Skocz do zawartości
IGNORED

Klub użytkowników i entuzjastów dyfuzorów CEZAREGO


Imacman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

proste, nie ma sensu wydawac nie wiadomo jakiej kasy na sprzet. Bo jak nie masz adaptacji akustycznej to i tak nie przeskoczysz. Po prostu Twój, mój pokój w którym słuchasz muzyki na to nie pozwoli aby było lepiej.

Ktoś założył wątek,...,,Lepiej to znaczy gorzej,,czy jakoś tak. już dawno tam nie zaglądałem, wątek gdzieś został w tyle, trzeba poczytać,.... dlaczego,miało być lepiej, a jest gorzej.

Edytowane przez Azus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dalej nie zgodzę.

Ładowanie kasy w "profesjonalną akustykę" pokoju przy "budżetowym sprzęcie" mija się z celem.

Lepiej Najpierw z "głową/uchem" inwestować w system.

:)

To z mego doświadczenia

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie kasy w adaptację akustyczną nawet przy budżetowym sprzęcie jest jak najbardziej ok i nie mija się celem, kolumny + akustyka to podstawa , poprawa akustyki pomieszczenia odsłuchowego zawsze polepsza odsłuch nawet z tych słabszych systemów, i żaden wzmacniacz, kabel itd.nie poprawi odsłuchu jak zwalona jest akustyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

np: mam cholernie drogi sprzęt i co mi potym jak go nie wykorzystam nawet niewiem jak gra i czy pieniądze wyłożone w niego są dobrze zainwestowane bo przecież w pustym pomieszczeniu zagra jak budżetówka ktoś z tanim sprzętem w dobrze zadoptowanym pomieszczeniu mnie wysmieje jak kupować sprzęt to trzeba liczyć się z tym że to powinno zagrać na tyle ile kosztuje a nie wyrzucać pieniądze w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ja się dalej nie zgodzę. Ładowanie kasy w "profesjonalną akustykę" pokoju przy "budżetowym sprzęcie" mija się z celem. Lepiej Najpierw z "głową/uchem" inwestować w system. To z mego doświadczenia

Oczywiście każdy może pisać co chce albo co słyszy... lub czego nie słyszy :).

Możecie myśleć że bzdury piszę, ale z panelami rozpraszającymi, nawet z TV powieszonym na samej ścianie, z jego marnych wbudowanych głośniczków, często w filmach słyszę dźwięki niemal dookolnie lub z boku pokoju. Nigdy tego nie obserwowałem wcześniej. Teraz to jest często na porządku dziennym. W ogóle, to dźwięki z filmów są dość często ciekawie zaskakujące, przy akustycznie zaadaptowanym pomieszczeniu.

 

Mogę się jedynie zgodzić z tezą, że ładowanie kasy w profesjonalną, kosztowną adaptację może nie dla wszystkich jest faktycznie potrzebne. :)))

Ale parę groszy w mały secik kilkunastu rozpraszaczy nikomu nie zaszkodzi a wręcz tylko pomoże poprawić atmosferę odsłuchową pomieszczenia.

 

Uogólniając:

Negatywna akustyka pomieszczenia każdemu sprzętowi zabruździ.

Dobra akustyka, każdemu sprzętowi pomoże pokazać się z lepszej strony.

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam po pokoju,...no trochę większym salonie z kuchnią, z wełną, poduchami, kocami i t.p. szukam miejsc, które mają negatywny wpływ na akustykę pomieszczenia,...wypełnianie, zakrywanie,... kątów, ścian, jest to tak zauważalne tak odczuwalne,....zakrywając kominek, bufet i wejście na antresole, pozbawiłem dźwięku ostrości, też zauważyłem, że czas pogłosu odbić w trakcie odtwarzania muzyki się zmienia, tak jakbym zmieniał tor odbić, albo zatrzymywał,... przestawiając co róż w inne miejsce, wyczuwałem jak się zmienia charakterystyka, 2-3 minutach po zmianie miejsca wygaszą się wcześniejsze odbicia latające po salonie,... taka sobie zabawa, ale polecam po testować z poduszkami po kątach, po eksperymentować, aby dowiedzieć się o co chodzi, a pużniej dobierać ustroje.

Teraz, coś dla Imacman,a,...testuję teraz wełnę, jest inaczej, niż dyfuzory Czarka, wełna tłumi ostrość, ale nie na tyle jakbym chciał. nie zmienia struktury brzmienia, a z dyfuzorami Cezarego było inaczej, napiszę!... wyraźnie lepiej..., rozdzielczość, tak jak pisał Jarkog,....wyczyścił się z syfu, miałem tylko po 4 za kolumną.

Dyfuzory testowałem przez tydzień, i to wystarczyło, aby słuch się przyzwyczaił,....w trakcie odtwarzania muzyki, i po zdemontowaniu dyfuzorów Cezarego, sama żona zwróciła mi uwagę co tak buczy, i ta sugestia jest dla mnie wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy może pisać co chce albo co słyszy... lub czego nie słyszy :).

Możecie myśleć że bzdury piszę, ale z panelami rozpraszającymi, nawet z TV powieszonym na samej ścianie, z jego marnych wbudowanych głośniczków, często w filmach słyszę dźwięki niemal dookolnie

Ja nie neguję słuszności idei rozpraszaczy itp - sam jestem na etapie budowy.

W moim wpisie chodziło mi li tylko o zachowanie sensownej równowagi

pzdr

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Ja nie neguję słuszności idei rozpraszaczy itp - sam jestem na etapie budowy.<br />W moim wpisie chodziło mi li tylko o zachowanie sensownej równowagi<br />pzdr <br />

Spoko, cytat z Ciebie, to tylko bardziej służył jako tło do mojej wypowiedzi niż odniesienie się do twoich słów.

A słowa...

"Oczywiście każdy może pisać co chce albo co słyszy... lub czego nie słyszy :)."

służyły jako uprzedzające moją dalszą wypowiedź. :).

 

A na profesjonalną adaptację to chciałbym aby mnie było stać :). Skoro jednak nie stać, to cholernie się ciesze, że zaistniało coś, rzeczywiście pomagającego wiele w tym aspekcie, co jest w zasięgu moich możliwości finansowych. I z tego powodu zawsze będę namawiał choćby na spróbowanie samych rozpraszaczy a choćby dlatego, że jest to tak samo proste w użyciu jak i skuteczne :).

Edytowane przez jarkog

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na profesjonalną adaptację to chciałbym aby mnie było stać :). Skoro jednak nie stać, to cholernie się ciesze, że zaistniało coś, rzeczywiście pomagającego wiele w tym aspekcie, co jest w zasięgu moich możliwości finansowych. I z tego powodu zawsze będę namawiał choćby na spróbowanie samych rozpraszaczy a choćby dlatego, że jest to tak samo proste w użyciu jak i skuteczne :).

 

Też poszedłem tą drogą i jestem mega zadowolony. Z dyfuzorami to całkiem nowy i lepszy przekaz muzyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

Przez ponad tydzień miałem okazję testować ustroje zarówno qrd 2d jak i 1d.

Wstępie chciałem sprawdzić jaki wpływ będą miały tylko dwie sztuki pomiędzy kolumnami bo na więcej niestety nie znajdę u siebie miejsca.

Postanowiłem wiec wypożyczyć i porównać 2szt qrd 2d i 2szt qrd 1d. Po namowie kurier przywiózł jednak 6sztuk - 2szt qrd 2d i 4szt qrd 1d.

Zacząłem testy od ustawienia 2 sztuk qrd 1d i efekt był minimalny

Zmieniłem je więc na 2szt qrd 2d i tutaj zmiana była większa - lekko polepszyła się głębia sceny i jej wysokość, choć szerokość sceny chyba jednak się lekko zmniejszyła.

Finalnym ustawieniem i u mnie najlepiej sprawdzającym było ustawienie 2szt qrd2d na ścianie pomiędzy kolumnami i 4szt qrd 1d w miejscach pierwszych odbić po bokach kolumn.

 

Efekt na prawdę bardzo duży - Scena robi się bardziej trójwymiarowa, poprawia się głębia, wysokość a także szerokość sceny. Wszystko układa się w planach zarówno w pionie jak i poziomie przez co lokalizacja źródeł jest dużo lepiej zarysowana. Poprzez dokładniejsze rozłożenie planów pojawiają się dodatkowo informacje na średnicy a wysokie tony stają się dokładniejsze.

 

ustroje010_zps12b9d3f2.jpg

 

Polecam przetestować w swoich pomieszczeniach - z mojej strony gorąca rekomendacja

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Entuzjazm rodzi się zawsze gdy coś wnosi jakieś pozytywne zmiany bezdyskusyjnie. Nawet na niższym poziomie sprzętowym. Inaczej wygląda sprawa z kablami itp. Tu zmiany jeżeli są faktycznie zauważalne, to nie zawsze tak namacalne. A jeżeli już, to nie w takiej skali, stąd więcej sceptyków.

Akustyka ma na swoją obronę wiele. Na tyle, że nawet niewprawny słuchacz łatwo potrafi jej dobroczynny lub zły wpływ zauważyć po wprowadzeniu/usunięciu ustrojów w pomieszczeniu. Ich wpływ jest bezdyskusyjny, mierzalny i łatwo wytłumaczalny prawami fizyki :). A mimo to entuzjazm bywa mniej entuzjastyczny niż w kablach, źródłach, kondach, wtykach, gniazdach itp. :))) Ale na szczęście pomału widać zauważalne zmiany w postrzeganiu tego zagadnienia. I dobrze.

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarły, perfekcyjnie zapakowane nowe dyfuzory QRD 1D. Wyglądają jak milion dolarów :). Starannie wykonane, rewelacyjnie się prezentują na swoim docelowym miejscu. Odsłuch tak na szybko - działają w szerszym paśmie częstotliwości. Poprawiła się prezentacja wszelkich instrumentów grających w wysokim paśmie. Generalnie rozpraszają inaczej niż 2D i poprawa jest w całym "obsługiwanym" przez dyfuzor paśmie. Jestem mega zadowolony.

post-11945-0-97035900-1364483167_thumb.jpg

post-11945-0-47063000-1364483234_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.