Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

,,Pytanie chyba finalne przed pożyczeniem gdzieś i zakupem PONTUSA II,  głównie do Ciebie  @zoromoto ale nie tylko 🙂 
Czy po swoich doświadczeniach z H390 , bo masz taki sam model  Hegla jak ja (tyle że inne kolumny..) uważasz ten wybór  za najlepszy w budżecie do około... 15.000 zł ?"

Jeżeli potrzebujesz dodać ciepła i muzykalności to u mnie najlepiej się sprawdził Denafrips Ares 2 Niezależnie od ceny to świetny DAC według mnie.

Na pewno brał bym pod uwagę Gustard R26, nie miałem ale jestem fanem R2R i chętnie bym sprawdził u siebie.

Pontus jest bardziej ,,wyczynowy,, detaliczny i dynamiczny  tutaj już trzeba mieć porządne źródło. Z eversolo dmp-a6 master po modzie zasilania zrobiło się nieco ,,sterylnie,, więc szukam dalej. Na liście mam Volumio Rivo, Lumin U2 mini albo któryś z hifirose 

Never ending story...

 

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie analizowałem tej firmy i wymiany D3 ale wyglądają te streamery zacnie na pierwszy rzut oka. Modele G2 odpuszczam , za drogie po prostu nieco. Zastanawiam się na głos., może ktoś porównywał do Lumina D3..  jakie różnice  w QS  i jak duże? Czy na tyle spore że warto sprzedać Lumina D3 i za to nabyć któryś z tych Streamerów Auralica ?

Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dekoracja napisał:

masz już lumina który podobno świetnie gra i chcesz qutesta do tego dołożyć? i to będzie lepiej? już pomijając, że hegel ma dobrego dac’a wbudowanego…

Za to ja to doskonale rozumiem, bo Qutesta wyżej oceniałem jak miałem, od daca w Heglu, niższe Luminy również nie grzeszą jakością (brzmienia) sekcji DAC.

Z tymże Qutest plus dobry Streamer to koszt znacznie przewyższający R26, który delikatnie mówiąc jest trochę lepszy od Chorda, znam wielu ludzi którzy przesiadali się z TT2

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qutesta nie słuchałem, z Heglem  H590 miałem Altair G2.1, Lumin T3, Gustard R26 i Atoll ST300 (kabel XLR Acrolink 2070)

Każdy wiadomo brzmi inaczej i jednoznacznie nikt Ci nie powie, że ten jest lepszy czy gorszy bo zależy to od kolumn i indywidualnych preferencji brzmieniowych

Altair G2.1 - świetny sprzęt ale raczej do cieplejszych wzmacniaczy bo jest mocno rozdzielczy, na górze dużo powietrza i wspaniałe ciemne tło. Generalnie sygnatura brzmienia zbieżna z brzmieniem Hegla. Nie znam wersji 1.1

Gustard i Lumin to zbliżone granie, bardzo przyjemne, po cieplejszej stronie, brakowało mi w nich jednak trochę dynamiki i pazura.  Jeżeli budżet gra rolę to Gustard w swojej cenie jest bezkonkurencyjny !!! ( jeżeli tylko nie boisz się aktualizacji przez komputer)

Atoll ST300, najmniej znany i opisywany to strzał w dziesiątkę jak dla mnie, z Heglem grał najlepiej. To bardzo niedoceniony streamer, który łączny cechy pozostałych dodając dynamikę i świetny bas. Ma świetne wyposażenie, jest wykonany w EU dzięki czemu w razie potencjalnej awarii szybko i tanio da się go naprawić. Audioforte Ci pożyczy za kaucją i sam ocenisz, zresztą pozostałe też można wypożyczyć do domu na odsłuch.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Artistplant napisał:

bardzo przyjemne, po cieplejszej stronie, brakowało mi w nich jednak trochę dynamiki i pazura

a może komuś w Gustardzie R2R brakuje tego szumu kwantyzacji delta-sigma,

to tak jak we wzmacniaczach klasy A, niektórym brakuje tej przestrzeni sprzężenia zwrotnego klasy B,

niektórzy myślą, że tak ma być, że to jest ta prawda, a to tak naprawdę "efekt uboczny" konstrukcji

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jest sens 🙂 będziesz zadowolony, miałem H70 to wstęp, wyżej jest lepiej, chyba że jesteś 100% przekonany że to ten jedyny to zostań z obecnym i ciesz się muzyką, często mam wrażenie się o tym zapomina.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PanAntoni napisał:

Jest sens 🙂 będziesz zadowolony, miałem H70 to wstęp, wyżej jest lepiej, chyba że jesteś 100% przekonany że to ten jedyny to zostań z obecnym i ciesz się muzyką, często mam wrażenie się o tym zapomina.

Charakter brzmienia z 70 mi odpowiada ale naszła mnie chęć zmiany i dodania mocy . 

3 godziny temu, Tal napisał:

Moim zdaniem lepiej kupić H80


Słuchałem 80 i na moje ucho to odmienne brzmienie od 70. Bardziej jednak wciąga mnie dźwięk wydobywający się z h70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, J4Z napisał:

@Piter258 jakbyś porównał brzmienie H70 z H80? Miałem 80tkę. 😛

W momencie kiedy miałem obydwa modele w domu to bardziej przypadł mi do gustu h70. Miał bardziej analogowy dzwięk. 80 taka bardziej mechaniczna. Z tego co pamietam to bas w 80 był bardziej dociążony. Odsłuchiwałem te wzmacniacze na kolumnach , których już nie mam i może teraz wrażenia byłyby inne. 
Obecnie mam Audio Physic Yara evo. 
 

Edytowane przez Piter258
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Piter258 napisał:

Charakter brzmienia z 70 mi odpowiada ale naszła mnie chęć zmiany i dodania mocy . 


Słuchałem 80 i na moje ucho to odmienne brzmienie od 70. Bardziej jednak wciąga mnie dźwięk wydobywający się z h70

Rozwinięciem modelu H70 jest właśnie dokładnie wzmacniacz H100, a z kolei  H80 aby pójść wyżej w tej linii dźwiękowej to H300, tu już jest bardziej analogowo i zdecydowanie w każdym aspekcie lepiej.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.