Skocz do zawartości
IGNORED

Sennheiser Hd 600 nietypowy problem


Dawid2011

Rekomendowane odpowiedzi

UZYWAM Sennheiser HD 600 .To słuchawki tupu otwartego dośc głosno grajace na zewnatrz co jest utrudnieniem dla domowników( póznym wieczorem)

Jakie inne sluchawki typu zamknietego sa warte zainteresowania moge wydac max ok 1000zł za uzywkę. Muzyka której słucham to rock pop ogolnie muzyka rozrywkowa z wyłączeniem klasyki czy ostrego metalu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic 770 pro 250OHM 600 PLN nowe a w wielu aspektach biją konkurencję za 2x więcej. ale to samemu trzeba sprawdzić

 

Hm... DT150 , 565 PLN :))))))) Porównywać się nie da :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I one naprawdę będą w stanie dorównać HD600? Nie to że jestem pesymistą, tyle, że sprzedałem HD600 i teraz szukam czegoś w cenie do 1000 PLN co może zastąpić HD600. Czy to w ogóle możliwe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure SRH-940 chyba nawet bym wolał od HD600.

 

OK. Napisz proszę dlaczego i jak się mają do tego DT770? Po tym wpisie domyślam się, że doceniasz bardziej DT770 niż SRH-940. Dobrze zrozumiałem?

 

Osobiście "chodzą mi po głowie" jeszcze DT770 Pro Limited. Czy słyszał ktoś ten model?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRH-940 są bardziej analityczne od DT770, natomiast poleciłem te ostatnie do wskazanego typu muzyki. Założyciel wątku je wypisał. Większa mięsistość dźwięku DT770 może się lepiej nadawać do rocka i popu, a ponadto te słuchawki będą mniej wymagające względem toru. Do SRH-940 trzeba mieć wysokiej jakości wzmacniacz i źródło, a w przypadku tego pierwszego nie chodzi o moc, a o czystość sygnału i umiejętność oddawania różnorakich niuansów. Inaczej te słuchawki nie będą się miały jak wykazać swoimi zdolnościami, albo się wykażą podkreślaniem niedociągnięć systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedałem HD600 i teraz szukam czegoś w cenie do 1000 PLN co może zastąpić HD600

Hmmm, sprzedałeś bo przeszkadzały domownikom jak rozumiem. Słuchałem DT770 i potwierdzam - do twojej muzyki zdają się być ok. Np Moody Blues ze świetnie nagranego LP Long Distance Voyager brzmiał zjawiskowo - przynajmniej u mnie.

Chociaż jako miłośnik HD600 myślę, że to chyba krok w tył ale wiadomo, kompromisy, kompromisy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze sprzedaż HD 600 to moze byc krok w tył?

Chyba zrobie tak.Zonie kupię zatyczki do uszu plus fajna bluzkę.

Jak kocha to zrozumie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 600 nie sprzedawać!!! Stosunek jakości do ceny w ich przypadku jest bardzo wysoki i po prostu w rozsądnych granicach moim zdaniem nic nie znajdziesz. Zatyczki do uszu się nie sprawdzą, ale może bluzka zadziała ;-) ech a żona nie może słuchać pięknej muzyki?

Baby są jakieś inne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HD600, i się nie ostały po konfrontacji z Shure SRH 840. Sa to słuchawki zamknięte superwygodne i solidne, o brzmieniu detalicznym i relaksującym z mocna podstawą basową, w wiekszości nie chodzi to w parze, tu jest idealnie. Jeżeli chodzi o izolację akustyczna tu jest super, nic nie wydostaje się "na powierzchnię" .Cena nowych ok 700zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 to HI-END jeżeli Shure SRH 840 okazały się lepsze to znaczy że zbyt niskiej jakości był wzmak czy źródło albo nie zgrało się to z HD-600,jeżeli chodzi o jakość dźwięku to do 1000zł żadne słuchawki lepsze nie będą,takie jest moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 to HI-END jeżeli Shure SRH 840 okazały się lepsze to znaczy że zbyt niskiej jakości był wzmak czy źródło albo nie zgrało się to z HD-600,jeżeli chodzi o jakość dźwięku to do 1000zł żadne słuchawki lepsze nie będą,takie jest moje zdanie.

Czy kolega bierze pod uwagę sprawę preferencji, może po prostu mnie odpowiada inne brzmienie. Za kazdym razem kiedy zakładałem na uszy miałem świadomość takich wypowiedzi jw "HIGH END", słuchając je, doceniałem to co docierało do uszu, jednak wszystko było nieco wyprane z emocji, suche. Wzmacniacze słuchawkowe różne, źródła też, jednak spostrzeżenia zawsze podobne. Jeżeli chodzi o temat wątku, to autor chciał propozycję słuchawek zamkniętych, a HD600 takimi nie są, więc dywagacje high-end czy nie, są mało istotne. Shure SRH840 polecam, bo uważam je za świetne słuchawki i dobrze by było gdyby Dawid2011 ich posłuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 600 to co najwyżej Hi-endzik ;)

 

Ale i tak uważam, że do 1000 PLN trudno znaleźć im rywala. Za trochę lepsze uważam Grado SR325is, które mają niestety pewne wady, z którymi ciężko żyć.

 

Być może zamknięte modele Audiotechniki będą mogła zastąpić HD600, a może właśnie Shure. Jeżeli można brzmieniowo porównać je do HD600 to naprawdę okazja cenowa. Muszę to sprawdzić nausznie w najbliższym czasie ;)

 

Adamo73 a jak się maja Shure 840 do AKG K501? Oczywiście nie mówię tu o basie :)

 

Jak wygląda scena, średnica, wysokie, rozdzielczość, naturalność brzmienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 600 to co najwyżej Hi-endzik ;)

 

Ale i tak uważam, że do 1000 PLN trudno znaleźć im rywala. Za trochę lepsze uważam Grado SR325is, które mają niestety pewne wady, z którymi ciężko żyć.

 

Być może zamknięte modele Audiotechniki będą mogła zastąpić HD600, a może właśnie Shure. Jeżeli można brzmieniowo porównać je do HD600 to naprawdę okazja cenowa. Muszę to sprawdzić nausznie w najbliższym czasie ;)

 

Adamo73 a jak się maja Shure 840 do AKG K501? Oczywiście nie mówię tu o basie :)

 

Jak wygląda scena, średnica, wysokie, rozdzielczość, naturalność brzmienia?

AKG są nie do pobicia jeżeli chodzi o przestrzeń, średnicę (wokale, akustyczne instrumenty) oraz sopran, niesamowite wybrzmienia, artykulacja, gdzie wiele par już mówi dziękuję. Bas jest lekki, jednak jego dokładność, szybkość wzbudza szacunek. Słuchanie na nich jazzu, lżejszego rocka, to przeżycie. Z racji sytuacji domowej oraz repertuaru( 70% ciężki i baaardzo ciężki rock) używam zamkniętych, bardziej "dociążonych" basem słuchawek. Teraz bardzo chętnie słucham na antykach, zamkniętych Sennheiserach HD250, coś wspaniałego, są niesamowicie detaliczne, szybkie czułe.

 

Jeszcze jedno, Shure zagra ze wszystkim, do AKG potrzeba solidnego "pieca", inaczej brzmią wątle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

HD 600 nie sprzedawać!!! Stosunek jakości do ceny w ich przypadku jest bardzo wysoki i po prostu w rozsądnych granicach moim zdaniem nic nie znajdziesz. Zatyczki do uszu się nie sprawdzą, ale może bluzka zadziała ;-) ech a żona nie może słuchać pięknej muzyki?

Baby są jakieś inne...

Popieram, w całej rozciągłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się zgodzę z pomysłem, żeby tych świetnych słuchawek nie sprzedawać, bo znaleźć alternatywę zamkniętą to raczej niewykonalne zadanie. Ci panowie, którzy piszą że dt770 grają dźwiękiem alternatywnym czy podobnym do hd600 chyba nie słyszeli hd600 albo nie docenili ich ogromu zalet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD-600 po podłączeniu do odpowiedniego toru to HI-END pełną gębą,można z nich uzyskać potężny bas ,nasyconą średnicę i trójwymiarową scenę ,dosłownie niczego nie brakuje ,niestety nie jest łatwo kupić pasujący do nich wzmacniacz w cenie do 2tyś złotych.Kiedyś wzmacniaczem idealnie do nich skrojonym (w niskiej cenie na dodatek) był Musical Fidelity X-cans ,kolejne wersje tego wzmacniacza psowały idealnie ,ale do HD-650.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na cudowne właściwości HD600, rynek słuchawek zamkniętych do 1000zł jest jaki jest, i tego się nie przeskoczy, natomiast bez limitu portfela jest sporo ciekawszych propozycji słuchawek od HD600, a z limitem to ja wolę HD565 - lepiej grają skraje pasma. Jeden z niewielu modeli Sennheisera, w którym bas schodzi idealnie i potrafi być punktowy, a nie gra po objętości jak choćby w HD600, albo jeszcze bardziej HD595. Z tymi wzmakami do 2000zł to też zależy czego się próbowało. Ja tam nie mam stresu postawić Black Pearl obok jakiejkolwiek propozycji w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez limitu portfela to na pewno są lepsze słuchawki. A czy są otwarte modele mogące konkurować z HD600 w cenie około 1000PLN? Dla mnie są jeszcze Grado SR325is. A co Wy o tym myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glowny problem watku sie zmienil czy nie zauwazylem zmiany stanowiska? Grado beda mogli sluchac wspolokatorzy razem z Toba.

HD565 wspominane tutaj sa fajne, w porownaniu basu maja go znacznie lepszy, srednica nie tak prominentna, ale tu sie juz nie wsluchiwalem. W kazdym badz razie na zamianie na pewno zyskasz finansowo, a dzwiekowo to w duzej mierze zalezy od preferencji i toru. HD600 moga duzo wyciagnac z jakosci - dla mnie to jedne z lepszych sluchawek.

A najlepiej to zostaw je sobie i kup CALe na pozny wieczor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym bas schodzi idealnie i potrafi być punktowy, a nie gra po objętości jak choćby w HD600, albo jeszcze bardziej HD595

Ty chyba żartujesz, że bas w hd600 nie jest punktowy... I gra po objętości :)))) eeech...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribunal, posłuchaj trochę różnych słuchawek, zamiast się napinać jak dumny właściciel poloneza. Statystycznie to on jest mało punktowy i gra po objętości np. w porównaniu do DT880 Pro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribunal, posłuchaj trochę różnych słuchawek, zamiast się napinać jak dumny właściciel poloneza. Statystycznie to on jest mało punktowy i gra po objętości np. w porównaniu do DT880 Pro.

Michelangelo, tak się składa, że słuchawek słucham dosyć dużo, za to niewiele się udzielam na tym forum bo często szkoda czasu na dyskusje ;). Dt880pro w bezpośrednim porównaniu niestety poległy ze swoim podbawionymi niskimi oraz zbyt ostrą górą. czytając o mało punktowym basie mam wrażenie że piszesz o hd650 albo hd595, które z pewnością również słyszałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od ładnych paru lat HD 600 zrobiłem w nich oczywiście znane przez fanów tych słuchawek małe poprawki typu wyjęcie gąbek ,nowy jack furutecha,miałem kilka wzmaków musicala f,music hall 25,2,geinclona ,ale to jak pracują teraz to jest to co mnie w nich urzeka ,a mam je podpięte bezpośrednio przez potka do przetwornika na AD1865 z lampkami WK-WA ,żaden wzmak jaki miałem do tej pory tak z nimi nie grał jak teraz,każdy coś od siebie wnosił,teraz jest przejrzystość,bas,dynamika,przestrzeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co zamiast HD600 w cenie około 1000... no niech będzie do 1500 PLN?

 

Cenię HD600, ale pozbyłem się ich z uwagi na nudne brzmienie. Były takie dobre, że aż za dobre :) Muzyka klasyczna brzmiała dokładnie, z dobrą barwą, ale tak nudno i smutno, że na dłuższą metę nie dało się tego słuchać. Jak dla mnie to nadawały się świetnie do muzyki rozrywkowej, elektronicznej, rocka, jazzu, ale nie do klasyki. Chodzą mi po głowie ponownie SR325is, ale też mają swoje wady, niektóre duże. Chciałbym mieć już tylko jedne słuchawki ;) Czyli muszą być przede wszystkim uniwersalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelangelo, tak się składa, że słuchawek słucham dosyć dużo, za to niewiele się udzielam na tym forum bo często szkoda czasu na dyskusje ;). Dt880pro w bezpośrednim porównaniu niestety poległy ze swoim podbawionymi niskimi oraz zbyt ostrą górą. czytając o mało punktowym basie mam wrażenie że piszesz o hd650 albo hd595, które z pewnością również słyszałeś.

HD600 miałem na własność przez kilka tygodni, jednocześnie z różnymi modelami Grado i Beyerdynamic DT880 Pro. SR325i to juź są nieco lepsze słuchawki od HD600, a te ostatnie mają nabrzmiały bas, co przyznał ich inny wielki fan w korespondencji ze mną, tyle że facet jasno przyznaje, że jest świadom wad HD600, tylko że je lubi. Kolejną ich wadą jest pewna zgryźliwość zakresu około 2kHz oraz "firanka" w dźwięku, którą słychać bez względu na wzmacniacz - może być dobry tranzystor, a może być dobry SET na 2A3/45. Wystarczy założyć na chwilę na głowę inne słuchawki.

 

HD565 właśnie mam zmodowane i zrekablowane. Ostatnio stwierdziłem, że lepiej od Furutecha gra "topowy" jack Amphenol, ten cały z metalu z osobnym mechanizmem blokującym kabel. I tak uzbrojone HD565 uważam za nawet nieco lepsze od HD800 z wyjętymi wkładkami z tkaniny i fabrycznym kablem. DT880 Pro wymiękają na pewno przy tych Sennkach. Podałem je tylko jako odnośnik basu, który u mnie jakoś nigdy nie był podbarwiony w żadnym zestawie, a źródła, kable i wzmaki miałem już różne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 miałem na własność przez kilka tygodni, jednocześnie z różnymi modelami Grado i Beyerdynamic DT880 Pro. SR325i to juź są nieco lepsze słuchawki od HD600, a te ostatnie mają nabrzmiały bas, co przyznał ich inny wielki fan w korespondencji ze mną, tyle że facet jasno przyznaje, że jest świadom wad HD600, tylko że je lubi. Kolejną ich wadą jest pewna zgryźliwość zakresu około 2kHz oraz "firanka" w dźwięku, którą słychać bez względu na wzmacniacz - może być dobry tranzystor, a może być dobry SET na 2A3/45. Wystarczy założyć na chwilę na głowę inne słuchawki.

 

HD565 właśnie mam zmodowane i zrekablowane. Ostatnio stwierdziłem, że lepiej od Furutecha gra "topowy" jack Amphenol, ten cały z metalu z osobnym mechanizmem blokującym kabel. I tak uzbrojone HD565 uważam za nawet nieco lepsze od HD800 z wyjętymi wkładkami z tkaniny i fabrycznym kablem. DT880 Pro wymiękają na pewno przy tych Sennkach. Podałem je tylko jako odnośnik basu, który u mnie jakoś nigdy nie był podbarwiony w żadnym zestawie, a źródła, kable i wzmaki miałem już różne.

 

 

Gdzie kupiłeś tego jacka ampenola,jaki to konkretnie model ,no ciekawostka ,że lepszy od furutecha " Ostatnio stwierdziłem, że lepiej od Furutecha gra "topowy" jack Amphenol, ten cały z metalu z osobnym mechanizmem blokującym kabel."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.