Skocz do zawartości
IGNORED

>>> PROCESORY DO KINA DOMOWEGO <<<


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz, że słuchałeś w Pure Direct – czyli nie działały procesory DSP, zatem cała magia i moc Arcama w postaci DIRAC została pominięta. Akurat to co moim zdaniem wyróżnia ten sprzęt. Co ciekawe – w trybie Direct nie działa menadżer basu, zatem zwrotnica jest nieaktywna, a bas nie jest przekierowany do suba…

Ustawienie Dirac Arcama zajmuje ok. 1h jeśli chce się zrobić to dobrze i wie o co chodzi. Podpięcie kompa, sprawdzenie charakterystyk głośników aby wiedzieć jaka mają kierunkowość i gdzie ograniczyć korekcje, zmierzyć 9 punktów, wprowadzić swoje krzywe itd. to czasochłonne. Nie mówiąc już o własnych eksperymentach. Przerabiałem to kilka razy, zarówno na nowym Arcamie AVR550 jak i na zewnętrznym procesorze Dirac. Można po drodze popełnić sporo błędów, a każda zmiana ma spory wpływ na dźwięk. Z resztą wystarczy spojrzeć w jakich maszynach znajduje się Dirac, gdzie Arcam jest najbardziej budżetowym. To też trochę świadczy o możliwościach systemu. Takie testy porównawcze kilku ampli o których piszesz musiałyby trwać z kilka dni jeśli miałyby być miarodajne. Chyba, że koncertujesz się na małym wycinku – jak wspomniałeś części analogowej.

Nie wiem gdzie słuchałeś, czy sprzedawca wyjął z kartonu i podpiął HDMI czy faktycznie poświęcił czas i przygotował się 1-2 dni przed i ustawił sprzęt, każdy ampli z osobna kalibrował i zapisał ustawienia. A granie na złych ustawieniach bądź „żadnych” (czyli wyjętego z kartonu) faktycznie może doprowadzić do różnych wniosków, niekoniecznie właściwych. Także o ile w kwestii wielokanałowości mam sporo wątpliwości co do rzetelności testów o tyle nie ma co dyskutować z Pure Direct. Słuchałem swojego Oppo 105 na kilku ampli, Arcam, Marantz, Denon i faktycznie zawsze bardziej mi się podobało analogowe podłączenie, było dokładnie jak pisałeś… Nie słuchałem co prawda na AVR550 stereo, więc nie wypowiem się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnych sugestii ze strony sprzedających odnośnie brzmienia sprzętu. Przy mnie były przepinane kable itd. Sam opowiadałem o tym, co mi nie odpowiadało w brzmieniu obecnie słuchanego urządzenia i słyszałem "to ciekaw jestem, co o tym pan powie", i tak z każdym kolejnym.

Wiem, że bardzo cenisz swojego Arcama 600 - nie miałem okazji go posłuchać, wyżej napisałem, iż przypuszczam, iż większa moc wyższego modelu (od 550-tki) zapewne niektóre z bolączek tego urządzenia zniweluje. Choć 550-tka to nie najniższy model w gamie, bo jest jeszcze 380 i 450. Jednak proszę zwróć uwagę, iż wzmacniacze stereo za kilkanaście tys zł również różnią się brzmieniem i mają swoje plusy i minusy, więc tym bardziej nie sposób ustrzec się minusów przy kombajnie audio-video za podobną cenę. W moim przypadku 550-tka za taką cenę okazałaby się pozbawiona sensu, ponieważ o kilka klas lepiej zagrałaby Yamaha 1050 z końcówkami czy Onkyo RZ800 z końcówkami. Ale doskonale rozumiem, gdy ktoś chce taką kwotę na pojedyncze urządzenie przeznaczyć, gdy zgra mu się z kolumnami i będzie radość ze słuchania i oglądania filmów w tej konfiguracji, i że nie każdy ma ochotę na stertę urządzeń pod ekranem. Jednak jeśli tylko komuś to nie przeszkadza - gorąco polecam urządzenia pokroju przynajmniej Yamahy 1050/Onkyo RZ800 (ze względu choćby na lepsze przetworniki i sekcje przedwzmacniaczy niż w niższych modelach) plus końcówkę/końcówki mocy.

 

Piszesz, że słuchałeś w Pure Direct – czyli nie działały procesory DSP, zatem cała magia i moc Arcama w postaci DIRAC została pominięta. Akurat to co moim zdaniem wyróżnia ten sprzęt. Co ciekawe – w trybie Direct nie działa menadżer basu, zatem zwrotnica jest nieaktywna, a bas nie jest przekierowany do suba…

Jak wspomniałem - podpięte były wyłącznie kolumny frontowe. Zestaw budowany do kina domowego, z uwzględnieniem głównie muzyki w filmach, oraz do nieaudiofilskiego acz w miarę możliwości naturalnego grania muzyki w stereo - dlatego subwoofer w tym teście zbędny.

Niestety po wyłączeniu trybu Direct, dźwięk był mniej szczegółowy i z gorszym atakiem oraz ze słyszalnym wpływem układów elektronicznych (charakterystyczny "plastik" oraz zniekształcenia w dźwięku). Szczerze mówiąc nie wierzę, iż system kalibracji pomaga na te aspekty brzmienia. Głównie wyrównuje równowagę tonalną dla kolumn w danym pomieszczeniu i oblicza opóźnienie dla poszczególnych kanałów, ale nie poprawia tego, co sam psuje. Ale nie testowałem Arcama po kalibracji. Wg Waszej oceny niweluje te elektroniczne zniekształcenia i plastik, słyszalne przed kalibracją przy wyłączonym trybie Direct?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie Dirac Arcama zajmuje ok. 1h jeśli chce się zrobić to dobrze i wie o co chodzi. Podpięcie kompa, sprawdzenie charakterystyk głośników aby wiedzieć jaka mają kierunkowość i gdzie ograniczyć korekcje, zmierzyć 9 punktów, wprowadzić swoje krzywe itd. to czasochłonne

 

dziwne, są dobre procesory kina bez systemu kalibracji i grają,

jak mniemam kalibracja ma poprawić problemy z akustyką, dopasować charakterystyki głośników... dlaczego nie jest stosowana przy klasycznym stereo ? problemy podobne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mis- nie jestem fanatykiem ani nawet fanem tej marki.nie mam żadnych innych urządzeń tej marki procz dwóch amplitunerow.

Poprostu ja znalazłem to co mi pasuje a prawda jest taka ze co pasuje jednemu to drugiemu podejsc nie musi

A napisałem tak ponieważ zdziwilem sie ze dzwiek arcama moze byc plastikowy jezeli ta marka slynie z dobrej jakości dźwięku.

Faktem jest ze po modelu 600 nowsi następcy tego modelu sa juz mocowo slabsi(moc starszego modelu 500) i w opiniach użytkowników podobno brzmi juz gorzej. Ale nie sadzilem ze az tak bo 550 to nie taki niski model...

 

Co do stereo - system kalibracji mam również wyłączony. Sądzę że w moim przypadku przytlumia on dzwiek.faktem jest ze pomieszczenie nie jest zbytnio akustycznie przygotowane ale i tak preferuje dzwiek stereo bez kalibracji. .

 

Jestem ciekawy opinii nookie736 juz po otrzymaniu końcówki jakie sa jego wrazenia wiec podziel się nimi jak juz sie osluchasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stereo - system kalibracji mam również wyłączony. Sądzę że w moim przypadku przytlumia on dzwiek.faktem jest ze pomieszczenie nie jest zbytnio akustycznie przygotowane ale i tak preferuje dzwiek stereo bez kalibracji. .

 

Jestem ciekawy opinii nookie736 juz po otrzymaniu końcówki jakie sa jego wrazenia wiec podziel się nimi jak juz sie osluchasz.

Widzę, że pod tym kątem nasze odczucia są zbieżne. :) Mnie natomiast już zaczyna kusić szukanie jakichś końcówek - póki co dorwałem do testu jakąś starą HK o obecnej wartości może 300-350zł, i głównie dynamika, ale i separacja dźwięków oraz równowaga tonalna skoczyły o 2 klasy w dźwięku z RZ900, ale jest potencjał by było jeszcze trochę lepiej - z dynamiką i z czytelnością. Natomiast gdybym przewidział aż taką różnicę, to od razu bym szukał trzech takich "złomów" za równowartość dopłaty do RZ900 względem RZ800. Tylko właśnie - szukanie mojego ideału wciąż przede mną, a Ty już znalazłeś to, co Ci odpowiada, więc pod tym kątem pojedyncze urządzenie to plus. ;)

I również jestem mocno ciekaw wrażeń z odsłuchu procesora Arcama! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie serwuje wam piersza czesc mojej mini recenzji Arcama AV888.

 

Zaczne od tego ze temat procesorow zaglebiam od okolo 3 lat i bez bicia przyznam sie ze jestem zagorzalym fanem marki Meridian, bylem w posiadaniu G68j, 561, 568.2 oraz obecnie 861 V2.81 - same "antyki" jednak nic co u mnie goscilo (nie bylo tego wiele) nie bylo w stanie z rzadnym z nich konkurowac. Do czasu az zjawil sie Arcam.

Do checi zakupu AV888 zmotywowala mnie chec posiadania dekoderow HD ktorych jak wiadomo Meridiany nie maja, no chyba ze zakupi sie przejsciowke HD621. W wypadku Meridiana treba sie ratowac mozliwoscia dekodowania DTC Core co funkcjonuje na tyle dobrze ze konkurencyjne produkty np. Marantza nie mialay ABSOLUTNIE rzadnego startu nawet w formacie bezstratnym. Meridian poprostu miazdzyl jakoscia dzwieku, zarowno pod katem dynamiki, muzakalnosci jak i ogolnej kultury przekazu ktora byla wybitna tak w koncetrach jak i filmach.

Moj egzemplarz Arcama jest uzywany, jest to wersja bez 3D, swiadomy zakup, nie jestem i nigdy nie bede fanem 3D wiec doplata za ta funkcje nie wchodzila u mnie w rachube.

Sam procesor jak widzicie do malych nie nalezy, zreszta tak samo jak Meridian, oba urzadzenia to prawdziwe behemoty, wagowo porownywalne, Meridian ciutek szerszy. Calosciowo bardziej podoba mi sie konstrukcja Meridiana, materialy jakich uzyto sa wyzszej jakosci. Sensowniej w wypadku Meridiana wypada tylna scianka, konkretnie gniazda i ich rozstawienie, i tak np w ARCAMIE wyjscia cinch sa zbyt blisko, zapomniajcie o grubszych kablach/wtykach cinch (ja takowe posiadam), w Meridianie odstep jest na tyle duzy ze mozna podlaczyc i weze ogrodowe. Wiem ze wielu to nie przeszkadza ale dla mnie to wielki minus.

Meridian to budowa stricte modulowa, karty mozna zmieniac do woli a wraz z tym konfiguracje urzadzenia, w Arcamie raczej nie tak latwo.

Jezeli chodzi o pilota to tutaj absolutnie punktuje Meridian, jego szeroka klawiatura jest bardziej intuicyjna i prostsza w obsludze, lepiej podswietlona, klawisze i napisy sa lepiej widoczne w ciemnym pomieszczeniu.

Sama obsluga...no coz, nie chce sie powtarzac ale tutaj po raz kolejny Meridian jest dla mnie wzorem. Nie ma co prawda menu OSD tak jak w Arcamie tylko soft ktory trzeba zainstalowac pod windows (funkcjonuje nawet na win10). Pomimo kilkunastu lat na karku, soft nawet jak na dzisiejsze czasy jest w miare nowoczesny. Wiele latwiej skonfigurowac Meridiana niz ARcama, w 861 mozna dowolnie przypisywac wejscia, wyjscia, nazwy wejsc, popporzadkowane im presety. Zwortnica w basie regulowana co 1Hz!!! W nowoczesnym Arcamie co 20Hz :( Arcama mozna co najwyzej uaktualnic poprzez PC, reszta funkcji obslugiwana jest przez OSD.

Nie bede poki co wnikal w ich mnogosc bo zapewne pod tym wzgledem nie odroznia sie zbyt wiele od wspolczesnej konkurencji, powiem tylko ze wszystko ustawia sie w miare szybko, mniej logicznie niz w Meridianie ale tragedii nie ma. Czego mi brakuje w Arcamie to mozliwosci ustawien obrazu, konkretnie fukcji pass-throug czyli pominiecia wbudowanego procesora. Jak juz jestesmy przy jakosci obrazu to cos mi w Arcamie nie pasuje. Sam nie wiem co ale na obecna chwile puszczam obraz z komputera wyjsciem DVI bezposrednio na projektor z pominieciem Arcama i wyglada to na moje oko lepiej. Obraz jest bardziej plastyczny, ma lepsza glebie. Po HDMI do arcama idzie w tej chwili dzwiek.

 

Dzwiek poki co opisze pod katem stereo z chwilego braku wielo kanalowej koncowki mocy. Arcam to pierwszy procesor jaki u mnie goscil ktory w stereo nie zagral gorzej od Meridiana. Arcam gra zdecydowanie "po brytyjsku", podobny styl jak w Meridianie, bardzo zywa i muzykalna srednica, bas w Arcamie poprostu sejsmiczny ale nie rozwlekly, jest bardzo dobrze kontrolowany i zroznicowany, gora przepiekna - masa "planktonu" i zero wyostrzen, przynajmniej w moim systemie. Pasmo srednie czyli np. wokale przyprawiaja o gesia skorke :)))))) Uwielbiam takie granie i jest to dla mnie czynnik decydujacy o tym czy sprzet jest warty sluchania czy nie, poprostu muzyka musi angazowac i wywolywac emocje, niestety nie jest to w dzisiejszych produktach czyms normalnym. Oba procesory w tej kwestii to moja osobista referencja, Arcam gra jednak z wiekszym rozmachem i bardziej "efekciarsko" :)

Meridian gra bardziej srodkiem pasma, nie ma moim zdaniem takiego rozciagniecia jak Arcam, ten ostatni brzmi bardziej zywiolowo, Meridian troche "grzeczniej".

Oba urzadzenia to juz wysoki poziom, nawet porownujac z Dacami stereo. W Meridainie siedza kosci Analog Devices 1855, w Arcamie Wolfsony. I to slychac, granie nie jest suche i plastikowe jak w moim bylym Marantzu 7701 (to najgoszy sprzet jaki wspominam od wielu lat). Tutaj mamy poprostu muzyke, zywy i bardzo organiczny dzwiek. Przepuscilem przez Arcama wiekszosc moich referencyjnych koncertow i materialu stereo, i gdyby nie fakt ze mam dobrego DACa stricte do stereo, to mogl bym zyc z Arcamem jako jedynym przetwornikiem C/A zarowno do stereo jak i surround. Przynajmniej na dzien dzisiejszy tak to widze.

 

Bede go przez najblizsze tygodnie dosyc intensywnie testowal, szczegolnie pod katem jakosci materialu wielokanalowego. Bardzo interesuje mnie wplyw kabla hdmi na jakosc dzwieku, na warsztat pojda kable Audioquesta, Quedy oraz Wireworld, do tego kilka kabli z nizszej polki. Co wazniejsze zobaczymy jak w rzeczywsitosci ma sie jakosc DTS-MA do DTS Core, czy rzeczywiscie roznicy sa slyszalne a jezeli tak to na ile?

 

Moze w ten weekend dojedzie do mnie w koncu koncowka Arcam P7, wowczas dopiero zaczne sie konkretniejsze porownania :)

 

Ogolnie moja ocena Arcama jest bardzo pozytywna, pomimo brakow ma on jednoczesnie wiele zalet a przede wszystkim dobra jakosc dzwieku w stereo. W surround nie spodziewam sie niczego innego, jestem pewien ze bedzie swietnie :)

 

Tak dla sprostowania, moje pochwaly pod katem 861 przekazuje wam ze szczerego serca, nie jestem wlascicielem oferowanego na Allegro egzemplarza ani chwilowo nie mam zamiaru wystawiac go na sprzedaz bo najprawdopodobniej wroci na wyspy, skad zreszta przyjechal....

 

CDN....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4563-0-85858900-1466684659_thumb.jpg

post-4563-0-81952100-1466684669_thumb.jpg

post-4563-0-08055400-1466684684_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Cześć. Chciałem spytać jak po latach wyglądają Wasze systemy kinowe ? Czy udało się Wam zrealizować zamierzone cele ? Temat bardzo się rozwinął przez 5 lat i jakoś później ucichło ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Niebawem planuję zamianę ampli na procesor a/v i rozważam wybór pomiędzy AVM 60 a CX-A5100. Zależy mi wyłącznie na efekcie wielokanałowym, tor stereo mnie nie interesuje w tym przypadku. W sieci piszą że Anthem skoncentrował się głównie na przodzie (LCR) i sufitowych, a surroundy potraktowano jako uzupełnienie. Yamaha natomiast tworzy niby gęste pole dźwiękowe wokół słuchacza. Nie miałem niestety styczności z tymi urządzeniami, żeby to zweryfikować. Dlatego chciałem zapytać, czy któryś z szanownych forumowiczów ma doświadczenie z jednym albo drugim, a najlepiej z obojgiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial problem Dtunk znalesc takie porownania bo ja takze szukam konkretnych porownan o procesorach i ze swieczka szukac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nierealne jest uzyskać takie porównanie - w przypadku kina i procesorów masz zbyt wiele aspektów zmiennych - zestawy głośnikowe, końcówki mocy a dodatkowo jeszcze ustawienia wbudowanych korekcji pomieszczenia i wpływ samego pomieszczenia. Ktoś musiałby dwa takie procesory mieć u siebie w domu na tym samym zestawie a i tak szansa, że podobne uzyskasz w swoim zupełnie innym setupie jest praktycznie zerowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bo nierealne jest uzyskać takie porównanie - w przypadku kina i procesorów masz zbyt wiele aspektów zmiennych - zestawy głośnikowe, końcówki mocy a dodatkowo jeszcze ustawienia wbudowanych korekcji pomieszczenia i wpływ samego pomieszczenia. Ktoś musiałby dwa takie procesory mieć u siebie w domu na tym samym zestawie a i tak szansa, że podobne uzyskasz w swoim zupełnie innym setupie jest praktycznie zerowa.
Problemem jest takze to ze zadko ktos kupuje procesory av bo raz ze sa cholernie drogie a 2 ciezko to potem sprzedac hehe

 

Chociaz jeden koles testowal 3 sztuki na raz. Marantza AV8802, Yamahe CX-A5100 i Anthema AVM 60.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że każdy element zestawu ma wpływ na jakość brzmienia jak barwę czy szczegółowość itd., jednak sposób grania pozostaje ten sam. Przestudiowałem ostatnio trochę zagadnienie procesorów i wychodzi na to że Yamaha jest najbliższa moim preferencjom. Zawsze można klasę wyżej jak Anthem czy Arcam czemu nie, ale czy ogólna satysfakcja będzie współmierna do wydatku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że każdy element zestawu ma wpływ na jakość brzmienia jak barwę czy szczegółowość itd., jednak sposób grania pozostaje ten sam. Przestudiowałem ostatnio trochę zagadnienie procesorów i wychodzi na to że Yamaha jest najbliższa moim preferencjom. Zawsze można klasę wyżej jak Anthem czy Arcam czemu nie, ale czy ogólna satysfakcja będzie współmierna do wydatku?

Dokładnie tak jest. Jednak moje wieloletnie doświadczenia z różnymi procesorami do kina domowego pokazały jednoznacznie, że dużo więcej frajdy jest z użytkowania wysokiej klasy urządzenia nawet jeśli korzystamy tylko z systemu 5.1. Systemy popularne typu Yamaha, Marantz itp. mimo Atmosa itp. nie są w stanie konkurować z urządzeniami takimi jak Anthem. Niestety trzeba posłuchać żeby tego doświadczyć.

 

Wiele razy poruszaliśmy temat starych klocków klasy Hi-End, które nawet z samego rdzenia DTS core nie mając nowych kodeków HD zmiatały najnowsze rozwiązania marek popularnych.

 

Uważam, że jeśli szukacie realnego skoku jakości względem amplitunerów kina domowego trzeba iść wyżej niż Yamaha, Marantz, Onkyo itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, w średniej półce z każdą nową linią modeli amplitunerów obserwuje się coraz większy przerost formy nad treścią, nie mniej jednak każdy ma swoje preferencje i oczekiwania. Z tego co obserwuję, to powstał trend żeby amplitunery/pre pro grały dobrze w stereo, gdzie ich zadaniem powinno być żeby dobrze odtworzyć dźwięk wielokanałowy, w efekcie czego grają później jakoś względnie w stereo i byle jak na surroundach. Nic więc dziwnego, że później się czyta, że taki Anthem czy Onkyo (potwierdzam) grają głównie przodem. W takim razie na cholerę mi 7.1 czy 11.1?, jak ma to grać przodem to zamiast tworzyć sztukę dla sztuki lepiej zainwestować w dobre stereo, które zagra jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, w średniej półce z każdą nową linią modeli amplitunerów obserwuje się coraz większy przerost formy nad treścią, nie mniej jednak każdy ma swoje preferencje i oczekiwania. Z tego co obserwuję, to powstał trend żeby amplitunery/pre pro grały dobrze w stereo, gdzie ich zadaniem powinno być żeby dobrze odtworzyć dźwięk wielokanałowy, w efekcie czego grają później jakoś względnie w stereo i byle jak na surroundach. Nic więc dziwnego, że później się czyta, że taki Anthem czy Onkyo (potwierdzam) grają głównie przodem. W takim razie na cholerę mi 7.1 czy 11.1?, jak ma to grać przodem to zamiast tworzyć sztukę dla sztuki lepiej zainwestować w dobre stereo, które zagra jeszcze lepiej.

 

Dzień dobry,

Mamy możliwość prezentacji procesora ANTHEM zarówno w nowej wersji AVM60 jak i poprzedniej AVM50 oraz MARANTZ AV7703. Nie zauważyliśmy żeby Anthem i Marantz grały "głównie przodem" ...

Mimo, iż jest to zupełnie inny przekaz (ANTHEM vs MARANTZ) to prawidłowo skalibrowane urządzenia potrafią dostarczyć satysfakcjonujący przekaz wielokanałowy. W przypadku ANTHEM'a "zdecydowanie bardziej satysfakcjonujący" :-). Z doświadczenia wiemy, że klienci często oczekują aby z tyłu ciągle się coś działo - jednak nie o to chodzi w dobrym kinie :-)

 

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie chodzi tu o to żeby grało wszystko naraz. Np. Onkyo gra jak dla mnie bardziej naturalnie i dynamicznie (w moim odczuciu oczywiście, co nie znaczy że tak jest) niż D&M, ale właśnie głównie przodem. Wcześniej posiadałem Denona i chociaż brzmieniowo pasował mi mniej to pomieszczenie było bardziej wypełnione dźwiękiem, że miało się wrażenie zanużenia w nim (Być może to zasługo Audyssay vs AccuEQ, a być może samego processuingu). Fakt, że z surroundów przeważnie wydobywały się odgłosy tła, ale dawało to doskonały efekt znajdowania się w samym środku żywego świata, zwłaszcza podczas oglądania filmów przyrodniczych kręconych w dźungli, gdzie wszystko wokół tętni życiem. Efekt gdzie coś "pierdnie" z surrounda tylo wtedy gdy ma "pierdnąć" jest może i zgodny z referencją, jednak ostatecznie liczą się preferencje, a ja lubię dobre wypełnienie podczas seansu, a z tego co czytam w sieci wynika, że to czego szukam znajdę u Yamahy inaczej bym się nie zastanawiał i brał Arcama lub Anthema, a nad wszystkimi D/M/O/P/Y bym się nawet nie pochylił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drunk a nie masz mozliwosci zeby wyporzyczyc gdzies ta Yamahe i potestowac w domu ?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie i tak chcę się wstrzymać, aż wyjdzie nowy model (a pojawi się penie najpóźniej wiosną) żeby porównać co wniesie w stosunku do poprzedniego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na razie i tak chcę się wstrzymać, aż wyjdzie nowy model (a pojawi się penie najpóźniej wiosną) żeby porównać co wniesie w stosunku do poprzedniego.
Ja takze wstrzymuje sie z wymiana procesora.

Poki co moj maras jest w miare na czasie. Nie wymienie klocka zeby jedna czy 2 funkcje miec wiecej.

 

Zreszta wreszcie porzadne kable trzeba sobie zafundowac i jakis kondycjoner sieciowy heh

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ochotę ciągle mam na sprzedaż Tag McLaren AV32R 192BP :), patrz stopka.

 

Tanio nie będzie. To klasa sama w sobie.Wszelkie ówczesne klocki japońskie mogły się schować.

 

Tu macie jakąś archiwalną aukcję:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mój jest czarny. Oryginalne opakowanie, pilot, instrukcja itp.

 

 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.