Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Pass Labs Klub
IGNORED

PASS Labs klub


JarlBjorn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem 250 na odsłuchy i jakoś szału u mnie nie zrobił. Design przedni ! Ale to już moje preferencje. INT30 bardziej mi przypadła do gustu. Już nie mówiąc o dzielonych klockach Passa.

 

 

Czy poza drogim Trasparent Audio Reference XL jest coś godnego aby połączyć XP20 z XA160.5 ? Doszedłem do niosku ze ww kabel lepiej mi sie sprawdza pomiędzy DAC a PRE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VTL lepszy od Passa.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza drogim Trasparent Audio Reference XL jest coś godnego aby połączyć XP20 z XA160.5 ? Doszedłem do niosku ze ww kabel lepiej mi sie sprawdza pomiędzy DAC a PRE .

Dobre pytanie.Mam odpowiedz nieco zaskakującą. Ja jestem okablowany niemal w całości TA Ref xl. Mam na myśli interkonekty i głośnikowy. Z jednym wyjątkiem. Otóż między cd a pre mam vdh rock. Nie bez przyczyny. Ku mojemu zdumieniu w tym jednym jedynym miejscu całego mojego systemu ten niedrogi, w porównaniu do TA kabelek van den Hula okazał się niezastąpiony. Nie potrafię tego wytłumaczyć. Czary jakieś, czy jak.Ale trzeba słuchać uszu,ot co. Naturalnei u Ciebie mogą się kompletnie nie sprawdzić, ale może warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobre pytanie.Mam odpowiedz nieco zaskakującą. Ja jestem okablowany niemal w całości TA Ref xl. Mam na myśli interkonekty i głośnikowy. Z jednym wyjątkiem. Otóż między cd a pre mam vdh rock. Nie bez przyczyny. Ku mojemu zdumieniu w tym jednym jedynym miejscu całego mojego systemu ten niedrogi, w porównaniu do TA kabelek van den Hula okazał się niezastąpiony. Nie potrafię tego wytłumaczyć. Czary jakieś, czy jak.Ale trzeba słuchać uszu,ot co. Naturalnei u Ciebie mogą się kompletnie nie sprawdzić, ale może warto sprawdzić.

 

Mówisz dokładnie o tym kablu: http://www.vandenhul.com/products/cables/3t-the-rock-hybrid-halogen-free

 

Nie mogę nigdzie znaleść na metry. Jedynie max 1.5m a to dla mnie za mało.

 

Do VDH podchodzę zawsze ostrożnie bo miałem ich trochę i żaden mi jakoś nie przypadł do gustu. Lecz były to wszystkie głośnikowe kable. CS122 był chyba najlepszy z tych nawet bardzo drogich magnum Hybrid Które kompletnie sie u mnie nie sprawdziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 250 na odsłuchy i jakoś szału u mnie nie zrobił. Design przedni ! Ale to już moje preferencje. INT30 bardziej mi przypadła do gustu. Już nie mówiąc o dzielonych klockach Passa

 

Nic dziwnego że 250 z Accutonami nie zagrała...nie miała prawa zagrać. To nie są przetworniki dla Devialeta.

 

 

 

kto pierwszy ten lepszy, ja byłem drugi. przy takich 'strzałach' nie ma się co zastanawiać, tylko sprawdzić i jechać. nauczka na przyszłość.

 

A gdzie był do kupienia ten 250? Odpowiedz mi na priva aby nie zaśmiecać wątku...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do VDH podchodzę zawsze ostrożnie bo miałem ich trochę i żaden mi jakoś nie przypadł do gustu. Lecz były to wszystkie głośnikowe kable. CS122 był chyba najlepszy z tych nawet bardzo drogich magnum Hybrid Które kompletnie sie u mnie nie sprawdziły.

 

Potwierdzam to co napisałeś CS 122 albo LS 122 ( już nie pamiętam ) to najbardziej liniowy i prawidłowo brzmiący przewód VDH

który niczego nie dodaje od siebie.Na tle innych przewodów VDH takich jak np. przebasowiony Wind który był mocno na wyrost używany w pierwszych modelach Sonus Faber Amatti, LS 122 lub CS 122 to wybitne osiągnięcie VDH.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Potwierdzam to co napisałeś CS 122 albo LS 122 ( już nie pamiętam ) to najbardziej liniowy i prawidłowo brzmiący przewód VDH

 

Kilka klas wyżej i to pod każdym względem jest The Revelation / liniowości również.

 

Na tle innych przewodów VDH takich jak np. przebasowiony Wind który był mocno na wyrost używany w pierwszych modelach Sonus Faber Amatti

 

Odpowiednie skręcenie żył w The Wind / wokół siebie (odległość pomiędzy przecięciami żył / dokładność ich dolegania) / definiuje bas i doświetla barwę - potęgując atak. Znacząco wpływa to również na mikrodynamikę.

Tego z na stałe połączonymi żyłami cs - 122 / nie potrafi.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka klas wyżej i to pod każdym względem jest The Revelation / liniowości również.

 

Miałem głośnikowe Revelation do lampy i to było najgorsze doświaczenie jakiego doznałem na przestrzeni 25 lat moich zmagań z audio.Dźwięk i smak tłuczonych kartofli - przez 2 tygodnie katorga, zanim dostałem Transparent Audio Ultra XL które dźwiękowo

były lepsze o kilka lat świetlnych od Revelation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o tym. Gdy ja kupowałem, od ręki dostępne były łączówki o dł 1m. i taki pożyczyłem do odsłuchu. Dłuższe można dostać na zamówienie. Ja potrzebowałem 1,5m. i taki bez problemu dostałem po kilkutygodniowym czekaniu. O szczegóły musiałbyś zapytać u dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Poeksperymentowałem z bezpiecznikiem w moim INT 150. Najpierw zamieniłem oryginalny na taki ze sklepu za 2zł. Zmiana dźwięku zauważalna natychmiast. Ostrzejsza góra, bas zaczął być wszechobecny z tendencją do wzbudzenia i ogólnie wrażenie jakby kaskady dźwięku atakujacej z głośników. Zapomnijmy. Wniosek taki, że w Passie typ bezpiecznika ma znaczenie i to istotne. Powróciłem z bezpiecznikiem na łono Nelsona Passa. Jednak od wczoraj mam wpięty x fuse z verictum i jest jeszcze lepiej niż z oryginalnym. Różnica odczuwalna, natychmiastowa i na tyle znacząca, że zachęcam do eksperymentów. Raczej nie ma aspektu prezentacji, który uległby degradacji co zdarzyło mi się w stopniu niewielkim ale jednak, z bezpiecznikiem SR Black przy wymianie w dac-u. Raczej, bo zmiany mogą nastąpić później i nie jestem pewien barwy wokali które stały się razem z całą resztą zakresów bardziej doprecyzowane. Zobaczymy ...

Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mam porównanie tylko z końcówką mocy Primare A33.2.

W A33.2 od początku przytłoczyła mnie ilość szczegółów i po chwili czułem zmęczenie. XA30.5 zdecydowanie lepiej wpasował się w mój gust. No i niskie tony wreszcie się pojawiły :)

Jak podłączyłem Passa to moje scan-speaki ożyły.

Najważniejsze, że Pass doskonale radzi sobie z kolumnami 3-way.

 

Teraz zastanawiam się czy zainwestować w przyzwoite kable, czy najpierw pre i później zabawa z kablami - zobaczymy :)

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mimo wszystko kiepsko się Wać Pan postarał....

 

a propos Twojej wcześniejsze odpowiedzi na mój wpis to powiem Ci, że dla wielu osób 2000 zł to już jest wielka kwota, tak więc nie szarżuj Kolego plisss...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć ! Mój Pass (zresztą chyba każdy) posiada złącze uziemienia. Podpiąłem do niego własnoręcznie wykonany element uziemiający (deelektryzujący ? - nie wiem jak go nazwać). Zmiana zasadnicza w brzmieniu. Przede wszystkim poprawa dynamiki, stereofonii, głębi i czytelności - choć zdawało mi się, że jest na tyle dobrze, że nie ma co poprawiać. Ochłodzenie i rozjaśnienie też się z tym wiąże. Efektem może być, jak sobie wyobrażam, nadmiernie wręcz energetyczny i bezpośredni dźwięk, który odbiera przyjemność słuchania - to jednak w zależności od reszty toru.

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Mój Pass (zresztą chyba każdy) posiada złącze uziemienia. Podpiąłem do niego własnoręcznie wykonany element uziemiający (deelektryzujący ? - nie wiem jak go nazwać). Zmiana zasadnicza w brzmieniu. Przede wszystkim poprawa dynamiki, stereofonii, głębi i czytelności - choć zdawało mi się, że jest na tyle dobrze, że nie ma co poprawiać. Ochłodzenie i rozjaśnienie też się z tym wiąże. Efektem może być, jak sobie wyobrażam, nadmiernie wręcz energetyczny i bezpośredni dźwięk, który odbiera przyjemność słuchania - to jednak w zależności od reszty toru.

Hej Trab, rozumie ze stworzyles cos typu DIY acoustic revive RGC-24, tak? Mysle ze podpiecie uziemienia do sieci nie da porzadanego efektu lecz wrecz przeciwnie bedzie vbrumic az milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpinałem obudowy do uziemienia w sieci. Zrobiłem element samodzielnie. Zdaje się, że zmiana dźwięku pochodzi od zmiany równowagi elektrostatycznej obudowy a przez to poniekąd i wnętrza urządzenia i jeśli to prawda, to możemy ryzykować stwierdzenia, że efekt jest typu RGC-24. Jednak może on być większy niż RGC. Raczej nie mniejszy, ale zgaduję tylko. Żadnych porównań do innych sprzętów nie robiłem. Na pewno jest to też pole, które swoimi ustrojami zagospodarowuje Verictum, Synergistic Research, Entreq. Nie mam wiedzy porównawczej by odnieść się dokładniej. Wiem jedno; sprzęt jest ważny, akustyka jest ważna, jednak elektrostatyka również. Słyszę to wyraźnie. To co zrobiłem to był jeden wieczór i żadna filozofia. Dziękuję kolegom (Rafaell głównie), bo korzystałem z ich opisów sprzed paru lat. Bezpośrednim impulsem był opis efektów po wpięciu "urządzenia" Entreq Tellus Silver a następnie znalezione w sieci zdjęcia jego wnętrza i komentarze nt. budowy. Okazało się szybko, że koledzy temat już badali, więc ... zrobiłem.

Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na zbyciu rewelacyjnie wykonany w postaci monobloków klon Passa Aleph 5.

60W w klasie A, wejścia RCA i XLR, na najlepszych elementach. Wygląda super i gra extra.

 

Sprzedaje bo po kilku latach szukam nowego brzmienia.

 

Zainteresowanych proszę o PW

 

Dwa identyczne monosy:

 

9b36467e27f58cba08d8ea2604e6fd38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpinałem obudowy do uziemienia w sieci. Zrobiłem element samodzielnie. Zdaje się, że zmiana dźwięku pochodzi od zmiany równowagi elektrostatycznej obudowy a przez to poniekąd i wnętrza urządzenia i jeśli to prawda, to możemy ryzykować stwierdzenia, że efekt jest typu RGC-24. Jednak może on być większy niż RGC. Raczej nie mniejszy, ale zgaduję tylko. Żadnych porównań do innych sprzętów nie robiłem. Na pewno jest to też pole, które swoimi ustrojami zagospodarowuje Verictum, Synergistic Research, Entreq. Nie mam wiedzy porównawczej by odnieść się dokładniej. Wiem jedno; sprzęt jest ważny, akustyka jest ważna, jednak elektrostatyka również. Słyszę to wyraźnie. To co zrobiłem to był jeden wieczór i żadna filozofia. Dziękuję kolegom (Rafaell głównie), bo korzystałem z ich opisów sprzed paru lat. Bezpośrednim impulsem był opis efektów po wpięciu "urządzenia" Entreq Tellus Silver a następnie znalezione w sieci zdjęcia jego wnętrza i komentarze nt. budowy. Okazało się szybko, że koledzy temat już badali, więc ... zrobiłem.

Czy mozesz podac linka do tego ustrojstwa? Moga byc slowa kluczowe to sam poszukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.