Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Pass Labs Klub
IGNORED

PASS Labs klub


JarlBjorn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec. No to zaczynam opis w czasie wypalania XA 60.8

Zaznaczam ze uwielbiam mojego poprzedniego Aleph X 60-70W DIY. Grał o wiele lepiej niż Orginalne INT 30.5

Ale chciałem coś lekko bardziej szybszego, więcej basu.

Moje odczucia do tego momentu. Na początku 5 dni 24h włączenia nie było żadnego wow efektu. Trochę byłem przerażony tym faktem bo już dawno temu wypalałem mojego Alepha X i już zapomniałem jak to było.

Następnie wg wskazówek niektórych forach wypalałem 12 Godz a następnie 12 Godz rozłączony z gniazdka. Dopiero w 14 dniu dostrzegłem po 6 godz wypalania lekko przebłyski co może nastąpić.

Jest szybkość , zarombista przestrzeń i super bardzo zróżnicowany Bass. Lecz tego co mi brakuje to ciepełka w wysokich i średnich tonach jak w innych poprzednich Pass ach.

Teraz po częstych wyłączeniach 2-3 razy dziennie przez 2 dni zaczyna się robić bardzo ciekawie. Wysokie rejestry zaczęły się robić delikatne i bardziej miłe dla ucha. Zaczynam lubić ten wzmacniacz dopiero po UWAGA 17 dniach wypalania. Wiec nowi nabywcy nie zamartwiajcie się ,bo będzie dobrze!

Jak minie minimum następne 3 tygodnie to dam znać jak dźwięk będzie "mam nadzieje" ewaluował !

Gratulacje! Fajne monobloki :)

Mógłbyś opisać resztę sytemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec. No to zaczynam opis w czasie wypalania XA 60.8

Zaznaczam ze uwielbiam mojego poprzedniego Aleph X 60-70W DIY. Grał o wiele lepiej niż Orginalne INT 30.5

Ale chciałem coś lekko bardziej szybszego, więcej basu.

Moje odczucia do tego momentu. Na początku 5 dni 24h włączenia nie było żadnego wow efektu. Trochę byłem przerażony tym faktem bo już dawno temu wypalałem mojego Alepha X i już zapomniałem jak to było.

Następnie wg wskazówek niektórych forach wypalałem 12 Godz a następnie 12 Godz rozłączony z gniazdka. Dopiero w 14 dniu dostrzegłem po 6 godz wypalania lekko przebłyski co może nastąpić.

Jest szybkość , zarombista przestrzeń i super bardzo zróżnicowany Bass. Lecz tego co mi brakuje to ciepełka w wysokich i średnich tonach jak w innych poprzednich Pass ach.

Teraz po częstych wyłączeniach 2-3 razy dziennie przez 2 dni zaczyna się robić bardzo ciekawie. Wysokie rejestry zaczęły się robić delikatne i bardziej miłe dla ucha. Zaczynam lubić ten wzmacniacz dopiero po UWAGA 17 dniach wypalania. Wiec nowi nabywcy nie zamartwiajcie się ,bo będzie dobrze!

Jak minie minimum następne 3 tygodnie to dam znać jak dźwięk będzie "mam nadzieje" ewaluował !

 

Moje gratulacje z zakupu najnowszych mnonbloków Passa XA 60.8....

 

Jestem ciekaw czy przed zakupem porównywałeś najnowszą serię .8 z poprzezdnim protoplastą .5 .Jesli tak to napisz

kilka słów na temat dźwięku każdego z nich oraz o plusach które przeważyły zakup XA 60.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czech Arek. Ja zadko słucham już cokolwiek z CD. Ale jak masz pomysł to daj znać. Przy okazji muszę gdzieś wymienić gumę z napędu bo już się bardzo ślizga .

 

A co do .8 do.5 nie porównywałem bezpośrednio. Jedynie kiedyś miałem u siebie INT 30.5 który w porównaniu z moimi DIY Pass Aleph X był słaby .

A co do moich Pass Aleph X to są w przebudowie na JFety. Jak wrócą i będzie dobrze to porównam.

Na dzień dzisiejszy dźwięk jest bardziej dynamiczny i szersza scena ( scena to chyba najwieksza zaleta nowych .8) . Brakuje mi bardzo ciepła na średnicy i mam nadzieje ze będzie po wygraniu. Aczkolwiek już jestem po 300 godz i chyba nie mam na co liczyć. Może zmienię mojego Alepha P Przedwzmacniacz na coś bardziej aktualnego XP10 lub XP20. Już napisałem do Passa co jego zdaniem będzie najlepsze dla mnie. Pomagał mi w budowie Alepha X , wiec i tym razem może trafi w 10-tke.

Zobaczymy, na razie lekko się obawiam ze 100.5 byłby lepsza dla mnie opcja bo lubię lekko słodki dźwięk. A i jeszcze jedno z najważniejszych rzeczy te koncówki nic nie ukryją przed tobą jak wspomniane wyżej wzmacniacze. Złe czy dobre , dostaniesz to co im zapodałem bez "owijania w bawełnę ".

Tnz. Wiele plików są cieżko do strawienia . Ale druga strona medalu jest taka ze na dobrych nagraniach będziesz w raju!

Edytowane przez SlowikPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

 

Tak NC1200 poszły w mgnieniu oka. I dobrze, bo już ich nie słuchałem często.

Passy .8 VS NC1200

 

Przestrzeń i szybkość nasuwa mi się na korzyść .8 . NC1200 były co o dziwo cieplejsze i wolniejsze niż te .8. NC1200 jak Devialet 250 ten dźwięk szybko się „zapomina”. Był dokładny, ale bez żadnego oh ah. NC1200 grały zdecydowanie lepiej u mnie niż Devialet. A Passy .8 to inna bajka. Niestety na razie jakoś mi nie pasują. Jest przestrzeń jest rąbniecie, lecz takie za bardzo …. „realne”. Ciężko jest pisać o dźwięku. Przyjedź i sam posłuchaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABs TAD? Na audioshow zakochalem sie w systemie TAD'a mozesz coś napisac, albo dac zdjęcie?

Słowik moze u Ciebie brakuje lepszego PRE, chyba, że tak dlugo musi sie wygrzewac. Miałem Passa X250 i nie zpaomne tego dźwieku nigdy.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.proaudiodesign.com/TAD-TL-1601A.html

http://www.proaudiodesign.com/TAD-TD-4001.html

Nie mogę sobie wyobrazić jak to musi grać? Masz jakiś link do jakiś opisów brzmieniowych, aby nie zaśmiecać tematu o PASSie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co kol. Slowik pisze o XA 60.8 pokrywałoby się w jakiejś tam części z opiniami z forum audiogona, gdzie nową serię chwalono generalnie za szybszy bas, lepszą przejrzystość i przestrzeń, ale to miłe ciepło poprzedniej serii miało jakby ulecieć w przestworza:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie to ciepło czarowało mnie w x250, ale ten model pewnie i tak nie może równać sie z tymi monoblokami. Ciekawe jak wypadają względem monobloków Pana Waldka, bo jak miałem okazji ich słuchać w swoim systemie to byłem OCZAROWANY.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie to ciepło czarowało mnie w x250, ale ten model pewnie i tak nie może równać sie z tymi monoblokami. Ciekawe jak wypadają względem monobloków Pana Waldka, bo jak miałem okazji ich słuchać w swoim systemie to byłem OCZAROWANY.

A co to pan Waldek robi teraz już tranzystoreowe monobloki ? Co Ty chcesz porównywać? Psa z kotem chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarlBjorn Nie do konca.

 

Wlasnie odkrylem ze przed kupnem zapomnialem o malym szczegole ktory jak sie juz wczoraj okazalo moje "ciepelko" w moich kolumnach zabilo. Na srednicy zrobilem maly test dawo temu jak moje DIY Passy Aleph X byly w przerobce na JFety i przed kupnem Moich Pass XA 60.8.

Przedwczoraj sobie o tym przypomnialem i odwocilem sytuacje. I nagle mam inny system. Wyzsza srednica ktorej mi pardzo brakowalo juz jest na miejscu i tzw cieplo wrocilo. Nie na 100% co pamietam z INT 30.5 i Alepha X, lecz to juz blisko.

Nie robie na razie zadnej wypowiedzi , bo musze jeszcze wrocic do filtra 1-go rzedu na wysokich tonach ( teraz jest 2-go rzedu) , i zobacze po tygodniu jak, tak naprawde wypada ten nowy PASS.

Bede mial za tydzien rowniez XP-10 a moze jak sie uda XP-20 do odsluchu. Moze przypadnie mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie mozna porównac brzmienia lampy z tranzystorem? Co za czasy.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlowikPL

pisałeś że przy zakupie XA60.8 chciałeś polepszyć szybkość i jakość basu. Trzeba było zacząć od kolumn. Dać do przeprojektowania i wywalić te Seasy. Bardzo ograniczają pasmo, absolutnie nie mają zejścia i grają be emocji. Daj 22 cm Scana i gotowe.

Co do pre, jeżeli masz okazję to posłuchaj Lamm2, nawet te klony, które krążą. Bardziej ciepłe i szczegółowe na górze z 2 razy lepszą kontrolą basu. Aleph L czy P nawet najlepszych wykonaniach nie mają polotu.

Ja mam Aleph 2 na sterydach, około 125W. Robiłem trochę w ciemno, nie byłem pewien który zrobić czy X czy A2. Nie porównywałem nigdy z X, ale jestem mega zadowolony z mojego A2. Jeszcze nic nie wpadło w moje ręce co by chociaż zbliżyło się do niego.

 

XA60.8 to bardzo fajna końcówka. Gratuluję zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lamma L2 od P. Waldka :) Cudowne urządzenie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Wie ktoś może kto ma na sprzedaż końcowke mocy Pass X np. 250?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec. No to zaczynam opis w czasie wypalania XA 60.8

Zaznaczam ze uwielbiam mojego poprzedniego Aleph X 60-70W DIY. Grał o wiele lepiej niż Orginalne INT 30.5

Ale chciałem coś lekko bardziej szybszego, więcej basu.

Moje odczucia do tego momentu. Na początku 5 dni 24h włączenia nie było żadnego wow efektu. Trochę byłem przerażony tym faktem bo już dawno temu wypalałem mojego Alepha X i już zapomniałem jak to było.

Następnie wg wskazówek niektórych forach wypalałem 12 Godz a następnie 12 Godz rozłączony z gniazdka. Dopiero w 14 dniu dostrzegłem po 6 godz wypalania lekko przebłyski co może nastąpić.

Jest szybkość , zarombista przestrzeń i super bardzo zróżnicowany Bass. Lecz tego co mi brakuje to ciepełka w wysokich i średnich tonach jak w innych poprzednich Pass ach.

Teraz po częstych wyłączeniach 2-3 razy dziennie przez 2 dni zaczyna się robić bardzo ciekawie. Wysokie rejestry zaczęły się robić delikatne i bardziej miłe dla ucha. Zaczynam lubić ten wzmacniacz dopiero po UWAGA 17 dniach wypalania. Wiec nowi nabywcy nie zamartwiajcie się ,bo będzie dobrze!

Jak minie minimum następne 3 tygodnie to dam znać jak dźwięk będzie "mam nadzieje" ewaluował !

Dlaczego podniecacie się urzadzeniam które stoją w delikatnie mówiąc kontrowersyjnym miejscu i z tego wzgledu grają na pół gwizdka?Prosze nie traktować tego pytania jako czepianie się. Naprawdę nurtuje mnie fakt , że ludzie wywalają sporą kase na swoje systemy w których mozna zobaczyć swietne urzadzenia , po czym ustawiaja to byle jak i byle gdzie . Gdzie tu głebszy sens takiego postepowania?Goła sciana o sporej powierzchni za kolumnami i sprzetem, kolumny przysuniete do tej sciany na marginalną odległośc, do tego , chyba zeby było jeszcze "lepiej" wielki ekran TV. To marnotrawienie pieniedzy a juz na bank mozliwosci danego systemu i urzadzeń.

 

A teraz temat , dla którego tutaj zaglądnąłem . Czy jest ktoś zyczliwy kto mieszka w okolicy Zielonej Góry lub Bolesławca w dolnosląskim , kto posiada dzielona konstrukcje PASSa? Chciałby posłuchać takiej konstrukcji , najlepiej u mnie. Czy byłby ktoś na tyle zyczliwy , że przyjechałby do mnie z taką konstrukcją . Zapewniam transport , oczywiscie w dwie strony i pokrywam wszelkie koszty z tym zwiazane. Interesuja mnie nowsze konstrukcje z serii X. Posiadam integre Krella i szukam ewentualnego kandydata do jej zastąpienia.

 

To, co kol. Slowik pisze o XA 60.8 pokrywałoby się w jakiejś tam części z opiniami z forum audiogona, gdzie nową serię chwalono generalnie za szybszy bas, lepszą przejrzystość i przestrzeń, ale to miłe ciepło poprzedniej serii miało jakby ulecieć w przestworza:).

No jedno drugie raczej wyklucza , bo to ciepło nie bierze się z nikąd. Albo miłe ciepełko albo kontrola , przejrzystosc i przestrzeń napompowana powietrzem. Im więcej tych ostatnich cech tym mniej tego pierwszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Już doszedłem do ładu z moimi nowinkami. Pass XA 60.8

Wszystko co słyszałem wcześniej było na innych kablach XLR firmy Mogami. Nigdy, ale to przenigdy nie wierzyłem ze to może być tak wielka bariera dla mojego zestawu Passa. Przed zakupem XA60.8 popsuły mi się Aleph X i oddałem do reperacji. Z okazji tego ze miałem trochę czasu zacząłem robić sobie nowe XLR kabelki do mojego zestawu. Wydawało mi się ze Mogami kable mikrofonowe będą o wiele lepsze od dotychczasowych Klotz 5000 seria. I tak zmieniłem wszystkie kabelki Od DACA, CD ,i Pre-AMP na Mogami. Nie obawiając się niczego po posłuchaniu w sklepie XA60.8 i XP10 postanowiłem sobie sprawić XA60.8. Lecz w domowych warunkach wręcz mnie psychicznie zabily. Średnica i wysokie były no co najwyżej na poziomie HiFi. I nie wiedziałem co się dzieje. Wszystkie modyfikacje kolumn ( kondensatory i rezystory zmieniłem z powrotem jak było kiedyś ) , Kupiłem XP20 Pre bo tak zasugerował mi Nelson , abym spróbował zamiast Aleph P. I nadal Pass grał jak nie Pass. Średnica jak Devialet 250 ( bez urazy ale u mnie to nie grało ) 0.0 ciepłego granka jak byłem przyzwyczajony.

Po miesiącach prób i błędów na koniec postanowiłem jeszcze spróbować te stare tanie Klotz 5000 na XLRach. I Boooooooom……………….. Jakbym podłączył respirator do systemu i zaskoczyło wielkie Serce Passa po 30 min grania. Teraz od 5 dni delektuje się muzyka jaka przedstawia nowa seria .8

Dla porównania mam już teraz naprawione Alephy X i mogę stwierdzić ze to jest inne granie. Trochę bardziej konturowo z 2-3 razy większą scena i pięknym punktowym basem. Teraz zastanawiam się nad zamianą na końcówki 100.8 i czy w ogóle potrzebuje więcej mocy. Wskazówka na osi Passa 60.8 tylko przy bardzo głośnym słuchaniu drgnie 1 mm i to wszystko. Nie wiem co mogę zyskać oprócz podobno większego kaloryfera i trochę więcej basu ( jak twierdza inny na innych forach ). Musiałbym dopłacić sporo bo 25k. ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już doszedłem do ładu z moimi nowinkami. Pass XA 60.8

Wszystko co słyszałem wcześniej było na innych kablach XLR firmy Mogami. Nigdy, ale to przenigdy nie wierzyłem ze to może być tak wielka bariera dla mojego zestawu Passa. Przed zakupem XA60.8 popsuły mi się Aleph X i oddałem do reperacji. Z okazji tego ze miałem trochę czasu zacząłem robić sobie nowe XLR kabelki do mojego zestawu. Wydawało mi się ze Mogami kable mikrofonowe będą o wiele lepsze od dotychczasowych Klotz 5000 seria. I tak zmieniłem wszystkie kabelki Od DACA, CD ,i Pre-AMP na Mogami. Nie obawiając się niczego po posłuchaniu w sklepie XA60.8 i XP10 postanowiłem sobie sprawić XA60.8. Lecz w domowych warunkach wręcz mnie psychicznie zabily. Średnica i wysokie były no co najwyżej na poziomie HiFi. I nie wiedziałem co się dzieje. Wszystkie modyfikacje kolumn ( kondensatory i rezystory zmieniłem z powrotem jak było kiedyś ) , Kupiłem XP20 Pre bo tak zasugerował mi Nelson , abym spróbował zamiast Aleph P. I nadal Pass grał jak nie Pass. Średnica jak Devialet 250 ( bez urazy ale u mnie to nie grało ) 0.0 ciepłego granka jak byłem przyzwyczajony.

Po miesiącach prób i błędów na koniec postanowiłem jeszcze spróbować te stare tanie Klotz 5000 na XLRach. I Boooooooom……………….. Jakbym podłączył respirator do systemu i zaskoczyło wielkie Serce Passa po 30 min grania. Teraz od 5 dni delektuje się muzyka jaka przedstawia nowa seria .8

Dla porównania mam już teraz naprawione Alephy X i mogę stwierdzić ze to jest inne granie. Trochę bardziej konturowo z 2-3 razy większą scena i pięknym punktowym basem. Teraz zastanawiam się nad zamianą na końcówki 100.8 i czy w ogóle potrzebuje więcej mocy. Wskazówka na osi Passa 60.8 tylko przy bardzo głośnym słuchaniu drgnie 1 mm i to wszystko. Nie wiem co mogę zyskać oprócz podobno większego kaloryfera i trochę więcej basu ( jak twierdza inny na innych forach ). Musiałbym dopłacić sporo bo 25k. ;-/

Mysle ze pomyliles przedzial cenowy w doborze IC do sprzetu. Ten IC to moze do jakis klockow za 2k jest odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to budżetowe kable masz jak na taki sprzęt!

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawie ze IC które mam to śmietnik. Ale teraz inwestuje w sprzęt a nie w kabelki. Kabelki bedą pózniej wisienka na torcie. ( ktoś na innym forum polecał mi transparent reference cables)

Bralibyscie 100 tki zamiast moich 60 tek? Podobno dużo więcej ciepła wytwarzają ( jako kaloryfery nie sonicznie) i są lepsze w Basie (jest jego trochę więcej -to chciałbym do moich zamkniętych skrzynek) i lekko jak pisał Pass maja więcej Wypelnienia - ale co to oznacza?

 

Good to hear you may have found the problem. The XA100.8 is a little fuller sound than the XA60.8 but the difference is small relative to other equipment. All the Point 8 class A amp have a similar sonic signature but all are slightly different because of the differences in rail voltage, bias current and no of output devices.

 

 

I jeszcze napisali ze sie nie mam o co martwić jak igła skacze 1-2mm.

 

 

A few mm movement on the meter wand doesn't really mean anything. If the wand goes for 12 o'clock to 1 o'clock, then you are probably leaving Class A operation. The AC voltage shift could be causing the slight movement of the meter wand - this is nothing to worry about.

Edytowane przez SlowikPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.