Skocz do zawartości
IGNORED

Wady nowych wzmacniaczy i odtwarzaczy cd


Bumbrum

Rekomendowane odpowiedzi

wzmacniacz operacyjny to tylko jeden z elementów , tu nawet muting jest na tranzystorach bo tak znacznie taniej niż na przekaźniczkach co w najdrozszym sprzęcie jest standardemm, tani kondensator w torze sygnału itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Niegdyś odtwarzacze CD miały ok. 20 przycisków na ściance frontowej, a dziś?

Im bardziej audiofilski tym mniej :)

I wyświetlacze dziś mają prostackie, a nie takie fajne wielokolorowe jak onegdaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

wzmacniacz operacyjny to tylko jeden z elementów , tu nawet muting jest na tranzystorach bo tak znacznie taniej niż na przekaźniczkach co w najdrozszym sprzęcie jest standardemm, tani kondensator w torze sygnału itp

 

Taki jeden domorosły fachowiec z forum zobaczył kiedyś Krella KAV-300i i stwierdził że ma kiepskie kondy, o małej pojemności i jest ich za dużo. Chciał go tjuningować po swojemu ale tylko spieprzył. Jego myślenie było charakterystyczne dla większości mądrych w gębie domorosłych teoretyków tjuningujących wszystko i wszędzie. Szkoda tylko że najczęściej brak im punktu odniesienia w postaci doświadczeń z naprawdę dobrym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Nie to co disco :)

Czy ty widzisz jak się napędzasz?

 

Kiedyś sprzęt był głuchy na kable, a dziś?

 

I weź tu daj za kawałek druta 20 tys bo zrobili takiego hajenda za 50 tys, że czuły na kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nie to co disco :)

Czy ty widzisz jak się napędzasz?

 

Kiedyś sprzęt był głuchy na kable, a dziś?

 

I weź tu daj za kawałek druta 20 tys bo zrobili takiego hajenda za 50 tys, że czuły na kable.

 

Nie nakręcam się - jedynie stwierdzam fakty ;-) Nie wiem o czym mówisz, nie uznaję kablowej mitologii aczkolwiek nie stosuję też najtańszych połączeń. Główny system spięty jest Hotline Blue Spiral a IC w większości mam robione z radzieckiego kabla wojskowego. Jak chcesz zobaczyć jaki to kabel polecam stronę Ancient Audio i odtwarzacz Lektor Grand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Kiedyś sprzęt był głuchy na kable, a dziś?

 

Bzdury.

Nigdy nie był głuchy na kable.

Myślę, że zawsze były osoby dostrzegające problem kabli.

Mam u siebie srebrny IC Klein und Hummel z 1967 r.

Ba, mam także kabel zasilający tej samej firmy, także z lat 60-tych, srebrzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał go tjuningować po swojemu ale tylko spieprzył. Jego myślenie było charakterystyczne dla większości mądrych w gębie domorosłych teoretyków tjuningujących wszystko i wszędzie

Czyli to był tzw. dywanowy ekspert :) Nic nowego...

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz operacyjny to tylko jeden z elementów , tu nawet muting jest na tranzystorach bo tak znacznie taniej niż na przekaźniczkach co w najdrozszym sprzęcie jest standardemm

 

Dlaczego uważasz że muting na tranzystorach jest gorszy? Odnieś się do kwestii czysto technicznych. Zostaw w spokoju cenę elementów bo ona w tej klasie cenowej nie ma większego znaczenia. Jeśli konstruktor daje tani element to powodem nie jest jego cena. Jest parę innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że muting na tranzystorach jest gorszy?

Ponieważ Boguś to pełną gębą bezkompromisowy, DIY-highendowiec więc wszystko musi być ech, och, ojeju. Inaczej po prostu "nie gra". Pewnie jakby mógł to zrobiłby tranzystor z przekaźników bo taki zwykły półprzewodnikowy jest be.

 

Pozdr.

JacekPlacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jeśli konstruktor daje tani element to powodem nie jest jego cena. Jest parę innych.

 

Choćby' topologia wzmacniacza - vide wspomniany Krell.

 

Ponieważ Boguś to pełną gębą bezkompromisowy, DIY-highendowiec więc wszystko musi być ech, och, ojeju. Inaczej po prostu "nie gra". Pewnie jakby mógł to zrobiłby tranzystor z przekaźników bo taki zwykły półprzewodnikowy jest be.

 

Pozdr.

JacekPlacek

 

Raczej zatwardziały miłośnik darmówki (wpisy o plikach z rosyjskich serwerów). Człowiek który ma jedynie wyobrażenie o dobrym dźwięku bo nigdy go nie słyszał. Za generalne założenie przyjmuje stwierdzenie iż drogie klocki to piękne obudowy i tanie elementy co oczywiście jest wprowadzaniem innych w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac. a co to jest dobry dźwięk? Bo ja myślałem, że taki jaki się nam podoba. Jednym podoba się taki za minimum pięćdziesiąt tysięcy, a innym taki za pięćdziesiąt złotych plus cyna. Pomijam fakt, że ci drudzy zwykle nie mają pięćdziesięciu tysięcy, a ci pierwsi "cyny". :)

 

Dlaczego uważasz że muting na tranzystorach jest gorszy? Odnieś się do kwestii czysto technicznych. Zostaw w spokoju cenę elementów bo ona w tej klasie cenowej nie ma większego znaczenia. Jeśli konstruktor daje tani element to powodem nie jest jego cena. Jest parę innych

Ja uważam, że dobry muting to jego brak. To nie jest mute, które włącza się kiedy chcemy wyciszyć muzyczkę, tylko wyciszenie przy tzw. przejściu przez zero, coby nie było słychać szumu kiedy nie gra. Na przekaźnikach się tego raczej nie robi, bo by za często cykało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Mcintosh który jest bardzo dobrym producentem ale do scisłej czołówki ich bym nie zaliczył stosuje mutowanie na cichych przekażniczkach np w MCD/MDA-1000 . Tanie elementy wkłada sie nie po to zeby dżwięk był lepszy a chyba niektórzy tak sądza heh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby' topologia wzmacniacza - vide wspomniany Krell.

Choćby. Producent może bardzo dobrze znać dany układ. Który się świetnie sprawdza w jego konstrukcjach. Wprowadzanie innego wymaga przeprojektowania i efekt niekoniecznie musi być lepszy. Może też wprowadzać gorszy element w celu zdegradowania dźwięku w stosunku do droższych modeli. Nie wiem czy takie rzeczy robi się w Hi-Endowych klockach ale mam np. porównanie Nakamichi AV-7 i droższego AV-10. W tańszym są elektrolity na wejściach. Tu o oszczędzaniu na częściach nie ma mowy bo rozwiązanie zastosowane w tańszym klocku jest droższe :). I pewnie znalazło by się jeszcze kilka przyczyn.

 

Za generalne założenie przyjmuje stwierdzenie iż drogie klocki to piękne obudowy i tanie elementy co oczywiście jest wprowadzaniem innych w błąd.

No ale najdroższy w tym wszystkim jest projekt. Trzeba kupić oprogramowanie, zatrudnić ludzi. Ktoś musi zrobić projekt, napisać oprogramowanie, dobrać elementy, przetestować to wszystko. To kosztuje krocie. A patrząc na rozkręconego Maka - jak dla mnie jest to dzieło sztuki inżynieryjnej. Pięknie wykonane, idealny porządek - nie jest łatwo zrobić coś takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie elementy wkłada sie nie po to zeby dżwięk był lepszy a chyba niektórzy tak sądza

To jest takie samo pitolenie jak to, że dobra gorzała pita z musztardówy ma gorszy smak niż ta pita z ładnego kielonka.

Chociaż w głowach niektórych tak może być. Takich analogii w audio jest sporo. Ja mam jednak podejście inżynierskie do problemu i przedstaw mi analizę jakościow/ilościową tej "degradacji" sygnału przez tranzystor do wyciszania w omawianym przypadku a nie w jakmiś wydumanym. Tylko bez tekstów w stylu "tego trzeba posłuchać".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walory brzmieniowe pomijasz , chyba zdajesz sobie sprawę że klucz tranzystorowy idealem nie jest biorąc pod uwagę liniowość, pojemnośc czy modulacje tych wartosci przebiegiem zmiennym a moze warto czasem nie tylko mierzyć ale i słuchać roznych rozwiązań? Najistotniejsze jest,że pośrednio dzieki zastosowaniu przekaźników można mieć dowolną impedancję wyjściowa, w praktyce mniejszą jak z kluczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Mcintosh który jest bardzo dobrym producentem ale do scisłej czołówki ich bym nie zaliczył stosuje mutowanie na cichych przekażniczkach np w MCD/MDA-1000 . Tanie elementy wkłada sie nie po to zeby dżwięk był lepszy a chyba niektórzy tak sądza heh

A może to są jakieś bardzo drogie tranzystorki? :)

 

A poważnie, to w mcd-1000 siedzi tak samo 2134 w i/v i 5532 w lpf. Oni je chyba bardzo lubią. Zresztą to wcale nie jest dziwne, bo 5532/4 to wlasciwie referencyjne opampy. Gdzieś czytałem, że za takie uważa sie je w Japonii, poza tym w wielu datasheetach podaje się jako referencję, więc coś w tym musi być.

 

walory brzmieniowe pomijasz , chyba zdajesz sobie sprawę że klucz tranzystorowy idealem nie jest biorąc pod uwagę liniowość, pojemnośc czy modulacje tych wartosci przebiegiem zmiennym a moze warto czasem nie tylko mierzyć ale i słuchać roznych rozwiązań? Najistotniejsze jest,że pośrednio dzieki zastosowaniu przekaźników można mieć dowolną impedancję wyjściowa, w praktyce mniejszą jak z kluczami.

Ale tu impedancja wyjścia zależy od impedancji wyjścia bufora, czyli opampa, a tranem ściąga się tylko wyjście do masy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan_, daruj sobie ten mentorski ton. Mute na wyjściu CD realizuje sie poprzez zwieranie tranzystorem gałęzi z rezystorami do masy a nie pchanie go w szereg z sygnałem więc o jakim wpływie na impedancję wyjściową mówisz ? Policz sobie wpływ pradu wyłączonego tranzystora ( rząd nA ), i modulacji jego pojemniości wyjściowej w stosunku do całości ( rząd około 1pF ) a potem pitol swoje madrości o dźwięku. Robiłeś kiedykolwiek pomiary takiego wyjścia pod względem THD, intermodulacji, S/N ? Watpię. Nie wygadywałbyś bowiem głupot rodem z zakładki DIY gdzie sami "absolwenci" uczelni technicznych "Google University" lub "Wikipedia Unuiversity".

Dalsza dyskusja z Toba jest stratą czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym że w praktyce muting tranzystorowy wymusza niejako stosowanie większych wartości rezystancji a na przekaźnikach nas nie ogranicza i możemy mieć nawet mniej niż 2 omy jak w Soulution za 190 kafli. Dla przecietnego elektronika to wszystko gra tak samo ech .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni je chyba bardzo lubią.

Myślę że mają ich aplikacje opanowaną do perfekcji. Zmiana oznacza przeprojektowanie i koszty. I niekoniecznie musi być lepiej. Więc po co to tak naprawdę robić.

 

Panowie - nie kłóćcie się. Chodzi o to żeby się czegoś ciekawego dowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym że w praktyce muting tranzystorowy wymusza niejako stosowanie większych wartości rezystancji a na przekaźnikach nas nie ogranicza i możemy mieć nawet mniej niż 2 omy jak w Soulution za 190 kafli. Dla przecietnego elektronika to wszystko gra tak samo ech .

bym zapomniał bo zajęty jestem - dzięki przekaźnikom możemy podnieść poziom wyjściowy sygnału co te ma zalety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mają ich aplikacje opanowaną do perfekcji. Zmiana oznacza przeprojektowanie i koszty. I niekoniecznie musi być lepiej. Więc po co to tak naprawdę robić.

No nie wiem. Musiałbym mieć albo klocek na stole albo servisówke, ale tak wzrokowo to siedzą tam wg noty aplikacyjnej ess'a :) Co też nie byłoby niczym dziwnym bo w ess chyba też wiedzą co robią.

 

Ja mam do Bogdana tylko jedno pytanie: dlaczego te przeklinane przez Ciebie drogie źródła grają zwykle lepiej od tych tanich a także od tych tjuningowanych przez forumowych fachofców?

A ja mam do ciebie pytanie, na które wcześniej nie odpowiedziałeś. Co to znaczy "lepiej gra"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Bogdana tylko jedno pytanie: dlaczego te przeklinane przez Ciebie drogie źródła grają zwykle lepiej od tych tanich a także od tych tjuningowanych przez forumowych fachofców?

 

Ależ ja ich nie przeklikam , mac to fajny odtwarzacz co najwyżej stwierdziłem że widac pozycjonowanie produktów na tym poziomie cenowym i daleko do ideału. Nie podoba mi się takie podejście firm chociaż mnie akurat to nie dotyka po kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się takie podejście firm chociaż mnie akurat to nie dotyka po kieszeni.

 

Zastanów się dobrze - czy nie robiłbyś tego samego na ich miejscu? To jest biznes. Ten Mak co byś o nim nie mówił - gra znakomicie. Więc w gruncie rzeczy jego rozwiązania techniczne to temat do ciekawej dyskusji. Ale krytykować specjalnie bym się ich nie ośmielił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.