Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Pass Labs Klub
IGNORED

PASS Labs klub


JarlBjorn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłącz kabel zasilający passa i pre do jednej listwy i sprawdź czy jest to samo.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na poprzedniej stronie jest mój wpis z telefonem do pana Marka, który kiedyś prowadził autoryzowany serwis Passa, zresztą nadal te urządzenia serwisuje. Poskarż się, może on coś podpowie.

Rozmawiałem Ok

Coś mi sieje po sieci ten brum

Skoro przy samych kolumnach i końcówce jest cisza a dopiero jął źródła włączam to brum przychodzi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie ma tego złego ... dowiedziałeś się, że prawie na pewno możesz zyskać sporo na jakości muzyki jak zadbasz o zasilanie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest kondycjoner DB4. Dowiesz się więcej o możliwości jego użyczenia od kolegi Dyzman69. Kondycjoner powinien zadbać o temat kompleksowo. Oprócz tego kondycjonera i wspomnianego DC Blokera jest jeszcze Isotek Isoplug. Małe toto, a mnie cieszy :)

Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tu na forum już nie jeden przypadek taki był...Transformator od odbiorcy oddalony o kilkanaście domów jednorodzinnych...na końcu Ty...przed Tobą sąsiad rzemieślnik spawarki, itp.

Resztę sobie odpowiedz ;-)

Ja w bloku mieszkam na Kowalach...dookoła cuda niewida, centra logistyczne, itp. :-(((

W szczycie energetycznym granie jak by mi się Jola zepsuła...całe szczęście tylko tak about między 17 a 19...kolega kiedyś był to nie mógł uwierzyć jaka zmiana...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Miałem przerwę dwutygodniową od włączania sprzętu. Z uwagi na pioruny odłączyłem na ten czas też kabel zasilający. Po podłączeniu do prądu dźwięk był karykaturalny. Braki basu, głębi i swobody prezentacji były bardzo znaczące, wręcz niepokojąco duże. Pozostawiłem sprzęt cicho grającym przez resztę dnia i noc. Następnego dnia wszystko było super. Piszę to, aby przestrzec wszystkich, którzy przed decyzją o zakupie chcieliby posłuchać Passa wypakowanego prosto z pudełka lub, zdjętego ze sklepowej półki. To nie ma sensu.

Sam, kiedyś w jednym z najbardziej renomowanych salonów, chciałem posłuchać używanej końcówki mocy MBL-a. Uprzedzono mnie, że niestety kompletnie nie ma basu. Mimo to, pamiętając dobre wrażenie z odsłuchiwanej integry, poprosiłem o zdjęcie z półki i podłączenie. Stwierdziłem jednak to samo a brak basu był dla MBL-a wręcz upokarzający.

Teraz już wiem, że wcale tamten wzmacniacz nie musiał być zły. Trzeba było poprosić o podłączenie i wrócić następnego dnia.

Potencjalnych nabywców uspokajam. Pass ma dwa włączniki prądowe; z przodu i z tyłu i z pewnością jest to właśnie efekt zapobiegania zaobserwowanemu zjawisku.

Tego z tyłu się nie wyłącza przy normalnym użytkowaniu. Tak więc na co dzień wzmacniacz osiąga pełnię swoich możliwości w ciągu minut od włączenia przyciskiem na froncie. Jak pisałem na wstępie, ja na dwa tygodnie odłączyłem wyłącznik tylny a nawet wypiąłem kabel prądowy.

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przerwę dwutygodniową od włączania sprzętu. Z uwagi na pioruny odłączyłem na ten czas też kabel zasilający. Po podłączeniu do prądu dźwięk był karykaturalny. Braki basu, głębi i swobody prezentacji były bardzo znaczące, wręcz niepokojąco duże. Pozostawiłem sprzęt cicho grającym przez resztę dnia i noc. Następnego dnia wszystko było super. Piszę to, aby przestrzec wszystkich, którzy przed decyzją o zakupie chcieliby posłuchać Passa wypakowanego prosto z pudełka lub, zdjętego ze sklepowej półki. To nie ma sensu.

Sam, kiedyś w jednym z najbardziej renomowanych salonów, chciałem posłuchać używanej końcówki mocy MBL-a. Uprzedzono mnie, że niestety kompletnie nie ma basu. Mimo to, pamiętając dobre wrażenie z odsłuchiwanej integry, poprosiłem o zdjęcie z półki i podłączenie. Stwierdziłem jednak to samo a brak basu był dla MBL-a wręcz upokarzający.

Teraz już wiem, że wcale tamten wzmacniacz nie musiał być zły. Trzeba było poprosić o podłączenie i wrócić następnego dnia.

Potencjalnych nabywców uspokajam. Pass ma dwa włączniki prądowe; z przodu i z tyłu i z pewnością jest to właśnie efekt zapobiegania zaobserwowanemu zjawisku.

Tego z tyłu się nie wyłącza przy normalnym użytkowaniu. Tak więc na co dzień wzmacniacz osiąga pełnię swoich możliwości w ciągu minut od włączenia przyciskiem na froncie. Jak pisałem na wstępie, ja na dwa tygodnie odłączyłem wyłącznik tylny a nawet wypiąłem kabel prądowy.

A przypadkiem kolego nie masz pierwszej wersji albedo versus glosnikowcow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Forumowicze czy ktos z Was testowal/ porownywał integre int150 do innych wzmacniaczy w podobnym przedziale cenowym? Jak te porowanie wypadlo? Czy int150 to wzmacniacz wart zainteresowania?

 

Pozdrawiam

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbiega, spokojnie. Przy czym kluczowe jest spasowanie reszty toru i kolumn w szczególności. Może nie zagrać dobrze ze zbyt przejrzystymi głośnikami (chociaż można się ratować gęsto grającym, ciepłym źródłem, o które wcale nie będzie łatwo). Na pewno synergia będzie z Dynaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie studio16hertz arcada 3.5. Wzmacniacz to lampa ur s9. Chce sprawdzic jak zagra tranzystor z tymi kolumnami. Chcialbym miec jednak granie po cieplejszej stronie z fajnym wypelnieniem srednicy i nie klujacymi wysokimi tonami. Pass raczej zbiera dobre oponie (glownie dzielone zestawy) jednak mnie interesuje integra ze wzgledu na rozmiar i brak kombinacji z kablami itp. Wygodny jestem:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Forumowicze czy ktos z Was testowal/ porownywał integre int150 do innych wzmacniaczy w podobnym przedziale cenowym? Jak te porowanie wypadlo? Czy int150 to wzmacniacz wart zainteresowania?

 

Pozdrawiam

 

Sam jestem bardzo ciekaw takiego połączenia.

Kiedyś nawet miałem ochotę kupić w ciemno takiego Passa i pograć z ciekawości a później odsprzedać jak to miałem w zwyczaju robić z różnymi klockami.

Raz na jakiś czas pojawia się używka INT150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbiega, spokojnie. Przy czym kluczowe jest spasowanie reszty toru i kolumn w szczególności. Może nie zagrać dobrze ze zbyt przejrzystymi głośnikami (chociaż można się ratować gęsto grającym, ciepłym źródłem, o które wcale nie będzie łatwo). Na pewno synergia będzie z Dynaudio.

 

Kupilem int150 od goscia z dynkami, u mnie ze studio16hz gra o niebo lepiej. Fakt ze gosc mial badziewne okablowanie - jakies tam cardassy, u mnie albedo no i dobry kabel zasilajacy, na pewno nie moze byc rod na obu koncowkach bo za sterylnie gra. Ja mam mita z wtykami zloto i rod i jest pieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi ze warto sprobowac. Dopisze int150 do listy poszukiwanych uzywek. Za czesto sie nie trafiaja ale bede obserwowal rynek. Na nowy szkoda pieniazkow. Jezeli sie nie sprawdzi to duza strata przy odsprzedazy bedzie.

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik INT 150 potwierdzę, że to świetny wzmacniacz. Najbliżej do niego było integrze MBL 7008 z tych wzmacniaczy, które testowałem przy wyborze. Chociaż MBL grał zupełnie innym, ciemniejszym dźwiękiem. Gram z Dynkami i aż ciekaw jestem na co ktoś zamienił tego Passa, bo ja nie mam jak dotąd żadnych ciągotek do tego. Właśnie ustawiłem go na ustrojach akustycznych Bazodruta i zaliczyłem niezłą, pozytywną niespodziankę.

Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Nie mam pewności czy to odpowiedni wątek, ale spróbuję. Potrzebuję porady... opinii na temat optymalnego zestawu głośnikowego do wzmacniacza First Watt M2. Zestaw do nie dużego pokoju +/- 6x4m . Być może któryś z kolegów miał przyjemność "obcować" z tym wzmacniaczem i chętnie podzieli się doświadczeniem. Budżet na zakup zestawu to na chwilę obecną 4-6k PLN, z ewentualną tendencją zwyżkową :-)

 

Pozdrawiam Serdecznie i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W "o mnie" masz wszystko. Źródłem i PRE zarazem jest hegel h100.

 

kivlov,

uwaga natury technicznej - w PASSie możesz wybrać niższy gain. Warto z tej możliwości skorzystać przy DACu z cyfrową regulacją głośności.

 

Jak się ustawia gain? Mam int150 czy też w nim jest coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.