Skocz do zawartości
IGNORED

Drapak peezeeta


peezeet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

>>peezeet

I jak ta waga Projecta się sprawuje? Nie ma odchyłów, po paru ważeniach jest ten sam odczyt? Ile dałeś za wagę?

Tak się składa ,że waga jest moja . To jest waga bez nazwy .Sprawuje się znakomicie . Do sprawdzania poprawności ma w komplecie odważnik 5 gramowy i te pomiary są stałe . Kupiłem ją 4 lata temu za jakieś 180 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>miniabyr

Dzięki!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.... pieknie sie bawicie panowie az milo poczytac i popatrzec:)

 

Co do DL-103r potwierdzam to ,ze jak jej zapewnic odpowiednie warunki to gra niebywale mimo gownianego szlifu ktory notabene wybacza wiele styranym zyciem LP co jest nie do pogardzenia w przypadku gdy sie posiada taka kolekcje.

 

Slyszalem tez Denona na zbyt lekkim ramieniu i gral naprawde na 40% swoich mozliwosci i stad sa pozniej opinie o,, cienkim,,dzwieku ww.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konkurencja nie śpi.

To konkurencja może dla Projecta. A na miejscu producenta nie pokazywał bym tego filmiku, przynajmniej w ok 4m 29s-32s ta rolka i jej bicie to kpina jakaś hehe.

 

Mała foto relacja z pomiarów, ważone w firmie, w której zaopatruję się w metale kolorowe.

waenie.jpg

 

Mili Panowie, którzy użyczyli mi wagi a wcześniej sprzedawali pecyny aluminium i brązu lekko się zdziwili co ten upierdliwy klient im przytaszczył.

 

wagad.jpg

 

wagowa.jpg

 

Zadawano mi wiele pytań czy mocny magnes w łożysku talerza nie oddziałuje negatywnie na wkładki, no to należało to sprawdzić:

- w firmie w której zaopatruję się w magnesy inni mili panowie przeprowadzili pomiary, jednakże w pomieszczeniach magazynowych było takie pole magnetyczne od towaru zgromadzonego na półkach że musieliśmy wynieść się na zewnątrz.

 

magj.jpg

 

Pierwszy pomiar specjalną planszą, która zmienia swój kolor na skutek oddziaływania pola mag. wynik= 0 pola.

 

plansza.jpg

 

Pomiar Teslomierzem w miejscu osadzenia łożyska = 0,66 mili Tesla!!!!

Sądzę że jak się założy winyla to będzie jeszcze mniej bo to było z poziomu maty, plus wysokość kantilewera to już w ogóle.

 

pomf.jpg

 

pomi.jpg

 

Dla porównania poprosiłem o zmierzenie w pobliżu silnika.

teslab.jpg

 

Przypuszczam że w każdym gramiaku z napędem bezpośrednim poziom pola będzie chyba większy.

Na powierzchni magnesu poziom mierzonego pola wynosi ok 4-5 pełnych Tesli.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomity film pokazujący montaż gramofonu.Znakomity dla wyzbycia się kompleksów!!!!!A ja w swojej naiwności sądziłem,że na oko to tylko w mojej piwnicy....A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peezeetowi brakuje tylko na pewno białego fartuszka-a ciekaw jestem w czym on by mu pomógł?

 

Jak chcesz to Panu go załatwię dr.Peezeet))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stary naiwniak wierzyłem, że montaż ramienia wymaga jakiegoś pryzmatu zapewniajacego dokładność parametrów. A tu widze w rączkach w powietrzu przy pomocy liniału uczniowskiego, a upychanie nadmiaru luźnych kabli sygnałowych w kolumnę ramienia całkiem mnie ogłupiło.

Koledzy, nasza FONIKA to bardzo profesjonalna manufaktura była.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cudów nie spodziewałem po montażu współczesnych gramofonów, ale myślałem, że ramie chociaż trochę dokładniej robią. Nie wiem ile kosztuje ten gramiak, ale chyba już 5-cyfrową kwote. Za cieńki kawałek akrylu, troche wyfrezowanych części...Lutowanie kabli w ramieniu i izolacja wołają o pomste do nieba. Silnik wygląda przeciętnie. Hmm..

 

Peezeet - Twój gramofon waży więcej niż dwie super-modelki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Mam pytanie do właścicieli Wilsona - Jak koledzy ustawiają azymut? Bo jak zobaczyłem jak technik montuje /dokleja ramię do reszty i na oko centruje rurkę to dostałem czkawki.......Obawiam się , że właściciele zaprezentowanego gramofonu nie wiedzą co to azymut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj już trochę solidniej to wygląda, ale wole nie myśleć ile kosztują te gramofony.

Azymut można ustawić chyba tylko podkładając coś pod wkładke...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poczytałem trochę ostatnich wpisów, pooglądałem filmiki Kuzmy i Wilson Benescha i powiem jedno - nie próbujcie być bardziej papiescy od papieża :) Jeśli ktoś z forumowych nadkonstruktorów wykona za powiedzmy pół ceny detalicznej identyczną kopię gramofonu Wilson Benescha, identyczną co do założeń konstrukcji, zastosowanych materiałów, wyglądu i sygnatury dźwiękowej, to ja płacę chętnie z pocałowaniem ręki, a nawet z dygnięciem nóżką. Nie obrażę się, jeśli belka ramienia będzie montowana w pivot w ten sam sposób, a kable sygnałowe lutowane tak jak na filmach widać było.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja płacę chętnie z pocałowaniem ręki, a nawet z dygnięciem nóżką.

W odpowiedzi na sarkazm, ale głównie dla tego dygnięcia, przyjmuję rzuconą rękawicę, wolał bym jednak nie grzebać się w MDFie bo to jak by nie patrzył paździerz, wybieram Kuzmę fajniejsza konstrukcja. Musisz jedynie dostarczyć egzemplarz poglądowy lub dokumentację. Jak będziesz gotowy to daj znać, podam Ci numer konta do wpłaty zaliczki 50% na materiały. Na koniec wolał bym nadstawić do pocałunku coś innego.:) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Yul, to chyba bardziej chodzi o to, że "foldery" producentów tak po cichu karmią nas wizjami najnowszej technologi i fabryk, z urządzeniami o precyzji jakiej NASA tylko może pomarzyć, gdzie robotnicy, jak w fabryce intela, w fartuchach i maseczkach, bo pyłek kurzu i kalibrację urządzenia szlag trafi a potem kilka tygodni ustawiania... A okazuje się, że to wszystko i tak w warsztacie pana Wiesia tłuką, często na maszynach co potem robią inne rzeczy, bo nie wierzę, że Kuzma, Wilson czy nawet VPI produkowało tyle egzemplarzy, żeby zakład z dobrymi maszynami utrzymać tylko do swojej dyspozycji...

 

Jak kiedyś chciałem zrobić subplatter do swojego gramofonu, to naczytałem się o zamiennikach regi, co to dokładność wykonania w mikronach mają, czy jeszcze jakiś lepszych jednostkach. Idę do zakładu i pytam czy dadzą radę tak dokładnie, a majster mało kawą się nie zakrztusił ze śmiechu. Powiedział, że nie ma (tu padło niecenzuralne słowo), żeby taka maszyna była, co to zrobi, a nawet gdyby to jak będę polerkę robił to (tu znowu niecenzuralne słowo) strzeli tą precyzję... Zrobił tak, jak mógł i pięknie się kręci, a ja przynajmniej z większym dystansem podchodzę do "kosmicznych technologii" ;) Także mnie te filmiki nie zaskoczyły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na sarkazm, ale głównie dla tego dygnięcia, przyjmuję rzuconą rękawicę, wolał bym jednak nie grzebać się w MDFie bo to jak by nie patrzył paździerz, wybieram Kuzmę fajniejsza konstrukcja. Musisz jedynie dostarczyć egzemplarz poglądowy lub dokumentację. Jak będziesz gotowy to daj znać, podam Ci numer konta do wpłaty zaliczki 50% na materiały. Na koniec wolał bym nadstawić do pocałunku coś innego.:) Pozdrawiam

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na sarkazm, ale głównie dla tego dygnięcia, przyjmuję rzuconą rękawicę, wolał bym jednak nie grzebać się w MDFie bo to jak by nie patrzył paździerz, wybieram Kuzmę fajniejsza konstrukcja. Musisz jedynie dostarczyć egzemplarz poglądowy lub dokumentację. Jak będziesz gotowy to daj znać, podam Ci numer konta do wpłaty zaliczki 50% na materiały. Na koniec wolał bym nadstawić do pocałunku coś innego.:) Pozdrawiam

Zbliża się AudioShow - popatrzymy-posłuchamy, pożyjemy-zobaczymy. Mam nadzieję, że ten drapak z atomowym napędem i niewyważanym 13 kilowym talerzem :))) przetrwa do tego czasu. Że mu się coś nie urwie, hehe, nie daj Bóg. A do pocałunku to się podstawiaj klace od której chcesz strony, tak jak to robisz od 7 stron. Pa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się AudioShow - popatrzymy-posłuchamy, pożyjemy-zobaczymy. Mam nadzieję, że ten drapak z atomowym napędem i niewyważanym 13 kilowym talerzem :))) przetrwa do tego czasu. Że mu się coś nie urwie, hehe, nie daj Bóg. A do pocałunku to się podstawiaj klace od której chcesz strony, tak jak to robisz od 7 stron. Pa!

 

Tylko na AUDIO SHOW przyjdż dobrze wymyty))....będe robił Wam foty!!

ps,

Nie wiedzialem Yul,ze jesteś taki niedopieszczony i jeszcze taki pieszczoch i całuśnik!!

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się AudioShow - popatrzymy-posłuchamy, pożyjemy-zobaczymy. Mam nadzieję, że ten drapak z atomowym napędem i niewyważanym 13 kilowym talerzem :))) przetrwa do tego czasu. Że mu się coś nie urwie, hehe, nie daj Bóg. A do pocałunku to się podstawiaj klace od której chcesz strony, tak jak to robisz od 7 stron. Pa!

Yul serdecznie Cię zapraszam (pok. 322) i chętnie Cię poznam wtedy będziemy mieli okazję porozmawiać na temat aspektów wyważenia moich talerzy, tego na zdjęciu i tego nowego który będzie jeszcze cięższy, szkoda że zakładasz coś z góry zamiast spytać, myślisz że mógłbym taką istotną rzecz pominąć? Żałuję jedynie że nasza forumowa znajomość zaczyna się od uszczypliwości bo na powrót do punktu wyjścia, honor jednemu z nas może nie pozwolić- nie myślę o sobie. Pozdrawiam peezeet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ,ze nadchodzi moment w ktorym ktos utrze nosa naszemu Yulkowi i stanie sie to na AS juz w listopadzie na ktore i ja z malzonka sie wybieram glownie z powodu prezentacji ,,drapaka,, i poznaniu sie w realu z wieloma ludzmi z niniejszego forum.

 

Trzymam kciuki za ta prezentacje.

 

Ps. Jak zobaczylem to osadzanie rurki ramienia na ,,linijke,, to oplulem monitor kawa ,to chyba jakis zart?

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jak zobaczylem to osadzanie rurki ramienia na ,,linijke,, to oplulem monitor kawa ,to chyba jakis zart?

Rozumiem, że umiesz ustawić azymut wkładki własnoręcznie lepiej, z mikronową dokładnością. Że wiesz, że wkładka w Fonica Referens jest pochylona np. w lewo o 0,5 stopnia, a nie o 0,6, czy 0,4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy nie pić przed zabiegiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że umiesz ustawić azymut wkładki własnoręcznie lepiej, z mikronową dokładnością. Że wiesz, że wkładka w Fonica Referens jest pochylona np. w lewo o 0,5 stopnia, a nie o 0,6, czy 0,4.

Yul za kilka dni zaprezentuję Ci możliwość ustawienia azymutu i nie tylko z jeszcze większą dokładnością niż tą którą podajesz i bez znaczenia będzie czy to jest Fonica Reference czy Koetsu za 20 tysi. Wtedy wyjdzie najprawdziwsza prawda o każdej wkładce. Czy jeżeli tego dokonam to staniemy się przyjaciółmi? -:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

peezeet, ze skromnego, zdolnego konstruktora nie zrób tylko z siebie celebryty- błagam.

juz tu, na forum, mocno zmieniles ton. paru pochlebcow i hollywood wita...

strach sie bać, a to pierwszy gramiak, za ktorym nie stoja lata doswiadczen jak czytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.