Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialem Pioneera A6, pozniej Hegla H100:) Potem Phast uslyszalem w swietnym systemie i wsiaklem w lampe. Oczywiscie na ruskich lampach to niestety byla porazka i nawet przez chwile bylem zly, ze gorzej gra od Hegla. NIestety trzeba bylo troche na lampki wydac, ale sie oplacilo;) Planuje wyjazd z Norwegii i moze sie przeprowadze na stalem gdzies w tropiki, wtedy z pewnoscia lampy tam nie zabiore:))) Juz sie powoli zastanawiam, czy znowu H100 nie kupie;)

 

whiter1 do czego mam sie ustosunkowywac? Do tych 3 ostatnich akapitow?

No dobra przyznam sie. Dostaje codzinnie cos od Hegla. Mam od nich druga wyplate;) Mam tez zajebiste znizki, zarowno w Polsce jak i w Norwegii. Czy jest Pan usatysfakcjonowany? Caspian rownie dobrze placi? Chociaz w GBP czy w zlotowkach?

Mysle, ze chyba jednak trzeba sie wybrac od czasu do klubu Caspiana tego towarzystwa wzajemnej adoracji i zaczac syfic jak co niektorzy tutaj.

(oczywiscie do tego sie nie znize) Panowie proponuje wlaczyc sobie muzyczke na swoich doskonalych wzmacniaczach i nie brudzic tutaj.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

violet zostal skazany bez sadu. Czy tak wyglada szacunek w Twoim wypadku, ze pomawiasz violeta, mnie? Nie ustsunkowales sie. Dobrze Ci Caspian placi za zasmiecanie tego watku?

Dodam jeszcze, ze cena wiecej jak 5k za wzmacniacz klasy Caspiana o mocy 85W to jest dopiero checa.

 

Skoro dla Ciebie moc jest wyznacznikiem ceny - gratuluję wiedzy.

 

Ja od Roksan biorę tyle, co Ty od Hegla, czyli różnicę ceny kraju producenta vs. cena w Polsce. Zatem mam "0" złotych.

 

A Ty ?

 

Nie czepiaj się bezpodstawnie, bo potrafię zripostować, ale na razie trzymam fason.

 

 

Czemu krytykujesz moje wpisy na temat cen Hegla w Norwegii, zamiast (jako tamtejszy mieszkaniec) zaoferować coś, na czym zyskaliby miłośnicy marki Hegel nie przepłacając srogo u polskiego dystrybutora ?

 

Nie rozumiem, w czym problem ?

Czemu się do Caspiana przystawiasz ?

 

 

BTW Caspian funkcjonuje na rynku ogólnoeuropejskim tyle lat, o ilu Hegel może pomarzyć.

A już szczególnie przy tak pazernym nastawieniu na szybkie zyski, jak tutejszy dystrybutor i osoby z nim współpracujące.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whiter1,

 

Twoja optyka, Twój osąd.

 

Tak jak już napisałem wcześniej, jestem zmęczony pomówieniami. Nie będę Cię blokować w tym wątku, bo szanuję Twoją opinię, którą traktują jako prawdziwą.

Hegel bardzo przypadł mi do gustu. Roksana bardzo lubię, ale to ogólnie tzw. klasa niżej niż Hegel. Brak mi tu tego zaangażowania, naturalnej plastyki i namacalnego ataku basów.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie handluje sprzetem, jezeli ktos mnie poprosi to postaram sie pomoc, niemniej jak pewnie Ci wiadomo jest tutaj sprawa cla.

Ja od Hegla mam wyplate, dodam, ze norweska. Tak zeby wykluczyc Wasze domniemania.

Czepiam sie Caspian'a zeby Wam cos unaocznic skoro nie rozumiecie jezeli ktos komus brudzi w watku. Nikt nie wchodzi na watek Caspiana i nie pisze na dystrybutora. Tutaj jest watek o sprzecie a nie o dystrybutorze. Mozecie napisac watek Moje Audio, a nawet zalozyc klub Anty Moje Audio. Mam to gleboko. Ale uszanujcie czyjsc gust. Czy to tak trudno?

Ten watwek powinien byc o conajmniej kilka stron chudszy, ale za to konkretniejszy, a tak to czyta sie tylko jakies rzygowiny na dystrybutora, a przy okazji na sprzet. Ja mam DAC tej firmy nie jest zbyt przyjemne czytac mi to co wypisuja niektorzy z Was. Przypuszczam, ze innym uzytkownikom Hegla rowniez sie to nie podoba.

Teraz sytuacja, ktos wchodzi do watku Caspiana i zaczyna syfic. Jaka jest reakcja klubowiczow?

Wszystko na temat. Kto ma mozg niech- mysli.

 

Pisalem jedynie o mocy? Czytanie ze zrozumieniem. Mam 17W w klasia A. Mowi to cos?

 

Juz widzialem Panowie, ze co niektorym z Was wydaje sie, ze Caspian to HiEnd, ale niestaty droga jeszcze daleka. Warto czasami wyjsc z domu i posluchac czegos wiecej.

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

opanujcie się. Więcej nas łączy niż dzieli, spróbujcie w szerszym gronie znajomych poopowiadać o swoim sprzęcie a zrozumiecie o czym piszę.

 

W tej zabawie najważniejszy i tak jest gust, jeden lubi caspiana a drugi hegla, ot takie to proste. Do caspiana też można tak dobrać kolumny, że będzie fajnie i pewnie znajdą się tacy co to brzmienie docenią. Podobnie z heglem.

 

 

PS. Co za czasy, że muszę pisać w pojednawczym tonie w temacie Hegla;)

 

PS2. Wojtek, słuchałeś caspiana M1 70wat na dali grand i to nie jest zestawienie, które promowałoby małego caspiana. Z monitorami byłoby lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie do konca, ale tym bardziej w takim razie Dynaudio nie jest takim zestawieniem gdyz sa to glosniki znane z tego, ze potrzebuja pradu. Nawet male monitory.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat caspian jest dosyć wydajnym prądowo wzmakiem , mimo że ma 85W przy 8 i 125przy 4 to gra jakby miał więcej wat, tu nie można powiedzieć że jest słaby,

ma barwne aksamitne brzmienie nie ze wszystkim do dobrze zagra tak samo jak wiadomo że też nie wysteruje cholernie ciężkich głośników ale moje stojące dynie napędza gdyby robił to z oporami pewnie bym go zmienił ,, dla przykładu zagrał ciekawiej dla mnie niż naim xs który już nie wyrabiał z tymi samymi dyniami,

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMiL twierdzi cos innego. Prawda pewnie gdzies posrodku. W kazdym razie z Grandami zagral nienajgorzej. Kontrola nie byla problemem, braklo troche wyrafinowania. Grandy maja dobry gwizdek i wiem czego mozna oczekiwac po nich.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMiL twierdzi cos innego. Prawda pewnie gdzies posrodku. W kazdym razie z Grandami zagral nienajgorzej. Kontrola nie byla problemem, braklo troche wyrafinowania. Grandy maja dobry gwizdek i wiem czego mozna oczekiwac po nich.

 

Chodziło mi o to, że trudno od integry z trafem 350VA oczekiwać pod względem wydajności prądowej cudów. To nie wzmacniacz cyfrowy:)

Do 3way i to jeszcze na dwóch 8-calowych wooferach to IMO za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duza membrana wbrew pozorom potrafi wytworzyc wieksze cisnienie akustyczne przy niewielkim skoku niz mala. Stad nie potrzena, az tyle pradu by osiagnac zblizony efekt co do malej.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duza membrana wbrew pozorom potrafi wytworzyc wieksze cisnienie akustyczne przy niewielkim skoku niz mala

 

Oczywiście, że tak jest. Nawet bez "wbrew pozorom", duże głośniki są właśnie po to by grać głośniej (czyli najczęściej w większym pomieszczeniu) niż małe (przy tym samym skoku membrany).

 

Stad nie potrzena, az tyle pradu by osiagnac zblizony efekt co do malej.

 

Wojtek, chyba sam nie wierzysz w to co napisałeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś sugerował, że Wojtek76 zachowuje się w klubie Roksana jak Ty tutaj?

Nie wierzę.

 

Filucie,

 

Czy ja krytykuję Hegla w jego klubie, bądź jestem do niego wrogo nastawiony ?

Słuchałem H200 oraz przelotem H100 i raczej nie mogę powiedzieć złego słowa na temat ich brzmienia (tylko jakość użytych do budowy elementów pozostawia wiele do życzenia).

Ja krytykuję polskiego dystrybutora i jego politykę.

A jak ktoś, nie mając argumentów na moje powyższe zarzuty, w dziwnej obronie, zmienia temat na Caspiana, to inna sprawa, która daje do myślenia.

 

Czy ja, podając linki do strony norweskiej i do ogłoszeń z Heglem, gdzie można go kupić sporo taniej, szkodzę firmie? Przeszkadzam klubowiczom ?

 

Zastanów się trochę, o co Ci chodzi.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whiter1 nie badz smieszny! Przed czym mam sie bronic? Przed zarzutami, ze jestem powiazany z dystrybutorem? W jaki sposob niby? Mam Ci umowe o prace wyslac, ze robie gdzie indziej?? To moze raczej Ty powinienes podeprzec czyms swoje oskarzenia wobec mnie czy violeta. Nie uwazasz?

Czemu wjechalem na Caspiana to juz wytlumaczylm, ale zrobie to jeszcze raz, tylko blagam nie pytaj o to 3 raz. Bo to by Ci pokazac, ze nie jest milo jak ktos jedzie po Twoim sprzecie i brudzi w watku. Mam nadziejw, ze to wystarczy. A ogloszenia jakie podales to zdaje sie byly z Polski a nie norwegii. Co do tych w Norwegii to sam podawalem ceny wczesniej, wiec nie wiem o co mnie znowu oskarzasz? Moze zatrudnij sie w prokuraturze to sie zrealizujesz.

EMiL twierdzisz, ze nie jest tak, ze dostarczajac taka sama ilosc pradu do duzej i malej nembrant to duza wytworzy wieksze cisnienie akustyczne?

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMiL twierdzisz, ze nie jest tak, ze dostarczajac taka sama ilosc pradu do duzej i malej nembrant to duza wytworzy wieksze cisnienie akustyczne?

 

A to już zależy od konkretnych głośników użytych do porównań:) Zależy też przy ilu Hz chcesz mierzyć owo ciśnienie.

 

Jak pokazują pomiary w Audio zdecydowana większość kolumn 3way (2.5 way praktycznie wszystkie) jest 4-ohmowa, z minimum impedancji na basie w okolicach 3 -4 ohmów. Monitory są przeważnie 6 - 8 ohmowe, z minimum 6ohm. Taki monitor dla wzmacniacza to kaszka z mleczkiem w porównaniu do 3way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje responsy 3.5 byly 8ohm. Oczywiscie wszystko zalezy od wielu czynnkow, ale zakladajac, ze warunki sa identyczne i jedynie uwzgledniamy wielkosc membrany...

Dali do grandow zaleca jezeli dobrze panietam od 40 lub 50. Powtorze raz jeszcze, caspian dzielnie sobie radzil z tymi glosnikami, to praktyka:) a w teorii...zawsze mozna lepiej.

Nie lubi sie licytowac na dane techniczne bo nie jestem konstruktorem i troche pokory nie zaszkodzi. Co innego odsluch, tutaj mam niemale doswiadczenie i mowie jak bylo, subiektywnie dodam, chociaz staram sie zawsze o maksymalny obiektywizm.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze jezeli sie intetrsowales tematem to powinienes wiedziec, ze proac byl jedna z nielicznych firm ktora faktycznie wiekszosc konstrukcji miala 8ohm.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proac response 3.5 to mają 4-ohmy, dwa woofery 8 ohmowe połączone równolegle dają konstrukcję 4-ohmową. Dziś by napisano na nich w stylu b&w: "8-ohm speaker with 3,5-ohm minimum".

 

a w teorii...zawsze mozna lepiej.

 

W teorii to mój stary pianocraft powinien wymiatać z dynkami x16, jak bardzo jest to błędne przekonanie okazało się po podpięciu lepszego wzmacniacza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie mozna przeczytac co innego:) jestem na mob i nie bede teraz szukal. W kazdym razie Panowie caspian pewnie dynek tez nie ciagnie jak nalezy, a dla Was jest HiEndem wlasnie ta konfiguracja.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa, z caspiana to taki hi-end jak z hegla h100;)

Ale przeciez sami w ankiecie zaznaczyliscie;) Zarowno Ty jak i mikson.

Hegel ma powiedzmy do HiEndu o wiele blizej:))) A porownywanie Caspiana M1 do H100 to jest zupelne nieporozumienie, jemu brakuje nawet do H70. Nie jest to moja zlosliwosc zaznaczam, tylko subiektywna ocena osoby ktora sluchala (z dynkami BTW) zaznaczam;)

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porownywanie Caspiana M1 do H100 to jest zupelne nieporozumienie, jemu brakuje nawet do H70. Nie jest to moja zlosliwosc zaznaczam, tylko subiektywna ocena osoby ktora sluchala (z dynkami BTW) zaznaczam;)

 

Dobrze, że hegel nie ma jeszcze niższego modelu, bo caspian pewnie też byłby gorszy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian to z pewoscia HiEnd:)

Przelotnie czyli na tych samych utworach co u siebie czy jak? W identycznym systemie? Przez kilka minut? Niezla checa.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.