanie pytania, które wynika rozumiem z niewiedzy i późniejsze pouczanie osoby która udzieliła odpowiedzi.

 

Skoro znasz odpowiedź to wpakuj 1500 zł w akustykę za drugie tyle kup sprzęt i masz problem rozwiązany. No a jak już znajdziesz czas między pracą a bezsensownym pouczaniem to polecam książki (najlepiej czytać, ale jak Ci nie spasuje to możesz zawsze spalić na grillu...). Coś z pogranicza fizjologi słuchu. Dowiesz się czegoś na temat sposobu w jaki mózg rozpoznaje kierunek fali dźwiękowej. Podpowiem że inaczej wygląda to w przypadku częstotliwości wysokich a inaczej jeśli chodzi o niskie.

 

Masz tupet... Pytasz i pouczasz prawie że post pod postem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, ze zarówno akustyka jak i sprzęt odgrywają rolę. Inaczej powstaje absurd, że z podrobionego walkmana i głośników z domofonu uzyskuje się scenę. Było by konstruktywne uzyskać odpowiedzi od osób, które uznają ten moim zdaniem fakt.

 

Bardzo słuszne spostrzeżenie, tak więc moja rada: kupić dobry zestaw micro Denona, Yamahy, Harmana lub nawet JVC i popracować nad akustyką, ponieważ z podrobionego walkmana i głośników z domofonu sceny się nie uzyska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereofonię można uzyskać już z głośników komputerowych oczywiście zachowując zasady odpowiedniego ustawienia w/w głośniczków i miejsca odsłuchu.

 

Zgadzam się z Imacman zachowując zasady odpowiedniego ustawienia można cieszyć się dźwiękiem stereo...

Mój laptop ze swoich wbudowanych głośniczków czasem robi takie czary, że szok :)(to nie jest żaden żart z mojej strony)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łoooo ciup !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tupet... Pytasz i pouczasz prawie że post pod postem.

 

Pouczaniem bym tego nie nazwał, z poza tym to "pouczenie" nie zawiera odpowiedzi na moje pytanie, więc twoja teza jest niespójna i krzywdząca. Zastanawia mnie tez czemu sie oburzasz, że pytający ma swoje zdanie.

 

J.Jerry liczyłem na sugestie od osób które osłuchały te zestawy i porównały ze swoim dużym stereo.

 

PS. J.Jerry poza tym dałeś mi chyba przytyk, bo napisałeś, że skoro denon nie jest domofonem, to da scenę – to jest złośliwe interpretowanie tego co napisałem, ale nie wiem czy zamierzone.

 

Miałem oczywiście na myśli, że skoro są bieguny, to jest też spektrum pomiędzy nimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn kupił sobie teraz po moich poradach następujący zestaw:

 

B&W 302 (303 niestety nie było)

Sony TA-F 530ES

Kartę Behringer UCA222

 

Całość kosztowała ok. 1000PLN i gra całkiem dobrze, ma to swoje ograniczenia, ale można już słuchać z przyjemnością. Na pewno jest scena i jest to już muzyka, a nie hałas. Polecam taki zestaw jako najtańszą akceptowalną opcję. Jest tylko jedno ale: to gra pod warunkiem, że jest możliwość korzystnego akustycznie ustawienia kolumn. Często jest niestety tak, że kupuje się takie małe kolumienki, żeby je wstawić do regału no i cudów nie ma. W niekorzystnym ustawieniu nie zagra nawet sprzęt za kilkaset tysięcy. Ale można się zdziwić jak dobrze potrafi zagrać taki tani zestaw jeśli kolumny ustawi się na podstawkach w odpowiednim oddaleniu od ścian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jakość nie ma tutaj znaczenia. Masz 2 źródła dźwięku które ustawione są symetrycznie względem siebie. Dźwięk generowany o tym samym natężeniu z obu pkt jest odbierane jako granie na środku. Zmiana natężenia dźwięku w jednym punkcie powoduje przesunięcie się pozornego pkt dźwiękowego w stronę silniejszego źródła dźwięku. Brak symetrii, duża ilość odbić są czynnikami zakłócającymi.

 

Poza tym na upartego czym innym będzie stereofonia a tzw. "przestrzeń" która określił bym jako czytelność planów muzycznych.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posta napisanego w sposób serdeczny, bez napięcia.

 

Z moich doświadczeń wynika, że to przypomina połączenie szeregowe w elektrotechnice czy elektronice: aby prąd płynął muszą być spełnione oba warunki jednocześnie. Mam tu na myśli akustykę oraz jakość sprzętu grającego. Innymi słowy koniunkcja ale połączenie szeregowe ciekawie to prezentuje.

 

Miałem np. Sonosa zp90 i korzystałem z jego DACa. Tragiczna scena!! Czuję sie okropnie, że zamiast dostać wsparcie i zrozumienie, że nieświadomy słuchałem tego Sonosa, to jeszcze jestem atakowany, że mi się wydawało :) To tak jak ktoś idzie coś zgłosić na policję a jeszcze jemu się obrywa :)

 

Zmieniłem Sonosa na Denona DNP 720 i otrzymałem super scenę. Opisywać doznań nie ma sensu. Ważniejsze jest: nie dotknąłem nawet kolumn i mebli w pokoju.

 

Dlatego nie chce się wdawać w dyskusje bo dla mnie to oczywistość, że jakość sprzętu ma znaczenie i nic tego nie zmieni. Poza tym, źródła pozorne zależą np. od dobrze podanej góry. Ale mniejsza o to. Po prostu są dwie grupy ludzi – najwyraźniej – i ja chcę rozmawiać ze swoją.. To chamsko brzmi sorry, ale inaczej jest nonsensowny konflikt. Choć Twój post tak jak pisałem jest OK..

 

PS. Dziś cofnąłem jedną kolumnę i się scena rozspójniła. Ja to uznaję. Chcę softem na kopie zbadać mój pokój bo jest dość z charakterem – ma swój kształt. Nie uważam tego za mocną wadę — chyba że soft pokaże coś innego lub napotkam inne problemy — całkowita symetria budzi podejrzenia, symetria jest często czymś co tworzy efekty, np. fale stojące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zgadzam się z Imacman zachowując zasady odpowiedniego ustawienia można cieszyć się dźwiękiem stereo...

Mój laptop ze swoich wbudowanych głośniczków czasem robi takie czary, że szok :)(to nie jest żaden żart z mojej strony)

Pozdrawiam.

Czary to jeszcze nie jest stereo. mam malutkie bardzo fajne głośniczki zewnętrzne do Sony Ericssona, grają super przestrzennie, plastycznie i miło dla ucha, ale do poprawnej stereofonii to jeszcze im sporo brakuje :) Prawdziwa stereofonia domowa jest współtworzona przez warunki pokojowe, kolumny są jedynie narzędziem do wytworzenia odpowiedniego ciśnienia. Cała reszta dzieje się poza nimi. I im bardziej poza nim, tym mniej są zauważalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.