Skocz do zawartości
IGNORED

Elektrostaty czyli wszystko o słuchawkach i wzmacniaczach elektrostatycznych.


johny

Rekomendowane odpowiedzi

Michelangelo: Z całym szacunkiem dla osoby, ale P. Ryka nie jest żadną wyrocznią ani na temat 009, ani generalnie co do elektrostatów. O ile wiadomo, słuchał 009 w jednym seansie godzinę, dwie, czy nawet trzy na jednym zestawie, a to jednoznacznie za mało, by potem z pamięci porównywać z innymi. I ponieważ jest zdecydowanym zwolennikiem dynamicznych, jego opinie na temat elektrostatów możemy odbierać jedynie bardzo relatywnie.

A ogólnie w temacie: Osądu własnego na podstawie własnego odsłuchu, a więc subiektywnego, nie zastąpi żadna nawet najbardziej neutralna recenzja. I zawsze będzie to osąd subiektywny. Nawet jeżeli wychodzi od samego papieża słuchawek, jakim jest spritzer na h-f. Dopiero wypadkowa wielu wypowiedzi może decydować o takim czy innym ogólnym osądzie na temat produktu i naszej decyzji czy warto się nim zajmować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak ductus uważasz to subiektywnie

HE90 rządzą, reszta to fajans a szczególnie wzmaki Staxa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell: Dzięki, potwierdzasz, co napisałem. Co do Orfeusza (HE90) z lat dziewięćdziesiątych znamy mnóstwo recenzji i mamy tym samym ustalone na jego temat poglądy. W przeciwieństwie do nowej linii Staxa, a 009 w szczególności, gdzie tych ważniejszych wypowiedzi jest zaledwie kilka.

Jeżeli się nie ma za bardzo wygórowanych wymagań, to przecież jest parę wzmacniaczy Staxa, które (moja subiektywna opinia) są generalnie do lambd (z nowszych i nowych: 202 -404, 207-507) optymalne.

Ostatnio bardzo lubię klasykę na starej Lambda signature ze starym SRM-T1S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio bardzo lubię klasykę na starej Lambda signature ze starym SRM-T1S.

 

Słucham bardzo szerokiego spektrum muzyki w celach powiedzmy poznawczych,lubię poznawać muzykę, rzadko kiedy w krótkim okresie czasu słucham płyty częściej niż 2-3 razy, no chyba ze zauroczyła :)

 

U mnie słuchawki muszą być albo kompromisowe i radzić sobie jakoś z tym całym materiałem albo bezkompromisowe-innej opcji po środku nie ma :)

 

Myślę ductus że jednak czasem warto się na chwilę zatrzymać i "sączyć cały dzień jedną lampkę koniaku" po co zamieniać wszystko na drobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta to fajans a szczególnie wzmaki Staxa

 

Ktoś kto tak pisze moim zdaniem drepta w miejscu udając guru .

No cóż Elektrostaty nie są dla wszystkich;)

 

To słuchawki które biją na głowę całą resztę , tylko trzeba mieć je używać i słuchać a nie bajać coś pisać tekst recenzji po 2-4 godzinach słuchania śmiech na sali.

 

Duktus ma racje każdy ma swój system poniekąd każdy swój chwali i ja tez to czynię.

 

Niebawem zamieszczę krótką recenzję SRM 717 vs 007t ciekawie się zapowiada:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jednego dnia to, a innego tamto, Rafaell - to OK. A jak jesteś stale i tylko na koniaku, to współczuję. Poza tym przyzwyczajenie może prowadzić do zwichniętych opinii.

Nie jestem zwolennikiem tylko czarnego lub białego. Pomiędzy jest cała masa odcieni. Oprócz koniaku jest jeszcze whisky, szampan, cała gama świetnych win. A Stax nie jest fajansem, tylko inną skądinąd szlachetną porcelaną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto tak pisze moim zdaniem drepta w miejscu udając guru .

No cóż Elektrostaty nie są dla wszystkich;)

 

To słuchawki które biją na głowę całą resztę , tylko trzeba mieć je używać i słuchać a nie bajać coś pisać tekst recenzji po 2-4 godzinach słuchania śmiech na sali.

 

 

 

Masz rację masa rzeczy nie jest dla wszystkich. To samo moja subiektywna opinia; nie musisz się zgadzać z nią co nie upoważnia Cie jako posiadacza SRM717 do pisania o tym ze udaje guru. Jeden lubi koniak a inny wódę, jeden lubi alkohol dla smaku a inny żeby się nawalić i co im zrobisz?

Dalej subiektywnie twierdzę że te współczesne wzmaki Staxa robia sporo krzywdy samym słuchawkom jeśli Ty słyszysz inaczej to Twoja sprawa.

 

Jeżeli jednego dnia to, a innego tamto, Rafaell - to OK. A jak jesteś stale i tylko na koniaku, to współczuję. Poza tym przyzwyczajenie może prowadzić do zwichniętych opinii.

Nie jestem zwolennikiem tylko czarnego lub białego. Pomiędzy jest cała masa odcieni. Oprócz koniaku jest jeszcze whisky, szampan, cała gama świetnych win. A Stax nie jest fajansem, tylko inną skądinąd szlachetną porcelaną.

No cóż alkohol lubię tylko dla smaku a muzykę dla barwy; jedno i drugie bardzo ciężko zrobić-odtworzyć.Ja jestem trochę spaczony wolę czasem cały dzień nic nie słuchać niż słuchać byle czego.

Nie ma się co obrażać fajans tez może być piękny, fakt lekki nie jest jak i dobranie do słuchawek dobrego wzmacniacza.Paru kolegom się to całkiem nieźle udało ale jak widać po wpisach wszystko nie jest z jednej stajni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell, no to rozumiemy się. Z tym "byle czym" miałbym osobiście byle jakie nagrania, a mniej sprzęt, na myśli. MAG słuchając na codzień 007 ma zupełnie dobrą kombinację i wolno mu o tym pisać. To samo Robeert ze swoim 007t na raytheonach. Są inne mniej ciekawe zestawy.

Poza tym posiadacze elektrostatów mieli przeważnie przedtem do czynienia z dynamicznymi i jeżeli dokonali takiego wyboru jak Stax, to mieli swoje powody. Ja przerzuciłem bardzo wiele dynamicznych, a tych arystokratycznych dynamików miałem lub słyszałem prawie wszystkie.

Stax - mój wybór, that's all.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie ze słuchawkami elektrostatycznymi jest bardzo ubogie w porównaniu z Wiktorem, Ductusem, Johnym i innymi wciągniętymi na maksa kolegami ze świata słuchawek elektrostatycznych, ponieważ z elektrostatów słuchałem tylko 007tII (upgrade lampy - wszystkie najlepsze 6CG7) z 007 mk1, natomiast mam większy bagaż doświadczeń jeżeli chodzi o dynamiki, posiadałem AKG K701, HD560, HD580, HD600, HD650, HD800, słuchałem GS1000 i wiele innych z różnymi wzmacniaczami, żadne z wymienionych wyżej słuchawek dynamicznych nie oddają tak pięknej barwy i tak dużej ilości szczegółów jak mój zestaw Staxa, słucham w 90% muzyki poważnej, uważam ten zestaw za bezkonkurencyjny do tej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej subiektywnie twierdzę że te współczesne wzmaki Staxa robia sporo krzywdy samym słuchawkom jeśli Ty słyszysz inaczej to Twoja sprawa.

 

A ja twierdzę inaczej , może słyszysz inaczej? cóż ja słyszę bardzo dobrze ale mam pomysł co zrobić abyś słyszał lepiej:)

 

Stax - mój wybór, that's all.

 

Brawo podpisuje się pod tym stwierdzeniem , nie lubię jak ktoś wciska mi nieustannie swoje racje twierdząc

jak mam słyszeć :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektrostatami jest jednak problem z ograniczoną siecią dystrybucji co przekłada się na ilość miejsc z możliwością odsłuchu - nie zawsze chce nam się jechać 300 km lub bawić w kaucje, kurierów, ryzyko z przesyłką elektroniki (sam mam z tym złe doświadczenia) a potem dyskusją kto ponosi odpowiedzialność. Drugim problemem może być też cena najtańszego zestawu chociaż, chyba jak wynika to z waszych opinii, nawet ten najtańszy zestaw raczej celuje w dosyć wysoką jakoś reprodukcji muzy.

Przypuszczam, że grupa użytkowników elektrostatów mogła by wzrosnąć ale jak w każdym temacie niezbędna jest odpowiednia promocja (tu rola dystrybutora, któremu jak widać nie zależy). Dobrym przykładem szukania rynku jest ostatnia akcja robiona przez dystrybutora słuchawek HiFiMan - przygotowali jeden zestaw do odsłuchów i puścili go między ludzi, dodatkowo opłacając przesyłki kurierskie. Wprawdzie po odłuchu ich nie kupiłem z tym że byłem bardzo blisko od ich zamówienia - jak dla mnie miały dwie wady w sposobie prezentacji sceny ale ten temat nie o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym przykładem szukania rynku jest ostatnia akcja robiona przez dystrybutora słuchawek HiFiMan - przygotowali jeden zestaw do odsłuchów i puścili go między ludzi, dodatkowo opłacając przesyłki kurierskie. Wprawdzie po odłuchu ich nie kupiłem z tym że byłem bardzo blisko od ich zamówienia - jak dla mnie miały dwie wady w sposobie prezentacji sceny ale ten temat nie o tym.

 

Dobre posunięcie ale to niczego nie zmienia jak ktoś chce mieć coś wyjątkowego nie kupi tego w supermarkecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat słuchawek Stax...

 

Po modelu SR-Omega, pojawiła się bardzo popularna seria SR-007 Omega. Pierwsze modele sprzedawane były w 1998 roku. Aż trudno uwierzyć, że przez tyle lat produkowana praktycznie bez zmian. Użytkownicy nazwali egzemplarze wytwarzane do 2007 roku jako MK1. Moim zdaniem to najbardziej udana seria Omega II.

 

Dziesięć lat później Stax wprowadził na rynek wersję 007 MK2 (na Japonię oznaczoną 007A). Różnice między MK1 a MK2 sprowadzają się przede wszystkim do budowy i mocowania driverów. W sumie były to niewielkie zmiany. Pomijam sprawę kolorystki, bo to jedyna różnica na zewnątrz. Opinie są raczej zgodne, wprowadzone w MK2 modyfikacje furory nie zrobiły.

 

Obie serie, to bardzo ciekawe słuchawki. Można powiedzieć, że są one niezwykle charakterystyczne. Oczywistym jest fakt, że nie każdemu mogą przypaść do gustu. Jednak trudno zapomnieć "szkoły dźwięku" Omegi II, bez względu na to, jakie wrażenia pozostawiła w nas.

 

 

Poniżej zebrałem w formie tabelki informacje o modelach Omega. Dodatkowo zamieściłem zdjęcia tych czterech modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22995-0-45414100-1331492497_thumb.jpg

post-22995-0-92738900-1331492505_thumb.jpg

post-22995-0-28919800-1331492512_thumb.jpg

post-22995-0-73221800-1331492912_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+
- jak dla mnie miały dwie wady w sposobie prezentacji sceny ale ten temat nie o tym.

Chętnie bym poznał sposób prezentacji sceny, przez te i inne elektrostaty. Miałem z takimi słuchawkami styczność tylko na AS, a znane mi słuchawki miały mało oderwany od głowy dźwięk. Przez jakiś czas ~2 lata, miałem senki HD 600 ze wzmacniaczem Kamyka. Słuchałem też Bayerów i kilka innych tańszych słuchawek. Zawsze przeszkadzało mi, że dźwięki rozlegają się w głowie, lub niedaleko niej. Jeśli znalazłbym słuchawki grające z normalną przestrzenią, pewnie bym do nich wrócił ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre posunięcie ale to niczego nie zmienia jak ktoś chce mieć coś wyjątkowego nie kupi tego w supermarkecie

Chyba nie porównujesz uznanych i lubianych lub nie sklepów audio do supermarketów. Aż tak wyjątkowy to STAX raczej nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zebrałem w formie tabelki informacje o modelach Omega. Dodatkowo zamieściłem zdjęcia tych czterech modeli

 

Wiktorze jak zwykle w temacie i na temat , bardzo interesująca tabela nawet nie wiedziałem że były inne BL wcześniejsze

 

Wyświetl postUżytkownik MAG dnia 11.03.2012 - 20:05 napisał

Dobre posunięcie ale to niczego nie zmienia jak ktoś chce mieć coś wyjątkowego nie kupi tego w supermarkecie

Chyba nie porównujesz uznanych i lubianych lub nie sklepów audio do supermarketów. Aż tak wyjątkowy to STAX nie jest.

 

Chodziło mi o to że w supermarkecie nie kupisz zestawów STAX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelangelo: Z całym szacunkiem dla osoby, ale P. Ryka nie jest żadną wyrocznią ani na temat 009, ani generalnie co do elektrostatów. O ile wiadomo, słuchał 009 w jednym seansie godzinę, dwie, czy nawet trzy na jednym zestawie, a to jednoznacznie za mało, by potem z pamięci porównywać z innymi. I ponieważ jest zdecydowanym zwolennikiem dynamicznych, jego opinie na temat elektrostatów możemy odbierać jedynie bardzo relatywnie.

A ogólnie w temacie: Osądu własnego na podstawie własnego odsłuchu, a więc subiektywnego, nie zastąpi żadna nawet najbardziej neutralna recenzja. I zawsze będzie to osąd subiektywny. Nawet jeżeli wychodzi od samego papieża słuchawek, jakim jest spritzer na h-f. Dopiero wypadkowa wielu wypowiedzi może decydować o takim czy innym ogólnym osądzie na temat produktu i naszej decyzji czy warto się nim zajmować.

 

 

Może dobrze byłoby jednak zweryfikować swe domniemania zanim się coś napisze. Dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora marki Stax, firmy Grobel Audio, miałem możliwość przez ponad tydzień zapoznawać się z brzmieniem modelu SR-009. Słuchałem go przy użyciu dwóch energizerów - lampowego i tranzystorowego - i z kilkoma źródłami. W recenzji jest to napisane. Oczywiście żadną wyrocznią nie jestem, aczkolwiek tak się składa, że miałem do czynienia z wszystkimi wysokimi modelami słuchawek Staksa, a także Orfeuszem, i w każdym wypadku były to odsłuchy wielodniowe.

Bardzo ciekawa jest informacja, że Spitzer z Head-Fi jest "papieżem słuchawek". Akurat tego nie wiedziałem. Wydawało mi się, że znam kilku bardziej papieskich papieży od niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesięć lat później Stax wprowadził na rynek wersję 007 MK2 (na Japonię oznaczoną 007A). Różnice między MK1 a MK2 sprowadzają się przede wszystkim do budowy i mocowania driverów. W sumie były to niewielkie zmiany. Pomijam sprawę kolorystki, bo to jedyna różnica na zewnątrz. Opinie są raczej zgodne, wprowadzone w MK2 modyfikacje furory nie zrobiły.

 

Dziwne tylko jest to że nic w tej nowej konstrukcji się nie poprawiło a wręcz pogorszyło?

 

Byłbym ci wdzięczny za powstrzymanie się od sugestii, by ktoś nie pisał. Ledwie dostałeś możliwość powrotu tutaj, a już innych gotów jesteś usuwać?

 

Nie pisałem tego o Tobie Piotrze więc nie rozumiem???

 

I najlepiej piszmy w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tylko jest to że nic w tej nowej konstrukcji się nie poprawiło a wręcz pogorszyło?

 

 

 

Nie pisałem tego o Tobie Piotrze więc nie rozumiem???

 

I najlepiej piszmy w temacie

 

A co to ma do rzeczy, czy o mnie? To się odnosi do wszystkich, a już zwłaszcza tych, którzy mają o słuchawkach wiele do powiedzenia. I odnośnie pisania w temacie, to właśnie dobrze jest pisać w temacie, a nie sugerować zablokowanie kogoś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to jest temat o słuchawkach elektrostatycznych a nie o tym co komu się podoba bardziej mam Senki HD 650 tez mnie się podobają syn ma teraz użytek ale nie będę o tym teraz pisał bo słucham na zestawie Stax.

 

Wracając do tematu szykuje się spotkanie elektrostatyczne na Śląsku na pewno zdam relacje.

 

Duktus jakiego używasz teraz przetwornika?

 

Czy ktoś może mi napisać jak gra DCS Delius??? czy jest to inna dawka emocji jak z Accuphase???

 

Chętnie bym poznał sposób prezentacji sceny, przez te i inne elektrostaty. Miałem z takimi słuchawkami styczność tylko na AS, a znane mi słuchawki miały mało oderwany od głowy dźwięk.

 

Palton warto się zapoznać z elektrostatami ja jak zacząłem słuchać na elektrostatach odstawiłem nawet zestawy głośniowe , wiem wiem też się pod tym podpisuje że zestawy to i tamto potrafią inaczej ale dźwięk z elektro jest wciągający i daje wielką frajdę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

 

Palton warto się zapoznać z elektrostatami ja jak zacząłem słuchać na elektrostatach odstawiłem nawet zestawy głośniowe , wiem wiem też się pod tym podpisuje że zestawy to i tamto potrafią inaczej ale dźwięk z elektro jest wciągający i daje wielką frajdę

O ile ktoś napisze co z tą przestrzenią (tutaj mam fioła ;), to pomyślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ktoś napisze co z tą przestrzenią (tutaj mam fioła ;), to pomyślę.

Pomyśl o AKG K1000 one kreują bardzo dobrze scenę w przód lecz też jak i elektrostaty są kosztowne w aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ktoś napisze co z tą przestrzenią (tutaj mam fioła ;), to pomyślę.

 

Jak masz fioła z przestrzenią to dobrze trafiłeś, elektrostaty są prawdopodobnie dla Ciebie, czasami mam wrażenie że jest za duża !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ktoś napisze co z tą przestrzenią (tutaj mam fioła ;), to pomyślę.

Ja miałem początkowo ten sam problem co Ty. Słuchawki grały mi zawsze w środku głowy i nie akceptowałem tego. Jakieś 6 miesięcy temu musiałem zrezygnować ze słuchania nocnego na kolumnach, a tylko wtedy mam czas i chcąc nie chcąc musiałem wrócić do tematu słuchawek. Teraz po kilku miesiącach mam wrażenie, że sceny i przestrzeni jaką dają słuchawki trzeba się nauczyć, nie dostaje się jej na talerzu jak przy głośnikach tylko trzeba jej trochę poszukać - słuchawki wymagają pewnej współpracy. Ale jak już poznasz i się pogodzisz z prezentacją sceny na słuchawkach to zaczniesz odkrywać wiele innych zakątków słuchanych utworów których na kolumnach nigdy nie usłyszysz - a przynajmniej na systemach dostępnych człowiekowi który nie trafił 6 w totolotka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesięć lat później Stax wprowadził na rynek wersję 007 MK2 (na Japonię oznaczoną 007A). Różnice między MK1 a MK2 sprowadzają się przede wszystkim do budowy i mocowania driverów. W sumie były to niewielkie zmiany. Pomijam sprawę kolorystki, bo to jedyna różnica na zewnątrz. Opinie są raczej zgodne, wprowadzone w MK2 modyfikacje furory nie zrobiły.

 

Obie serie, to bardzo ciekawe słuchawki. Można powiedzieć, że są one niezwykle charakterystyczne. Oczywistym jest fakt, że nie każdemu mogą przypaść do gustu. Jednak trudno zapomnieć "szkoły dźwięku" Omegi II, bez względu na to, jakie wrażenia pozostawiła w nas.

 

 

 

No właśnie Wiktorze to jest co najmniej dziwne że zrezygnowano z lepszego produktu na rzecz gorszego. MK2 moim zdaniem ciężko polubić, MK1 mogą już cieszyć melomana.

Czy mogło być przyczyną zmiana kooperanta? np.Heil z AMT1 też miał takie problemy z sygnaturą dźwięku własnie z powodów zaprzestania przez dostawcę produkcji materiału na membranę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mag dcs to szkoła grania bardzo odmienna jak Accuphase. W tym przypadku wskazany odsłuch bo prezentacja brzmienia tych dwu marek to całkowicie różne nastawienie na przetwarzanie sygnału. Jedne i drugie mogą zachwycić jak i zrazić potencjalnego nabywcę. Słuchałem różnych Accuphesów i DCS-ów i mi osobiście odpowiada bardziej dcs .

Takie aspekty jak roździelczość, transparencja, sporo powietrza, neutralnosć barw wszystko przeplatane ogromną dynamiką i szybkością, to aspekty trudne do przebicia przez inne mi znane marki. Bardzo wymagające przetworniki względem reszty toru. Złe nagrania brzmią kiepsko, dobre potrafią zadziwić. Dcs-a Elgara+ używałem niespełna 2 lata i u siebie jak na razie nic lepszego nie słyszałem. Z SRM 717 i serwerem spiętym zewn. zegarem grało wyśmienicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ja miałem początkowo ten sam problem co Ty. Słuchawki grały mi zawsze w środku głowy i nie akceptowałem tego. Jakieś 6 miesięcy temu musiałem zrezygnować ze słuchania nocnego na kolumnach, a tylko wtedy mam czas i chcąc nie chcąc musiałem wrócić do tematu słuchawek. Teraz po kilku miesiącach mam wrażenie, że sceny i przestrzeni jaką dają słuchawki trzeba się nauczyć, nie dostaje się jej na talerzu jak przy głośnikach tylko trzeba jej trochę poszukać - słuchawki wymagają pewnej współpracy. Ale jak już poznasz i się pogodzisz z prezentacją sceny na słuchawkach to zaczniesz odkrywać wiele innych zakątków słuchanych utworów których na kolumnach nigdy nie usłyszysz - a przynajmniej na systemach dostępnych człowiekowi który nie trafił 6 w totolotka.

 

Jak połowa ludzi, sięgnąłem po słuchawki, jak mi się urodziło dziecko. Męczyłem się z HD 600, przez dwa lata. Nie usłyszałem tej sceny ...

Co do kolumn, to nie lubię "ciepłych" czyli w praktyce zamulających. Informacji jest więc sporo, ale zdaje sobie sprawę, że można lepiej.

 

Jest inspiracja, a więc jak się nadarzy okazja to skorzystam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mag dcs to szkoła grania bardzo odmienna jak Accuphase. W tym przypadku wskazany odsłuch bo prezentacja brzmienia tych dwu marek to całkowicie różne nastawienie na przetwarzanie sygnału. Jedne i drugie mogą zachwycić jak i zrazić potencjalnego nabywcę. Słuchałem różnych Accuphesów i DCS-ów i mi osobiście odpowiada bardziej dcs .

Takie aspekty jak roździelczość, transparencja, sporo powietrza, neutralnosć barw wszystko przeplatane ogromną dynamiką i szybkością, to aspekty trudne do przebicia przez inne mi znane marki. Bardzo wymagające przetworniki względem reszty toru. Złe nagrania brzmią kiepsko, dobre potrafią zadziwić. Dcs-a Elgara+ używałem niespełna 2 lata i u siebie jak na razie nic lepszego nie słyszałem. Z SRM 717 i serwerem spiętym zewn. zegarem grało wyśmienicie.

 

Johny to ciekawe co piszesz może uda m się posłuchać na DCS ie i zobaczę jak wielka jest różnica z Accuphase:)

Wiem że w moim torze jest jeszcze wiele do zrobienia na plus ale muszę to osądzić metodą odsłuchów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak połowa ludzi, sięgnąłem po słuchawki, jak mi się urodziło dziecko. Męczyłem się z HD 600, przez dwa lata. Nie usłyszałem tej sceny ...

Co do kolumn, to nie lubię "ciepłych" czyli w praktyce zamulających. Informacji jest więc sporo, ale zdaje sobie sprawę, że można lepiej.

 

Jest inspiracja, a więc jak się nadarzy okazja to skorzystam.

Polecam skorzystać. Posiadam HD600 prawie 11 lat i od kilku miesięcy mam zestaw STAXa. HD600 posiadają bardzo wąską przestrzeń i mocno grają w środku głowy gdy je porównać bezpośrednio z SR-507.

Chociaż gdy później porównać SR-507 z Omega2Mk1 to można napisać podobnie. Omegi mają przepiękną przestrzeń i dają poczucie dystansu do wydarzeń na scenie muzycznej.

Mam też ERGO AMT ale to kompletnie inna bajka jeśli chodzi o granie, ciężko je porównać z jakimikolwiek słuchawkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.