Skocz do zawartości
IGNORED

Drapak peezeeta


peezeet

Rekomendowane odpowiedzi

peezeet, ze skromnego, zdolnego konstruktora nie zrób tylko z siebie celebryty- błagam

W tej kwestii mogę Cię zapewnić że nic się nie zmieniło i nie zmieni. W ogóle nie za bardzo rozumiem zarzut.

juz tu, na forum, mocno zmieniles ton

A czym sobie zasłużyłem na atak i kpinę, tym że jestem dla każdego miły, Staram się jak mogę dzielić ze wszystkimi szczegółami projektu? Odpowiadam na pytania, załączam fotografie, godzinami gadam przez telefon, odpowiadam na każdą wiadomość na PW. No tak, to jest takie niebywałe na tym forum i nie tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ktorym nie stoja lata doswiadczen jak czytam?

 

Bardzo dobrze czytasz, na wiosnę tego roku kupiłem pierwszy gramiak i pierwszy winyl w moim życiu, to źle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

"To konkurencja może dla Projecta. A na miejscu producenta nie pokazywał bym tego filmiku, przynajmniej w ok 4m 29s-32s ta rolka i jej bicie to kpina jakaś hehe."

 

 

Taki przykład. Nie wiem jak inni czują, ale zaczyna to brzmieć w moim odczuciu jako niepotrzebne cwaniaczenie i to w momencie gdy tak naprawdę niewiele osób zweryfikowało prawdziwej wartości tworu, a jedynie parę osób poklepało po plecach. Nie tacy twardziele i nie tacy producenci legli na AS.

Na naśmiewanie się z innych, sądzę, przyjdzie jeszcze czas. I to tyle. Choć lepiej w ogóle byłoby uniknąć jeśli wartość produktu/firmy ma być budowana na solidnych fundamentach. Powodzenia życząc, proszę uwzględniać, że za chwilę konstruktor tworu może stać się osoba publiczną, a jego opinie moga być wykorzystywane również przeciw niemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przykład. Nie wiem jak inni czują, ale zaczyna to brzmieć w moim odczuciu jako niepotrzebne cwaniaczenie i to w momencie gdy tak naprawdę niewiele osób zweryfikowało prawdziwą wartość tworu, a jedynie parę osób poklepało po plecach.

Na naśmiewanie się z innych, sądzę, przyjdzie jeszcze czas. I to tyle. Powodzenia życząc.

To znaczy że jak coś zbudowałem zweryfikowanego czy nie to morda w kubeł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pokaż Yul co oprócz tworzenia złej atmosfery ty zbudowałeś. 5030 postów na pewno coś się znajdzie.

 

Z tej racji że z peezeetem sie znamy całe szczęście,ze nie poprzez audiostereo-powiem tak.

Nie staje tu po niczyjej stronie,lecz powiem peezeetowi tak-przysłowia są mądrością narodów,więc-

 

MOWA JEST SREBREM,A MILCZENIE ZŁOTEM..............więcej na pw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to by było na tyle w temacie ciekawej konstrukcji... teraz zacznie się forumowe piekiełko i przepychanki.

 

Przez kilka miesięcy niespecjalnie zaglądałem na to forum, bo już mi obmierzły tego typu dyskusje. No i nie wiem co mnie podkusiło, żeby zajrzeć tu znowu :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał o pomiarach natężenia pola magnesów jest wyjątkowo cenny!Wiele razy słyszałem opinię,że przy silnych magnesach wkładki padają jak muchy i ekranowanie tego pola to koszmar.A tu okazało się,że wcale nie ma takiego zagrożenia.Chyba teraz zrealizuję plany gramofonu full metal opartego na miłej dla oka konstrukcji włoskiej prosząc jednocześnie peezeeta o wykonanie łożyska magnetycznego.Oczywiście odpłatnie .Kształt talerza jak widać nie dopuszcza stosowania mitycznego pierścienia nad którym pochylacie się już kolejny raz zupełnie niepotrzebnie!Jeśli w mojej kolekcji kilku tysięcy winyli trafiły się historycznie 3-4 krzywe ,to po prostu kupowałem inny egzemplarz.Nie boli tak bardzo jak 1000 $ ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12382-0-43772700-1346824398_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wiesz, ta konstrukcja włoska... Ona ma na pewno wiele zalet, ale jedną wadę: jest znacznie brzydsza od twojego Modelu Standardowego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Yul

Ojej, przepraszamy szanownego Króla Gramofonów, 15 lat studiów, 25 lat doświadczenia w firmie Pro-Ject i dodatkowo 30 lat doświadczeń w budowaniu własnych gramofonów. Toż to niezły dorobek Yul, gratulacje!

 

Swoją drogą Panowie, kiedyś Yul bronił gramofonów firmy Pro-Ject, teraz jednak chyba nie - jak mu powieje itd.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Panowie, wiem że to straszne tłumienie ekspresji osobistej oraz zamordyzm, ale moderacja mówi: wystarczy. Resztę proszę jak najuprzejmiej załatwić na łączce za miastem przy użyciu sztamajzy czy jakiejś innej szpady - zależnie od gustu. Swoją drogą, odbiło kolegom...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Drwal splunął w ręce i wyrąbał. Ale na dobrą sprawę czego tu od drwala oczekiwać? Robi co lubi i umi :)

A przy tym jeszcze jedna korzyść z prowadzeniua wyrębu może być - można zostać Pierwszym Przybocznym Nadbudowniczego i Megakonstruktora, a to już dla drwala coś!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ta konstrukcja włoska... Ona ma na pewno wiele zalet, ale jedną wadę: jest znacznie brzydsza od twojego Modelu Standardowego :-)

 

Andrzej, z całym szacunkiem, ale faktycznie , wizualnie to chyba nie do końca dobry pomysł.. Nie umywa sie do Ad Fontes...

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ale przyznaję, że mogę wyobrazić sobie wnętrze, w którym będzie w sam raz. Ale nie chciałbym mieszkać w takim wnętrzu :-) Musisz Andrzeju opracować osobną linię: oprócz Modelu Standardowego (Art Deco) będzie wtedy Model Metropolis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak chciałem.....Oryginał kosztuje worek pieniędzy ...I to połączenie złota i srebra , moje ulubione! Wybaczcie,dziś środa,w sobotę pracuję a grzybów w lesie jak na lekarstwo!No i jak tu tryskać optymizmem i dobrymi pomysłami..A tak czy inaczej łożysko magnetyczne bym kupił!Talerz powiedzmy 10 kg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Frywolny, nie przeginaj, peezet zwrócił uwagę na ewidentną kichę.

Józwa, co to jest sztamajza?

 

Tyle co łom mniej więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Może jeszcze, zanim wrócimy do omawiania konstrukcji peezeeta, moje dwa słowa. Rozumiem tych kolegów, którzy doszli do wniosku, że pewną przesadą jest, że tworzy sie rodzaj nieomal kultu urządzenia, które dotąd raz widziano z bliska, a i to nie za wiele osób, i które nie zostało porządnie wypróbowane przez nikogo poza swoim twórcą. Przez porządnie rozumiem tak gdzieś z pół roku regularnego użytkowania. Ja również mam podobne wątpliwości, i sądzę, że pokazanie maszyny na AS a także ewentualne opinie pierwszego nabywcy (egzemplarz nr 2) dadzą wiecej materiału do oceny. Gramofon został zbudowany głównie na teorii i wiedzy inżynierskiej, natomiast przy niewielkim dotychczasowym doświadczeniu twórcy, co skłąnia oczywiście do ostrożności w sądach. To jedno. Zresztą zabudowanie zasilania w podstawie gramofonu (co jak zrozumiałem na podstawie zdjęć ma miejsce) wydaje mi się na przykład błędnym rozwiązaniem. Ale jednym jest sceptycyzm, a drugim osobiste najazdy na kogoś. Takie numery nie są tutaj dozwolone, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby panowie spotkali się i powiedzieli sobie wszystko osobiście, wówczas forumowicze nie będą musieli być świadkami zawstydzających scen. Teraz proponuję wrócić do tematu wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>jozwa maryn

Z całym szacunkiem, ale słuchałem tego urządzenia i dla mnie to strzał w dziesiątkę. I nie gadajmy, że jest kultowe, bo ono po prostu gra. Krytykanci się zawsze znajdą, ale robią to dla zasady, bo ich oczywiście gra najlepiej, droga moderacjo. Więc proszę nas nie uciszać, tylko raczej poprzeć, bo zachowanie Yulowych gałązek jest ewidentnie bez ładu, bo nawet tego urządzenia nie słuchali.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak chciałem.....Oryginał kosztuje worek pieniędzy ...I to połączenie złota i srebra , moje ulubione! Wybaczcie,dziś środa,w sobotę pracuję a grzybów w lesie jak na lekarstwo!No i jak tu tryskać optymizmem i dobrymi pomysłami..A tak czy inaczej łożysko magnetyczne bym kupił!Talerz powiedzmy 10 kg.

Dzieki Bogu wyczuwam sarkazm w Twej wypowiedzi. A całkiem poważnie mnie wystraszyłeś deklaracją zamiaru konstruowania żyrandoli, choćby obrotowych:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jozwa zdjęcia może wydawać się mylące Gramofon Pawła nie ma zintegrowanego silnika z plintą główną gramofonu. Silnik stoi oddzielnie.

 

Silnik wiem. Natomiast odniosłem wrażenia, ze z boku obudowy gramofonu są jakieś włączniki czy pokrętła. Zresztą na zadnej fotce nie widać było osobnego pudełka z elektroniką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wiem. Natomiast odniosłem wrażenia, ze z boku obudowy gramofonu są jakieś włączniki czy pokrętła. Zresztą na zadnej fotce nie widać było osobnego pudełka z elektroniką.

Elektronika wraz z silnikiem znajdują się w odrębnym elemencie jest również osłonięta grubą stalową płytą, która skutecznie ekranuje wszystko.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wiem. Natomiast odniosłem wrażenia, ze z boku obudowy gramofonu są jakieś włączniki czy pokrętła. Zresztą na zadnej fotce nie widać było osobnego pudełka z elektroniką.

przydałby sie jakis ogolny schemat co gdzie jest bo tez sie zastanawiałem nad tym a "topologia" to przeciez jedna z najwaznieszych rzeczy w konstrukcji

lepiej rozmawiac o tym niz pisac pierdoły z Yulem :) wiec jesli mozesz troche więcej szczegółow - to przeciez nie tajemnica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydałby sie jakis ogolny schemat co gdzie jest bo tez sie zastanawiałem nad tym a "topologia" to przeciez jedna z najwaznieszych rzeczy w konstrukcji

lepiej rozmawiac o tym niz pisac pierdoły z Yulem :) wiec jesli mozesz troche więcej szczegółow - to przeciez nie tajemnica

 

Jak wróci sprzęt od Pana Łukasza- Inżyniera Konstruktora, obecnie tworzącego profesjonalną dokumentację cyfrową to postaram się sfotografować ten element osobno i wszystko będzie jasne.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Elektronika wraz z silnikiem znajdują się w odrębnym elemencie jest również osłonięta grubą stalową płytą, która skutecznie ekranuje wszystko.

pozdrawiam.

 

OK, jasne. Teraz elf rozumi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze, zanim wrócimy do omawiania konstrukcji peezeeta, moje dwa słowa. Rozumiem tych kolegów, którzy doszli do wniosku, że pewną przesadą jest, że tworzy sie rodzaj nieomal kultu urządzenia, które dotąd raz widziano z bliska, a i to nie za wiele osób, i które nie zostało porządnie wypróbowane przez nikogo poza swoim twórcą. Przez porządnie rozumiem tak gdzieś z pół roku regularnego użytkowania. Ja również mam podobne wątpliwości, i sądzę, że pokazanie maszyny na AS a także ewentualne opinie pierwszego nabywcy (egzemplarz nr 2) dadzą wiecej materiału do oceny. Gramofon został zbudowany głównie na teorii i wiedzy inżynierskiej, natomiast przy niewielkim dotychczasowym doświadczeniu twórcy, co skłąnia oczywiście do ostrożności w sądach. To jedno. Zresztą zabudowanie zasilania w podstawie gramofonu (co jak zrozumiałem na podstawie zdjęć ma miejsce) wydaje mi się na przykład błędnym rozwiązaniem. Ale jednym jest sceptycyzm, a drugim osobiste najazdy na kogoś. Takie numery nie są tutaj dozwolone, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby panowie spotkali się i powiedzieli sobie wszystko osobiście, wówczas forumowicze nie będą musieli być świadkami zawstydzających scen. Teraz proponuję wrócić do tematu wątku.

Wow! Widzę, że Naczelny Kneblowniczy chce zostać Głównym Opiniotwórczym! Aż miło popatrzeć jak do namaszczenia atomowego gramofonu się pali. Ale czy to nie za dużo jak na możliwości prostego w sumie drwala?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam niski pokłon konstruktorowi gramofonu.Jest to mozolna praca naszpikowana wieloma trudnościami i bijąca po kieszeni.Sam kiedyś myślałem o stworzeniu własnego sprzętu, ale wiedząc ile godzin na to bym musiał poświęcić, zrezygnowałem, chociaż w większości podzespoły mógłbym wykonać sam.Jestem mechanikiem obróbki-skrawaniem i mam łatwy dostęp do potrzebnych materiałów. Na razie zadowoliłem się wytworem fabryki, ale kto wie może kiedyś się skuszę na swój projekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.