Skocz do zawartości
IGNORED

Shiga mini kit - zamówienie


ja_brzoza

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie. gra takie cos u mnie tylko mniej kompaktowe (pajak)

tu jest lepsze zasilanie ze zrodlami napiecia odniesienia niskoszumowymi itp.

4x ad825 i lt1719 niestety zwiekszaja znacznie koszt. same scalaki to przeciez prawie 100zl. do tego jeszcze powinny byc 2 zrodla niskoszumowe (na razie uruchamiam na tl'kach.

mozna powiedziec ze uklad zawiera cos w stylu x03 w lekkiej modyfikacji. jak uruchomie i bedziesz chcial to moge ci go przeslac do posluchania. najpierw jednak musze pomierzyc i posprawdzac czy cos sie nie sprzega itp. jaki jest sygnal z zegarka (ksztalt) i ustawic odpowiednio generator.

 

na razie wiem ze stabilizacja napiecia dziala. :)

 

A chętnie skorzystam :) mam teraz reloka i zegar DeToma ale jak zagra zdecydowanie lepiej to się targnę na te rozwiązanie jak się nim podzielisz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka linia masz przesylany sygnal do reclocka? 100R ?

 

z niewielkimi problemami uruchomione :)

wszystko smiga. teraz czas na pomiary choc niespodzianek nie bedzie .

 

Pomiar pierwszy na odbiorniku 75r-dac. Pozostaja jeszcze tylko kondki za stabami i mozna sluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka linia masz przesylany sygnal do reclocka? 100R ?

 

z niewielkimi problemami uruchomione :)

wszystko smiga. teraz czas na pomiary choc niespodzianek nie bedzie .

 

Pomiar pierwszy na odbiorniku 75r-dac. Pozostaja jeszcze tylko kondki za stabami i mozna sluchac.

 

Nie wiem jak to robiłem wiec sprawdzę i dam znać :) relock zrobiony na przerzutniku flip-flop chyba 7474 taktowany z zegara DeToma ( jednocześnie taktuje shiga ) dalej bufor na bramce 74HC04 i dalej na trafko Pulse przez rezy 300R i 100R i do daca .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ja_brzoza vs saremini - runda pierwsza - 0:1

 

Wyświetacz z Vicola, zasilacze 4x SuperTeddy 5V, silniki 8V od Vicola, clock XO3. Wyświetlacz się zaświecił, ale brak jakichkolwiek informacji na nim, silniki, laser bez życia. W pierwszym momencie omyłkowo nie dałem zasilania na laserze, ale jak już dałem objawy bez zmian. Pewnie coś głupiego, jutro podejście drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwarte. Wywaliłem osobne zasilacze i dałem zworki żeby zasilić wszystko z jednego zasilania 8V z płytki (przy okazji znalazłem jeden rez z zimnym lutem) i zmiana jest taka, że wyświetlacz przestał świecić, coś tam się pojawiło, ale nic sensownego i bez reakcji na cddoor :-) Muszę chyba przelecieć wszystkie pady pod lupą, bo tam gdzieniegdzie było ciasno, czy jakiejś zwary nie zrobiłem... Sprawdzę też złączki, czy nie zamieniłem gdzieś kolejności. Jak jest clock to kondów (tych przy kwarcu) nie trzeba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba. po kolejnosci od clocka trzeba tylko dac w szeregu jakis rez (10R-50R) lub zwore zeby sygnal zegarowy wogole dotarl do transportu. ja uruchamiam zawsze na zegarku wbudowanym/kwarcu. jak ruszy to daje zewnetrzny.

sprawdz pkt'y numerowane od gory plytki. tam masz napiecia zasilajace. sprawdz czy wszedzie masz 5V (poza oczywiscie vref'em kolo konda 0,1uF przewlekanego w prawym gornym rogu)

myk ze zworami kolo zlaczki wyswietlacza konieczny dla prawidlowego odczytu. oczywiscie bez tego tez powinien zakrecic plyta ale nie bedzie widac 00.

 

wersja uruchomiona i dzialajaca reclocka ponizej. zasilacz w opracowaniu. na elementach zaawansowanych koszt:

reclock okolo 200-250zl plus trafo (z zamowienia poprzedniego)

zasilacz (w opracowaniu-pozostaje w sumie wytrawic i uruchomic) 300-400zl plus trafo

 

elementy zaawansowane to m.in. 4xad825, 2xadrxxx (jako zrodlo napiecia odniesienia), 1xlt1719 dla reclocka.

7xad825 2xadrxxx dla zasilaczy.

 

kazdy z wymienionych ukladow to okolo 20zl :(.

 

 

 

mozna uzyc zwyklych elementow tzn ne5534 oraz tl431 aczkolwiek uklad projektowany pod zapotrzebowania pradowe wejsc ad825 a co za tym idzie nie wiem jak zagra na 5534 ( nie mam w s08 zeby sprawdzic).

 

do calosci dojdzie koszt plytek ktory pewnie sie nie zmieni jakos bardzow stosunku do ostatniego. kazda z wymienionych wyzej plytek jest takiego samego wymiaru jak saremini. zasilacze planuje uruchomic w postaci kanapki... reclock ze wzgledu na impedancje wyjscia powinien byc jak najblizej gniazda wyjsciowego-na tylnej obudowie.

 

kajo napisz jak ci idzie uruchamianie wtornika emiterowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

męczę jeszcze słuchawkowca HA2013 aby mieć na czym odsłuchiwać ale jak odpalę to zaraz się biorę:) mam relocka na płytce uniwersalnej takiej wciskanej wiec tylko wcisnąć elementy które już mam i wpiąć zasilanie 5V i zobaczymy ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jest progres, Saremini trochę ruszył. Silniki się kręcą, laser szuka, niestety nie wczytuje mi TOC. Zasilanie póki co pojedyncze, wlutowałem kwarc i kondy 15p miast clocka, taśma lasera wydaje się mieć połączenia i jest podłączona OK, napięcia w punktach pomiarowych jak trzeba, czyli 5V poza Vref gdzie jest 2,5V, jedno co to w punkcie pomiarowym 6 mam niższe napięcie niż w pozostałych, wszędzie 4,95V w 6 jest 4,16V, czy to jest OK? Po obróceniu taśmy od wyświetlacza pokazuje co trzeba, ale po zamknięciu "CD DOOR" napęd kręci płytą, laser chodzi próbując czytać na wyświetlaczu pojawia się migające - - i po dłuższej chwili 0. Sprawdziłem dwa lasery i to samo, czy miałby może ktoś pomysł co dalej?

 

Pozdr

Łukasz

 

Dorzucam zdjęcia (uwaga duże):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23599-0-73213200-1387018758_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wczytywaniem masz tak tylko po włączeniu zasilania z płytą na talerzu czy kiedy układ jest zasilany, a rozwierasz cd door? U mnie jest tak, że po włączeniu prądu bardzo długo się wczytuje, czasami się nie wczytuje i trzeba rozłączyć zworę. Potem wczytuje błyskawicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam zasilanie na rozwartym CD DOOR i wtedy zwieram. Płyta rusza szybko, tylko nie jest tak jakby szukał 'początku' tylko kręci jednostajnie... i koniec. Trafko mam słabe 2x9V 10VA, ale to chyba nie powinno być problemem. Próbowałem rozwierać i zwierać CD DOOR kilka razy na podłączonym zasilaniu i efekt jest za każdym razem taki sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną rzecz na pewno mam inaczej. Marosik twierdzi, że to bez znaczenia, ale sprawdzenie tego zajmie 2 minuty:

jak masz kable do napędu patrząc od góry jak na zdjęciu masz czerwony i 5 szarych. Czerwony to masa jak rozumiem. Ja mam szary, czerwony i 4 szare. Zamieniłem kable bo tak mi wychodzi z wyjść kości od napędu. Ale to podobno bez znaczenia.

 

Poza tym nie masz jedne zwory : patrząc na zdjęcie od spodu, po prawej stronie od nadrukowanego maila, nad drugą parę wejść. Marosik na zdjęciu ma tam jakąś cewkę, ja wlutowałem 0r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pierwszym to faktycznie bez znaczenia, zerknij na to dokąd idą te przewody na płytce z silniczkiem, to jest ta 'krańcówka', tam jest taki przezroczysty przełącznik zwierny jak laser dojedzie do początku płyty to on tylko zwiera te piny, nigdzie indziej to nie jest podpięte.

 

Co do zworki, dzięki, zaraz wlutuję.

 

Kopczas wybacz, ale kocham Cię! ;-)

Jeszcze nie wiem czy gra, ale mamy TOC, show "must go one"!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczas wybacz, ale kocham Cię! ;-)

Jeszcze nie wiem czy gra, ale mamy TOC, show "must go one"!

 

 

Tak publicznie??? ;-)

 

czemu ma nie grać? jak się kręci to i zagra :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze nie usłyszałem żadnych dźwięków. Skoro ruszył, zamieniłem zasilanie, dołożyłem Teddy Regi i XO3 i na wyświetlaczu pustki, brak reakcji za CD DOOR, teraz wracam z modyfikacjami do początku i chyba jest to kwestia zegarka bo przywróciłem zasilanie ze staba na Seremini i wciąż lipa. Czy jest jakiś myk, który trzeba zrobić żeby XO3 tu ruszył? Teoretycznie jest wyregulowany, no chyba, że rosyjski miernik częstotliwości, który mam zawiódł, czy przy niedokładności częstotliwości Seremini nie ruszy w ogóle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra muzyka! Coś z clockiem nie chce ruszyć, na kwarcu bez problemu. W tym momencie zasilanie 5V na jednym wspolnym salasie. Na wyjściu T-pad 50ohm na 50ohm (mam kabel teoretycznie o takiej impedancji), 10dB, około, bo nie miałem twardego grafitu żeby zrobić rezy więc wybrałem ze zwykłych, które były pod ręką. Musi to pewnie chwilę pograć, tak na surowo bas trochę zmulony, ale może to być też kwestia pobawienia sie z tym dzielnikiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :)

 

Obczaj dzielnik jaki proponował Marosik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra muzyka! Coś z clockiem nie chce ruszyć, na kwarcu bez problemu

 

Skoro już przetarłeś szlak, czy mógłbyś zamieścić krótką instrukcję na temat zworkologii zasilania Sareminii? Ja jak do tej pory się nie zebrałem by uruchomić ten napęd. Jak do tej pory nie miałem czasu a chętnie bym go odpalił, choć na pojedynczym źródle zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zworkologia nie jest taka trudna, jak by się z początku wydawało.

 

WER 1. Jak podłączysz 8V na złączkę opisaną 8-0, wtedy na linii "5V WEWN." pojawi się 5V ze stabilizacji która jest na PCB i tymi 5V musisz "nakarmić" te punkty 5, masy nie musisz zapinać bo masy są połączone na PCB i ta którą podasz na złączkę 8-0 wystarcza. I to jest najprostsza opcja z pojedynczym zasilaniem i to jest akurat zrealizowane na tym wklejonym zdjęciu. Tam z literką A jest zasilanie reclocka, którego nie mam, więc tam nie ma zworki.

 

WER. 2. Jak chcesz rozdzielić zasilanie i dać osobno 8V na silniki i 5V na 'elektronikę' podpinasz 8V na złączkę, nie zakładasz żadnej zworki tylko podajesz z zewnętrznego zasilacza 5V na wszystkie punkty 5 a masę jednym przewodem z tego zasilacza 5V na którekolwiek 0.

 

WER. 3. Opcja najbardziej rozbudowana z osobnym zasilaniem każdej części - podajesz 8V na silniki, jak poprzednio i dajesz 4 osobne zasilacze 5V (jak z reclockiem to 5), żadnej zworki i z każdego z tych zasilaczy osobno podajesz 5-0 na poszczególne piny.

 

Uwaga ogólna, dobrze żeby napięcie na B i E pojawiało się w tym samy czasie. inaczej pada laser.

A ds8921 - do reclocka

B czesc cyfrowa lc78601 i la9242

C czesc zegarowa lc78601

D vref 2,5V

E laser led

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie napiszę że Cię kocham :P. Jednak bardzo dziękuję za tę rozpiskę. W wolnej chwili wezmę się za uruchamianie praktycznie poskładanej płytki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Brzoza sprawdz czy masz mase przy zlaczce zegarka. tzn czy jest masa na plytce saremini miedzy gniazdem clock a wspolnym pkt masy. moze nie dales jakiejs zworki>? sprawdz czy poziom sygnalu jest prawidlowy. moze x03 nie moze wysterowac wejscia>? to musi dzialac. nie ma innej opcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy następujące objawy:

zdarzyło się z 2 razy, że napęd nie chciał ruszyć od pierwszej ścieżki; w tej chwili nie rusza od żadnej. Po wciśnięciu play, warknie, zrobi obrót i to wszystko, oznacza, że napęd się już zajechał i jest do wymiany?

 

Cofam, soczewka się zakurzyło. Działa dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zworkologia nie jest taka trudna, jak by się z początku wydawało.

 

WER 1. Jak podłączysz 8V na złączkę opisaną 8-0, wtedy na linii "5V WEWN." pojawi się 5V ze stabilizacji która jest na PCB i tymi 5V musisz "nakarmić" te punkty 5, masy nie musisz zapinać bo masy są połączone na PCB i ta którą podasz na złączkę 8-0 wystarcza. I to jest najprostsza opcja z pojedynczym zasilaniem i to jest akurat zrealizowane na tym wklejonym zdjęciu. Tam z literką A jest zasilanie reclocka, którego nie mam, więc tam nie ma zworki.

 

WER. 2. Jak chcesz rozdzielić zasilanie i dać osobno 8V na silniki i 5V na 'elektronikę' podpinasz 8V na złączkę, nie zakładasz żadnej zworki tylko podajesz z zewnętrznego zasilacza 5V na wszystkie punkty 5 a masę jednym przewodem z tego zasilacza 5V na którekolwiek 0.

 

WER. 3. Opcja najbardziej rozbudowana z osobnym zasilaniem każdej części - podajesz 8V na silniki, jak poprzednio i dajesz 4 osobne zasilacze 5V (jak z reclockiem to 5), żadnej zworki i z każdego z tych zasilaczy osobno podajesz 5-0 na poszczególne piny.

 

Uwaga ogólna, dobrze żeby napięcie na B i E pojawiało się w tym samy czasie. inaczej pada laser.

A ds8921 - do reclocka

B czesc cyfrowa lc78601 i la9242

C czesc zegarowa lc78601

D vref 2,5V

E laser led

 

Wer. 4 Dla najbardziej zaawansowanych :

Istnieje mozliwosc podpiecia napiec zasilajacych do poszczegolnych ukladow oddzielnie lacznie z Vref. sa do tego ponumerowane punkty do podlaczenia poszczegolnych napiec zasilajacych na grzbiecie plytki (TOP) pisalem o tym kilka stron wczesniej. W tym celu nalezy pominac kilka zworek laczacych cale szyny zasilajace (na drodze punktow A, B, C, ,,,,) wtedy wpinamy sie z napieciami bezposrednio do ukladow/prawie na nogi zasilajace ukladow. Mowie o rozdzieleniu napiec zasilajacych na poszczegolnych ukladach (uklady maja napiecia Vdd -dig Vdd analog a nawet oddzielna noga dla generatora kwarcowego itp)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saremini wreszcie uruchomiony! :) Serdeczne podziękowanie dla nieocenionego kolegi Marosika i mistrza Sharka700 za złożenie :)

 

Narazie gra całkiem dobrze nawet na tzw. testowych częsciach co bardzo cieszy , po dopieszczeniu napewno będzie grał dużo lepiej niż ten Vicolowy

 

Marosikowy Saremini podczas całego odsłuchu z wyłącznym użyciem CD-R ani razu się nie zająknął:), Brawo! znowu okazuje się że polak potrafi :)

 

Mamy mozliwość bezposrednich porównań na kilku DAC`ach i innych napędów ale już słychać że jest bardzo dobrze, jest drive i powietrze, poprostu gra muzyka.

Po doszlifowaniu brzmienia przy wykorzystaniu do porównań Philipsa CDpro2 i świetnych Sharkowych Daców jest szansa na uzyskanie brzmienia za które najbardziej cenimy projekt Shigaclone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeł wylądował, kolejny napęd Saremini odpalony.

 

Podziękowania dla Marosika za projekt.

 

Wrzuciłem jako prestabilizację Salasa ustawionego na 1A, kondensatory na płyce w większośc to tantale i tak dzisiaj sobie z Antosiem słuchaliśmy.

Saremini odtwarza płytki od początku do końca bez zająknięć, cięć, przerw itp.

Co do różnic w stosunku do cdpro2 to są one bez problemów do wychwycenia jak to dzisiaj Antoś określił pro2 gra kulturalniej, Saremini bardziej dociąża dźwięk, ale gra też bardziej bezpośrednio, trochę tak jakby mu dodać sterydów.

 

Składałem Saremini opierając się o elementy wykorzystywane w "szrocie" Vicola więc podzielę się kilkoma uwagami.

Kopczas chyba juz o tym pisał ale chcę to usystematyzować.

Zamienione są wyprowadzenia w złączu do wyświetlacza, aby dostosować go do wyświetlacza od Vicola należy zamienić miejscami wyprowadzenia 1-18 na płytce LCD Vicola i przesunąc tasiemkę na Saremini, zacząc od pinu nr 3, pierwsze dwa to przycisk OPEN DOOR i MASA

Uwaga na złącze do silników.

Dwie poprawki kondensatorów o których pisał Marosik.

 

Marosik popraw mnie jeśli sie mylę, oznaczenia z oryginalnego schematu:

-brak c936 plus rezystora podciągającego do + przez co reset może nie działac prawidłowo,

-brak c934

 

Teraz czas na zamianę kondów w zasilaniu, szumy 5V na poziomie 20mV/200Mhz, obetnę pasmo na oscyloskopie do 20Mhz, bo teraz zbiera wszelkie śmiecie z powietrza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skoro juz tak dobrze ida uruchomienia,moze ktos wprawiony w temacie ogarnalby jakas elegancka obudowe?? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj następny Saremini odpalony :) a ja daleko w polu :( walczę z modem słuchawkowca HA-2013 aby ostatecznie porównać na nim mojego zmodowanego shigaclona do saremini ale to się ciągnie i ciągnie :( i ta g......a pogoda :(

 

shark700 a jak saremini zgrywa się z LCD od Vicola a dokładnie chodzi o kontrast wyświetleń . Z tego co pamiętam to była jakaś kicha i kiepsko to wyglądało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wprawny w temacie obudów, ale do zrobienia i to nawet prostego wydają mi się obudowy Ancient Audio lub taki "spider" jak na filmie

 

Po pomiarach na wyjściu spdif zostaje tłumik typu PI 50-75ohm, 12dB, kolejna kolejka dla Marosika:-)

 

Czy macie jakąs wiedzę w temacie stabilizatorów i wpływu na dźwięk?

 

Kajo

Kontrast w Vicolowym wyświetlaczu jest ok choć widzę, że mam dwa pady zwarte w potencjometrze, który służy do jego regulacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wydaje mi się że lektorowska obudowa wygląda znaaacznie lepiej, mniej chińsko:) Proste obudowy sprawdzą się w dłuzszym okresie czasu, jak sie mówi "po latach" Moda na chiński design przeminie a prostota w stylu znienawidzonej Ikei jednak zawsze wygląda lepiej, każdy psioczy ale też prawie każdy cos tam kupuje. Oczywiscie rzecz gustu. Ale kiedy patrze pod względem designu na mój ulubiony referencyjny system MBL nie moge sie oprzeć wrażeniu że ta firma celuje w chiński rynek :)

Pewnie kiedyś przełożę saremini w obudowę z ładnego granitu, kamieniarz nie widzi problemu i cenowo chyba wyjdzie taniej. Problem ze znalezieniem odpowiednich nóżek, proporcjonalnie dużych, ale jak sie dobrze poszuka...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.