Skocz do zawartości
IGNORED

Klub użytkowników i entuzjastów dyfuzorów CEZAREGO


Imacman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cena to zwykła informacja którą przekazują sobie konsumenci i która z definicji jest jawna. Wątek sponsorowany, czy nie - to nie ma nic do rzeczy. No ale skoro tak, to proszę o zdradzenie tajemnicy na PW łącznie z namiarami. Dzięki :).

 

Panowie, wątek został stworzony w celu wymiany doświadczeń związanych z użytkowaniem dyfuzorów wytworzonych przez Cezarego. Proszę nie pytać tu o cenę, bo to nie jest wątek sponsorowany i ktoś może mieć uzasadnioną pretensję do tego, że podaję szczegóły handlowe. Nie jestem wytwórcą tych dyfuzorów, a jedynie jednym z pierwszych użytkowników w/w dyfuzorów. Doceniam ich rolę w kształtowaniu przekazu muzycznego. Ewentualnych ciekawych/zainteresowanych mogę skontaktować z Cezarym. Proszę pisać na do mnie na PW.

Edytowane przez Imacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem testów 1D vs 2D. Dokupiłem, 1D mające działać więcej w górę, wstawiłem, nic się nie pogorszyło :). Intuicja podpowiada żeby je poupychać na najsilniejszych odbiciach. I tak zostało :). Robić testów nie mam jakoś potrzeby. Tu działa zwykła fizyka :). Mają rozpraszać trochę wyżej, to na pewno rozpraszają. Oczywistej fizyce nie będę podskakiwał :))).

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja równiez jestm użytkownikiem paneli Pana Cezarego. Mam cały zestaw widoczny na zdjęciach

 

f429aaf89cb71deam.jpg

95545d75430bc4f8m.jpg

8dc640af069d7024m.jpg

443127b2c52fde1am.jpg

dc8f91111afe2858m.jpg

 

a zatem również szczelinowe 1D. Miałem przyjemnośc eskeprymentować z panelami 2D w dość dużej ilości i porównywać z 1D - w czasie ekperymentów panele 2d w takiej samej ilości i układzie stały tam gdzie teraz widoczne sa 2D. W moich warunkach różnica była kolosalna. Powiesdzenie i postawienie paneli 2D w miejscach widocznych na zdjęciach przyniosło wielka różnicę, której sie spodziewałem i oczekiwałem. Na ścianie czołowej miały stanąć 2D ale dostałem do testu 1D i efekt przerósł absolutnie moje najśmielsze oczekiwania. Nie miałem żadnego dylematu co wybrać. Pisałem o tym w innym poście, czytelnicy namawiaja mnie do eksperymentów z jeszcze inna konfiguracją i ustawieniem i czuje się zachęcony :) Musze jednak ;oczekać na powrót wzmacniacza z regulacji. Kupie wtedy dobre winko, zabezpiecze czas, zrobię eksperymenty i dam znać co się zmieniło.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że myślałem, iż taki regał powinien zalatwic sprawę adaptacji za kolumnami. Ale tu czytam że jednak nie koniecznie. Skoro zmiany są tak wyraźne, to pouczajaca wiadomość. Potwierdza to przynajmniej mity o tym że samo umeblowanie pokoju też nie jest remedium na zasadniczą poprawę akustyki pomieszczenia. To raczej taka życzeniowa ułuda.

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziekuję, cieszę się, że się podoba, choć nie jest to koniec zarówno adaptacji akustycznej jak i strony akustycznej pokoju.

Okna są, a właściwie wyjście na taras - po lewej stronie i wbrew pozorom tam właśnie trafiaja pierwsze odbicia. Efekt jest taki, że duże panele wiszą niesymetrycznie. Lewy panel mija się z obiciem o jakies 20 cm :) Na oknie mam przesuwane panele z grubego płotna ale to pewnie pomaga jak umarłemu kadzidło.

Ja też myślałem, że regał to juz to, ale mając do dyspozycji kilkanaście sztuk paneli 60 x 60 bawiłem sie ustawieniami 2 tygodnie. Dla przykładu NIC ( ale kompletnie nic ) nie dało rozpraszanie na tylnej ścianie. W wersji hardcorowej stało tam 3 x 4 panele i ... kompletnie nic. Postawiłem zatem na ścianie za sprzetem, czyli w miejscach pierwszych odbić za kolumnami. Nie mogę zrobic z paneli 1 zwartej konstrukcji, ponieważ wszystkie kable od sprzętu idą na regały z książkami, przechodzą za nimi i wracają ( żeby nie plątały się po ziemi ). Niemniej jednak juz takie ustawienie dało duży efekt. Oczywiście mówie o 2D bo z nimi zacząłem eksperymenty. Sprawdziłem czy uzupełnienie tej dziury na środku cos zmieni, czylli postawiłem na jakis podpórkach jeszcze 2 dodatkowe moduły czyli była prawie ściana 3 x 3 i to nie poprawiło sytuacji - zapadła zatem decyzja, że przy pierwszym dopływie gotówki biorę 2 x 3 2D na scianę za sprzetem. W międzyczasie dostałem możliwość sprawdzenia 1D, ustawiłem w miejscach zaplanowanych dla 2D i...uwierzcie mi, szczęka mi opadła. Nie bardzo wiem jak to najkrócej określić, ale dzwięk stał sie po prostu potężny, ale nie w sensie głośności, ale dynamiki, wybrzmień. Kurczę, musielibyście po porstu posłuchać Z i BEZ :)

 

Pozdrawiam

 

Rafał

 

Marek, te drzwiczki to przymus :) Dyzfuzory stoją tam gdzie stoją ( 1D ) i zastawiają dostęp do książek zatem do 1D zostaną zrobione swego rodzaju ramki ( takie jak przy tych wielkich wiszących panelach ) a do ramki przykręcone małe kółeczka. To pozwoli "otwierać" półkę z książkami. No i oczywiście dalej i łatwiej ekperymentować :) I o to chodzi, i o to chodzi :)

 

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, te drzwiczki to przymus :) Dyzfuzory stoją tam gdzie stoją ( 1D ) i zastawiają dostęp do książek zatem do 1D zostaną zrobione swego rodzaju ramki ( takie jak przy tych wielkich wiszących panelach ) a do ramki przykręcone małe kółeczka. To pozwoli "otwierać" półkę z książkami. No i oczywiście dalej i łatwiej ekperymentować :) I o to chodzi, i o to chodzi :)

 

Patent jest fajny - może też ktoś jeszcze z tego skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam - super - masz może jakieś zdjęcie jak to ustawiłeś?

Nie niestety nie mam,ale stoją dwa za kolumnami razem z panelami pochłaniającymi (panel na dole dyfuzor do góry) i taka sama kombinacja po bokach kolumn,w miejscach pierwszych odbić.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niestety nie mam,ale stoją dwa za kolumnami razem z panelami pochłaniającymi (panel na dole dyfuzor do góry) i taka sama kombinacja po bokach kolumn,w miejscach pierwszych odbić.

 

Dzięki za opis, jak zrobisz jakieś fotki, to zapraszam do publikacji.

 

razem z panelami pochłaniającymi (panel na dole dyfuzor do góry)

 

Też tak miałem ustawione na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie za mało mam dyfuzorów żeby jakoś ustawić w inny sposób,dlatego rozdzieliłem je tak po równo.Chciałbym zabudować całe ściany od miejsca pierwszych odbić w tyl,az do końca ściany,tylko nie wiem czy nie lepiej byloby to trochę urozmaicić dyfuzorami innego typu,ale tu już trzeba by zrobić pomiar żeby bylo wiadomo na jakie częstotliwości zadziałać. Teraz robię 4 szt skyline z kantówek.

post-30848-0-92060100-1359894472_thumb.png

Edytowane przez frost1971

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz robię 4 szt skyline z kantówek.

 

 

Skyline jest "najsłabszym" z rodziny dyfuzorów, ale jako urozmaicenie może być.

 

czy nie lepiej byloby to trochę urozmaicić dyfuzorami innego typu

 

 

Ja z braku innego typu dyfuzorów urozmaiciłem dyfuzorami innego koloru i materiału. Kiedyś zapewne to zmienię na właściwe.

post-11945-0-95428000-1359899041_thumb.jpg

post-11945-0-95428000-1359899041_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Moja sugestia jest taka panele akustyczne na tyle poprawiły dźwięk że nie wyobrażam sobie słuchania bez nich, i mam pytanie do was jak drogi sprzet trzeba kupić aby zagrał lepiej bez akustyki.... Jaką klasę prezentuje ten sprzęt bez akustyki to są moje spostrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.czym droższy sprzęt, tym gorzej zagra bez adaptacji akustycznej

Azus, przypomniało mi się stwierdzenie mego kolegi alpinisty:

"Czym wyżej tym niżej, czym cieplej tym zimniej".

Ale on powtarzał sobie tą wymyśloną mantrę w sytuacjach kryzysowych.

Co chcesz dokładnie przekazać?

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest problem z akustyką, i cały czas walczę, wcześniej była wymiana klocków, różnych, różnistych, wymiana na coraz to lepsze nic nie dawała, czyli moja akustyka pomieszczenia nie pozwala na kupowanie drogiego sprzętu, po prostu nie ma to sensu.

 

Teraz testuję wełnę.

g005d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.