Skocz do zawartości
IGNORED

>>> PROCESORY DO KINA DOMOWEGO <<<


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłbyś odpalić ten utwór, korzystając z PENA USB i wejścia na froncie ?

 

DSD M-CH -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest plik DSD wielokanałowy - wg. instrukcji powinien być odtwarzany.

 

Tutaj masz inne sample DSD do testowania z USB - stereofoniczne powinny latać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Prawdopodobnie nie masz aktualnego firmware - warto byłoby zaktualizować i ponownie sprawdzić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 5530 nie jest przewidziany DTS X :(

 

Dzwoniłem do serwisu Onkyo i jednak będzie aktualizacja . Latem :) Kiedy dokładnie nie są w stanie powiedzieć , sprawdzać na stronie eu.onkyo.com

Miałem nie sprawdzoną informację - przepraszam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilam z av ampli yamahy 3010 centralke pl150 i 4x silver fx ( moze kiedys wymienie na goldy) fornty obsuguje wzmacniacz stereo. Czy dokupienie koncowki mono np. audiolab 8300mb do centralki ma sens? czy lepiej przeczekac i kupic procesor/power z tym, ze do stereo wole miec i tak dedykowany wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz wzmacniacz stereo - podłącz go jako końcówkę do centralnego kanału i posłuchaj, czy wniosło to pozytywy do jego odsłuchu? Zresztą - już na podstawie frontów - co się zmieniło w dźwięku po wpięciu tego wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilam z av ampli yamahy 3010 centralke pl150 i 4x silver fx ( moze kiedys wymienie na goldy) fornty obsuguje wzmacniacz stereo. Czy dokupienie koncowki mono np. audiolab 8300mb do centralki ma sens? czy lepiej przeczekac i kupic procesor/power z tym, ze do stereo wole miec i tak dedykowany wzmacniacz.

Odczuwasz jakies braki w jakosci na centralnym? w teroii dolozenie koncowki na cetralke nie zaszkodzi aczkowliek bedziesz mial trzy rozne rodzaje amplifikacji, kazda z innej parafii, surroundy yamaha, centralny na audiolabie a fronty jeszcze na czyms innym. Ogolnie powinno sie zasilac wszystkie kanaly tym samym rodzajem wzmacniacza. Ja bym odpuscil z bieral kase na pre/power..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecyduję się na procesor Onkyo 5530 jakie końcówki możecie polecić ?

Rozbudowa do max 5.1.4 (5.2.4 ) Głośniki Klipsch RF 62II , RC 62II , RS 52II , SW 115 i 4 X Magnat IC 62 w suficie .

Czy końcówka mocy ma swoją barwę dźwiękową ? Czym się sugerować przy wyborze ? I jakimi kablami to wszystko spiąć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wlasnie tez tak mysle, ze do kina pre/power to lepsze choc duzo drozsze rozwiazanie, ale na fonty i tak chce zostawic dedykowany wzmacniacz stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety każda końcówka gra inaczej tak jak ze wzmacniaczami i co najgorsze jak podepniesz pod każdą kolumnę inna koncowke może się okazać że się zmieni nieco barwa otrzymanego dźwięku. Największy plus tego wszystkiego jest taki że w kinie aż tak tych zmian nie słychać jak w stereo. Gdzie wsluchujemy się w każdą składową dźwięku. Oczywiście mowie tu juz o słuchaczach mocno zaangażowanych w dźwięk oraz chorobę audiofilska... ;-)

Dlatego jak bym miał okazję kupić inne końcówki ale mocowo zbliżone do siebie to bym je kupił. Lepsze to niż dźwięk puszczony prosto z ampli który jest jakby taki bez pazura....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz inne pytanie , a może dwa :)

1. Czy ktoś słyszał jak zgrywa się Audiolab z Klipsch i Onkyo ?

2. Lepiej jeden klocek Audiolab 8200x7 plus dwa klocki 8200 na zasilenie sufitu , czy 11 monoblokow Audiolab 8200-8300MB ? ( koszt przeogromny , ale myślę o skupowania używek lub olbrzymim rabacie )

 

I , 3 pytanie : jakie Wy macie końcówki do procesorów ( dobieraliście do kolumn ) ?

 

Końcówki , czy wzmacniacz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to konkretnie wzmacniacz?

 

Denon pma2020 sgnatura dzwieku, ktora mi bardzo odpowiada i niby nic nie brakuje, aleee..to bede wiedzial jak przystawie do innego wzmacniacza;)

Xindak A600E 09 zbieral dobre noty moze kiedys odslucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. hmm...

2. lepiej klocki 8200 na fronty (bo mocniejsze) 8200x7 na resztę,

3. końcówkę dobierałem na podstawie wielu pozytywnych recenzji, dobrym stosunku jakości do ceny (~2400zl), wydajności prądowej (mocne trafo i spora pojemność konensatorów - a elaki lubią prąd) - mam rotela rmb-1075... no jak najbardziej pasuje wizualnie do procesora też rotela ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie , czy do procesora mozna podłączyć np 5 takich samych wzmacniaczy np NAD 356 BEE ? Koledzy gdzieś chwalili sobie połączenie Nad-a z Klipsch .

Czy tworzę jakaś herezję :)?

 

W mojej głowie do Onkyo 5530 są takie propozycje : Audiolab 8200x7 i 2x 8200 , Atoll AN 200 X 3 plus Atoll AV 500 , 5-6 X NAD 356 BEE .

 

Przeginam :)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie , czy do procesora mozna podłączyć np 5 takich samych wzmacniaczy np NAD 356 BEE ? Koledzy gdzieś chwalili sobie połączenie Nad-a z Klipsch .

Czy tworzę jakaś herezję :)?

 

W mojej głowie do Onkyo 5530 są takie propozycje : Audiolab 8200x7 i 2x 8200 , Atoll AN 200 X 3 plus Atoll AV 500 , 5-6 X NAD 356 BEE .

 

Przeginam :)?

Do procesora mozesz bez problemu podlaczyc trzy NADy, widze ze ten konkretny model 356 ma mozliwosc podpiecia sie bezposrednio pod koncowke mocy z pominieciem preampu, poprostu podpinasz procesor pod wejscie MAIN IN. Pytanie tylko po co, mozna od razu kupic zwykle koncowki mocy. Koszt zakupu 5 - 6 Nadow to ponad 10000.-, w tej cenie dostaniesz wiele lepsze koncowki wielokanalowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, na rynku sa tysiace najrozniejszych. Wiele dobrego pisza o Emotivach. Jezeli nie boisz sie sprzetu z drugiej reki to sa NADY, Rotele, Arcamy, ba nawet 5 kanalowe Meridiany 558, Krelle Showcase, Parasoundy, chinskie Vincenty itd itp.

Powiem Ci z wlasnego doswiadczenia jako uzytkownik 8 monoblokow...o ile ze stricte audiofilskiego punktu widzenia jest to najlepsze mozliwe rozwiazanie, to z punktu uzytkowego to prawdziwy wrzod na dupie. Wyobraz sobie ze musisz to wszystko gdziesz pochowac, okablowac i za kazdym razem wlaczyc i wylaczyc. W tej chwili takie rozwiazanie to dla mnie totalny przerost formy nad trescia. Obecnie jestem na etapie poszukiwania koncowki 5 kanalowej ktora bedzie zasilala cetralny oraz 4 surroundy, a na fronty zostana monobloki. Rozwazam tez na powaznie sprzedaz procesora celem zakupu jakiegos brytyjskiego amplitunera typu Arcam lub Cambridge ktory by obslugiwal wszystko z wyjatkiem frontow no i subwoofera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się buduje różne konfiguracje to musi to być obsługiwane jednym pilotem, dla mnie to podstawa.

U mnie w stereo, kinie no i oczywiście telewizji działa 6 elementów.

Odtwarzacz multimedialny

Tuner TV kablowej

Bluray

Procesor kina

Końcówka dwukanałowa

Końcówka trzykanałowa

 

Wszystko chodzi z jednego pilota, przełącza się w dowolną konfigurację dzięki pilotowi uniwersalnemu i złączom Triggera. Nie wyobrażam sobie na dłuższą metę biegać i coś przełączać ręcznie, a już niedopuść przepinać kable.

Raz czy dwa można tak zrobić, ale na stałe to kara.

 

Dlatego na etapie doboru sprzętu proponuję wziąć to pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, na rynku sa tysiace najrozniejszych. Wiele dobrego pisza o Emotivach. Jezeli nie boisz sie sprzetu z drugiej reki to sa NADY, Rotele, Arcamy, ba nawet 5 kanalowe Meridiany 558, Krelle Showcase, Parasoundy, chinskie Vincenty itd itp.

Powiem Ci z wlasnego doswiadczenia jako uzytkownik 8 monoblokow...o ile ze stricte audiofilskiego punktu widzenia jest to najlepsze mozliwe rozwiazanie, to z punktu uzytkowego to prawdziwy wrzod na dupie. Wyobraz sobie ze musisz to wszystko gdziesz pochowac, okablowac i za kazdym razem wlaczyc i wylaczyc. W tej chwili takie rozwiazanie to dla mnie totalny przerost formy nad trescia. Obecnie jestem na etapie poszukiwania koncowki 5 kanalowej ktora bedzie zasilala cetralny oraz 4 surroundy, a na fronty zostana monobloki. Rozwazam tez na powaznie sprzedaz procesora celem zakupu jakiegos brytyjskiego amplitunera typu Arcam lub Cambridge ktory by obslugiwal wszystko z wyjatkiem frontow no i subwoofera.

 

Ja takie rozwiązanie zastosowalem bo tez dosyc miałem dodatkowych wzmacniaczy i gorszego amplitunera.teraz mam arcama na centralny i surroundy a koncowke na dwa przednie.rozwiaznie jest sensowne.brzmi dobrze i nie zajmuje wiele miejsca i okablowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie bardzo mnie interesuje AVR600 z drugiej reki, dokladnie do takiej samej konfiguracji jak u Ciebie. Nie wiem tylko czy nie lepiej wziasc nowego Cambridga 751??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam avr 600.rewelacyjny dzwiekowo.

Mam również avr 500 od którego zacząłem przygode z arcamem.

Co do Cambridge - nie pomogę bo nigdy nie sluchalem.

Arcam do muzyki i filmów - jak dla mnie rewelacja. Uzywajac japnskich amplitunerow przez dlugi czas i przechodzac na arcama slyszy sie przepasc jaka dzieli te produkty.

Arcam gra pelnym pasmem dzwieku i dzięki temu slyszy sie to co powinno się slyszec .polecam

 

Przy zakupie arcama radze uwazac.bylo wiele wadliwych które sprzedawano w anglii za grosze i trafiaja miedzinnymi do pl gdzie sa naprawiane i sprzedawane w okazyjnych cenach wiec trzeba uwazac na tzw..okazje..

Wiem że na allegro byly jakis czas temu sprzedany właśnie taki uszkodzony a dowiedzialem sie tego od jednego z forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nookie jak używasz monobloków do zasilania głośników efektowych to niezły z Ciebie hardcore :) No chyba, że twoje tyły to jakieś duże podłogówki :)

 

Można też rozważyć opcję końcówki trzykanałowej, zasilić nią fronty i centralny. Zaleta tego taka, że mamy bardziej zbliżony dźwięk ze wszystkich kolumn przednich, co jest chyba najważniejsze, a tyły z ampli.

 

. Uzywajac japnskich amplitunerow przez dlugi czas i przechodzac na arcama slyszy sie przepasc jaka dzieli te produkty.

Arcam gra pelnym pasmem dzwieku i dzięki temu slyszy sie to co powinno się slyszec .polecam

 

 

Mógłbyś rozwinąć myśl ? Napisz coś więcej, gdzie te różnice są najbardziej odczuwalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omen, ten hardcore wychodzi mi powoli bokiem :) na tylach mam line arrays na szerokopasmowych fostexach, bez zwrotnic i z dosyc dobra skutecznoscia. Dlatego uwazam ze to przesada, mysle ze jedna koncowka lub dobry ampli zrobily by podobna robote.

 

michal535, czytalem o usterkach AVR600 i mam to na wzgledzie, dlatego korci mnie Cambridge 751, w tej chwili nowe na gwarancji ponizej 4000 kosztuja. W tej cenie trudno sie oprzec.

Ja raczej tez nie planuje zakupu sprzetu made in Japan, marantz AV7701 skutecznie mnie z tego wyleczyl, degradacja dzwieku w stosunku do Meridiana byla nie do zaakceptowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.