Skocz do zawartości
IGNORED

>>> PROCESORY DO KINA DOMOWEGO <<<


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłeś mi nadzieję z tym serwisem w Polsce - może w takim razie grzecznie poczekam aż się pojawi i dostarczę tam mojego UMC-1, ciekawe czy sobie poradzą ;-)

Tyle że ja Emotive już biorę na poprawkę. Zapłon to oni mają opóźniony. Nie wiem czy niedługo nie oznacza z rok. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja Emotive już biorę na poprawkę. Zapłon to oni mają opóźniony. Nie wiem czy niedługo nie oznacza z rok. :)

 

;))

Masz rację, nie zdziwiłbym się ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zauważyłem że pojawił się na stronach sklepów jako "wkrótce dostępny".

A co ciekawego wyczytałeś, bo ja za dużo nie znalazłem? Rozpatrywałem marantza ale poza "wszystkim" to jakośc dźwięku nie jest jakoś szczególnie chwalona więc to może być alternatywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o YPAO - podobno przetwarzanie 64-bitowe i nie robi downsamplingu przy korekcji akustyki.

Do tego ma wejście XLR (nowy Anthem AVM60 nie ma i dla tego go skreśliłem) i coś co mnie mocno zainteresowało: MusicCast - znalazł bym dla niego u siebie zastosowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Super zabawka i cena niezła:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Akurat przymierzam się do takiej maszyny, ale wytłumaczcie mi koledzy skąd taka super cena? Sprzedający jest marynarzem? I jak można nie być handlarzem i mieć ponad 300 opinii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sound clubie widziałem po 13 tys. co jest już dla mnie nie do przełknięcia-co innego 9 tys.

pacman,czy mógłbyś napisać jak ten xmc-1 spisuje się w stereo? Chciałbym płyty CD odtwarzać w napędzie BD i do tej Emotivy po HDMI wysyłać. Jest tam jakiś tryb specjalnie dedykowany stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego sprzedałem niedawno za 7 tys...

W stereo Emotiva spisuje się bardzo dobrze, aczkolwiek ja raczej słuchałem przez wejście analogowe XLR w trybie direct.

Emotiva ma na wyjściu na fronty lepsze przetworniki niż na pozostałe kanały i jest w pełni zbalansowana, więc jak podłączysz dobrą końcówkę, zagra nieźle.

 

PS. Zaspamuję trochę tutaj, bo dużo ludzi czyta ten wątek ;) Zmieniam sprzęt i mam na wydanie półroczny Onkyo PR-SC5530, który IMHO lepiej od Emotivy sprawdza się w kinie domowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

PS. Zaspamuję trochę tutaj, bo dużo ludzi czyta ten wątek ;) Zmieniam sprzęt i mam na wydanie półroczny Onkyo PR-SC5530, który IMHO lepiej od Emotivy sprawdza się w kinie domowym.

Ile za niego chcesz i na co wymieniasz?

W czym jest lepszy od Emotivy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra bardziej dynamicznie, lepiej sprawdza się w kinie, kalibracja, mimo, że dużo prostsza, bardziej podpasowała mi niż Dirac który u mnie przyniósł kiepskie efekty. Poza tym ma HDMI 2.0 i HDCP 2.2 (więc nie będzie problemu, gdy wejdzie 4K) a także Atmos'a, co wbrew co piszą niektórzy daje fajny efekt. Cena na prv, ale nie jest kosmiczna ;)

A zmieniam, bo chcę popróbować z Yamahą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego sprzedałem niedawno za 7 tys...

W stereo Emotiva spisuje się bardzo dobrze, aczkolwiek ja raczej słuchałem przez wejście analogowe XLR w trybie direct.

Emotiva ma na wyjściu na fronty lepsze przetworniki niż na pozostałe kanały i jest w pełni zbalansowana, więc jak podłączysz dobrą końcówkę, zagra nieźle.

 

Czy można podpytać czego używasz jako źródła dla płyt CD?

Myślałem, że obejdę się bez wypasionego playera BD ( chciałem coś tańszego pełniącego tylko funkcję transportu), ale widzę, że Emotiva do stereo zaleca użycie pary XLR-RCA. Chyba technologia HDMI faktycznie za bardzo się do tego nie nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

To nie HDMI w tym wypadku chodzi tylko bardziej o wybór DAC-a.

Jak wyjdziesz z CD-ka po XLR czy RCA to za konwersję D/A odpowiada dac w odtwarzaczu CD. Jak wejdziesz kablem cyfrowym do pre, to wybierasz DAC w pre.

I trzeba wybrać ten, który jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie ceny są chore.

Nowy PR-SC5530 za 5 000 pln. -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Używane ~ 4 000 pln.

 

Yamaha w nowym modelu dopracowała tor STEREO i dodaje w gratisie TRANSPORT PLIKÓW dzięki złączu USB.

Czyta wszystkie formaty audio (łącznie z DSD!) Na PENIE 128GB można zmieścić całą swoją podręczną płytotekę

i cieszyć się z niej bez dodatkowych urządzeń/połączeń. Mała rzecz, a wielu może ucieszyć ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można podpytać czego używasz jako źródła dla płyt CD?

Myślałem, że obejdę się bez wypasionego playera BD ( chciałem coś tańszego pełniącego tylko funkcję transportu), ale widzę, że Emotiva do stereo zaleca użycie pary XLR-RCA. Chyba technologia HDMI faktycznie za bardzo się do tego nie nadaje.

 

Częściowo rozdzieliłem stereo i kino domowe, końcówki są wspólne i kolumny. Zrobiłem sobie coś takiego:

20160123-092107-resized-20160528-015008963-68653.jpg

- przełącznik XLR sterowany wyjściem triggera z procesora.

Przełącza mi końcówkę w zależności czego słucham, a w stereo mam pre i cd McIntosh'a. Miałem też Primare - grał bardzo dobrze. Generalnie dobry analogowy przedwzmacniacz nie musi być drogi, dlatego lepiej moim zdaniem mieć procesor tylko do kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie HDMI w tym wypadku chodzi tylko bardziej o wybór DAC-a.

Jak wyjdziesz z CD-ka po XLR czy RCA to za konwersję D/A odpowiada dac w odtwarzaczu CD. Jak wejdziesz kablem cyfrowym do pre, to wybierasz DAC w pre.

I trzeba wybrać ten, który jest lepszy.

Również sądziłem iż to będzie tylko wybór, z którego DAC-a chcemy korzystać, dopóki nie przeprowadziłem testu. Yamaha 2050 zagrała lepszą dynamiką, lepszym konturem dźwięku i czytelnością, po coaxialu niż po HDMI. HDMI dodatkowo wprowadzało słyszalne zniekształcenia względem coaxiala. Wszelkie te różnice były oczywiście subtelne (żebyście nie pomyśleli, iż może coś było uszkodzone przy połączeniu HDMI), ale wyraźne. Na poziomie jakości dźwięku procesorów względem tej Yamahy, pewnie różnice będą lepiej słyszalne. Oczywiście i tak wygrało RCA, gdzie źródłem za każdym razem było Oppo 105D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie HDMI w tym wypadku chodzi tylko bardziej o wybór DAC-a.

Jak wyjdziesz z CD-ka po XLR czy RCA to za konwersję D/A odpowiada dac w odtwarzaczu CD. Jak wejdziesz kablem cyfrowym do pre, to wybierasz DAC w pre.

I trzeba wybrać ten, który jest lepszy.

 

Dzięki za podpowiedź.

Tor stereo włącznie z CD właśnie sprzedaje i chce zacząć od kiepskiego BD Sony wpiętego w procesor. Sprawdzę jak będzie się to spisywać z wejściem cyfrowym, a jak nie to pozostaje uzbierać na jakieś Oppo czy coś podobnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przymierzam się do takiej maszyny, ale wytłumaczcie mi koledzy skąd taka super cena? Sprzedający jest marynarzem? I jak można nie być handlarzem i mieć ponad 300 opinii?

To zdaje się były forumowicz. Raczej nie handlował sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to sprzęt darekdz, gość który miał Emotivę jako pierwszy lub jeden z pierwszych w Polsce. Trochę ją tutaj dzięki temu forum rozpropagował.

Potem strzelił focha i wypisał się z forum, trudny charakter :)

 

Ten procesor od dawna jest na allegro. Wystawił za 9 tyś, potem pojawił się taniej procek Pacmana więc wycofał aukcję :) i teraz wystawił ponownie :)

On posiada procesor Antema. XMC kupił bo posiadał kupon zniżkowy 40%. Jak widać Emotiva przegrała z Anthemem skoro jest na allegro.

 

Niestety Emotiva wcześniej była świetną propozycją kiedy dolar był około 3 zł, teraz robi się naprawdę drogo.

 

Emotiva była kiedyś naprawdę tania w stosunku do jakości i moim daniem to była okazja, niedoceniana okazja, trochę nawet wyśmiewana, ale bardziej przez tych co jej nie słyszeli.

Kiedy kupowałem procesor UMC-1 czyli poprzednik XMC, kosztował niecałe 3 tyś. Dzisiaj następca XMC kosztuje 13 tyś. Ceny szybują strasznie.

Kiedyś chciałem wymienić UMC na XMC jednak nie sądzę aby osiągnięte korzyści były warte 10 tyś zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny szybują strasznie.

jak się chińczyki trosze posrają ze swoim szybkim rozwojem i zarobkami

- to może (możeeee) - ceny nieco!!! wrócą do normalności -

 

niestety - następny rynek w Indiach rośnie

- i stare ceny nie wrócą - jak masz 2 miliardy potencjalnych kupców

to szukasz naiwnych w tym 0,00001 procencie

- i ktoś sie znajdzie - i da za kolumny 100ooo zielonych - przecież to jest chore...

 

Jak kupowałem soniego es9000 to oficjalnie kosztowała para 16ooo zł

a ja na końcówce sprzedaży dałem mniej -

- ale jak patrzę na pancerną budowę i elementy - to wiem za co płaciłem;

 

Teraz - kawałek blaszki, trochę scalaków - dobra reklama i cena - bach - 5ooo$ 10ooo$

i "NO PROBLEM masta" -- nie kupisz? inny naiwny kupi...

 

Chyba trzeba odchodzić do rynku PRO - bo tam jeszcze audioVOODUU nie działa tak mocno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny szybują strasznie.

jak się chińczyki trosze posrają ze swoim szybkim rozwojem i zarobkami

- to może (możeeee) - ceny nieco!!! wrócą do normalności -

Emotiva na swojej stronie pisała, że przeniosła właśnie produkcję z Chin do USA, więc może to jest powodem wzrostu cen.

Poza tym nie należy zapominać, że dolar jeszcze 2 lata temu kosztował 3zł, dzisiaj 4zł.

 

Jak dalej będziemy mieli takie cudowne działania "pro gospodarcze" naszych kochanych rządów to tylko patrzeć jak dolar będzie po 5zł, a euro po 6zł czy więcej. Większość rzeczy jakie kupujemy jest importowana więc i ceny muszą rosnąć, również sprzętu audio. Polscy producenci też podzespoły kupują zagraniczne np. przetworniki do kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to sprzęt darekdz, gość który miał Emotivę jako pierwszy lub jeden z pierwszych w Polsce. Trochę ją tutaj dzięki temu forum rozpropagował.

Potem strzelił focha i wypisał się z forum, trudny charakter :)

 

Ten procesor od dawna jest na allegro. Wystawił za 9 tyś, potem pojawił się taniej procek Pacmana więc wycofał aukcję :) i teraz wystawił ponownie :)

 

Dzięki za info-zapiszę sobie numer do niego. Niestety najpierw muszę sprzedać to co mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polscy producenci też podzespoły kupują zagraniczne np. przetworniki do kolumn.

i to jest kurr... dopiero skandal -

robienie przetwornika - Raket sajens normalnie -

 

zdaje się że we Wrześni robili

- przypomnijcie mi jak się nazywa ten balcerek co nam gospodarke schładzał???

uje rypane... nie ma w słowniku kulturalnych itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest kurr... dopiero skandal -

robienie przetwornika - Raket sajens normalnie -

 

zdaje się że we Wrześni robili

- przypomnijcie mi jak się nazywa ten balcerek co nam gospodarke schładzał???

uje rypane... nie ma w słowniku kulturalnych itd.

Myślę że mieszanie w to polityki jest nietrafione. Swego czasu sporo o Wrześni było i można było zapoznać się z raportami i wynikami finansowymi. Jak myślisz kiedy firma zaczęła dołować ? Bo jak ja je czytałem to zdaje mi się że kwestie prywatyzacyjne były tylko reanimacją trupa. Niestety to nie kopalnia, zrzuty nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa oferta na forum Kikiego:

Sprzedam procesor do kina domowego Onkyo PR-SC5530. Najnowszy model z Dolby Atmos, HDMI 2.0 i HDCP 2.2. Kupiony przeze mnie nowy pół roku temu, stan idealny, komplet sklepowy.

Cena 7000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.