Skocz do zawartości
IGNORED

Excel's Audio Nirvana - tylko winyl !


excel

Rekomendowane odpowiedzi

Excel, jest tak: to ja napisałem, że mamisz i oszukujesz.

Wciąż tak twierdzę. Nie dasz się w absolutnie żaden ludzki sposób namówić/ nakłonić/ ubłagać(?) abyś wreszcie wywlókł kolumienkę spod biurka (czy gdzie ona tam aktualnie jest), ustawił toto jak człowiek, czyli jak "książka pisze"; wywalił na śmietnik odtwarzacz DVD z XIX wieku i - posłuchał , przecież niekoniecznie za pierdylion - normalnego odtwarzacza CD.

Zaraz ci się odmieni!:)

Ustawże porządnie wkładkę z igłą, nie na bombowca ani na hajlhitlersyna; porządnie i z pietyzmem.

Jak można gadać wszem i wobec bzdury o "głębi, selektywności, przestrzeni etc, mając tak poustawiane klocki???!!! Ośmieszasz się tylko.

I nie chodzi mi ani o koszt twego sprzętu, ni płyt.

Tanie też może fajnie zagrać, czego sam niejednokrotnie doświadczyłem.

Tylko excel - ustaw to wszystko, jak pan Bóg przykazał.

Bo tak, jak jest - jesteś zwyczajnie niewiarygodny i nadzwyczaj śmieszny.

 

Coś jeszcze o banach, którymi szczodrze sypiesz:

Przecież nie tak dawno też pobanowałeś pół świata. Do tego stopnia, że zostałeś sam w tym twoim dziwacznym wątku. I - niedługo trwaleś w swej "monopauzie", boś bazgrolił wyłącznie sam do siebie. Łaskawie bany zdjąłeś, lecz kupa luda i tak już nigdy nie wróciła i nie wróci.

Tyle. Pozdrawiam i zacnej muzyki życzę.

Jeśli czujesz się urażony moim poprzednim postem i opinią o tobie i twoich fanaberiach - też uprzejmie proszę o kopa w dupsko.

Thank you from the mountain - Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excel, jest tak: to ja napisałem, że mamisz i oszukujesz.

Wciąż tak twierdzę.

- mówiłem, żebyś ważył słowa.....przykro mi......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że mami i zwyczajnie - oszukuje młodych, nieznających się jeszcze na rzeczy - adeptów winylkowych.

 

No proszę - okazuje się, że "młodzi adepci" to same debile są. Przeczytają porady excela i bezgranicznie mu wierzą. Od razu kupują Uniwersuma i MF-kę.

Potem zapytają o przedwzmacniacz i okazuje się, że niektóre nie grają bo to co się z nich wydobywa to namiastka dźwięku, tragedia po prostu. Potem ktoś zapyta co zrobić żeby mieć więcej basu. Oczywiście zmienić kable.

Potem się dowie, że CD-ek X zjada CD-ka Y na śniadanie

I tak można bez końca - bredni i debilizmów na tym forum jest tyle, że ja już je czytam tylko z ciekawości: jakie głupoty ludzie są jeszcze w stanie wymyślić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wracając do tematu wątku i ogólnie do nirwany w audio - coś jest na rzeczy. Od kilku miesięcy otrzymałem kilkadziesiąt wiadomości prywatnych i bardzo dużo telefonów (nie zliczę ile dokładnie) od młodych i nie tylko młodych ateptów audio w sprawie porady w gramofoniarstwie. Czasami pytam na samym początku dlaczego dana osoba chce wejść w analog. Dosyć sprytnie podchodzę delikwenta sugerując, że to skórka za wyprawkę i może nie warto, bo efekty nie będą od razu piorunujące, a płyty są drogie. Delikwent broni się i udowadnia, że da radę i ma dość dużo motywacji, a o pieniądze się postara. Jak jeden mąż wszyscy opowiadają, że usłyszeli gdzieś super dźwięk, którego nigdy wcześniej nie słyszeli, a lepiej było tylko podczas akustycznego grania na żywo. Często nie potrafiąc ubrać tego w audiofilskie słowa opowiadali o niesamowitej głębii, ładnej stereofonii i czymś co można nazwać powietrzem między muzykami, tłem itp. Zasugerowałem pozostanie przy CD, ale nie chcą. Mówią, że dzwonią w sprawie analogu i o kompaktach rozmawiać nie chcą.

 

Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że sam zastanawiam się dlaczego brnę w analogu i wciąż wydaję spore sumy na płyty i sprzęt. Jest coś, czego trudno doszukać się w CD. Oczywiście nie twierdzę że cyfra to całkowita porażka. Wiekie wrażenie robią na mnie gęste formaty, zwłaszcza DSD 5,6MHz, który uważam, że może pretendować do najlepszego formatu, pozbawiony wad CD i typowego analogu. Problemem jest to, że wielu ludzi nie wie o czym teraz piszę, bo dobry i grający DAC DSD to jest nisza, a większość takich DACków dostępnych na rynku NIE GRA.

 

Myślę, że gramofony i płyty analogowe szybko nie umrą. Sięgają po nie coraz młodsi ludzie, a to cieszy, choć wadą jest to, że mogą wykupić co lepsze "rodzynki".

 

Kilka osób o których pisałem na początku ma już przyzwoite brzmienie w domu. Wielu jest jeszcze w lesie, ale mają motywację do pracy i trują tyłek by im pomóc. Najważniejsze, że kochają muzykę i ja też mogę się od nich uczyć, chociażby poznawać kolejne zespoły muzyczne i gatunki muzyczne, o których miałem marne pojęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sięgają po nie coraz młodsi ludzie, a to cieszy, choć wadą jest to, że mogą wykupić co lepsze "rodzynki".

 

- no tak, istnieje taka obawa, jednak tego wspaniałego winylowego brzmienia nie da się ukryc :) - już za dużo osób o tym wie....zresztą np. u mnie, chęc podzielenia się z innymi tą dobrą nowiną, bezapelacyjnie przeważyła nad obawami, że wykupią / najbardziej obawiałem się swego czasu, że wszystko wykupi kolega Kubeł ..:)/ - ale rozwój winyla ma te dobre strony, że pewien wzrost cen wymusił przewietrzenie strychów, pawlaczy i piwnic, dzięki czemu duża ilośc starych winyli trafiła na rynek ku obopólnemu zadowoleniu handlarzy i winylomaniaków. Do tego dochodzą nowe winyle, których by nie było bez come backu - pewnie większośc jest z cyfry, ale z gęstej cyfry też mam przyjemnośc, pod warunkiem, że jest nagrana na winylu...:) - reasumując - jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej....pzdr...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- witam, znowu puściłem wczesny Fleetwood Mac - wspaniałe :) - ich wczesne produkcje najbardziej mnie rajcują :) - nie grałem tego od roku albo dłużej, ale warto było sięgnąc ;) - polecam tę płytę - 1969 rok - wiecie co to znaczy :) - właściwie manie dużo winyli jest przyjemne i korzystne bo nigdy nie wiadomo, co będzie grane, ale przydałby się jeszcze jeden tysiączek.....wiem, nie można miec wszystkiego...Peter Green very ok ! - przy okazji dowiedziałem się, ze to on skomponował "Black Magic Woman" - jest tez na tej płycie brawurowo wykonana...przedstawiam instrumentalny kawałek z tej płyty...pzdr...ps - zblokowane w Niemczech

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dostalem niedawno prezent od kolegi 4321. Podarowal mi plyte Fleetwood Mac "Rumours" w stanie nm. Dobra realizacja. Swietna muzyka. Dobrze jest kolegowac sie z 4321, ktorego stad najserdeczniej pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dzisiaj mała niespodzianka :) - fragment starej płyty mono wytwórni Telefunken, nagranej telefonem komórkowym !....nawet jest hd....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno z ciekawości za tanie pieniądze kupiłem nową wkładkę MF-100, wprawdzie posiadam MF-104 ale nigdy mi nie odpowiadało jej brzmienie delikatnie mówiąc, więc powędrowała do szuflady. Muszę powiedzieć, że faktycznie MF-100 brzmi zupełnie dobrze, tak dobrze , że aż mnie to zaskoczyło. W samie barwie dźwięku do niczego bym się nie przyczepił, ba na moje ucho gra lepiej niż Ortofon 510 mk II, którego posiadam (też szuflada). Czepiałbym się w tej wkładce jednego: skrzeczących sybilantów na płytach na, których występuje dużo wysokich częstotliwości, ale to już wina stożkowego szlifu, wprawdzie Ortofon ma eliptyczny ale i w nim sybilanty dają się też we znaki. Ciekawostką jest to, że włożenie do tej wkładki igły od MF-104 wywołuje nieprzyjemną deformację barwy. MF-100 gra dobrze ale na co dzień używana przeze mnie Audio-Technica AT-440MLa gra zdecydowanie lepiej zwłaszcza jeśli chodzi o te nieszczęsne sybilanty a i precyzję dźwięku i z tego powodu na pewno nie przejdę na wyrób Fonicy ale warto ją mieć w rezerwie.

Nie wiem czy nie dolewam tu tym wpisem oliwy do ognia. Excel trzymaj się!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Oj, Excelu, nie prowokuj, chociaż nasi analogowi guru nagonki Ci tutaj raczej nie zrobią.

 

Zadaj im pytanie, że skoro wypowiadają sie w roli mentorów z nutką smrodku dydaktycznego - czy kiedykolwiek mieli w swoim systemie porządne wkładki gramofonowe typu Ortofon MC A90, SPU, Cadenza Black na jakimś dobrym ramieniu typu SME V, stare japońskie Acos Lustre, Audiotechnica czy Micro Seiki z epoki lub chociażby współczesny Ortofon 309D. Zapytaj ich czy wiedzą co to jest kompensacja dynamiczna ramienia. Nie wspomnę o dobrej kalibracji wkładki od przyrządu, a nie papierowego amatorskiego szabloniku. Do tego jakiś porządny preamp gramofonowy. Zapytaj o transformatory wzmacniające. Ilu ludzi na forum ma o nich pojęcie, ilu miało je w domu na testach? Nie wspomnę o kolumnach, które grają całym pasmem, dają bas, dają piękną górę i średnicę.

Pewnie co drugiemu z nich system nie gra. Jestem tego bardziej niż pewien. Niektórym brakuje basu, inni nie mają góry. U innych średnica jest przesłodzona, że nawet wokale przestają być naturalne.

 

Był moment, w którym myślałem, że tor cyfrowy oparty na odtwarzaczu CD jest rywalem dla dobrego analogu. Była to pierwsza wizyta u kolegi, który dysponuje naprawdę wysokiej klasy sprzętem. Niestety byłem u niego jeszcze 4 czy 5 razy na sesjach odsłuchowych i niestety za drugim razem czar prysł. Kolega bardzo mocno zmodyfikował tor, zlampizował go i niestety to nie jest to. Słyszałem jeszcze kilka innych systemów cyfrowych i niestety każdy znich miał identyczną manierę brzmieniową. Mógłbym tutaj opisać cechy tego brzmienia, ale po prostu mi się nie chce.

 

Ja tam nie robię z siebie guru, ale miałem w/w sprzęt w swoim systemie i niektóre osoby wiedzą jak u mnie gra.

Dzisiaj gra jeszcze lepiej, bo poczyniłem kilka zmian.

 

Podsumowując, wg mnie jeśli mamy wybitną realizację CD i wybitną winylową, winyl zagra lepiej. Tyle, że nie każdy miał okazję obcować ze sprzętem analogowym z najwyższej półki.

 

P.S. A już na pewnio idiotyczne są opinie ludzie, którzy nie maja gramofonów i swoją wiedzę buduję w oparciu o targi typu AudioShow czy Monachium. To jest dopiero żenujące i godne pogardy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kiedykolwiek mieli w swoim systemie porządne wkładki gramofonowe typu Ortofon MC A90, SPU, Cadenza Black na jakimś dobrym ramieniu typu SME V, stare japońskie Acos Lustre

Myślę, że mało kto miał możliwość słuchania czegokolwiek z tego zestawu, a o kolumnach grających pełnym pasmem można sobie pomarzyć i ja do tego grona się zaliczam. Fajnie mieć dostęp do tych zabawek ale jak widać w tym wątku muzyką można się cieszyć nawet na mniej wyrafinowanym zestawie odtwarzającym, ba nawet zwykła wkładka fonicy daje radość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyką można się cieszyć nawet na mniej wyrafinowanym zestawie odtwarzającym, ba nawet zwykła wkładka fonicy daje radość.

- no, ona nie jest taka zwykła...:) - ale na moje ucho, temu gościowi "womax14' gra bardzo ładnie - zresztą pozostałe klocki też niezłe -"Unitra G8010, Yamaha a500, Space'86" - ta Yamaha jest na allegro za 250, nawet się zastanawiam czy nie kupic - a kolumny ! - szkoda gadac, też bym takie chciał....pzdr...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no, ona nie jest taka zwykła...:) - ale na moje ucho, temu gościowi "womax14' gra bardzo ładnie - zresztą pozostałe klocki też niezłe -"Unitra G8010, Yamaha a500, Space'86" - ta Yamaha jest na allegro za 250, nawet się zastanawiam czy nie kupic - a kolumny ! - szkoda gadac, też bym takie chciał....pzdr...

Mam wrażenie, że dźwięk na tym filmie pochodzi bezpośrednio ze wzmacniacza a nie z tych kolumn. Space nigdy nie słyszałem ale miałem kiedyś podobne z wyglądu Altony i te niestety były dźwiękowo bardzo złe. Z produktów Tonsila podobało mi się brzmienie Mazurków, które miał kiedyś mój kolega i na prawdę słuchałem ich z przyjemnością ale to było z 15 lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że dźwięk na tym filmie pochodzi bezpośrednio ze wzmacniacza a nie z tych kolumn. Space nigdy nie słyszałem ale miałem kiedyś podobne z wyglądu Altony i te niestety były dźwiękowo bardzo złe. Z produktów Tonsila podobało mi się brzmienie Mazurków, które miał kiedyś mój kolega i na prawdę słuchałem ich z przyjemnością ale to było z 15 lat temu.

- całkiem możliwe, sam też nie byłem pewny - co do tych kolumn Space, to faktycznie przesadziłem, sprawdziłem w internecie i one są nawet gabarytowo mniejsze od moich....

 

- ten film, ciekawostka, został zablokowany w krajach:...Mayotte, Wyspy Wallis i Futuna - głupi ten komputer jak.....................................................- tu możecie wstawic, kogo chcecie....:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dzisiaj słuchałem tej płyty - bardzo ładna :) - i z niej 2 kawałki - jeden nagrany telefonem, a drugi tym, co zawsze Sonym - różnice są - właściwie, to trudno powiedziec którym lepiej - dodam jeszcze, że klip Laboratorium nagrany został jeszcze inną kamerą....pzdr...

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dzisiaj Violetta Villas w starym przeboju - pamiętam go jeszcze jak byłem małym chłopcem z adaptera na radiu lampowym Poemat - z nowszych bardzo podoba mi się Violetta w numerze z Kazikiem "Kochaj mnie a będę twoją" , mam to tylko na mp 3 - jest jakaś płyta ?.....frywolny, podziwiam to co robisz i życzę sukcesów :) - wczoraj odsłuchałem wszystkie 6 próbek i byłem pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku - szczególnie MF2 - potężne dźwięki fortepianu - trochę może mało wysokich tonów, a mówisz, że syczy ? - co do bombowca, to z moich, ostatnio najlepiej mi gra ta, która jest ustawiona w miarę płasko do płyty, zatem nie doszukiwałbym się celowego działania w gięciu headsheela...będę śledził...pozdrawiam...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeszcze do frywolnego - zaznaczyłem ten tekst: "Kameleon, Grzegorz, Mława i gitara" i wrzuciłem na google - wyskoczyło mi......zresztą sami sprawdźcie......

 

- sumiko odpada, gra gorzej od mf-ki.....jest brutalna....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- philips zagrał bardzo ładnie - w pewnych aspektach może nawet lepiej niż mf100.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mam też trochę singli - dźwięk z singla jest przeważnie o 50 % lepszy niż z LP - pamiętam, że one leżały w sklepie na kupie i mogłem wziąźc za darmo...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeżeli macie szybki internet / przynajmniej 20 Mb / i smart TV - uruchomcie YT i wpiszcie "4k ultra hd" - obejrzyjcie - nie musi byc telewizor 4k, chociaż pewnie byłoby dużo lepiej - ja odbieram tę jakośc obrazu jako dużo lepszą od hd - potraktujcie tę informację jako prezent gwiazdkowy od excela...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dostałem taki w prezencie - wiadomo, ze darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy, no ale ocenic na forum można - powiem tylko tyle, że pierwszy wyjęty na chybił trafił winyl z epoki zniszczył go całkowicie i wdeptał w podłogę ! ...dlatego bądźcie czujni i wymieniajcie nietrafione płyty bez pardonu.....pzdr...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sumiko blue point - gra ładnie, detalicznie - sumiko grasz pięknie jako te chóry w niebie, ale mf-ka gra lepiej od ciebie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.