Skocz do zawartości
IGNORED

Bang Olufsen B&O Klub


tdziwosz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym założyć wątek dla posiadaczy sprzętu B&O. Na polskojęzycznych forach jest bardzo mało informacji o w/w firmie i o jej starszych konstrukcjach. Mile widziani posiadacze wszelkiego rodzaju kolumn, Beogramów , Beomasterów itd.

Na fotce poniżej moje Penty 3, których brzmienie chciałbym lekko poprawić, może ktoś już to u siebie robił albo chce zrobić, możemy przebrnąć przez to razem. Pozdrawiam

post-40018-0-56613900-1355751709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bang Olufsen to nie jest sprzęt audiofilski. Przynajmniej nie B&O z lat 90-tych. Te urządzenia miały/mają na celu wywoływać inne emocje. Tu liczy się wygląd, wygląd i jeszcze raz wygląd. Oraz status posiadacza. Oczywiście mowa o posiadaczach najnowszych urządzeń z katalogu 2012 roku a nie kupionych z trzeciej ręki a wyprodukowanych w 1992 roku;-) W kolumnach z lat 90 instalowano najtańsze tajwańskie przetworniki (bo CHRL jeszcze nie produkował swoich).

 

Ciesz się więc wyglądem swoich kolumn i opuść sobie ideę ich ulepszania. Nie po to zostały zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka reakcja była do przewidzenia, ze nie audiofilskie itp. Chciałbym przypomnieć ze to portal poświęcony różnej maści sprzętu grającego. Jak chlopcy sie podnicaja brzmieniem mini wiezy lub radyjkiem samochodowym to jest ok ? Mam wiec nadzieje ze sie ujawnia inni miłośnicy tej marki, bo sprzet ciekawy, a B&O to tez firma która zasłużyła sie kilkoma wynalazkami .

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jak nie audiofilski to już nie można nic napisać :). Nie można powymieniać doświadczeń itd. Na całym świecie są fani tej marki, osobne fora itd. ale u nas temat zakazany. Ludzie boją się napisać że kupili używanego banga, że może to fajnie zagrać bo zaraz ich się wyśmieje.

Poza tym to nie jest zakładka hi-end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po świętach zajmę się Pentami, sprawdzone przez innych w praktyce:

http://archivedforum.beoworld.org/forums/p/5850/83268.aspx

http://archivedforum.beoworld.org/forums/t/7549.aspx

 

nie uważam wcale tych głośników za jakieś audiofilskie, ale żona chce je mieć w salonie i jak juz są to czemu nie mogą grać lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Witam ludzie boją się pisać że posiadają banga bo "nie są audiofilskie" lub po prostu ich nie słuchali lub ich na nie nie stać !!!.

Dla mnie jest to ciekawy sprzęt ... Wykonanie na najwyższym poziomie nie można się do niczego przyczepić. Design hmm.. kto co lubi.. dla mnie dzieła sztuki.

Co najważniejsze dźwięk: Jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Słyszałem kiedyś kultowych beolab 8000 i się zakochałem. Obecnie posiadam zestaw stereo złożony z beosound 4/ beolab 8000/ beolab 11 Nie narzekam jest zacnie. W sferze marzeń... Beolab 5 lub beolab 18. Lub gdybym przypadkiem został milionerem beolab 90!!! .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ludzie boją się pisać że posiadają banga bo "nie są audiofilskie" lub po prostu ich nie słuchali lub ich na nie nie stać !!!.

Dla mnie jest to ciekawy sprzęt ... Wykonanie na najwyższym poziomie nie można się do niczego przyczepić. Design hmm.. kto co lubi.. dla mnie dzieła sztuki.

Co najważniejsze dźwięk: Jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Słyszałem kiedyś kultowych beolab 8000 i się zakochałem. Obecnie posiadam zestaw stereo złożony z beosound 4/ beolab 8000/ beolab 11 Nie narzekam jest zacnie. W sferze marzeń... Beolab 5 lub beolab 18. Lub gdybym przypadkiem został milionerem beolab 90!!! .

 

Witaj, napisz coś więcej o beosound 4 - 5 czy ma CD czy tylko twardy dysk a jesli to na ile cd's ? Ja miałem w planie beosound 3200. Beolaby 8000 również są w planie do telewizora ( nie B&O ) aby polepszyć dźwięk. Napisz również gdzie kupiłeś poszczególne urządzenia w PL czy D ? A cóź to takiego beolab 11? .Z góry dziękuję za konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hmm to ja cosik tu skrobne z racji posiadania od jakiegos czasu Beogram cd 4500. Przyznam ze kupilem go gdzies tam z ebayowej aukcji bo byl w swietnym wizualnym stanie - nie rozczarowalem sie podlaczajac go do mojego systemu (wylutowalem od razu wyjscie din i wlutowalem kabelek RCA).

Jesli chodzi o dzwiek - ten odtwarzacz gra lepiej niz wiele nowych odtwarzaczy z przedzialu do 2 - 3 tys zl Zero kompleksow. DAC na TDA1541A to jest jeden z lepszych dacow w ogole wyprodukowanych. Swietny muzykalny dynamiczny dzwiek - jesli ktos twierdzi ze to nie jest audiofilski sprzet to albo nigdy tego nie sluchal albo jest po prostu gluchy. To jest kawal dobrego hifi.

Pozdrawiam klubowiczow (jak widze niewielu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego beosound 4 to odtwarzacz cd na jedną płyte + karta sd oraz radio posiada DAB i wejcie AUX po zbliżeniu dłoni do szyby przedniej uchyla się oa do obsługi panelu sterowania do załadunku cd uchyla się do połowy. beolab 8000 nie musze chyba tłumaczyć a beolab 11 to mały ale bardzo treściwy subwoofer , ciekawostką jest ze można powiesić go a scianie ponieważ podczaspracy nie wytwarza on wibracji . sprzętu używam w 30m2 i GRA!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witajcie. Ja z kolei zwracam się do Was z pewnym problemem/pytaniem. Otrzymałem niedawno zestaw beomaster 4500 + beogram cd 4500 wraz z pilotem. Wszystko ładnie gra i działa oprócz pilota. I tu pytanie... czy jego należy jakoś ustawić/zaprogramować aby zadziałał ? Baterie są ok, wyświetlacz na pilocie działa i pokazuje napisy, dioda w pilocie również się świeci , tyko nie ma żadnej reakcji na na wciskane przyciski. Jeżeli ktoś z Was ma jakieś info co to może być , to z góry dziękuję za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Nuda tutaj, cisza, linia ciągła na obrazie fal mózgowych. A dziwne to przy tak ciekawym sprzęcie. Audiostereofowicze podniecają się starymi NAD'ami, MACami, KEFami, Klipschami, Sansuiami, Infinity'ami i wszelakimi innymi a w drugim poście czytam, że BeO to nie HiFi. Może więc przybliżyć trochę sprzętu, który naprawdę jest warty uwagi, posłuchania i posiadania. Mało kto wie, że w latach 70tych seria Beovox'ów biła w odsłuchach Klipsche Cornwall'e i Cornerhorn'y czy Yamahy NS 1000 i 690, które stawiane są tu na piedestały. Mało kto wie, że w sprzęcie domowym stosowali te same układy oraz rozwiązania, co w sprzęcie dla profesjonalistów. Że jakość wykonania była wyższa niż japońskich konkurentów. Że wiele rozwiązań stosowali jako pierwsi. Ogólnie to tendencja światowa, Audiostereo, Audiokarma, DIY... mówisz o BeO słyszysz fuj. Pytasz co znałeś, czego słuchałeś i zapada cisza, po prostu tak się utarło i już. Jest też i druga strona, tacy którzy poznali, słuchali i stawiają ten sprzęt na równi z perełkami innych firm i mając świadomość tego co śłyszeli nie boją się do tego przyznać. Nie będę mówił, że to najlepszy sprzęt na ziemi, że wszystko inne jest złe ale trochę BeO już miałem, trochę oddałem bez emocji w dobre ręce a trochę zostało na zawsze i tym z przyjemnością się podzielę. Może więc trochę historii ??

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Mam pytanie dotyczące kolumn BeoLab 4500 a konkretnie chodzi mi tu o opinie na ich temat. Czy ktoś z was miał kiedyś takie kolumny, bądź je kiedykolwiek słyszał? Ponieważ zastanawiam się nad ich zakupem. Chciałbym konkretnie wiedzieć czy są porównywalnie tak dobre jak BeoLab 6000 a może nawet lepsze? Z góry dziękuje za pomoc.

bang-olufsen-beolab-3000-xl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beolab 4500 to najsłabsze brzmieniowo aktywne głośniki. 5000 dają dużo lepszy dźwięk. Beolab 6000 to zupełnie inne konstrukcje z nieporównywalnie lepszym dźwiękiem

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takiej opinii oraz odpowiedzi oczekiwałem. Dziękuje za pomoc. W takim bądź razie zostaje przy moich Beolab 6000. Również się dziwie, że tak mało informacji oraz tak dużo negatywnej opinii jest na Polskich forach „audiofilskich”. Jako osoba zawodowo zajmujący się designem, stawiam konstrukcje firmy B&O za ikony wzornictwa. Zresztą nie tylko ja, w końcu te sprzętu są wystawiane w MoMA w Nowym Jorku, jako dzieła sztuki. Przykładowo ikoniczna już konstrukcja Beogram 4004, z innowacyjnym ramieniem liniowym. Tak to prawda zgadzam się z opinią, że są to sprzęty lifestyle’owe ale to nie znaczy, że nie potrafią zabrzmieć jak prawdziwy hi-end. Z resztą produkty firmy B&O zawsze były kierowane w tę półkę. Również nie uważam, że jest to sprzęt najwyższej jakości, bo nigdy nie miałem okazji wsłuchać, przykładowo głośników za pół miliona, natomiast miałem przyjemność słyszeć zestaw kolumn BeoLab 5 i z całym przekonaniem mogę stwierdzić, że jest to 100% hi-end. W mojej skromnej opinii ta firma zasługuje na to żeby ją chociaż rozpoznawać, ze względu na to, iż w dużym stopniu przyczyniła się do rozwoju hi-endu, który krócej mówiąc jest tematem rzeką, ale nie o tym chce mówić. Przede wszystkim, przez swoje wzornictwo B&O pokazała zupełnie inne podejście do dziedziny audio niż konkurencja i do dnia dzisiejszego pokazuje i udowadnia, kunsztem wzorniczym i inżynieryjnym, że można zrobić coś ładnego, innego oraz dobrze brzmiącego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jak widać z BeO krucho. Polecam najlepsze forum o BeO tworzone przez pasjonatów i właścicieli a sam moderator zajmuje się odbudową sprzętu do stanu wręcz muzealnego. Trochę w tym świecie siedzę a tutaj nawet nie próbuje za dużo przemycić. Zgadzam się co do designu. Nic nie jest przypadkowe i wszystko oprócz tego, że ma działać to i wyglądać. Chyba największy wpływ na styl miał Jacob Jensen, długoletni szef działu projektów wizualnych, pod jego założenia technicy kończyli robotę. Jego cytaty znam na pamięć nie ze względu na BeO lecz na modejście do projektowania:

„Konstruowanie pióra wiecznego, pisanie wiersza, tworzenie spektaklu lub projektowanie lokomotywy wymagają tych samych elementów, tych samych składników: perspektywy, kreatywności, nowych pomysłów, zrozumienia, a przede wszystkim umiejętności przerabiania, niemal nieskończenie w kółko. Znów i znów.”"

„Jedynym sposobem, w jaki mogę pracować,” kontynuował, „jest wykonanie 30-40 modeli, zanim znajdę właściwy. Pytanie brzmi: kiedy znajdziesz właściwy? Moja metoda polega na tym, że kiedy doszedłem do punktu, w którym myślę, OK, to jest to, kładę model na stole w salonie, oświetlam go, a poza tym spędzam wieczór jak zwykle i idę spać . Następnego ranka wchodzę i patrzę na to, wiedząc ze 100-procentową pewnością, że mam 6-7 sekund, aby zobaczyć i zdecydować, czy to dobrze, czy źle. ”

„Jeśli patrzę na to dłużej, automatycznie kompensuję. „Och, nie jest za wysoko” i „Nie jest tak źle”. Są tylko te 6–7 sekund; potem robię notatki, co jest nie tak. Skończone. Po śniadaniu dokonuję zmian. To jedyny sposób, jaki zmam. ”

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu trochę mojego sprzętu już po renowacji:

Pierwsze Beovox jakie do mnie trafiły i wracałem do nich jeszcze parę razy - M70:

spacer.png

Naprawdę mocny bas, góra trochę słabsza, zamieniłem na KEF 104aB ale jednak ten bas z BeO nie dawał spokoju i KEF ustąpił miejsca kolejnej parze M70. Polecam również M75 i M100 których góra jest lepsza.

Obecnie używane przeze mnie Beovox 5702, odkryte przypadkowo po tym co słyszałem od innych, a jak usłyszałem to zapragnąłem je mieć. Szukałem długo bo rzadko występują na rynku wtórnym ale udało się je ściągnąć z UK. Po renowacji grają jeszcze lepiej niż wyglądają. Mocny dół i cudowna góra. To mix wszystkiego najlepszego z tamtej epoki, Celestion, KEF, Philips Alnico w jednej dużej skrzyni.

spacer.png

Na zdjęciach ze standami od Beovox 3800, które są chyba jeszcze rzadsze osobno. Częściej można je zdobyć w komplecie z głośnikami stąd kolejne poniżej.

Kolejne całkowicie odbudowane przeze mnie, Beovox 3800 - na brytyjski rynek, z brytyjskimi przetwornikami Goodmans'a w tym wielki 12 calowy woofer. Woofer gra mocno, ładna góra i świetny środek.

spacer.png

spacer.png

Zmieniłem drewno na nowe i w hebanie wyglądają naprawdę dobrze. 

 

To tylko parę głośników bo nie chcę Was męczyć a jest tego sprzętu dużo.

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj!

Piękne kolumny, piękne podstawki i piękna renowacja!

Chapeau bas!

 

Mam gramofon beogram 1203 i 3000, powoli sobie je odnawiam, ale do takiego poziomu to brak mi wiele. Mam tez gdzieś kolumienki cx50, może do nich wrócę. 

Aktualnie zastanawiam się na zakupem BeoLab Penta. Kuszą mnie świetne recenzje na obcojęzycznych forach. 

Macie jakieś własne doświadczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Witam w kubie jako pierwszy... Choć jak widzisz w zasadzie ruchu tu nie ma.

Co do gramofonów... miałem parę z Beosystemów a teraz korzystam z 1800 ale w najstarszej wersji. Zaraz znajdę fotki.

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia:

Mój obecny Beogram 1800 (5213), na nim mój kot a pod spodem parka doskonała czyli BeoMaster 5000 i BeoLab 5000:

spacer.png

A tu sam mój Beogram zaraz po zakupie, jeszcze przed odnową wyglądał pięknie: 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Odświeżyłem w nim potem drewno, wymieniłem pasek, zmieniłem smar, i założyłem fabrycznie nową wkładkę 

spacer.png

Co do samej wkładki to jedno z najbardziej seksi zakończenie ramion gramofonowych moim zdaniem

909345dbeff46aa8.jpg

 

Oczywiście jak pisałem były i inne:

c2e4bd7b90b427c2.jpg

5767ed84b793e665.jpg

Te powyżej akurat z moich dwóch systemów:

ae575d9b20e7ad5f.jpg

 

Co do wkładek, zawsze po pełnej odbudowie, wychodzi taniej niż NOS i lepsze brzmienie. Mam speca który wkłada mi tam według mojego życzenia od zwykłego klejonego eliptyka po shibatę... dźwięk z tego ostatniego szlifu jest cudowny. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich którzy przyznają się do posiadania jakiegokolwiek Banga ,mam problem z

moim Beocenter 9300 (chcę go usprawnić ,odnowić) czy ktoś może mnie poratować schematami Servce manual.

Bardzo ciężko go zdobyć nie mając złotego konta na B&O.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Gajda Bernard
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam przyjaciół tej zacnej firmy. Mam wyzwanie znalezienia głośników basowych do zakupionych beovoxów s80.2. Nieuczciwy sprzedawca wysłał mi modyfikowane i zniszczone kolumny. W głośnikach niskotonowych wycięte zostały membrany i zawieszenia, a na ich miejsc nieudolnie wklejone tonsilowskie zamienniki, przy okazji uszkodzono cewkę. Nie ma możliwości ich naprawy- brak jest oryginalnych membran. Udało mi się odzyskać część środków od allegro i teraz stoję przed dylematem sprzedaży kolumn bez głośników basowych lub znalezieniem odpowiednich głośników. Z tego co znalazłem w necie to w s80.2 montowane były peerlessy. Nic o modelu. Na samach głośnikach tez nie ma oznaczeń co do marki i modelu.

Znalazłem basowe od beovox 120 s w Danii. Rozmiar pasuje, wyglądają trochę inaczej.

Pytanie czy ktoś z was wie cos na tematy głośników basowych w 80 i 120 – czy to mogły być te same jednostki?  A może ktoś z was ma takie głośniki na sprzedaż, lub  jakieś sugestie jak dopasować głośniki do tych moich niekompletnych skrzynek. Czy to jest w ogóle możliwe i uzasadnione ekonomicznie?

Doradzicie coś? Pozdrawiam serdecznie

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, KrzyKi napisał:

Pytanie czy ktoś

Spytam przyjaciół z Beoworld. Czasem mi coś znajdują i wysyłają gdy potrzebuję do BeO

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam serdecznie klubowiczów,

czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy Beogram CD4500 można użyć jako transport cd za pomocą jego wyjścia coax? Jeśli miał ktoś styczność z takim rozwiązaniem, to będę wdzięczny za wszelkie informacje. 

Pozdrawiam

 

 

W dniu 8.02.2021 o 13:59, Gajda Bernard napisał:

Witam wszystkich którzy przyznają się do posiadania jakiegokolwiek Banga ,mam problem z

moim Beocenter 9300 (chcę go usprawnić ,odnowić) czy ktoś może mnie poratować schematami Servce manual.

Bardzo ciężko go zdobyć nie mając złotego konta na B&O.

Z góry dziękuję za pomoc.

https://beomanuals.com/manuals/Beocenter/Beocenter 9300/

 

Edytowane przez Radio_gaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radio_gaga napisał:

transport cd za pomocą jego wyjścia coax

To standardowe cyfrowe wyjście z SAA7220. Podłączysz to do każdego DAC z wejściem COAX albo wtykiem sieciowym używając prześciówkę na RCA. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eMCZe napisał:

To standardowe cyfrowe wyjście z SAA7220. Podłączysz to do każdego DAC z wejściem COAX albo wtykiem sieciowym używając prześciówkę na RCA. 

Dzięki za odpowiedź.

Rozumiem że w przypadku chęcia pójścia po analogu, trzeba dina przelutować na RCA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.