Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Przymierzam się do kupna Topazów 15. Mają grać z Yamahą AX-500 w niewielkim pomieszczeniu 13m2. i Teraz zasadnicze pytanie, czy sprawdzą się w muzyce elektronicznej ? czasem rock i hip hop. Nie jestem fanem Mega basu ale zależy mi na dobrej podstawie basowej, zastanawiam się również czy nie dołożyć do 20 ale boje się ze uduszą się w tak małym pomieszczeniu...pod uwagę biorę też Indiana Line Nota 550, może ktoś słyszał obie konstrukcję i może się wypowiedzieć...proszę o opinie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Danecki

Zawsze możesz dogadać się z producentem i wziąć któreś lub najlepiej oba modele na odsłuch i zostawić sobie te które bardziej Ci odpowiadają. Co prawda poniesiesz koszty przesyłki, ale wybierzesz optymalnie.

Trzeba pamiętać że kolumny muszą pograć kilka dni żeby się wygrzały.

Obawiałbym się wstawić topaz 20 do 13m2 co wcale nie znaczy że jest to niemożliwe. Bardzo dużo zależy od akustyki pomieszczenia i pozostałych elementów audio, również od okablowania :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego w miarę sensownego stereo.

Chcę zakupić cos "budżetowego",ale nie marketowego.

Zdecydowany jestem na kolumny Pylon Topaz 20.

Pozostała mi kwestia wzmacniacza i cd.

Czytając Wasze opinie widzę,że Pylony świetnie zgrywają się z NAD-em

Rozważam zakup NAD 316 lub 318.

Lub Rega Brio-R.

 

Szczerze powiem,że wizualnie skłaniałbym się do Rega Brio-R,ale przecież nie to najważniejsze.

Może ktoś łączył Topazy z Brio-R i podzieli się wrażeniami?

Proszę również o opinię czy Brio-R nie będzie za "słaby",żeby napędzić Topazy 20.

 

Pokój 28m2,słucham różnistej muzyku trochę rocka,popu czasem muzyki poważnej.

 

Jak już wspomniałem to mój pierwszy "poważniejszy sprzęt",nie mam szczególnych wymagań,

potrzebuję sprzętu uniwersalnego,"na lata",bez szpanerskiego oddźwięku,zwykłego,ciepłego brzmienia.

 

Poradźcie co zestawić z Topazami 20?

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie znających temat choć trochę lepiej jak ja.:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego w miarę sensownego stereo.

Chcę zakupić cos "budżetowego",ale nie marketowego.

Zdecydowany jestem na kolumny Pylon Topaz 20.

Pozostała mi kwestia wzmacniacza i cd.

Czytając Wasze opinie widzę,że Pylony świetnie zgrywają się z NAD-em

Rozważam zakup NAD 316 lub 318.

Lub Rega Brio-R.

 

Szczerze powiem,że wizualnie skłaniałbym się do Rega Brio-R,ale przecież nie to najważniejsze.

Może ktoś łączył Topazy z Brio-R i podzieli się wrażeniami?

Proszę również o opinię czy Brio-R nie będzie za "słaby",żeby napędzić Topazy 20.

 

Pokój 28m2,słucham różnistej muzyku trochę rocka,popu czasem muzyki poważnej.

 

Jak już wspomniałem to mój pierwszy "poważniejszy sprzęt",nie mam szczególnych wymagań,

potrzebuję sprzętu uniwersalnego,"na lata",bez szpanerskiego oddźwięku,zwykłego,ciepłego brzmienia.

 

Poradźcie co zestawić z Topazami 20?

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie znających temat choć trochę lepiej jak ja.:)

 

Pozdrawiam

 

Oczywiście strzeliłem byka.

Miało być NAD 326.

 

Sorki.:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trafiłeś w samo sedno. Oba modele zgrają się świetnie. I sprawdzą się w muzyce, której słuchasz. Jeśli chodzi o cd-player, to wystarczy ten niższy model, czyli C515 lub C516. Nie ma sensu przepłacać i kupować wyższego modelu. Ten zestaw zagra uniwersalnie, dość ciepło i dynamicznie. W tej cenie ciężko o coś lepszego. Do tego podstawowy model kabli Supry czy Chorda i będzie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trafiłeś w samo sedno. Oba modele zgrają się świetnie. I sprawdzą się w muzyce, której słuchasz. Jeśli chodzi o cd-player, to wystarczy ten niższy model, czyli C515 lub C516. Nie ma sensu przepłacać i kupować wyższego modelu. Ten zestaw zagra uniwersalnie, dość ciepło i dynamicznie. W tej cenie ciężko o coś lepszego. Do tego podstawowy model kabli Supry czy Chorda i będzie fajnie.

 

Witam

Dzięki za odzew.

Rozumiem,że pisząc "oba modele"masz na myśli Nad-a.

A jak widziałbyś Rege,możesz coś powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli Nada. Jeżeli chcesz sprawdzić Regę, której nie słuchałem, to wypożycz ją do domu. Tylko tak będziesz miał porównanie. Stracisz koszty przesyłki ale będziesz pewien. Kilka dni powinno wystarczyć. Jeśli nie chcesz się męczyć i chcesz coś kupić w ciemno to kup Nada. Być może Rega wypadnie też dobrze ale koniecznie posłuchaj jej w domu z Topazami. :) Słuchanie w sklepie może nie dać do końca obiektywnego obrazu. Mnie nigdy nie dało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli Nada. Jeżeli chcesz sprawdzić Regę, której nie słuchałem, to wypożycz ją do domu. Tylko tak będziesz miał porównanie. Stracisz koszty przesyłki ale będziesz pewien. Kilka dni powinno wystarczyć. Jeśli nie chcesz się męczyć i chcesz coś kupić w ciemno to kup Nada. Być może Rega wypadnie też dobrze ale koniecznie posłuchaj jej w domu z Topazami. :) Słuchanie w sklepie może nie dać do końca obiektywnego obrazu. Mnie nigdy nie dało. :)

 

Dzięki za sugestie.

Pomęcze Cię jeszcze chwilę.:)

 

Ogólnie rzecz biorąc Twój Nad ma zbliżoną moc do Regi nad którą myślę.

Wiem,że tak nie można porównywać,każdy sprzęt zagra inaczej,ale jednak spytam.

Możesz mi powiedzieć w jakim metrażu grasz swoim sprzętem?

Mam małe obawy,podyktowane "dobrą radą",że może być za słaby.

Co o tym sądzisz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Posiadam zestawy Pylon Topaz 20 od 2 tygodni, gram z niewygrzanym jeszcze dobrze wzmacniaczem Yaqin MC-10T (od miesiąca), jest trochę inny niż10L, stąd moje pytania do kolegów z eLką. Czy graliście z Topazami 20 na oryginalnych Shuguangach, czy od razu mieliście exchange? Ja mam jeszcze tzw. KIT.

 

Moje wrażenia:

 

Wzmacniacz ma dość mocno wyeksponowany środek - sprawdziłem go z kilkoma zestawami min. Phoebe III, nie bedę pisał o tym mariażu, bo mnie zadziobią niektórzy ;) Ze wszystkich podłaczanych (nawet z revox BR350) to właśnie Topayz wypadły najbardziej naturalnie, choć brakuje mi tu trochę basu (albo wzmacniaczowi mocy), bo kontrabas jest piękny, gitara basowa też, ale symfonia już się gubi niestety. Ten objaw miałem na wszystkich głośnikach więc podejrzewam problem we wzmacniaczu, piszę zaś tutaj, bo tu widzę ludzi z podobnym do mojego tandemem EL34 plus topaz 20. Dzisiejsze wydania XRCD z DECCA raczej wyczerpują temat masteringu, do tego moje źródło to CA 540v (też bardzo jasny i szczegółowy), wiec scenę mam większą niż pokój 35m2 (za jedyne 1900 + 2450 !). Może to skrzywienie używania przez ostatnie 10 lat tylko zestawu 5.1 z 15" subem do wszystkiego z TV włącznie.

 

Kable mam z BricoMarche ( zaraz mi się dostanie) 4 mm średnicy, może tam się coś gubi, a ewidentnie brakuje mi dołu. O średnicy nie piszę, bo nie wyobrażam sobie bardziej namacalnej niż ta, ktorą mają topazy, a wysokie tony są takie, jak w rzeczywistości, czyli nie ma żadnego sztucznego ssssss, śśśśśśśśśśś, ccccccccccccct, jak na prawdziwym koncercie, tylko muzyka...

 

W zasadzie tylko kable są tu groszowe, więc może to one ubijają potencjał systemu? Jestem ciakaw, czy koledzy urkoni i Kuba001 w początkowym okresie posiadania kolumn i wzmacniacza też mieli takie wrażenia?

 

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec scenę mam większą niż pokój 35m2

Topaz 20 w 35m2 to chyba nic dziwnego że basu brakuje Yaqin raczej basu ma sporo mocy na te topazy też mu wystarczy więc to raczej wina kolumn które nie dadzą rady w takim pokoju zagrać dobrym mocnym basem takie moje zdanie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

go-michal !! obiektywnie odpowie Tobie Kuba . tym bardziej że posiada ten zestaw i sporo eksperymentów robił, tylko że chyba na PW musisz zapukać, Ja również podejrzewam ze powodem małej ilości basu może być spore pomieszczenie,bez adaptacji akustycznej(być może) Topazy 20 są dedykowane do pomieszczeń do 30m ale to pewnie wiesz Ja gram nimi w 13m i bas mam potężny.Polecam dział "Akustyka" To rozwiązuje wiele problemów :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2 miesięcy Topaz 20 napędzane wzmacniaczem NAD 326 i CD NAD 516 (CD ze wzmacniaczem łączy KLOTZ LaGrange INTERKONEKT RCA HI-END AC110). Kable głośnikowe z kategorii ekonomicznej - CHORD CARNIVAL SILVERSCREEN. Pokój 24 m kwadratowe nieco zastawiony meblami ale ustawienie mebli z możliwym uszanowaniem kolumn.

Nie umiem pisać tak pięknie jak recenzenci na różnych stronach ale napiszę od siebie co chciałem a co dostałem.

Szukałem zestawu Stereo w okolicy 5000zł. I to to mniej więcej tyle kosztuje.

Ale zaraz po podłączeniu tego kompletu nie było zbyt cudnie. Bas był płytki i jakiś pusty. Sprzęt potrzebował solidnego wygrzania. 3 tygodnie pozwalałem sobie na spokojne słuchanie różnej muzyki. Dopiero teraz głośnik niskotonowy zrobił się odpowiednio miękki. Jazz brzmi pierwszorzędnie a i rock w końcu nabrał wyrazu. Polecam tą konfigurację (ALE PO WYGRZANIU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.