Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Miałem H300 dłuższy czas i raczej bez dobrego zewnętrznego Daca się nie obejdzie...

7 godzin temu, Ajothe napisał:

Właśnie źródło możesz poprawić.

Warto skonfigurować laptopa tak by podawał sygnał "bit perfect". 

Może warto pomyśleć o niedrogim streamerze.

Lub streamerze z dobrym dackiem.

Godzinę temu, deltastudio napisał:

Pomyśl może o jakimś interfejsie USB/SPDIF, np.:  M2Tech HiFace Two

Małe, tanie i zadziwiająco dobre.

Robiłem takie doświadczenia i jest trochę lepiej, nawet mam jeszcze chyba gdzieś M2Tech HiFace jak był byś zainteresowany ?

Edytowane przez PanAntoni

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiek x napisał:

Nawet przypadkiem wystawiłeś tego Gustarda R26 na sprzedaż. 

bez związku…dobre granie za rozsądną  kasę, wiem co piszę bo przed Gustardem miałem Lumina T3 i Auralica Altair G2.1, warto posłuchać też coś z tańszego Matrixa, mi się podobał X-Sabre 3

albo jak budżet pozwoli kup H590 który jest na giełdzie i na jakiś czas będziesz miał spokój

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, greg190872 napisał:

Gdzie Hegel jest produkowany?Niektorzy pisza ze to chinczyk.

W internecie nie znalazlem nic konkretnego,tyle ze tworca jest Norweg.

Produkcja Chiny (Opera Consonance), kontrola techniczna Norwegia (podobno). 

Edytowane przez cortes

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz kogoś kto może odtworzyć  zbudować naprawić moduł sound engine ;)) Serwisów jest mnóstwo i już jest cały stup zrobiony staneli na module bo jeden z dwóch umarł w końcówce h4se ,już nawet z @Zorro" tutaj na forum uruchomiłem akcje u zródła w Norwegii i kazali sie kierować na serwis w PL ,lub wysłać do nich - no ale 45kg plus pudło paletowe to dosyć gruba logistyka 😉

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że podzielę się wrażeniami jak dostanę Gustarda R26 i zapomniałem.
Jest świetny, po RME jest przepaść w ułożeniu sceny, na szerokość, głębokość i w precyzji lokalizacji instrumentów. Gustard jakby od niechcenia świetnie je separuje i pokazuje mnóstwo detali ale w nie nachalny sposób. Gra odrobinę delikatniej niż RME, ale dla mnie oba mają ładną naturalną barwę (w RME czasem można było odczuć delikatne wyostrzenie na gorzej zrealizowanych nagraniach), więc właściwie zależało mi tylko na poprawieniu sceny RME i to dostałem. Bas jest jakby odrobinę mniej głęboki i rytmiczny, to jedyny minus. Ponadto wolę, kiedy tryb NOS jest wyłączony, z nim trochę się zatraca to precyzyjne pozycjonowanie, a nie czuję jakiegoś specjalnego klimatu.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, freju napisał:

A znasz kogoś kto może odtworzyć  zbudować naprawić moduł sound engine ;)) Serwisów jest mnóstwo i już jest cały stup zrobiony staneli na module bo jeden z dwóch umarł w końcówce h4se ,już nawet z @Zorro" tutaj na forum uruchomiłem akcje u zródła w Norwegii i kazali sie kierować na serwis w PL ,lub wysłać do nich - no ale 45kg plus pudło paletowe to dosyć gruba logistyka 😉

Skontaktuj się z Aleksandrem Gaikiem z Limanowej (tel 517760882) On robi naprawy, głównie CDeków dla Cougars audio z Wawy. Wzmaki czasem też robi, jak się go poprosi. Bardzo sympatyczny człowiek.

Moja końcówka H2 też miała problem z sound engine i zdiagnozował od razu co jest problemem. Niestety czas naprawy nie był krótki ze względu na kolejkę, ale dzisiaj wzmak gra aż miło.

Dodam tylko że Norwedzy mają w ....e naprawę starszych sprzętów i odesłali mnie z kwitkiem, a polski serwis wziął końcówkę, coś ponoć przy niej grzebali ale nic nie zrobili poza skasowaniem za "naprawę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dubel, Tapatalk dał ciała.
Dodam w takim razie, że wreszcie mam prawdziwie trojwymiarową i holograficzną scenę, szczegolnie duże wrażenie to robi w nowych nagraniach symfonicznych (np tańce symfoniczne Rachmaninova https://tidal.com/album/170507522). Bardzo przykuwają uwagę dźwięki, różne odzywki, dialogi pojawiające się w kilku różnych miejscach sceny, zarówno na na szerokość jak i głębokość. Jest to po prostu wciągający przekaz, można się zanurzyć w tej przestrzeni dźwiękowej, podczas gdy RME grał poprawnie ale bez polotu, przy Gustardzie łatwiej sobie wyobrazić prawdziwe bryły instrumentów, podczas gdy na RME brzmiało to jak trochę sztucznie wygenerowane dźwięki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Riczi75 napisał:

Skontaktuj się z Aleksandrem Gaikiem z Limanowej (tel 517760882) On robi naprawy, głównie CDeków dla Cougars audio z Wawy. Wzmaki czasem też robi, jak się go poprosi. Bardzo sympatyczny człowiek.

Moja końcówka H2 też miała problem z sound engine i zdiagnozował od razu co jest problemem. Niestety czas naprawy nie był krótki ze względu na kolejkę, ale dzisiaj wzmak gra aż miło.

Dodam tylko że Norwedzy mają w ....e naprawę starszych sprzętów i odesłali mnie z kwitkiem, a polski serwis wziął końcówkę, coś ponoć przy niej grzebali ale nic nie zrobili poza skasowaniem za "naprawę".

Dzięki za info będę sie kontaktował ,czyli się potwierdza info bo mój serwis mówił to samo ,że po prostu zlewają ich ;.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zagadka bo sprzęt nie był grany po prostu zasnąłem przy odsłuchach ,żadnego watowania nie było;)  Muza juz nie grała bo skończył sie album i koło 2 rano obudziło mnie dziwne dzwięki z końcówki  nie z głośników jak by strzelała sprężyna jakaś , potem wyłączyłem odczekałem standardowe 15min żeby się kondy rozładowały i włączyłem spowrotem i coś zaczęło strzelać i pojawił sie lekki dymek 😉  no i koniec  serwis stwierdził uszkodzenie jednego kanału wymienił wszystkie tranzystory na org z TME" rezystory ,mam całą rozpiskę dokłądnie co było wymienione i juz myśleliśmy że witamy się z gąską a tu new diagnoza  uszkodzony jeden z dwóch modułów sound engine i tym sposobem nastąpiła blokada dalszych prac i zaczęły sie poszukiwania tel itd,,,, kupiłem sobie lampę spark530 po świetnym modzie i między czasie kupiłem tutaj od wafla z forum h200 przerobiony na h20 😉 i stosuje go do mojego pre pkmk2 także starciłęm troche werwe na to i z chęcią oddam komuś kto będzie chciał się tym zająć ,siedzi tylko i wyłącznie jeden moduł bo są dwa; 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

kto tu używa wbudowanego w H190 (i inne) streamera? moim zdaniem bardzo dobrze gra. Zrobiłem zmianę bo po kolejnych szopkach z IFI zen stream miałem dosyć różnych przygód (typu ciągłe rozłącznie się z tidal connect).

Wbudowany dac jest bardzo ok a okazuje się, że streamer też w sumie 😉 Jakoś wcześniej nie bardzo mi się nawet chciało to testować. Jeszcze muszę ogarnąć jak słuchać radia internetowego bo słucham tego dużo...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dekoracja napisał:

kto tu używa wbudowanego w H190 (i inne) streamera? moim zdaniem bardzo dobrze gra. Zrobiłem zmianę bo po kolejnych szopkach z IFI zen stream miałem dosyć różnych przygód (typu ciągłe rozłącznie się z tidal connect).

Wbudowany dac jest bardzo ok a okazuje się, że streamer też w sumie 😉 Jakoś wcześniej nie bardzo mi się nawet chciało to testować. Jeszcze muszę ogarnąć jak słuchać radia internetowego bo słucham tego dużo...

Noda kup i z głowy, teraz jest promocja, lub chwalony Eversolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, dekoracja napisał:

kto tu używa wbudowanego w H190 (i inne) streamera? moim zdaniem bardzo dobrze gra. Zrobiłem zmianę bo po kolejnych szopkach z IFI zen stream miałem dosyć różnych przygód (typu ciągłe rozłącznie się z tidal connect).

H190 z wbudowanego streamera obsługiwanego za pomocą apki Mconnect lite gra lepiej niż np Bluesound Node podłączony po USB audio jako transport do DAC w Heglu. Takie moje doświadczenie w tym temacie. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  1. Witam 😉 mam pytanie odnośnie przedwzmacniacza p20. Chciałem połączyć stereo oraz kino w jednym klocku, p20 ma opcję HT, chciałem go połączyć z arcamem pa240. Jako źródło eversolo a6 master oraz amplituner marantza pod ht. Czy może ktoś z Was testował taką konfigurację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych szumów czy buczen z kolumn ? Bo różnie piszą na grupach na FB. Jesli chodzi o dźwięk niektórzy piszą że suchy bez basu inni wręcz przeciwnie , jak u Was? Chce jak najwięcej opinii. Mam rozkmine między p20 i atollem pr 300, ktoś z was zestawiał oba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, FreddieMercury napisał:

ROON

to żart? mam stawiać specjalnie kompa i płacić licencję za soft, który mi pokaże informacje o artystach dostępne za darmo w internecie od lat? i to żeby słuchać głównie jednej stacji radiowej? ok, ma sens! a poważnie to nie rozumiem i nie zrozumiem już chyba fenomenu roon…

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

Jesli chodzi o dźwięk niektórzy piszą że suchy bez basu inni wręcz przeciwnie , jak u Was?

A co Ciebie w tym dziwi, każdy kto pisze odmienne zdanie nie bierze pod uwagę, że jeden ma taką, a taka elektronikę i kolumny, a drugi inną. Zapominacie o tym i Ci wszyscy na tych grupach FB, że każdy ma inną akustykę, ja to co poniektórych tam czytać nie mogę.  A w grupach kablarskich to już w ogóle.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sir.jax napisał:

A co Ciebie w tym dziwi, każdy kto pisze odmienne zdanie nie bierze pod uwagę, że jeden ma taką, a taka elektronikę i kolumny, a drugi inną. Zapominacie o tym i Ci wszyscy na tych grupach FB, że każdy ma inną akustykę, ja to co poniektórych tam czytać nie mogę.  A w grupach kablarskich to już w ogóle.

Masz rację 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2023 o 14:09, dekoracja napisał:

kto tu używa wbudowanego w H190 (i inne) streamera? moim zdaniem bardzo dobrze gra. Zrobiłem zmianę bo po kolejnych szopkach z IFI zen stream miałem dosyć różnych przygód (typu ciągłe rozłącznie się z tidal connect).

Wbudowany dac jest bardzo ok a okazuje się, że streamer też w sumie 😉 Jakoś wcześniej nie bardzo mi się nawet chciało to testować. Jeszcze muszę ogarnąć jak słuchać radia internetowego bo słucham tego dużo...

Miałem podobne doświadczenia z IFI. Dźwięk naprawdę dobry ale co z tego jak ciagle się krzaczył... Teraz testuje eversolo dmp-a6. Wygoda użytkowania świetna , nawet lepiej niż node, ale dźwiękowo to nie ta półka co ifi zen steam czy usbridge co prawda oba miały ulpsy, mam więc nadzieję że moduł lps-a6 sporo dobrego wniesie.

Może ktoryś Wiim by Ci do radia wystarczył. Jest tam TuneIn i parę innych dodatków przy okazji...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.