Skocz do zawartości
IGNORED

Drapak peezeeta


peezeet

Rekomendowane odpowiedzi

No niee, bracie, to już za darmo, dla przywileju pokazania swojego dzieła, żeby każdy mógł powybrzydzać, że kolor nie taki i śrubka krzywa. No i że za drogo.

 

I właśnie brachu po to pierwszą fotkę tu wstawiłem żeby mi tęgie głowy coś wytknęły, zarzuciły, ochrzaniły.....od razu konstruktywne życie by się we mnie wróciło, a tu? Lipa Panie tylko chwalą.... i jak żyć, jak żyć Panie Premierze? O ankiecie o ślicznym drewienku już nie wspomnę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś wytknęły, zarzuciły, ochrzaniły.

 

Na zdjeciu nie ma pięknego i skutecznego docisku na plytę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo używam starego plastikowego od Fine Artsa i się go trochę wstydzę ale jest doskonały-samozaciskowy i mogę regulować (na wyczucie) siłę docisku, Można go tak mocno docisnąć że z winyla talerz do zupy powstaje. Ale "lampeczka" jest włączona przyjdzie pomysł i coś się wystruga.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon w ciągu dnia.... (Stary Audiofil) -zabieraj swoje klamoty chłopie i przyjeżdżaj, posłuchamy na lampie jak to chodzi.....

Kurcze a ja tu wszystko mam rozbebeszone, bo od poniedziałku trwa proces politury szelakiem na "ślicznym drewienku". Szkoda nie przyjąć zaproszenia- prawie tydzień tylko na kompakcie to taki wyposzczony i z lampą Pierwsze spotkanie? Szybka decyzja- zebrałem się w sobie i jak szelak wysechł, poskręcałem wszystko do kupy i pojechałem. Najgorzej było z targaniem bestii po schodach, potem to już tylko sama rozkosz...... "Drapcio" miał najlepie,j raz z jedną lampką raz z drugą....

 

jestedytowana.jpg

 

jestedytowana5.jpg

 

jestedytowana3.jpg

 

jestedytowana4.jpg

 

 

jestedytowana2.jpg

 

Zaczyna mnie to wkręcać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zeszłej sobocie i słuchaniu u peezeeta zaproponowałem mu przyjazd do mnie,aby po prostu jego gramiaka sprawdzić w moim systemie.

Chcialem sie przekonać czy chęć wystawienia się na tegorocznym AS z drapakiem-ta nazwa jest dla mnie choć slangowa,ale mocno irytująca

po tym co usłyszeliśmy u ,mnie,ale o tym będzie w dalszej częśći.Jako dojrzali mężczyżni pogadaliśmy troszkę nt samego tegorocznego AS.

Decyzja jest bardzo zdecydowana jeśli gramofon Pawła ma być na AS tow żadnym razie nie może być wstydu i już na ten czas musi on grać wręcz

wzorowo..........i tak było.Panowie napiszę to nie z tej racji -że z Pawłem się znamy nie poprzez forum-tylko nieco już dłużęj.

Ten gramofon gra po prostu wszystko i jest nie jakimś tam urządzonkiem-to h-endowa maszyna,mimo,że wkładka zamocowana w drapaku to

tylko Lyra Dorian.Myślicie,ze słodzę-absolutnie nie-bo gra to tak,że na AS NA PEWNO WSTYDU NIE BĘDZIE.....będzie można sie przekonać

Nie chciało nam się przezbrajać wkładki na Lyrę Skalę-wtedy pewnie byłoby jeszcze lepiej.

Gramofon dzwigałem na stolik ma słuszną wagę-w tygodniu ma być wazony-stawiam na 38-42 kilo-także było co dzwigać.

Sprawdza się w kazdym rodzaju muzyki zarówno rock,jak i fortepian,małe i duże składy jazzowe,klasyka-tego słuchaliśmy.

Mi najbardziej podobała się płyta ZZ Top z 79 Deguello-tłoczona wprost z tasmy matki.

Jak grało pewnie większość na to czeka-odpowiem krótko-każdemu szczerze zyczę takiej prezentacji w gramofonem na tegorocznym AS.

Dla mnie to rewelacja,bo urządzenie nie dość że mocno przemyślane pod względem technicznym z pięknym designem-to jeszcze gra i to jak!!

Gwarantuję wszystkim,że takiej prezentacji jeszcze większość nie miała okazji słyszeć i nie sa to zadne przechwałki to jest realizm-piszę to

nie dla tego,ze graliśmy na moich klamotach z których nic nie mam do sprzedania-tak celem wyjaśnienia mojej oceny brzmienia systemu.

Silnik w gramiaku bezszelestny,łożyska ciche,ramie bardzo delikatne i niezwykle precyzyjne,obroty nawet przez chwilę sie nadto nie rozbujały.

Nawet zartowliśmy,ze dociążył mi pólkę maksymalnie))Jedna sprawa która najbardziej wpadła mi w oczy-otóż po położeniu politury wygląd

drapcia stał się bardzo wyrazisty-widac to na ostatniej fotce-natomiast na pierwszej prezentuje się także bardzo okazale jako najwyższe

urzadzenie w systemie.trzeba powiedzieć,ze teraz drapcio jest na etapie dopieszczania-bo naprawde gra-a wyglont)) też jest wazny!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Wszystko super ale,na litośc Stary Audiofilu i Peezet skrobnijcie coś w kilku zdaniach jak drapak zagrał w zestawieniu z lampą,a Mcintosh.

Oczywiście nie ma tu mowy lepiej gorzej,bo tak być nie może:) ale o różnicy bo taka zapewne jest.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super ale,na litośc Stary Audiofilu i Peezet skrobnijcie coś w kilku zdaniach jak drapak zagrał w zestawieniu z lampą,a Mcintosh.

Oczywiście nie ma tu mowy lepiej gorzej,bo tak być nie może:) ale o różnicy bo taka zapewne jest.

Pozdrawiam.

 

Nie słuchaliśmy cd w ogóle,bo cel spotkania był inny.

Najpierw posłuchalismy trzech płyt z mojego VPI NA lyrze skala potem podłączyliśmy gramiaka peezeeta na lyrze dorian.

Ocenic mogę walory brzmieniowe wkładek oraz mechaniczne i elektryczne działanie obu gramiaków-które było bez wad.

Natomiast wiadomo lyra skala wieksze dociążenie i masa dzwięku-lecz oda urzadzenia znakomite w systemie.

Trudno byłoby napisac inaczej bo wkładka ma kluczowe znaczenie-najwiecej od niej zalezy.Jednak lyra dorian to juz

prosze kolegów w naprawde h-end.Czy teraz lyra skala zagrała by lepiej z gramiakiem Pawła-można bedzie to stwierdzić

przy nastepnym spotkaniu-tego nie wykluczam,na pewno różnice moga sie pojawić lecz beda to zapewne drobiazgi-tak

myslę.Nie było az tyle czasu by ustawiac i przekładać wkładki bo na prawidłowe ustawienie potrzeba niestety czasu,

a jeszcze jeśli w gre miałoby wchodzić porównanie to dwa dni bite,a ja wole spać z żoną niż z brzydkim peezeetem))

Jednak porównanie na lepszych wkładkach nastąpi,czeka już w szufladzie nówka lyra TYTAN-także drzyjcie narody!!

Nota bene na targach w Monachium jest pewien gość,który zrobił kilkakrotny dzwięk wystawy własnie na lyrze tytan-

-peezeet tez tak chce na AS 2012-a naprawdew są to nie tylko jakieś tam aspiracje jest to poparte wieloma setkami

godzin pracy jesli chodzi o gramiak oraz doborem własciwego toru audio.

Bedzie mozna tego z pewnościa doswiadczyc na tegorocznym AS-bo ten system bezdyskusyjnie zagra pieknie wszedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jesli być mogę taki dokładny to może upisze taki jeden szczegół który miał kolosalne znaczenie we

wczorajszej prezentacji-otóż drapcio jako kabel zasilajacy ma najzwyklejszy kabelek komputerowy i poczatkowo

bas nam coś nie pasował był taki bez wyrazu-niby był,a czasami sie rozmywał-zmiana polaryzacji pokazała jakim waznym czynnikiem jest sam płynący prąd-wszystko sie uspokoiło i wróciło do normalności-tzn.nienaturalny bas zniknął

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydz'u na samym początku słuchaliśmy Piotrkowego VPI Clasic z kosztowną wkładką Lyra Skala (13000,-PLN!!) Grało po prostu zjawiskowo ale szybko VPI powędrował do przedpokoju na podłogę a jego miejsce zajął mój gramofon. Tak jak wyżej Piotr napisał zapodany został zestaw różnorodnych i nagrań tworzących szeroki wachlarz rodzajów muzyki w bardzo zróżnicowanej skali tonalnej i dynamicznej. Zaznaczam że był dobierany taki repertuar by celowo sprowokować i wychwycić jakiekolwiek potknięcia mojego źródła. Słuchając kolejnych płyt, z biegiem czasu moja duma rosła bo tych oczekiwanych potknięć i ew. błędów nie było. Nie potrafiłem dostrzec różnicy między VPI a moim i mimo miażdżącej różnicy w jakości wkładek. Sądzę że długie ultra czułe ramię wyciągnęło z mojej Lyry maksimum co ta wkładka może, bardzo mocno w moim odczuciu zbliżając ją do poziomu Skali na zdecydowanie krótszym ramieniu VPI. Piotr jednak słyszał te różnice w klasie wkładek, ale to jest jego system, z którym jest doskonale osłuchany, w którym elementy były długo dobierane by uzyskać oczekiwany poziom. Próby porównawcze trwały nie zbyt długo bo pochłonęła nas zajebista muzyka z winyla i lampy. Mac chyba nawet nie był włączony?

Hehe na koniec nie chcieli mnie za bardzo wypuścić do domu z moim drapakiem że niby taki ciężki i nieporęczny podtykając jakiegoś Bernarda.....ale z pokrywą był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intrygująco wygląda geometria pochylenia ramienia na odcinku główka- "pivot"(umownie)

Czy sama główka ma możliwosc korekcji VTA,czy też jest to realizowane w obsadzie zawieszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intrygująco wygląda geometria pochylenia ramienia na odcinku główka- "pivot"(umownie)

Czy sama główka ma możliwosc korekcji VTA,czy też jest to realizowane w obsadzie zawieszenia.

Identyczne pytanie zadał mi wczoraj kol. Neomammut będący na odsłuchach u Pitera- wydawało mu się że ramie jest nierównoległe do płyty, leci nieco w dół. Ale takie wrażenie może powodować to że belka ramienia jest koniczna- zwężająca się ku wkładce, ma to na celu maksymalne zwiększenie sztywności belki i zapobieżeniu jej odkształcania. Nie bez znaczenia ma tu grubość ścianki- im cieńsza tym belka będzie sztywniejsza jak w wysokiej klasy wędziskach wyczynowych z włókna węglowego o długości nawet pow. 14m są cienkie jak papier. Natomiast na fotografii może występować błąd paralaksy lub skrótu perspektywy.

Załączam foto wykonane z wysokości poziomu płyty. Pozdrawiam

 

jestedytowana.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Peezeet,maszyna prezentuje się wyśmienicie,na poprzedniej stronie też moją uwagę zwróciło jakby nurkujące ramię.

Dziękuję Panowie za relację z odsłuchów,zawiedziony troszku iż brak konfrontacji z Mcintosh.:(

 

P,s same wkładki to już klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peezeet,maszyna prezentuje się wyśmienicie,na poprzedniej stronie też moją uwagę zwróciło jakby nurkujące ramię.

Dziękuję Panowie za relację z odsłuchów,zawiedziony troszku iż brak konfrontacji z Mcintosh.:(

 

P,s same wkładki to już klasa.

Dzięki. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Było tak:

 

Dzwoni Stary Audiofil:

- Cześć Marcin, słuchaj, sprawa jest prosta, nie ważne, czy będziesz o 17:00, 18:00, 19:00, MASZ BYĆ!

 

No to byłem i muszę przyznać, że nie żałuję.

 

Mimo, że Drapak nie był jeszcze skończony (chodzi o wygląd) to technicznie już dopieszczony, zawieszenie talerza musi jeszcze się "dokręcić", ale nie przeszkadzało to w nastawieniu odpowiedniej prędkości. Sam talerz masywny, ciężki, ruszyć to to to trzeba mieć nieźle narąbane :) Ale układ napędu radził sobie świetnie i trzyma obroty jak mało kto! Najbardziej, rzecz jasna zaciekawiło mnie ramię i jego zawieszenie, nie będę się rozpisywał, bo już zostało wszystko powiedziane. Powiem tylko tyle: pomysłowo! Żeby nie było, że mi się wszystko podoba - sam bym zrobił desing kompletnie inaczej, ale każdy lubi co innego, dlatego nie ma co o tym dyskutować, to ma grać!

 

A gra i to na prawdę nieźle! Transrotora nigdy nie słyszałem, ale myślę, że takiego Drapaka można by postawić obok! Gramofon cholernie czuły, każdy niuans, każdy wybrzmienie, każda pomyłka, wszystko podane i zalane ciepłym soczkiem w postaci klimatu. Zgrał się gramiak z systemem Piotra! Pamiętajmy, nie wolno zapominać, że gra zawsze system! drapak ma potencjał, skoro z taką wkładką robi takie rzeczy, to co zrobi z lepszą? :)

 

Dziękuję Piotrku i Pawle za udział w spotkaniu, jak zawsze było miło i z jajem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, maszyna piękna bez dwóch zdań. Mnóstwo włożonej pracy. Kibicowałem powstawaniu ramienia od początku, widziałem każdy element osobno, najbardziej byłem zadziwiony mozolnym procesem wiercenia wnętrza ramienia. I proszę:) całość bardzo mi się podoba... choć, jak dla mnie ten kabel zasilający przy całej konstrukcji... no nie pasuje po prostu.

Słuchaliśmy przy piwku paru płyt gdy było gotowe samo ramię, a talerz i podstawa miały formę puca aluminium i paru grubych desek. Przyznam, że zróżnicowanie barw i szczegółowość były na poziomie, jakiego nie znałem. Dla mnie zachwycające. To jak musi brzmieć gotowa konstrukcja?

Pomyślisz peezeet, że Ci kadzę; otóż nie: jesteś tak samo brzydki jak zawsze, ale nie mogę nie docenić brzmienia tej pięknej maszyny i oczywiście pracy włożonej w ten klocek. Może będziesz miał kolejnego klienta..., ale to temat na kolejne posiedzenie przy piwku. Gratuluję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kurcze, ostatnio rzadko się udzielałem na forum i taka gratka mi umknęła... ten tytuł wątku trochę niefrasobliwy, bo tak jakoś na pierwszy rzut oka miałem skojarzenie z kolejnym amatorem fotografowania starych technicsów albo bernardów :)

 

Ale gramiak robi ogromne wrażenie - gratulacje dla autora!

 

Padły już nieśmiałe pytanie o koszty, wiadomo że godziny poświęcone na "składanie" tego cuda bezcenne, ale mnie bardzo interesuje jak i gdzie (i za ile, jeżeli to nie tajemnica?) udało się to wszystko wyrzeźbić? Czy kolega peezeet ma własną zakład z cnc i tokarką, czy też po koleżeńsku ktoś siedział? A może gdzieś są tacy "fachowcy" co jeszcze za rozsądne pieniądze podejmą się jednostkowych zleceń? Bo z moich doświadczeń, to na prawdę trudno znaleźć taki zakładzik, żeby im w ogóle chciało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>masza1968

Dzięki Masza za zaproszenie, myślę, że SA nie będzie trzeba długo przekonywać :) Fajnie by było posłuchać razem z pre, jak przyjedzie to może daj znać? :)

 

>>ganzz_gut

Prawda jest taka, że dla inżyniera koszt jest niestety bezcenny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze napisać,że jak gramiak stanął u mnie to przestałem chyba myśleć))

Teraz pre phono jest cichutkie oczyściłem kabelek i styki izopropanolem i się uspokoiło w kolumnach-cisza-jest ok.

A tak swoja drogą Paweł jakiś zaczep do kabelka to by Ci się przydał,czy go nie zauważyłem?

Na lepszej wkładce będzie po prostu referencja-to usłyszycie na AS.....gwarantuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peezeet - bravo!!!

Już nawet nie za super projekt ale za inspirację - a więc jednak można. Nie będąc mega fachowcem ( tu sorki jeżeli cie nie doceniam) , nie mając wujka w Clearaudio, nie mając wolnych 100Kzł - ale mając pomysł, wizje i masę zamozaparcia stworzyć coś z niczego.

Kończę właśnie mój wzmacniacz słuchawkowy więc doskonale mogę sobie wyobrazić z iloma problemami konstrukcyjno/mechaniczno/koncepcyjnymi musiałeś się zmagać i ile to czasu zajmuje (czyt. nocy:)

Jeżeli brzmi tak jak wygląda to na pohybel absurdalnie drogim klockom zza wody - masz piękny High Endowy (tak właśnie i basta) gramiak i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lepszej wkładce będzie po prostu referencja-to usłyszycie na AS.....gwarantuję.

a skąd weźmiecie resztę systemu made in Diy ?

podkreślam - systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ciekawi mnie proporcja między rolką napędową a średnicą talerza. Rolka jest dość mała (w sumie standardowa), a talerz ma dodatkowo zwiększoną średnicę tam, gdzie obiega go pasek. Oznacza to wyższe niż zwykle obroty silnika. Czy to specjalnie czy ze względów wzorniczych (forma talerza)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd weźmiecie resztę systemu made in Diy ?

podkreślam - systemu

 

kupimy resztę systemu Diy)).................podkreslam kupimy z allegro))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Chciałbym zwrócić uwagę ,że gramofon Pawła ma magnetyczne zawieszenie talerza.Wiem że tego nie widać na zdjęciach ,ale jest to element istotny chyba najbardziej (jak dla mnie) . Takie rozwiązanie stosuje np. clearaudio. Ręczę wam ,że ma to spektakularne przełożenia na reprodukcje dźwięku z każdego drapaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrócić uwagę ,że gramofon Pawła ma magnetyczne zawieszenie talerza.Wiem że tego nie widać na zdjęciach ,ale jest to element istotny chyba najbardziej (jak dla mnie) . Takie rozwiązanie stosuje np. clearaudio. Ręczę wam ,że ma to spektakularne przełożenia na reprodukcje dźwięku z każdego drapaka.

 

Ale magnetyczne jest zawieszenie talerza czy łożysko? Może Paweł będzie łaskaw dać poglądową fotę? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupimy resztę systemu Diy)).................podkreslam kupimy z allegro))

jasne, prościzna

pre po donicu, kulki od moderacji, jakiś tjuningowany music na 845 z miasta Łodzi i ju

a ja Wam podrzucę pogrzebacz którym Struss (jak mówił kiedyś w radio) toczy winyle

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.