Skocz do zawartości
IGNORED

DIABEŁ, LUCYFER, SZATAN - za a nawet przeciw :D


Radmruś

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wierzę w nieśmiertelną duszę , to i jak mam ją zapytać ?

Więc musisz się starać aby dostąpić raju wraz ze 144rema tysiącami sprawiedliwych

Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiał. Nie ma noworodków w sensie mentalnym. Dusza w przeciwieństwie do ciała jest wieczna i ponadczasowa,

 

Przyznaj się skąd to wiesz ?

 

Więc musisz się starać aby dostąpić raju wraz ze 144rema tysiącami sprawiedliwych

Powodzenia!

 

Jeżeli dusza jest nieśmiertelna , to nie muszę się starać , gdyż nie wszystek umrę , nie gniewaj się Fox ale coś kręcisz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gniewaj się Fox ale coś kręcisz .

Skoro jestem ateistą to chyba oczywiste?

Pozdro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc musisz się starać aby dostąpić raju wraz ze 144rema tysiącami sprawiedliwych

Powodzenia!

Oj to bardzo mało miejsca tam mają albo raczej ciasne mózgi... Tyle plemników jeszcze w drodze, ile życia! Ile fantastycznych ludzi w drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jednak uważam jako ateista, że życie to nie tylko chemia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo do kościoła katolickiego - katolickiego pracodawcy ( szefa ), rolnika, lekarza, polityka, taty, księdza, sprzedawcy, społeczności lokalnej i każdego pragnącego poprawy. I tak np. nieuczciwy sprzedawca to ZŁODZIEJ, tata co bywa nawet czasem na Mszy Świętej ale maltretuje swoje dzieci i zonę to kto ? (...) a tramwaj pełen katolików jadących z pracy - w miedzy czasie 2 osobników okłada innego za kolor szalika... - nikt nie reaguje... --- jak określić tych ludzi ! np. bezrozumne BYDŁO czy jak.... 50 osób boi się 2 wyrostków - ha ha ! POLAND schodzi na psy. ZNIECZULICA

to tylko i wyłącznie dla letnich katolików. Nie mam na myśli czynów heroicznych ale zwykłą uprzejmość i garstkę wrażliwości mimo wszystko. PIEKŁO ZACZYNA SIĘ OD ZNIECZULICY -już tu na ziemi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widzimy, jak spełnia sie to co o „dniach ostatnich” napisał Paweł: „W dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia. Albowiem ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli, bluźniercy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni, wyzuci z naturalnego uczucia, nieskłonni do jakiejkolwiek ugody, oszczercy, nie panujący nad sobą, zajadli, nie miłujący dobroci, zdrajcy, nieprzejednani, nadęci pychą, miłujący bardziej rozkosze niż miłujący Boga, zachowujący formę zbożnego oddania, ale sprzeniewierzający sie jego mocy; i od tych sie odwróć. Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą sie posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani” (2 Tymoteusza 3:1-5,13)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w piekle gościł trzy dni, niezła impra chyba była!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówił też, "Ja i Ojciec jedno jesteśmy".

 

 

• „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” (Jan 10:18, 30-36)

 

Niektórzy mówią, iż Jezus jest równym Ojcu, ponieważ o swojej duszy (życiu) wyraził się „mam moc położyć ją, i mam moc zasię wziąć ją” (Jan 10:18). Rotherham daje lepszy przekład porównaj z wersją NASB: „Mam autorytet [po grecku exousia] położyć ją, i autorytet [exousia] zasię przyjąć [po grecku lambano; w Ewangelii Jana 16:24; 20:22; Dz. Ap. 2:38 przetłumaczono poprawnie] ją.

 

Innymi słowy, Jezus był upoważniony przez Ojca do dania swego życia jako okupu za wszystkich (1 Tym. 2:6). Nikt z ludzi nie mógł zabrać Mu życia przed nadejściem Jego godziny. Jezus był też upoważniony do przyjęcia go w czasie swego zmartwychwstania. Jednak nie mógł sam wzbudzić siebie i powstać, lecz wzbudził Go Ojciec, jak to Pismo Święte jasno i wielokrotnie dowodzi (Dz. Ap. 2:24, 32; 3:15, 26; 4:10; 5:30; 10:40; Rzym. 4:24; 8:11; 10:9; 1 Kor. 6:14; 15:15; 2 Kor. 4:14; Efez. 1:20; Kol. 2:12; 1 Piotra 1:21). Nie ma tu żadnej myśli o Jezusie wzbudzającym z śmierci samego siebie. Ewangelia Jana 2:19-21 odnosi się do Jezusa wzbudzającego antytypiczną Świątynię (2 Kor. 6:16; Efez. 2:19-22), prawdziwy Kościół, swoje Ciało (1 Kor. 12:12). Jezus powiedział te słowa w piątym tysiącletnim dniu (2 Piotra 3:8) od stworzenia Adama. Bóg wzbudza członków Jego Ciała w siódmym tysiącletnim dniu (zobacz Ter. Pr. '60, 112, 113).

 

Trynitarze jako dowód swej doktryny o jedności Ojca i Syna (Jan 10:30) podają zdanie, „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” (hen: rodzaj nijaki w języku greckim, nie heis, rodzaj męski lub mia, rodzaj żeński). Jeśli zgodnie z logiką jedności Ojca i Syna w Ewangelii Jana 10:30 odnosi się do istoty, musielibyśmy powiedzieć, iż Paweł i Apollos byli jedną istotą (1 Kor. 3:6-8)! Oczywiście byli oni odrębnymi istotami. Hen, użyte w odniesieniu do nich w 1 Kor. 3:8 (nie mia, które byłoby wymagane, aby zgadzało się z rodzajem żeńskim ousia, istota) dowodzi, iż ich jedność nie odnosiła się do istoty, lecz do ducha, usposobienia (Dz. Ap. 4:32; 1 Kor. 1:10; Efez. 4:3-6, 13; Filip. 1:27; 2:2; 4:2).

 

Stąd Ewangelia Jana 10:30 przez greckie słowo hen nie dowodzi, iż Ojciec i Syn są jedną istotą i nie jest bardziej przekonywującym argumentem od 1 Kor. 3:8, który to werset przez słowo hen mógłby dowodzić, że Paweł i Apollos byli jedną istotą. Jednak to samo słowo i jego forma dowodząc, iż Paweł i Apollos są jedno sercem, umysłem i wolą, świadczy w sposób domniemany, że to samo słowo i jego forma w Ewangelii Jana 10:30 dowodzi tego samego w odniesieniu do Ojca i Syna.

 

Jednak na ten temat mamy dowód mocniejszy od domniemanego. Jezus modląc się (Jan 17:11, 21-22) aby wszyscy jego uczniowie byli jedno (hen, nie heis, ani mia), nie modlił się aby oni wszyscy byli jedną istotą,, co byłoby nonsensem, lecz aby ich jedność stanowiła jedno w umyśle, sercu i woli. Ponieważ jedność, o którą dla nich modlił się nie była jednością istoty, zatem jedność łącząca Go z Ojcem nie może być jednością istoty, gdyż Jezus w Ewangelii Jana 17:11, 22 modli się, aby jedność, o którą prosił dla nich była wzorowana na jedności istniejącej między Ojcem i Nim, „aby byli jedno, jako my jedno jesteśmy”. Stąd jedność między Ojcem i Nim, nie jest jednością istoty, lecz „jedno” pod względem umysłu, serca i woli.

 

Ponadto Jezus określa tę jedność w wersetach 21, 22 jak następuje: „Aby wszyscy byli jedno, jako ty, Ojcze! we mnie [bóg był w Nim przez swego Ducha Świętego, usposobienie, podobnie jak Jezus jest w swoich uczniach przez Ducha Świętego, usposobienie (Jan 14:17, 20)], a ja w tobie [Jezus był w Ojcu (Jan 14:10, 11, 20) przez przyjęcie i trzymanie się Ojca jako swej Głowy, to znaczy, przez przyjęcie poświęconej postawy i pozostawanie w niej (1 Kor. 3:23; 11:3, wersety te również przekonująco dowodzą niższości Chrystusa wobec Ojca i tego, iż Ojciec jest Najwyższą Istotą)]; aby [w ten sposób Ojciec i Syn, przez Ich Ducha, usposobienie, będąc w nich, a oni przez ich ducha poświęcenia, będąc w Nich (1 Jana 5:20; Kol. 3:3; 1 Kor. 12:12, 13)] i oni w nas jedno byli (…) aby byli jedno, jako my jedno jesteśmy”.

 

Tak więc zacytowane wersety dowodzą, iż ten sam rodzaj jedności, jaki istnieje między uczniami Jezusa, istnieje między Ojcem i Synem i odwrotnie. Ponieważ jednak jedność istniejąca między uczniami nie jest jednością istoty, lecz jednością serca, umysłu i woli, to jedność, która istnieje między Ojcem i Synem nie jest jednością istoty, lecz jest jednością woli, serca i umysłu.

 

Ponadto, jeśli Ojciec i Syn byliby jedną Istotą, nie mogliby być dwiema Istotami dającymi wymagane świadectwo, jak mówi Ewangelia Jana 8:17, 18, iż takimi byli, ponieważ Zakon wymagał co najmniej dwóch różnych osób, aby były świadkami wystarczającymi do ustalenia faktu. Ponieważ jednak dali dostateczne świadectwo, muszą być dwiema istotami, stąd Ich jedność nie jest jednością istoty, gdyż Oni są dwiema Istotami. Zatem ta jedność musi być jednością umysły, serca i woli.

 

Przeto Ewangelia Jana 10:30 nie dowodzi równości Syna z Ojcem, ale podporządkowania się Syna Ojcu, ponieważ werset w Ewangelii Jana 17:21 pokazuje, iż ten sam rodzaj jedności, jaki istnieje między Nimi, łączy Syna będącego w Ojcu, określając Ojca jako Głowę Syna („żeś ty mię posłał”) i wskazuje że Syn jest Jego w takim sensie, w jakim my należymy do Chrystusa, jesteśmy Jego, podporządkowani Jemu. Dlatego On musi być podporządkowany Ojcu (1 Kor. 3:23; 11:3), podobnie jak zwierzchnictwo Chrystusa podporządkowuje Kościół Chrystusowi (Kol. 1:18; Efez. 1:22, 23; 4:15; 5:23, 24, porównaj z Kol. 3:18).

 

Trynitarze wskazują na nie prawdziwe oskarżenie Jezusa przez Żydów, „Ty będąc człowiekiem, czynisz się sam Bogiem” (Jan 10:33) jako dowód, iż Jezus rościł pretensje do równości z Bogiem. Tutaj ponownie ci Żydzi (którzy zawsze szukali pretekstów do oskarżenia Jezusa) fałszywie przedstawili sprawę, podobnie jak to uczynili obwiniając Jezusa, „że i Ojca swego powiadał być Bogiem”, dowodząc że On przez to „czynił się równym Bogu” (Jan 5:18). Jezus w kontekście Jana 10:34-36 cytując Ps. 82:6 wykazuje, że inni w Biblii, o wiele mniej potężni niż Jehowa, nazwani są bogami (elohim). Z pewnością Jezus nie czynił siebie Jehową lub równym Jemu przez oświadczenie, iż był posłany przez Boga i był „Synem Bożym” (w. 36). Jezus nazywając Boga swym Ojcem nie czynił nic więcej, niż czynili sami Żydzi (Jan 8:41).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

oskarżenie Jezusa przez Żydów

Tak swoją drogą to trochę wkurzają mnie takie sformułowania. A Jezus to niby kim był jak nie Żydem? To z zupełnie jak byśmy dziś w sprawie pewnego księdza pedofila napisali, ze został oskarżony przez Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>23031970

Tak, tu na pewno jesteś przygotowany. Wiadomo.

Ale nie zastanawia, ile tekstu trzeba, by proste zdanie jednego przerobić, by było "odpwiednio' rozumiane przez wielu?

Czyż, gdyby Jezus wiedział, że można go opatrznie rozumieć, nie wyjaśniłby tego dokładniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>23031970

Tak, tu na pewno jesteś przygotowany. Wiadomo.

Ale nie zastanawia, ile tekstu trzeba, by proste zdanie jednego przerobić, by było "odpwiednio' rozumiane przez wielu?

Czyż, gdyby Jezus wiedział, że można go opatrznie rozumieć, nie wyjaśniłby tego dokładniej?

 

 

(Łukasza 4:5-8) „Diabeł zaprowadził go więc wysoko i w jednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa zamieszkanej ziemi, i rzekł do niego: ‘Dam ci całą tę władzę oraz ich chwałę, gdyż została mi przekazana i daję ją, komu chcę. Jeśli więc ty oddasz mi cześć przed moim obliczem, wszystko to będzie twoje’. Jezus, odpowiadając, rzekł do niego: ‘Jest napisane: ,Jehowę, twego Boga, masz czcić i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę’.”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to trochę wkurzają mnie takie sformułowania. A Jezus to niby kim był jak nie Żydem? To z zupełnie jak byśmy dziś w sprawie pewnego księdza pedofila napisali, ze został oskarżony przez Polaków.

 

No cóż , ja tego nie redagowałem ! Ponadto , Polacy wybrali Komorowskiego na prezydenta , a Komorowski to niby kim był jak nie Polakiem ?

 

Faryzeuszom czy saduceuszom?

:)

 

W nawiązaniu do czego pytasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Łukasza 4:5-8) „Diabeł zaprowadził go więc wysoko i w jednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa zamieszkanej ziemi, i rzekł do niego: ‘Dam ci całą tę władzę oraz ich chwałę, gdyż została mi przekazana i daję ją, komu chcę. Jeśli więc ty oddasz mi cześć przed moim obliczem, wszystko to będzie twoje’. Jezus, odpowiadając, rzekł do niego: ‘Jest napisane: ,Jehowę, twego Boga, masz czcić i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę’.”

 

A co oznacza Jahwe , jak nie Ja Jestem. ?

 

Poza tym, wyraźnie twego Boga a nie naszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co oznacza Jahwe , jak nie Ja Jestem. ?

 

Poza tym, wyraźnie twego Boga a nie naszego.

 

Jahwe , to imię Boga . Jahwe jest Bogiem wszystkich ludzi , tych niewierzących również .

 

komu Jezus Prawdę głosił.

 

Ludziom , ludziom , ludziom ...........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź silny Piotrze gdyż szatan nie jedno ma imię!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

(Łukasza 4:5-8) „Diabeł zaprowadził go więc wysoko i w jednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa zamieszkanej ziemi, i rzekł do niego: ‘Dam ci całą tę władzę oraz ich chwałę, gdyż została mi przekazana i daję ją, komu chcę. Jeśli więc ty oddasz mi cześć przed moim obliczem, wszystko to będzie twoje’. Jezus, odpowiadając, rzekł do niego: ‘Jest napisane: ,Jehowę, twego Boga, masz czcić i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę’.”

(Łukasza 4;5-8)" Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata 6 i rzekł diabeł do Niego: "Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. 7 Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje". 8 Lecz Jezus mu odrzekł: "Napisane jest: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz".

 

(Łukasza 5; 12) Lecz Jezus mu odparł: "Powiedziano: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego".

 

Moja biblia sfałszowana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja biblia sfałszowana?

Jedna i druga Was warta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź silny Piotrze gdyż szatan nie jedno ma imię!

 

Ty też Fox-ie miej się na baczności i dawaj odpór siłom nieczystym !

 

(1 Piotra 5:8) „Zachowujcie trzeźwość umysłu, bądźcie czujni. Wasz wróg, Diabeł, krąży jak ryczący lew, starając się kogoś pożreć”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.