Skocz do zawartości
IGNORED

Excel's Audio Nirvana - tylko winyl !


excel

Rekomendowane odpowiedzi

Chopin na białym labelu.

Ja widzę żółtą etykietę, no ale ja to oglądam na Szmaragdzie.

ładnie gra

 

Acker Bilk

Nie znam artysty, a przyjemnie gra, w sam raz na koniec pracy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że i dzisiaj tak śpiewają. Żeński głos naprawdę znakomity. Na marginesie, może nie wszyscy są głusi, odsłon 2 i pół miliona :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> odsłon 2 i pół miliona :)<br />
- tak, bo dłużej jest w sieci - poza tym bardzo ładnie zrealizowany teledysk - jest jeszcze jeden, zimowy, który tu wklejam do kompletu - na forum panie dopytują się, który to jest ten przystojniak na koniu ? :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wielka awantura na forum z powodu mojej skromnej osoby....dziwne to i ciekawe ... - na pewno coś napiszę, ale jeszcze nie zdążyłem przeczytać wszystkiego...

 

- a na razie najnowsza relacja z rynku, gdzie byłem nabyć zieleninę ale przy okazji kupiłem kilogram płyt :) - wsumie 55 zł - wziąłem je z pudła też dlatego, że miały stany mint, zatem rewelacyjny stosunek jakości do ceny :) moim sympatykom, liczę, że są tacy, przedstawiam fotkę tych płyt - najdroższa polish jazz 20 ..pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dodam tylko, że ta Super stereo jest podwójna !! - a ta w prawym dolnym rogu potrójna !!! - niestety nie mogę umyć, bo skończył mi się izopropanol...:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dzisiaj ładna ballada Scorpionsów - jakiś szum wszedł, nie wiem skąd, ale ujdzie...

 

 

- to jedna z płyt z sobotnich zakupów...

 

- siedzę sobie w swojej norce i słucham trochę winyli śledząc przy okazji forum - oczywiście też zażartą dyskusję na bocznicowym wątku - nie uczestniczę w niej, bo nie lubię się taplać w błocie - jestem, mozna powiedzieć, coraz bardziej rozbawiony tą wrzawą wokół mojej osoby :) - dowiedziałem się, że w swoich postach piszę bzdury, brednie i głupoty - ciekawe, że nikt nie przytoczył konkretnych przykładów - sam bym poczytał :) - zatem cytaty, panowie, cytaty - a będzie pewnie jeszcze zabawniej..:)...pzdr...

 

no - zaczęły się przykłady - mówiłem, że będzie zabawnie :) - jest w czym grzebać - życzę powodzenia....:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- widzę, że grupa bocznicowa niewiele znalazła :) - jednym z najpoważniejszych zarzutów jest to iż wyraziłem się o głośnikach kolegi rocha jako "pipsztoki na drągach" - otóż określenie "pipsztoki na drągach" traktowałem jako żartobliwo-przyjacielskie i myślę, że kolega rochu jako inteligentny forumowicz wyczuł to i nie miał specjalnych pretensji - gdybym się jednak mylił, to gotów jestem go za te "pipsztoki na drągach" przeprosić. Przecież nie powiedziałem np. "cuda na kiju" co miałoby rzeczywiście wydźwięk bardziej pejoratywny. Zauważcie, że są to wszystko określenia przedmiotów, czyli rzeczy martwych, które nie mają świadomości i nie mogą czuć się obrażone. A co można powiedzieć o tych wszystkich określeniach, jakich pełno na forum, tyczących mojego sprzętu i płyt? Porównuje się np. moją wkładkę gramofonową do hitlerowskiego myśliwca bombardującego, sugeruje się, że płyty zbieram sipą na taczkę przechadzając się po wysypisku :) - swoją drogą chciałbym tak i myślę, że to byłoby marzeniem większości wynylomaniaków :)- niestety nierealne...nie jest to miłe, ale nie obrażam się o to, gdyż jak powiedział Krasicki: "prawdziwa cnota, krytyk się nie boi".

Może nie wszyscy uwierzą, ale moje posty do kolegi rocha w sprawie pipsz...pardon, głośników - wynikały ze szczerej i autentycznej chęci pomocy, bowiem jak wiecie narzekał on na winylowy dźwięk a szczególnie brak basu - dlatego radziłem mu aby też zmienił te monitory na większe kolumny podłogowe...pzdr...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- piękna płyta, naprawdę piękna - wysłuchałem dziś z dużą przyjemnością od pierwszego do ostatniego rowka - a już 2 ze strony drugiej, 2 i 4 ze strony czwartej i 2 ze strony trzeciej - to po prostu majstersztyki dźwiękowe ! - EMI Alectrola - już nie pamiętam czy dałem za nią 5 czy 10 zł - czyli tyle co nic...pyków 0 - no, nie chwaląc się mam już pewne doświadczenie i mniej więcej potrafię ocenić stan płyty wzrokowo - chociaż nie ukrywam, że zdarzają się plamy....pzdr..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25310-0-35486200-1397161440_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dziś Leo Sayer - chodziło to kiedys po uszach, ale dopiero z winyla mi się spodobało....to też sobotnia płyta...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najdroższa polish jazz 20

 

też mi się ostatnio udało zrobić dobre zakupy w podobnej cenie. Wszystkie poszły po 5 euro.

Clapton to 1sze niem. wydanie, brzmi fatalnie, ale to nie ze względu na tłoczenia, a fakt złej realizacji, jak i fatalnej formy Eryka, ale dla fana ten koncert to must have.

Cream również niem.podwójne wydanie Karussell, co to dużo mówić.

Koss - rewelacja, uwielbiam typa!

Mason - piękna sprawa, cała strona B to koncert, nie dość, że na żywo, to jeszcze rewelacyjne odzwierciedlenia atmosfery. Żywiołowa publika, ale nie wchodzi w paradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-43720-0-02647400-1397243449_thumb.jpg

post-43720-0-05644800-1397243643_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

- piękna płyta, naprawdę piękna - wysłuchałem dziś z dużą przyjemnością od pierwszego do ostatniego rowka - a już 2 ze strony drugiej, 2 i 4 ze strony czwartej i 2 ze strony trzeciej - to po prostu majstersztyki dźwiękowe ! - EMI Alectrola - już nie pamiętam czy dałem za nią 5 czy 10 zł - czyli tyle co nic...pyków 0 - no, nie chwaląc się mam już pewne doświadczenie i mniej więcej potrafię ocenić stan płyty wzrokowo - chociaż nie ukrywam, że zdarzają się plamy....pzdr..

 

Exel , wszystko rozumiem , ale jak Ty masz tyle rowków...na płycie to jak ty za eksperta chcesz uchodzić...

 

Kurka rowek jest jeden...tylko długi...

 

Popraw się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Exel , wszystko rozumiem , ale jak Ty masz tyle rowków...na płycie to jak ty za eksperta chcesz uchodzić...

 

Kurka rowek jest jeden...tylko długi...

 

Popraw się...

- rozumiem, że mojego nicka przekręciłeś przez pomyłkę - ale zauważ, iż jest to podwójny album, więc jak już chcesz być taki zasadniczy, to rowki są cztery :) - a na jakiej podstawie twierdzisz, że chcę uchodzić za eksperta ? - ekspertów na forum dosyć...:)..pzdr..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

- rozumiem, że mojego nicka przekręciłeś przez pomyłkę - ale zauważ, iż jest to podwójny album, więc jak już chcesz być taki zasadniczy, to rowki są cztery :) - a na jakiej podstawie twierdzisz, że chcę uchodzić za eksperta ? - ekspertów na forum dosyć...:)..pzdr..

Politycznie świetne, cztery rowki...

Ekspert , dlaczego ...a to nie Ty pisaleś w " dlaczego analog brzmi lepiej niż CD " czy jakoś tak...?

Nicków nie przekręcam , bo to nieładnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dziś Leo Sayer - chodziło to kiedys po uszach, ale dopiero z winyla mi się spodobało....to też sobotnia płyta...

 

Przeczytałem "Slayer" i myślałem, że Excel zaczął dobrej muzyki słuchać... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politycznie świetne, cztery rowki...

Ekspert , dlaczego ...a to nie Ty pisaleś w " dlaczego analog brzmi lepiej niż CD " czy jakoś tak...?

Nicków nie przekręcam , bo to nieładnie;)

- jezeli za kryterium bycia ekspertem przyjmiemy pisanie w tym watku, to wszyscy praktycznie jestesmy ekspertami - i w tym znaczeniu ekspertem jestem i ja :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wczoraj obserwowałem licytacje na allegro - 24 polskie płyty jazzowe z serii "Klub czarnego krażka" - cena była 144 zł - za tyle nawet sam bym kupił, mimo że połowa chyba by mi się zdublowała - kilka osób licytowało i podejrzewałem walkę w ostatniej minucie - nie pomyliłem się :) - poszło za 368 zł - tym niemniej uważam, że ktoś zrobił dobry zakup - a dzisiaj przedstawiam Czesława Niemena...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- chciałbym dzisiaj zaprezentować znany hit zespołu Eagles - Hotel California, ze starej sobotniej płyty - jest to składanka , ale od razu wydawało mi się, że brzmi lepiej od nowego wydania, które też mam - dżwięk odbierałem jako bardziej w klimacie starego winylu - nowe wydanie, pamiętałem, a nawet chwaliłem na forum i nadal uważam, że brzmi całkiem nieźle jak na nowy winyl - wyciągnąłem oczywiście i nagrałem klipa - jakie różnice ? - w nowym więcej basu, acz jest to bas nie zawsze strawny, często dominuje, wysokie nie tak wyraziste, na starym ładniejsze - generalnie dużo lepiej mi się słucha starej wersji, czyli jednak cyfrowe robaczki, coś tam zbroiły :) - na klipach , ku mojemu zaskoczeniu, różnice są jeszcze wyraźniejsze i nowa wersja polega z kretesem...pzdr...

 

 

 

ps. a co Wy sądzicie ? - najlepiej porównywać na dwóch osobnych kartach, przełączając się między nimi w tych samych fragmentach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzę sobie w swojej norce i słucham trochę winyli śledząc przy okazji forum - oczywiście też zażartą dyskusję na bocznicowym wątku

A gdzie ten wątek? Chętnie bym się dowiedział jak zrobić widły.

 

ps. a co Wy sądzicie ? - najlepiej porównywać na dwóch osobnych kartach,

Druga wersja trochę za mocno basuje, ale by porównać musiałbym to u siebie posłuchać na żywo z tych płyt, bo niestety mikrofon w kamerce na pewno przekłamuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.