Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy DAC Oversampling AD1865


Robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że ja jestem tym trzecim użytkownikiem :-)

 

masza1968

 

Twój DAC to ta sama aplikacja AD1865 jak nasza na PCB od Robertusa ?

Panowie, przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby porównać oba Dacki na AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy mógłbyś zatem podać nam te numery przesyłek co teraz wysłałeś - będziemy je śledzić, proooooosimyyy.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównaia DACa na AS oj stoi sporo na przeszkodzie, stoi.

Ja z takim podejściem, z jakim się w rozmowie z jednym przyszłych organizujących spodkałem, powiem tyle dziękuję za wystawianie, zwłaszcza że i tak planowałbym wystawienie znanego forumowego projektu na WM8741 oraz na tym samy scalaku nową wersje. (obiecałem w porzednim roku, że jeśli wystawie, to na tej znanej już kości)

Nie dziwę się że dwie inne osoby tez sie wycofały, co zamierzały.

 

 

buzer
Wypadało by powiedzieć to chyba w swojej osobie, zwłaszcza że niektózi dostali już numery na PW oraz potwierdzenia z dzisiejszą datą, że ponownie wysyłka jest faktycznie w drodze.

Chcesz numer - oczywiście, proszę zobacz PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robertus

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałeś mi na PW coś takiego:

"Poprzedni numer wysyłki: 0065907734072007737"

Możesz mi wyjaśnić po co mi poprzedni numer przesyłki? Nie ma go już w rejestrze.

Skoro wysłałeś ponownie to chyba masz obecny numer przesyłki.

Staram się być bardzo spokojny.

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównaia DACa na AS oj stoi sporo na przeszkodzie, stoi.

Ja z takim podejściem, z jakim się w rozmowie z jednym przyszłych organizujących spodkałem, powiem tyle dziękuję za wystawianie, zwłaszcza że i tak planowałbym wystawienie znanego forumowego projektu na WM8741 oraz na tym samy scalaku nową wersje. (obiecałem w porzednim roku, że jeśli wystawie, to na tej znanej już kości)

Za bardzo chyba to sobie bierzesz do serca. Już kilka razy zdążyła się koncepcja zmienić.

 

Wypadało by powiedzieć to chyba w swojej osobie, zwłaszcza że niektózi dostali już numery na PW oraz potwierdzenia z dzisiejszą datą, że ponownie wysyłka jest faktycznie w drodze.

Chcesz numer - oczywiście, proszę zobacz PW.

Niestety niczego nie dostałem. Czekam na 2 trafa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałeś mi na PW coś takiego:

"Poprzedni numer wysyłki: 006590773407200773 7"

Możesz mi wyjaśnić po co mi poprzedni numer przesyłki? Nie ma go już w rejestrze.

Skoro wysłałeś ponownie to chyba masz obecny numer przesyłki.

Staram się być bardzo spokojny.

 

Pzdr

 

Numer przesyłki powinien mieć 20 cyfr a nie 19.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ja jestem tym trzecim użytkownikiem :-)

 

 

Panowie, przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby porównać oba Dacki na AS.

nie bardzo rozumiem to co nazywamy DIY na naszym forum, DIY to chyba nie sa przetworniki robione na zarobek przez kogos na zamówienie kogos? DIY to dla mnie taki projekt forumowy jak Robertusa, opisany i ze schematem, a nie mała produkcja z nastawieniem na zysk dla ludzi, ktorzy nie potrafia trzymac lutownicy w rece...to nie jest chyba jeszcze DIY? tak samo na tym AS powinny moim zdaniem byc projekty DIY, z dostepnym schematem, pelnym spisem dobranych przez tworce czesci i charakteryzujace sie dzwiekiem , ktory jest powodem do dumy , a nie chalupnicza produkcja Makgajwera czy kogoolwiek innego....wiem , ze zaraz znowu mnie zbanuja ale musialem to napisac...DIY to na calym swiecie dzialalnosc non profit....

wiekszosc ludzi chcacych sie wystawiac w tym pokoju DIY po prostu nic nie potrafi, nie zaprojektuje plytki nawet malpujac, nie zaprojektuje ukladu czy obudowy, a ludzie , ktorzy tutaj na forum cos potrafia tzrymaja sie od tego chłamu z daleka.....

druga rzecz, tzw. 'projekty nieupublicznione', to jest nie bojmy sie tego slowa zaden DIY tylko zwykle chalupnictwo i to jeszcze najczesciej w szarej strefie, pisalem juz , ze to forum spadlo na psy ale zarowno Jozwa Mandaryn jak administrator zdaja sie tego nie widziec....ja z sitwą nie wygram ale dziwie sie , ze ludzie sa tutaj tacy głupi , ze tego nie zauwazaja....

 

Jest to z drugiej strony dosyc smieszne , ze te proste, zerzniete z netu 'hajendy' jeszcze sie uwaza za taka wartosc , ze staja sie 'projektami nieupublicznionymi', widpcznie chec zlapania jelenia na AS na te produkty jest glowna mysla przyswiecajaca zagadnieniu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez electro

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem to co nazywamy DIY na naszym forum, DIY to chyba nie sa przetworniki robione na zarobek przez kogos na zamówienie kogos? DIY to dla mnie taki projekt forumowy jak Robertusa, opisany i ze schematem, a nie mała produkcja z nastawieniem na zysk dla ludzi, ktorzy nie potrafia trzymac lutownicy w rece...to nie jest chyba jeszcze DIY? tak samo na tym AS powinny moim zdaniem byc projekty DIY, z dostepnym schematem, pelnym spisem dobranych przez tworce czesci i charakteryzujace sie dzwiekiem , ktory jest powodem do dumy , a nie chalupnicza produkcja Makgajwera czy kogoolwiek innego....wiem , ze zaraz znowu mnie zbanuja ale musialem to napisac...DIY to na calym swiecie dzialalnosc non profit....

wiekszosc ludzi chcacych sie wystawiac w tym pokoju DIY po prostu nic nie potrafi, nie zaprojektuje plytki nawet malpujac, nie zaprojektuje ukladu czy obudowy, a ludzie , ktorzy tutaj na forum cos potrafia tzrymaja sie od tego chłamu z daleka.....

druga rzecz, tzw. 'projekty nieupublicznione', to jest nie bojmy sie tego slowa zaden DIY tylko zwykle chalupnictwo i to jeszcze najczesciej w szarej strefie, pisalem juz , ze to forum spadlo na psy ale zarowno Jozwa Mandaryn jak administrator zdaja sie tego nie widziec....ja z sitwą nie wygram ale dziwie sie , ze ludzie sa tutaj tacy głupi , ze tego nie zauwazaja....

 

Jest to z drugiej strony dosyc smieszne , ze te proste, zerzniete z netu 'hajendy' jeszcze sie uwaza za taka wartosc , ze staja sie 'projektami nieupublicznionymi', widpcznie chec zlapania jelenia na AS na te produkty jest glowna mysla przyswiecajaca zagadnieniu:)

O ile mi wiadomo to forum otwarte również dla pasjonatów a nie forum wyłącznie dla inżynierów więc nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Jakie by to nie było audio-DIY to tak naprawdę liczy się efekt finalny i chyba może podlegać jakiejś wiarygodnej ocenie. W tak zwanej branży też masz produkty genialne z dużym wkładem myśli technicznej oraz zwykły chłam czasami do tego drogi. Jeżeli ktoś twierdzi, że ma urządzenie wybitne to AS jest rzadką szansą aby to na forum publicznym zweryfikować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wakutoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś twierdzi, że ma urządzenie wybitne to AS jest rzadką szansą aby to na forum publicznym zweryfikować.

No ale od tego masz chyba kilkaset innych pokoi na targach gdzie sa same wybitne urzadzenia, nie-DIY. Mylę sie? Chodzi mi o produkty chalupnicze sprzedawane z zyskiem, a nazywane DIY tutaj na forum. Jaki jest tego sens? jaki to ma zwiazek z ideą DIY?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez electro

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kostka AD1865 od Robertusa wreszcie dotarła.

Jeżeli Cię Robertus obraziłem tym wpisem to przepraszam.

Na swoja obronę mogę powiedzieć, że ponad miesiąc pisaliśmy o przesyłce (wysyłałeś 2 razy) i za każdym razem nie mogłeś podać numeru przesyłki - też byś się wkurzył - zaręczam.

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez buzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, dobrze zę się przesyłka odnalzła.

 

Tadeiro twoja przestłka też jest, ale niepokoi mnie to że cała paczka zbiorcza (dwa komplety) w mojej przesyłce była po prostu rozerwana, a cześć cześci powypadała.

Jednak znalazły się w kopercje bębelkowej, także sądze że nic nie zginęło, daj znać jak dojdzie przesyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, dobrze zę się przesyłka odnalzła.

 

Tadeiro twoja przestłka też jest, ale niepokoi mnie to że cała paczka zbiorcza (dwa komplety) w mojej przesyłce była po prostu rozerwana, a cześć cześci powypadała.

Jednak znalazły się w kopercje bębelkowej, także sądze że nic nie zginęło, daj znać jak dojdzie przesyłka.

A moje trafa SPDIF i do Generatora ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też, twoja paczka dosyć ciężka, miała naklejone znaczki o innej warości stąd zatrzymano ją.

Jest już spowrotem w drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też, twoja paczka dosyć ciężka, miała naklejone znaczki o innej warości stąd zatrzymano ją.

Jest już spowrotem w drodze.

Dobrze dzięki. Wreszcie wiem na czym stoję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka od Robertusa jest naprawdę zacna ,po podmiance za ad 1865 z białymi, drobnymi napisami niby wersja n-k jest naprawdę spora różnica,wszystko, gładkość,namacalność ,przestrzenność,szczególnie bas, ulega poprawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeiro twoja przestłka też jest, ale niepokoi mnie to że cała paczka zbiorcza (dwa komplety) w mojej przesyłce była po prostu rozerwana, a cześć cześci powypadała.

Jednak znalazły się w kopercje bębelkowej, także sądze że nic nie zginęło, daj znać jak dojdzie przesyłka.

 

Paczka doszła. Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze moje 2 x AD1865.

 

W dalszym ciągu brak przesyłki z dwoma AD1865 nadanej (wg otrzymanego infa na PW) w dniu 11. 09. 2012.

Pieniądze wpłynęły na wskazane konto w dniu 08. 06. 2012 (bank potwierdził).

 

Ponawiam prośbę o numer identyfikacyjny przesyłki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rogalaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że nie, korzystam z konwentera USB kolegi JarekC, muzę odtwarzam na iBook z iTunes, we właściwościach urządzenia Audio USB jak wybieram 24/96 to słyszę trzaski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

prośba o poradę w kilku banalnych zapewne kwestiach, jestem na etapie rozruchu DAC'a ale brakuje mi kilku szczegółów:

1. Jak podłączam mostek pod gniazdo 3-zaciskowe, to gdzie + a gdzie - ? Widziałem też na niektórych zdjęciach podpięte trzy przewody, może mi ktoś wytłumaczyć ?

2.R14 czyli 75ohm jest po stronie spdif, a gdzie jest r15, pod kwarcem, ja chce używać kwarca nie mam jeszcze generatora to lutować r15, bo on jakoś tak pomiędzy?

3. niestety w mojej paczce brakowało 1szt. ceramika padło na C25 przy WM, ruszy WM bez tego konda ??

4. zabrakło też 47uF Philips na poz. C8, czy mogę dać 100uF (bo akurat ten mam za dużo) czy lepiej dokupić 47uF?

5. Potki PR1, PR2 czytałem w wątku że są dla osób chcących regulować THD, ja nie mam takiej możliwości rozumiem, że miejsca zostawiam puste ?

6. Napięcie 3,3V WM mogę sprawdzić np. na C20? Podpowie ktoś jakie wartości i gdzie sprawdzić aby wyeliminować inne błędy ?

 

Pozdrawiam i przepraszam za tak proste pytania.

 

Adam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baxteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

wydaje mi się, że nie, korzystam z konwentera USB kolegi JarekC, muzę odtwarzam na iBook z iTunes, we właściwościach urządzenia Audio USB jak wybieram 24/96 to słyszę trzaski

Co jest temu winne - aplikacja czy sama kość?

 

Pytam, bo mój DAC na tej kości (kość ciągnięta ze stanów, kosztowała 150$ jak już SA wcześniej pisał) bez problemu odtwarza 24/96.

Więc albo aplikacja jest nie najlepsza albo te chińskie kości... to fake.

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież DAC dostaje dane z filtra 18 bitowe, a za obróbkę gęstych formatów odpowiada WM, tak przynajmniej to zrozumiałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopczas 1 szt.

toza72 1 szt.

MARER 1szt.

ManieX 1 szt

 

AD1865 właśnie dotarły.

Wiadomość na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daru0105

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na takie źródełko AD1865:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podejrzewam, że niektórzy tam kupowali. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Manluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, np. ja,kości z wylutu , na przesyłkę trzeba poczekać ok. 30 dni, przy okazji kupiłem u niego SM-a, obie kości sprawne, ale czy inne brzmią lepiej - nie mam porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać ewidentnie na fotce że oznaczenie jest drapane!

To na 100% nie są orginalne AD1865 z gradacją "K" tylko zwykłe "N"

 

Edit

Nawet "N" jest drapane, czyli to zwykłe AD1865 z białym prostokątem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.