Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, zoromoto napisał:

Miałem podobne doświadczenia z IFI. Dźwięk naprawdę dobry ale co z tego jak ciagle się krzaczył... Teraz testuje eversolo dmp-a6. Wygoda użytkowania świetna , nawet lepiej niż node, ale dźwiękowo to nie ta półka co ifi zen steam czy usbridge co prawda oba miały ulpsy, mam więc nadzieję że moduł lps-a6 sporo dobrego wniesie.

Może ktoryś Wiim by Ci do radia wystarczył. Jest tam TuneIn i parę innych dodatków przy okazji...

Daje temat do obserwowanych. Daj proszę znać, jak spiszę się Eversolo z lps. Główkuje, na co zmienić mojego Noda. Jedzie do mnie na testy primare prisma, ale kolega nie chwalił go. 

Czy eversolo ma connect dla Deezer, Tidal, Spotify, Qobuz?

Ifi nie naprawili? Wydaje mi się, że gdzieś czytałem o aktualizacjach. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, J4Z napisał:

Główkuje

ę na końcu

6 minut temu, J4Z napisał:

prisma, ale kolega

przed ale w tym wypadku przecinka się nie stawia

dwa entery po końcu zdania "go." też nic nie wnoszą do wypowiedzi

.... to takie uwagi co do czepiania się stylu pisania innych ... bez złośliwości 🙂

weż też czasem pod uwagę, że w dobie wszelkich "dyz...." i urządzeń poprawiających oraz wtórnego analfabetyzmu trzeba cieszyć się , że treść zapisana jest zrozumiała

... tak pod przemyślenie poddaję i pozdrawiam

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. 

12 minut temu, slawek.xm napisał:

ę na końcu

Nie zauważyłem. 

12 minut temu, slawek.xm napisał:

dwa entery po końcu zdania "go." też nic nie wnoszą do wypowiedzi

Enter raz naciskam, po zakończeniu myśli. 

12 minut temu, slawek.xm napisał:

przed ale w tym wypadku przecinka się nie stawia

Nie zgadzam się. W zdaniu znajdują się: "jedzie", "chwalił". 

Pisałem, asem nie jestem, ale staram się. 

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, J4Z napisał:

Dziękuję za uwagi. 

Nie zauważyłem. 

Enter (raz) naciskam po zakończeniu myśli. 

Nie zgadzam się. W zdaniu znajdują się: "jedzie", "chwalił". 

Pisałem, asem nie jestem, ale staram się. 

Jeśli chcesz uczyć , karać innych to chyba trzeba samemu być dobrym w temacie. Wolałem tu niż w funkcjonalnym bo mniej wstydu... chyba.

Koniec off topu, sorry.

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

przed ale w tym wypadku przecinka się nie stawia

Stawia się przecinek przed "ale", zwłaszcza w przykładzie do którego się odnosisz.

Jedynie "go" nie powinno być na końcu zdania.

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

Jeśli chcesz uczyć , karać innych to chyba trzeba samemu być dobrym w temacie

A co, zwrócił Tobie uwagę, a teraz szukasz na siłę błędów? 

 

3 godziny temu, slawek.xm napisał:

oraz wtórnego analfabetyzmu trzeba cieszyć się , że treść zapisana jest zrozumiała

Treść nigdy nie jest zrozumiała, kiedy pisze się bez interpunkcji.

Ciężko się czyta taka treść. 

P.S.

Naprawdę z tym musiałeś przyjść do wątku klubowego?

Załóż stosowny wątek i tam się realizuj.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Piopio napisał:

Korzystasz z USB ?

Na razie gram po coax do Denafrips Ares2, bo jest jakiś problem i eversolo wywala mi komunikat "No usb audio device detected" Juz napisałem w tej sprawie do producenta i czekam na odpowiedź

 

10 godzin temu, J4Z napisał:

Czy eversolo ma connect dla Deezer, Tidal, Spotify, Qobuz?

Ifi nie naprawili? Wydaje mi się, że gdzieś czytałem o aktualizacjach. 

Robiłem aktualizacje ifi i nie pomogło. 

Na razie eversolo bije obsługa i stabilnością wszystko co miałem, tylko dźwięk...  Jutro ma dojechać moduł zasilania , się okaże...

 

Screenshot_20231126_095924_EverSolo Controller.jpg

Screenshot_20231126_095916_EverSolo Controller.jpg

Screenshot_20231126_095905_EverSolo Controller.jpg

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Mac mini jako serwer do Roon i polecam 👍ps przerobiłem DAC od cyrusa, ifi etc teraz mam do sprzedania dac topping D90 i A90 słuchawkowy wzmacniacz i w sumie zostawiam tylko Hegla 190 jest baaaaardzo dobrze 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2023 o 09:18, zoromoto napisał:

Tak właśnie zrobiłem

mój zen jest na pewno sporo lepszy od czasu update'u jakiś tam miesiąc, dwa temu. Trochę więcej posłuchałem i na pewno wew. streamer w H190 nie gra tak samo jak zen. Ale gra dobrze, ciekawie, dosyć ciepło (powiedzmy). 

Eversolo oczywiście jest teraz gorącym tematem, ale rozumiem, że jako transport gra gorzej od IFI (tak rozumiem wpis Twój).

Bo pewnie jako all-in-one to zupełnie biednie?

U mnie IFI ma sboostera. Całość po coax do H190 jest bardzo zadowalająca dźwiękowo...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć odtwarzacz CD hegel cdp2a (podłączony do h 300) potrafi przerywać podczas odtwarzania płyt. Dzieje się to od czasu do czasu. Czasem odtworzę płytę jest ok ale potem włączę tę samą płytę i czasami przerwie. Próbowałem delikatnie przeczyścić oczko lasera spirytusem. Ale na nic się to nie zdało. Macie jakieś rady z doswiadczenia. Czy serwis oficjalny Hegla w Markach jest jedynym, który naprawia Hegla czy szukać w zwykłym serwisie audio…. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Custom999 napisał:

Cześć odtwarzacz CD hegel cdp2a (podłączony do h 300) potrafi przerywać podczas odtwarzania płyt. Dzieje się to od czasu do czasu. Czasem odtworzę płytę jest ok ale potem włączę tę samą płytę i czasami przerwie. Próbowałem delikatnie przeczyścić oczko lasera spirytusem. Ale na nic się to nie zdało. Macie jakieś rady z doswiadczenia. Czy serwis oficjalny Hegla w Markach jest jedynym, który naprawia Hegla czy szukać w zwykłym serwisie audio…. ?

Z tego co pamiętam to raczej octem a później jak podeschnie szmatka wilgotną.

(miałem swojego czasu dokładnie takie samo połaczenie)

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z Waszej uprzejmości, to i sam coś od siebie dodam...

Przypomnę - mam Hegla H190 spiętego z Bowersami DM604S3 i narzekałem na prawie niesłyszalne subtelne 'cykanie" (tak od ok. 20 sekundy) w utworze You and your friend Dire Straits. Prosiłem o doradzenie, jakimi kolumnami powinienem się zainteresować i przy okazji dowiedziałem się od Was, że przy cichym słuchaniu to "cykanie" po prostu słychać wyraźnie.

Nie, na razie kolumn nie zmieniłem, zbieram na Xaviany (nie słuchałem, ale są białe i się mi podobają 🙂) Jak będę miał już kwotę, to zajmę się tym na poważnie. Ale zmieniłem dwie rzeczy - kabel zasilający Hegla oraz kable głośnikowe (były Klotz LY240S). Nie chcę nieprzekonanych przekonać, co do wpływu kabli, ale u mnie nastąpiła znaczna poprawa w czystości i rozdzielczości dźwięku. Dodatkowo poprawiła się scena na szerokość i głębokość. Co ma większe znaczenie? Zmiana kabla sieciowego powoduje w sumie subtelną, ale zauważalną poprawę. I nie jest to na granicy percepcji. Jest po prostu lepiej, co niczego nieświadoma małżonka potwierdziła, że jakoś tak lepiej gra. Zasadniczą zmianę wniosły nowe kable głośnikowe. Dźwięk się "otworzył", zrzucił mgiełkę i jest fajnie 🙂 Nie podaję konkretnych firm nowych kabli, aby nie prowokować do niepotrzebnych dyskusji. Ale jak Szanowne grono wyrazi życzenie, to podam 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego przydatnego info nie dostałem. Proszę o konkrety bo, że przewody mają wpływ, wiem. 

Jak masz sprowokować "niepotrzebną dyskusję", sprowokujesz. Czy podasz marki, czy nie. Heh

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę: kabel sieciowy Solid Core Audio Power No. 6 PRO, głośnikowy: Chord Clearway Speaker X. Pierwszy zakupiony w bardzo dobrej cenie, po rabacie, bo kupowaliśmy z kolegą dwie sztuki 🙂 Drugi - 4 metry ze szpuli, podpięte bez konfekcji. Wybór po rozmowie z q21. Wcześniej słuchałem tak z przypadku Oyaide Across 3000. Zwyciężył rozsądek (no dobra, portfel 🙂), bo stwierdziłem, że za różnicę kabla z konfekcją a z rolki kupię winyle 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To który lepiej się spisał? Chord, czy Oyade? Chord nie za ostro?

Sybilantów nie masz, za bardzo zaznaczonych na tych bowersach z Heglem? Talerze w rocku nie syczą?

Źródło rozumiem że drapak? Ściany gołe, czy robiłeś coś z akustyką ?

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jakieś firanki wiszą w oknach, są rośliny i takie tam szpargały... Nie, pomieszczenie nie jest akustycznie zaadaptowane, to salon na literze L i odsłuch jest wzdłuż tej dłuższej ściany (ponad 5 m, między kolumnami 2,1 m). Źródło to Tidal via Mconnect (nie wiem, co to drapak, to znaczy wiem, ale chyba nie o taki drapak chodzi 😉 ) Co do sybilantów - każdy odbiera inaczej. Nie zauważyłem, aby zaczęło świszczeć, szeleścić, czy syczeć... zmianę opisałbym jako oczyszczenie dźwięku, a nie podbicie wysokich.

A i jeszcze który lepiej się spisał - szczerze, to nie potrafię odpowiedzieć. Za krótko miałem Oyaide, ale zmiana była mniej więcej w tym samym kierunku. Ale chyba poprawę dźwięku nie jest zbyt trudno osiągnąć przechodząc z Klotza na coś dedykowanego. Klotz może i dobry, ale moim zdaniem do zastosowań estradowych. Nie wiem, nie znam się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Ajothe napisał:

Tak myślałem, że chord clearway, one na początku robią wrażenie, ale z czasem mogą robić wrażenie krzykliwej średnicy 😁

1.       Szerokość sceny – jest

2.       Głębokość sceny – jest

3.       Kolumny zniknęły

4.       W zależności od realizacji zamiast „ściany” dźwięku jest dźwięk prawie dookólny

5.       Przy cichym słuchaniu słyszę to, co zostało zarejestrowane na nagraniu

Jestem zadowolony i cieszę się muzyką, bo mnie już nie wkurza brak punktu 5.

Dlaczego, dlaczego rujnujesz mój świat? 😉 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Androma napisał:

Dlaczego, dlaczego rujnujesz mój świat? 😉 🙂

Bardzo dobrze, że się Tobie podoba i załatwia tyle aspektów, ja jedynie otwieram furtkę dla uciekającego króliczka...nie mów, że chcesz zakończyć przewalanie audio szpejów 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.