Skocz do zawartości
IGNORED

Potencjometr cyfrowy DS1802


pkrecz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2. W sumie do wersji zbalansowanej można wykorzystać dwie płytki ale jak wygląda wówczas sprawa ze sterowaniem dwóch DS'ów jednocześnie? Można to jakoś rozwiązać w prosty sposób.

 

Nie padła odpowiedź na te pytanie, więc podłączam się i pytam o to samo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie padła odpowiedź na te pytanie, więc podłączam się i pytam o to samo :)

 

Witam sygnały sterujące DS-ów możne podłączyć równolegle (warunek to ta sama wartość ustawiana na obydwu).

 

Możne je też podłączyć kaskadowo ale wtedy potrzebna jet korekta programu do uP.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja płytki niżej .... :))) Jeszcze trochę i będzie gotowa :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ostatecznie :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkrecz ~ tak się na szybko przyglądnąłem i widzę parę problemów na Twoim schemacie :( …

 

Połączyłeś GND i AGND DS-a z masa - tak się zastanawiam po co w takim razie cały regulator ujemnego napięcia -2.5V na TL431 (D2) ??? jak i tak zwarłeś te -2.5V dalej do masy :) Idac dalej zasilasz w takim razie DS-a napięciem 2.5V odniesionym do masy układu... Na stronie 13 specyfikacji DS1802, tabelka "RECOMMENDED DC OPERATING CONDITIONS" pisze, ze napięcie na którymkolwiek pinie potencjometrów (L, H, W) powinno być w granicach od GND-0.5V do Vcc+0.5V, wiec w najlepszym razie przez DS-a przejdzie sygnał audio od -0.5V do 3V - cala reszta będzie pewnie obcięta przez wewnętrzne diody - obetnie Ci cala ujemna polówkę sygnału audio :( .. Musze jednak przyznać ze nigdy nie mierzyłem czy tak faktycznie się dzieje i jak te diody obcinają ??? Zakładam, ze jak pisze w speku to trzeba się tego trzymać :)

 

Jak dobrze popatrzysz na mój schemat który gdzieś tam się pojawił na początku tego wątku, to zasilanie jest tam troszkę inaczej rozwiązane - pomysł nie jest mój tylko Pedji ale jest naprawdę sprytnie wymyślony - stosowałem go z powodzeniem już w wieku układach :) Postaram się po krotce opisać o co chodzi. W zasadzie opisywałem dokładnie w watku o wzmaku słuchawkowym na TPA z tym DS-em ale nie wiem czy to jeszcze gdzieś jest na forum czy się już skasowało z przeterminowania :)

 

Jak już pisałem przez DS-a zasilanego niesymetrycznie nie da się przepuścić sygnału audio +/- symetrycznego względem masy bo cala ujemna polówka będzie obcięta - wynika to z wewnętrznej budowy struktury krzemu - nieważne :) Rozwiązania są jednak dwa - jedno standardowe stosowane powszechnie w audio to kondensatory blokujące na wejściu i wyjściu i dodanie offsetu Vcc/2 do wewnętrznego sygnału audio, tak żeby całość oscylowała na DS-ie w granicach GND <-> Vcc. Tak tez jest w nocie aplikacyjnej AN161.pdf Dallasa (do znalezienia prze google a jak nie to mogę posłać na maila). Drugie rozwiązanie nie jest co prawda nigdzie udokumentowane ale działa rewelacyjnie - można po prostu przesunąć masę DS-a na poziom -Vcc/2 i wtedy można mu zapodawać sygnał audio w granicach (-Vcc/2)-0.5V do (Vcc/2)-0.5V czyli -3V do 3V :) W praktyce +3V i -3V będą już pewnie mocno zniekształcone na szpicach ale w granicach +2.8V do -2.8V będzie pewnie działało OK, a to jest dokładnie 2Vrms :) czyli tyle ile potrzebujesz do audio - tyle ile max dają standardowe nowoczesne źródła audio - poza egzotycznymi high-endowymi cudami oczywiście :))) Dlatego właśnie zasilam u siebie układ przez shunt regulatory TL431 - precyzyjnie napięciem +/-2.5V (5V Vcc względem GND to maksymalne napięcie jakie toleruje DS1802).

 

Jest jednak jeden problem w przypadku sterowania z mikrokontrollera :( Masy analogowa i cyfrowa muszą byc na tym samym potencjale (pisze w tym samej tabelce w speku do DS-a), żeby tak zasilany układ sterować z mikrokontrollera to trzeba by albo przesunąć poziomy 0-5V sygnału z mikrokontrollera na +/-2.5V, albo dac izolacje galwaniczna… Trzecim rozwiązaniem było by zasilenie procka tym samym napięciem +/-2.5V (czyli 5V) co DS-a :), myślę, ze to było by najbardziej eleganckie rozwiązanie, ale ma tez swoje ograniczenia … Stabilizatory na TL431 nie maja zbyt dużej wydajności prądowej :( na procka pewnie starczy ale o wyświetlaczu można zapomnieć :) albo zmienić TL431 na coś mocniejszego :)

 

OK, trochę postarałem się w miarę prosto naświetlić problem :) a teraz najlepsza cześć zabawy to wymyślenie ciekawego rozwiązania :) a warto, bo ten DS naprawdę gra świetnie - PGA2310/PGA2311 albo CS3310 nie maja nawet startu do DS-a - moim skromnym zdaniem :) Na tym poziomie gra jedynie układ Wolfsona który kiedyś opublikował na forum Veteran ale te kostki są praktycznie niedostępne :( życzę powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Chumi

 

To jak w takim razie działała Twoja regulacja głośności we wzmaku na TPA6120 ? Niczym to się nie różni. Dodałem tylko sterowanie DS'a poprzez uPC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Chumi

 

To jak w takim razie działała Twoja regulacja głośności we wzmaku na TPA6120 ? Niczym to się nie różni. Dodałem tylko sterowanie DS'a poprzez uPC.

 

hmmm... właściwie to masz racje :) teraz widzę, ze nie masz nigdzie połączonej masy cyfrowej i analogowej. Ciekaw jestem jak to będzie działać. Powinna się automatycznie cala masa cyfrowa przesunąć o -2.5V poniżej analogowej - daj znać jak uruchomisz pierwsza płytkę jaka jest różnica potencjałów pomiędzy GND i AGND. Jedynie co, to mogą Ci popłynąć jakieś prądy przesuwające poziomy masy przez trafo bo te masy tak naprawdę będą pływać pomierzy sobą ... naprawdę będę ciekaw czy to będzie czysto działać - będę śledził postępy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... właściwie to masz racje :) teraz widzę, ze nie masz nigdzie połączonej masy cyfrowej i analogowej. Ciekaw jestem jak to będzie działać. Powinna się automatycznie cala masa cyfrowa przesunąć o -2.5V poniżej analogowej - daj znać jak uruchomisz pierwsza płytkę jaka jest różnica potencjałów pomiędzy GND i AGND. Jedynie co, to mogą Ci popłynąć jakieś prądy przesuwające poziomy masy przez trafo bo te masy tak naprawdę będą pływać pomierzy sobą ... naprawdę będę ciekaw czy to będzie czysto działać - będę śledził postępy.

 

>ChUmi

Jak złożę prototyp to zdam relację :))) Jak coś będzie nie tak, to się pomyśli jak ten problem rozwiązać :)))

Na razie czekam na PCB.

Dzięki za zainteresowanie tematem !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pkrecz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Dzisiaj powinienem zakończyć prace nad oprogramowaniem sterownika i przesłać pliki do testów do pkrecz.

 

Na uP sterujący został wybrany ATTINY2313A, ze względu na dostępność i cenę.

Jednak w trakcie pisania oprogramowania (całość jest napisana w assemblerze)

okazało się, że kod wynikowy zajmuje około 2700 bajtów a dostępnych jest tylko 2048.

Można by zmienić uP na ATTINY4313 ale jest on już mniej popularny, nie chciałem

też rezygnować z założonej funkcjonalności sterownika więc zacząłem optymalizować

kod tak aby zmieścił się w 2048 bajtach i to zajęło najwięcej czasu..

 

Zrealizowane założenia projektu:

 

1. Sterowanie DS1802 (1 lub 2 układy połączone kaskadowo)

2. Wyświetlacz LCD 1*6 znaków lub 2*8 znaków ( wybór przy pomocy jumpera)

3. Sterowanie poziomem głośności za pomocą (jedna z trzech opcji)

- przycisków + i -

- impulsatora obrotowego typ 1( stabilne stany 00,01,11,10)

- impulsatora obrotowego typ 2 (stabilne stany 00,11)

4. Obsługa przycisku MUTE

4.Sterowanie pilotem z kodowaniem RC5

5.Pamiętanie ostatniej nastawy głośności

6.Regulacja jasności podświetlenia wyświetlacza LCD

7.Konfiguracja sterownika przez użytkownika

 

Aby wejść do trybu konfiguracji sterownika należy nacisnąć przycisk MUTE i trzymając go włączyć zasilanie sterownia.

Na wyświetlaczu pojawi się napis CONFIG, po puszczeniu klawisza MUTE będą cyklicznie wyświetlane napisy ENC-1, ENC-2, KEYs

Wybór jednej z tych opcji zatwierdzamy poprzez naciśnięcie klawisza MUTE. Opcje te określają jaki typ sterowania jest aktualnie

podpięty do uP. ENC-1 to impulsator obrotowy o stabilnych stanach 00,01,11,10 jest to chyba najpopularniejszy typ impulsatora.

ENC-2 to impulsator o stabilnych stanach 00,11, rzadziej spotykany ale produkowany np. przez Panasonica. KEYs to przyciski + i -.

 

Po wybraniu typu sterowania na LCD zostanie wyświetlona nazwa i wartość pierwszego parametru.

 

Programowane są następujące parametry:

 

AD - adres pilota RC5 (wartość startowa 0)

PO - kod klawisza POWER (aktualnie nie wykorzystywany) (wartość startowa 12 )

V+ - kod klawisza Volume+ (wartość startowa 16 )

V- - kod klawisza Volume- (wartość startowa 17)

MU - kod klawisza MUTE (wartość startowa 13)

DI - kod klawisza DIMMER, zmiana jasności podświetlenia LCD (wartość startowa 11)

 

REP - typ obsługi repetycji klawiszy z pilota (wartość startowa 1)

0 - repetycja zgodna z pilotem

1 - repetycja opóźniona/spowolniona

Repetycja klawiszy z pilota RC5 następuje bardzo szybko (co ok 150ms) co powoduje

że przestawienie o głośności o jeden stopień byłoby bardzo kłopotliwe. Dlatego istnieje

możliwość regulacji tego po jakim czasie nastąpi repetycja po naciśnięciu klawisza oraz

jak szybko będzie powtarzana przy dalszym trzymaniu klawisza. Określają to dwa następne

parametry.

RST - czas startu repetycji,zakres 1-30 (wartość startowa 8)

RSL - spowolnienie repetycji, zakres 1-30 (wartość startowa 2)

 

 

VCTL - tryb sterowania głośnością (wartość startowa 1)

0- tylko pilot RC5

1- pilot RC5 i impulsator typ1

2- pilot RC5 i impulsator typ2

3- pilot RC5 i klawisze + i -

 

D1 - 1-poziom jasności podświetlenia LCD, zakres 0-10 (wartość startowa 10)

D2 - 2-poziom jasności podświetlenia LCD, zakres 0-10 (wartość startowa 5)

D3 - 3-poziom jasności podświetlenia LCD, zakres 0-10 (wartość startowa 2)

Jasność podświetlenia jest regulowana za pomocą PWMa.

Wartości ustawień odpowiadają 0-podświetlene wygaszone (PWM=0%),

1-minimum, 10-maximum (PWM=100%)

 

TB - czas wygaszenia podświetlenia wyświetlacza LCD, zakres 0-99 [10s] (wartość startowa 0)

Parametr określa po jakim czasie od ostatniej zmiany głośności nastąpi wygaszenie podświetlenia.

Jednostką jest 10s. Ustawienie 0 oznacza że wyświetlacz nie będzie wygaszany. W przypadku

gdy wyświetlacz zostanie wygaszony pierwszą reakcja na pilota lub impulsator/przyciski jest

ponowne włączenie podświetlenia.

 

VNR - ilość układów DS1802 połączonych kaskadowo, zakres 1-2 (wartość startowa 1)

 

VX - maksymalny dozwolony poziom głośności czyli minimalny dozwolony poziom tłumienia

w DS1802 ustawiamy tłumienie. Zakres 0 do -63dB, 0 oznacza brak ograniczenia (wartość startowa 0)

 

VS - maksymalny dozwolony poziom głośności po włączeniu sterownika czyli minimalny dozwolony poziom tłumienia

po włączeniu sterownika. Zakres 0 do -63dB, 0 oznacza brak ograniczenia (wartość startowa -50dB).

Działą to w następujący sposób, jeżeli np przy wyłączeniu sterownika mieliśmy ustawione poziom głośności

na -25dB, to po ponownym włączeniu poziom zostanie ograniczony do -50dB.

 

VM - poziom Mute, zakres -1 do -63dB i -90dB, (wartość startowa -90dB)

 

EXIT- koniec trybu konfiguracji

 

Edycja wybranego parametru następuje po naciśnięciu MUTE.

Nazwa parametru jest zastępowana napisem SET, zmian wartości następuje przy pomocy

impulsatora lub przycisków + i -. Zatwierdzenie zmiany następuje po ponownym naciśnięciu MUTE.

W przypadku edycji adresu pilota i kodów klawiszy wartość może być podana poprzez naciśnięcie

wybranego przycisku na pilocie, odebrany kod zostanie przypisany do wybranego parametru.

 

W przypadku ustawiania jasności podświetlenia jest ona na bieżąco regulowana aby dało się zobaczyć efekt podświetlenia.

 

Aby wyjść z trybu programowania neleży wybrac parametr EXIT i nacisnąć przycisk MUTE.

Nastąpi reset uP i powrót do normalnego trybu pracy.

 

Podczas normalnej pracy na wyświetlaczu wskazywana jest wartośc tłumienia np -37 dB, w przypadku

wyciszenia wyświetlany jest napis MUTE. Zakres regulacji dla DS1802 to od 0 do -63dB a potem przeskok

na około -90dB.

 

Regulacja jasności podświetlenia możliwa jest tylko z pilota i następuje sekewencyjnie tzw.

poziom 1 (parametr D1) -> poziom 2 (D2) -> poziom 3 (D3) -> wygaszenie.

W przypadku wygaszenia pierwszą reakcja na pilota/impulsator jest ponowne włączenie podświetlenia.

 

Jeżeli są jakieś niejasności to postaram się wyjaśnić bardziej szczegółowo.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>JarekC

Pisząc klawisze "Volume 1" i "Volume 2" rozumiem, że masz na myśli klawisze na pilocie, tak ? Żadnych wyprowadzeń na klawisze na PCB nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 6 opisywanych parametrów dotyczy pilota zdalnego sterowania.

 

Zamiast impulsatora obrotowego można podłączyć dwa przyciski i używać ich jako Volume+ i Volume-.

(po wybraniu opcji VCTL=2)

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Mógłbyś to przewidzieć? Więcej osób by skorzystało. Jarek w sofcie przewidział to i na PCB można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby dodać złącze cztero pinowe aby wyprowadzić sygnał z ATTINY2313 do drugiego DSa.

 

3-wire + masa ? :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikajac w schemat ta PCB az boli :)

sposób prowadzenia scieżek jest po prostu tragiczny

ale to Pikuś ta PCB ma jedną wielką Pętle masy .,..... będzie to szumieć buczez pikać i bóg wie co jeszcze.

Więc masz mega zonka :)

Bez urazy ale ta PCB sie raczej nie nadaje do niczego :)

No chyba ze w okolicy PCB nie bedzie żadnych pól EM :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikajac w schemat ta PCB az boli :)

sposób prowadzenia scieżek jest po prostu tragiczny

ale to Pikuś ta PCB ma jedną wielką Pętle masy .,..... będzie to szumieć buczez pikać i bóg wie co jeszcze.

Więc masz mega zonka :)

Bez urazy ale ta PCB sie raczej nie nadaje do niczego :)

No chyba ze w okolicy PCB nie bedzie żadnych pól EM :)

jedyne co robisz to krytykujesz. pokaz swoj projekt prosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikajac w schemat ta PCB az boli :)

sposób prowadzenia scieżek jest po prostu tragiczny

ale to Pikuś ta PCB ma jedną wielką Pętle masy .,..... będzie to szumieć buczez pikać i bóg wie co jeszcze.

Więc masz mega zonka :)

Bez urazy ale ta PCB sie raczej nie nadaje do niczego :)

No chyba ze w okolicy PCB nie bedzie żadnych pól EM :)

 

Dziękuję za uwagi.

Sprawdzę i dam znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekC

 

Czy wsad będzie ogólnodostępny, czy jedynie z uC i płytkami ? można się pokusić o zrobienie równolegle wersji dual mono wraz z buforami i porządnymi zasilaczami, co Wy na to ?

 

pkrecz'a przepraszam za wcinanie się w wątek.

 

P.S. może od razu selektor wejść też na pilota ? mielibyśmy komplet do porządnego przedwzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BB84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wsad będzie ogólnodostępny, czy jedynie z uC i płytkami ? można się pokusić o zrobienie równolegle wersji dual mono wraz z buforami i porządnymi zasilaczami, co Wy na to ?

 

pkrecz'a przepraszam za wcinanie się w wątek.

 

P.S. może od razu selektor wejść też na pilota ? mielibyśmy komplet do porządnego przedwzmacniacza.

 

Witam

 

Tym razem pokuszę się o udostępnienie wsadu w postaci pliku HEX do wgrania do uP.

Ewentualnie zadowolone osoby mogą przez PayPal dorzucić się na przysłowiowe piwo.

 

Usuwam jeszcze kilka bug-ów które znalazłem.

 

Co do rozbudowy o selektor, to raczej nie w tym projekcie, brak wolnych pinów w uP.

 

Jeżeli znajdę wolną chwilę do przedstawię projekt mojej płytki pod część cyfrową.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft gotowy więc czekamy tylko na płytki.

 

Starałem się dokładnie przetestować program ale z doświadczenia wiem że nie ma softu bez błędów,

więc znalezione usterki proszę zgłaszać w wątku lub przez PW.

 

Program zajmuje 2022 bajty z dostępnych 2048 więc już niewiele można dodać.

Może uda mi się jeszcze upchnąć obsługę przekaźnika Power.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta PCB ma jedną wielką Pętle masy

 

Gdzie jest ta wielka pętla masy? Nie bardzo widzę. Szczególnie, że wylana masa zasłania.

 

Jak sobie raz zrobiłem PCB bez tych thermal relief (nie wiem jak się one po polsku nazywają) to sobie miałem ochotę lutownicę w oko wbić. Na pewno się to będzie miło lutowało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Saginata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ta wielka pętla masy? Nie bardzo widzę. Szczególnie, że wylana masa zasłania.

 

Jak sobie raz zrobiłem PCB bez tych thermal relief (nie wiem jak się one po polsku nazywają) to sobie miałem ochotę lutownicę w oko wbić. Na pewno się to będzie miło lutowało?

 

Lepiej na pewno nie. Ale na pewno taka wylewka jest skuteczniejsza. Wiele producentów układów audio zaleca taki typ wylewki w notach ewaluacyjnych ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-wire + masa ? :)))

 

Dokładnie.

 

Nie wnikajac w schemat ta PCB az boli :) ...

 

Nie wnikając w jakość PCB, bardzo jestem ciekawy konkretów, bo na razie jedynie zmieszałeś z błotem kolegę pkrecza, a to każdy potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to co widzę

Nikt tak nie robi to podstawowy błąd

A wasze wpisy, hmmm, że krytykuje a co miałem napisac oj jaka piękna konstrukcja ???? Na ślepo

 

 

Po za tym ta płytka jest mało uniwersalna to sam reg głośności ?

Nawet patrząc na chińskie takie rozwiazania.....

Można było by zbudować cały kompletny przedwzmacniacz z selektorem, reg głośności moze tonów plus jakieś bajer typu wyjście pod SUB itd ...

A tak to macie tylko reg głośności i co jak ktoś będzie chciał mieć selektor to co będzie montował 2 PCB z 2 prockiem ???

 

Jak dla mnie to projekt po prostu bez sensu - oczywiście to moje zdanie.

Pytanie kto ma podobne.

Tak to krytyka ...

 

A taką firmą do bulu prefekcyjnie prowadząca ściezki sygnałowe zasilajace itd jest NAIM oni tam to robią az do perfekcyjnego bul, choć mają racje

Czasmi sie podniecamy zniekształcenami o poziomie 0,0001 % świetnie ale nie wiemy że interferencje zakłocenia itd mogą mieć po prostu wielokrotnie wyższe poziomy ....

Projektowanie układów takowych czy innych to obszerna wiedza, zaczepiajaca o wiele aspektów, a to o czym teraz piszą to po prostu grupa zwana kompatybilnością EM, sam sie nie raz wyprawiałem błędy i czasem pozorne głupie i mało istotne błedy powodowały cuda ....

 

Krytyka była i jest traściwa nie napisałem że mi się kolor nie podoba, etc ....

 

Oczywiście świetnie będzie jak nic sie na tej PCB dziać nie będzie, czego życze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AudioST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to co widzę

Nikt tak nie robi to podstawowy błąd

A wasze wpisy, hmmm, że krytykuje a co miałem napisac oj jaka piękna konstrukcja ???? Na ślepo

Muszę Ci chłopie powiedzieć, że twoja krytyka jest mało konstruktywna. Piszesz że nikt tak nie robi - tzn. jak nikt nie robi. Nie podoba ci się coś konkretnie ? Jakoś nie widziałem na forum Twojego żadnego projektu, a mądrzyć się to i owszem potrafisz, tylko że z tego nie wiele wynika

 

Po za tym ta płytka jest mało uniwersalna to sam reg głośności ?

Nawet patrząc na chińskie takie rozwiazania.....

Można było by zbudować cały kompletny przedwzmacniacz z selektorem, reg głośności moze tonów plus jakieś bajer typu wyjście pod SUB itd ...

A tak to macie tylko reg głośności i co jak ktoś będzie chciał mieć selektor to co będzie montował 2 PCB z 2 prockiem ???

 

Jak dla mnie to projekt po prostu bez sensu - oczywiście to moje zdanie.

Pytanie kto ma podobne.

Tak to krytyka ...

 

Kolega Pkrecz postanowił podzielić się z forumowiczami takim projektem bo taki akurat miał chęć i potrzebę zrobić. Nie pisz więc że jest bez sensu. Bez sensu to jest takie twoje gadanie. Jeśli chcesz to zrób projekt takiego kompletnego pre i podziel się na forum, wtedy inni będą mogli podziwiać, jaki to kompleksowy i idealny projekt machnąłeś, który wszystko ma zapięte na ostatni guzik i nikt się nie przyczepi

 

A taką firmą do bulu prefekcyjnie prowadząca ściezki sygnałowe zasilajace itd jest NAIM oni tam to robią az do perfekcyjnego bul, choć mają racje

Czasmi sie podniecamy zniekształcenami o poziomie 0,0001 % świetnie ale nie wiemy że interferencje zakłocenia itd mogą mieć po prostu wielokrotnie wyższe poziomy ....

Projektowanie układów takowych czy innych to obszerna wiedza, zaczepiajaca o wiele aspektów, a to o czym teraz piszą to po prostu grupa zwana kompatybilnością EM, sam sie nie raz wyprawiałem błędy i czasem pozorne głupie i mało istotne błedy powodowały cuda ....

 

Oczywiście , Naim robi idealne projekty, ale to jest profesjonalna firma, od lat zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki. Kolega Pkrecz robi to zapewne amatorsko - tego nie wiem, ale było już na forum jego kilka projektów i jak dotąd wszyscy są z nich zadowoleni. Błędy oczywiście się zdarzają i za konstruktywną krytykę, że coś konkretnie jest źle i jak to poprawić na pewno wszyscy będą wdzięczni. Takie pisanie, że " tak nikt nie robi" niczego nie wnosi, więc nie zaśmiecaj tematu.

 

Krytyka była i jest traściwa nie napisałem że mi się kolor nie podoba, etc ....

 

Co w tym zdaniu jest treściwego?

 

Oczywiście świetnie będzie jak nic sie na tej PCB dziać nie będzie, czego życze

 

Dziękujemy za życzenia, a jak coś się będzie złego działo to się poprawi. Chyba zauważyłeś że jest to prototyp.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.