Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tanie, drogie - wazne, zeby dobrze gralo a uszy kazdy ma inne

I tylko tutaj się z Tobą zgodzę.

 

Tonsil dla przykładu na na tym polu ma ogromne doświadczenie

Ma też ciągłe problemy z politką a co za tym idzie z prawami autorskimi i powtarzanością produktów... Osobiście słabo widzę kolejną reaktywację tonsila :)

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolphin - fajnie, ze chociaz w jednym punkcie :) Wiesz Ty lubisz robic kolumny My lubimy ich sluchac bez wnikania w technikalia tak zwane - jak to wzajemnie zrozumiemy to moze nie bedzie tak zle.

 

Topazy graja dobrze - mimo, ze maja kiepskie glosniki ale WLM'y tez takie maja, ale Ty tez konstruwales kolumny na bazie tychze glosnikow - takze spokojnie - dla kazdego jest przesrzen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Koledzy @dolphin123 i @Kuba001, wzajemne przytyki i krzyżowe zgłaszanie postów do moderacji, to może i fajna metoda ale do niczego nie prowadzi.

 

Jeśli Wasza personalna wymiana "uprzejmości" będzie trwała nadal, w miejsce dyskusji merytorycznej, to będziemy zmuszeni uznać obopólny trolling, bo trudno aby roztrząsać kto zaczął, kto był bardziej be. To nie przedszkole. A moderacja nie jest od tego.

 

Proponuję więc głęboki oddech ewentualnie szklankę wody dla ochłody przed kolejnymi postami i będzie dobrze.

W przeciwnym wypadku posty wzajemne udadzą się do krainy wiecznych łowów, zapewne ku uldze pozostałych dyskutujących.

Dziękuję za uwagę i liczę na zrozumienie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba !! Ci dwaj panowie nie mają topazów :) Pilot a jak się mają Minasy? Po tych przepychankach pewnie jeszcze lepiej :) Moje topazy grają przepięknie.

90125 a Ty jesteś z tych co się znają najbardziej? Pozdrawiam

 

Poczytaj sobie cały wątek to się zorientujesz kto tu dymił i dlaczego.

Topazy grają i jest spoko.

post-30986-0-10632400-1389814265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też grają od 2 miesięcy w zestawie z NAD 326 bee, Beresfordem 7520 mod v5 i flacami z wasapi jako źródło. IC Wireworld Luna 7.

przewody głośnikowe narazie jakieś noname 4mm2 z miedzi OFC z wtykami Cross-Tech. może coś wypożyczę lepszego do porównania.

 

dużo pomogło przeniesienie wszystkiego do szerszego pokoju, teraz kolumny mają sporo przestrzeni po bokach i z tyłu, co wyraźnie poprawiło odsłuchy.

 

ostatnio na tapecie Waters, albumy Amused To Death i The Pros and Cons of Hitch Hiking - świetnie zralizowane nagrania, słychać mnóstwo detali, przy niektórych kawałkach scena jest wręcz niewiarygodna, np w "What God Wants, Part I" dźwięk faktycznie odrywa się od kolumn.

Edytowane przez t-1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tle widze plyte Black Sabath - napisz prosze jak Topazy sie sprawdzaja w takim repertuarze ?

W tej chwili szukam innego wzmacniacza do moich Topazów.

Yaqin znalazł nowego właściciela.

Grałem przez kilka dni na Nadzie 316 i Rotelu RA-10.

Oczywiście Sabbatów także bo jakże.

Nad bardzo przyjemnie prezentował ostatnią "13"

Rotel z analogiem u mnie to porażka choć grał dołem pasma a w hard rocku to ważne.

Z cd natomiast było super.

Szukam dalej - może inny Nad a może Exposure do którego tu i ówdzie namawiają.

Edytowane przez 90125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też grają od 2 miesięcy w zestawie z NAD 326 bee, Beresfordem 7520 mod v5 i flacami z wasapi jako źródło. IC Wireworld Luna 7.

przewody głośnikowe narazie jakieś noname 4mm2 z miedzi OFC z wtykami Cross-Tech. może coś wypożyczę lepszego do porównania.

 

dużo pomogło przeniesienie wszystkiego do szerszego pokoju, teraz kolumny mają sporo przestrzeni po bokach i z tyłu, co wyraźnie poprawiło odsłuchy.

 

ostatnio na tapecie Waters, albumy Amused To Death i The Pros and Cons of Hitch Hiking - świetnie zralizowane nagrania, słychać mnóstwo detali, przy niektórych kawałkach scena jest wręcz niewiarygodna, np w "What God Wants, Part I" dźwięk faktycznie odrywa się od kolumn.

 

Ja z moimi ostatnio wyjechałem mocno do przodu.

Do tylnej ściany mam 140 cm a do bocznej 100 cm.

Fajne plany w głąb.

"Amused To Death" tez przećwiczyłem - zajebiście to chodzi.

 

Jaki model Yaqina miales ? Myslales o Roksan Kandy K2 ?

 

 

 

Napisz prosze jak gra ten Beresford?

małego MS 6V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandy K2 to tranzystor ale gra b dynamicznie z duzym wykopem ale bez utraty kultury grania - jesli masz mozliwosc to posluchaj

 

Dzięki, rozważę i ten pomysł.

W moim przypadku nie będzie to takie proste bo słucham muzyki z trzech różnych źródeł i tu jest problem bo trudno z jakiegoś zrezygnować.

W pierwszej kolejności stawiam na analog i pod tym kątem trwają poszukiwania.

Edytowane przez 90125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to K2 ma te wejscia - ma nawet pre dla MM/MC; moze rowniez pracowac jako koncowka mocy - plus kiedy masz DAC z regulacja glosnosci i pre !

 

Phono ma tylko MM - sorki :)

Korzystam z forumowego pre i nie trafiłem na razie na na nowy wzmacniacz z dobrym pre na pokładzie i już pewnie nie trafię.

To mogło się zdarzyć w "innych lepszych czasach" które przeżyłem i których doświadczyłem.

Edytowane przez 90125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.