Skocz do zawartości
IGNORED

Klub użytkowników i entuzjastów dyfuzorów CEZAREGO


Imacman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym oficjalnie podziękować Czarkowi za pomoc w ujarzmieniu pokoju DiY na urodzinach audiostereo w Pabianicach.

 

Serdeczne dzięki. Zawsze możemy na Tobie polegać.

 

PS. Wylewność nie jest teraz w modzie, ale co mi tam.

 

Nie ma problemu:) Przyjemność po mojej stronie, bo spotkanie było naprawdę fajne:)

Lepiej zrób w końcu coś z tym moim kolorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Panowie, mam pytanie. Czy istnieje niebezpieczeństwo, że po wstawieniu dyfuzorów do niezaadaptowanego akustycznie pomieszczenia, dźwięk może ulec pogorszeniu? Mam tu na myśl takie negatywne zjawiska jak np: odchudzenie dźwięku, wyostrzenie, itd. Czy też w ciemno można powiedzieć, że dyfuzory nie tylko nie zaszkodzą, ale pomogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Czy istnieje niebezpieczeństwo, że po wstawieniu dyfuzorów do niezaadaptowanego akustycznie pomieszczenia, dźwięk może ulec pogorszeniu? Mam tu na myśl takie negatywne zjawiska jak np: odchudzenie dźwięku, wyostrzenie, itd. Czy też w ciemno można powiedzieć, że dyfuzory nie tylko nie zaszkodzą, ale pomogą?

Na tym polega właśnie przewaga dyfuzorów nad ustrojami pochłaniającymi (źle dobranymi). Nie ma szans, by dyfuzory cokolwiek odchudziły lub wyostrzyły. Jedynie mogą zmniejszyć ostrość i powiększyć scenę. To chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie. Próbowałem wielu ustawień i w żadnym nie było mowy o pogorszeniu, tylko o mniejszej lub większej poprawie. Oczywiście, przyzwyczajenie i gust dźwiękowy może być różny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodolec, a czy dalej czynisz próby z 2d o których mi wspominałeś, czy też finalnie pozostałeś tylko przy ustrojach 1d?

Czyniłem, noszę się cały czas z zamiarem wrzucenia fotek i oceny. Jednak to inny zakres rozpraszania i miały mniejszy wpływ na brzmienie mojego sprzętu. Największe problemy w moim przypadku leżaly w zakresie 5000-7000 Hz (na ucho) a te ustroje tego nie obejmowały.

Wróciłem więc do 1D.

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

To tak jakby prosic każdego producenta o projekty ich zabawek.

Najwygodniej zamowic gotowca do powieszenia na ścianie. O projekt to podejrzewam że nie. Bo po co mialby zdradzać to do czego doszedł drogą prob i kosztow. Natomiast jeżeli chodzi o zakres akustycznego dzialania to nie jest to tajemnica i znajdziesz na forum. Potem tylko program do obliczania, tez byly na forum linki, i do dzieła.

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica może i nie mega. Ale Koszta prób technicznego sprawnego wytwarzania już tak. A dlaczego ma to być jak na dłoni podane dla innych którzy chcieliby, bo maja sprzęt i warunki, to samo sprzedawać? Niech się pomęczą i wymyślą coś od siebie :). Po za tym te rozpraszacze o ile się orientuję, to na ploterze są robione. A domowym sposobem i tak nie da się za bardzo w ten sposób.

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma to być jak na dłoni podane dla innych którzy chcieliby, bo maja sprzęt i warunki, to samo sprzedawać? Niech się pomęczą i wymyślą coś od siebie :).

 

Chcę zrobić je tylko dla siebie i nie myślałem tutaj o celach zarobkowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Witam

 

Przeglądam sobie opinie i widzę że opinie są entuzjastyczne. Ja też będę musiał zainwestować w akustykę. Jednak według mojej opinii trzeba do tematu podejść zdroworozsądkowo. Przylądałem się parunastu zdjęciom i kupno paneli to też niemały wydatek.

Taki set:

ściana między kolumnami 6X2D- około 2100 zł

powiedzmy po 2 duże na boczne pierwsze odbicia1D 43n+1 3400 zł

pewnie przydały by się ze 4 skyline za głową 1400 zł

no pewnie coś na sufit powiedzmy 6 X dyfuzor... ale w sumie na razie sufit zostawmy.

Jaka jest kwota:6900 zł

Nie deprecjonuje zasadności wykorzystania dyfuzorów. Tylko się zastanawiam gdzie jest granica wartości sprzętu ( ufam że nie są to klumny za 2000 zł + tani Arcam i odtwarzacz Sony - z całym szacunkiem do tych firm)

 

Mam też nadzieję że osoby które kupiły dyfuzory ( obojętnie jakiej firmy) opisując swoje wrażenia z odsłuchu (bardzo pochlebne) słyszały gdzie indziej klocki dużo droższe i widzą ( a raczej słyszą ) że te dyfuzory zbliżyły dzwiękowo ich sprzęt do lepszych urządzeń. Mają w głowie doznania z odsłuchu dobrych lub bardzo dobrych klocków. Pisze to z pełną pokorą bo czasem przeświadczenie że mój/Twój system gra znakomicie jest bardzo złudne.

Niestety słowo High-end w mediach zostało zszargane. I pytania/stwierdzenia w periodykach że kolumny firmy XXX za 8000 zł jakies nowo powstałej firemki poważnie zagrażają wysokim B&W, Thiel'om, Magnepan'om, JMLab, etc. BARDZO mnie irytuje. I co gorsza robi nadzieję osobom je kupującym że mają w swoim pokoju niedościgły wcześniej absolut dźwięku.

Edytowane przez zoller12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest kwota:6900 zł

Co by nie mówić czy pisać to Czarka oferta jest na nasze warunki bardzo przystepna. I powiem szczerze, że taniej nawet chyba się już nie da. Chyba, że samemu się za to weźmiemy ale wysiłek osobisty i czas da nam po czterech literach nieco. Więc jak kto woli. A aby wizualny efekt choć w przybliżeniu był znośny, to będzie ok. A na to nie mamy gwarancji robiąc to w garażu, bez odpowiednich maszyn.

Osobiście wiąłem na próbę. Minimalny set testowy u mnie został i dokupiłem niemal od razu jeszcze drugie tyle dla pokrycia dopowiednich powierzchni.

 

Mam też nadzieję że osoby które kupiły dyfuzory ( obojętnie jakiej firmy) opisując swoje wrażenia z odsłuchu (bardzo pochlebne) słyszały gdzie indziej klocki dużo droższe i widzą ( a raczej słyszą ) że te dyfuzory zbliżyły dzwiękowo ich sprzęt do lepszych urządzeń. Mają w głowie doznania z odsłuchu dobrych lub bardzo dobrych klocków. Pisze to z pełną pokorą bo czasem przeświadczenie że mój/Twój system gra znakomicie jest bardzo złudne

Wpływu dyfuzorów czy adaptacji akustycznej nie należy tak rozumieć. Absolutnie! Lepszy sprzęt zawsze będzie lepszym i dyfuzory tego nie zmienią. Tak samo jak sam fizyczny dźwięk który z nich sie wydobywa, bedzie jakościowo zawsze lepszy od dźwięku ze sprzetu budżetowego. Tu chodzi o co innego. O prezentację. Sceny, barwy, większą precyzję źródeł pozornych, lepsze uporządkowanie całości. Tu chodzi o niwelowanie niekorzystnych zjawisk, którymi "czestuje" nas dane pomieszczenie, które wpływają na zakłócenie tych elementów kreacji odsłuchowej. Zminimalizowanie nierówności w paśmie akustycznym, będących wynikiem indywidualnej odpowiedzi pomieszczenia... etc,...etc...

 

Jakoś dziwnym trafem nie ma na forum osób, które po wypróbowaniu u siebie w domu (co ważne!), takich ustrojów, napisałyby, że to jest do kitu :). Regułą jest raczej, że zaprzyjaźniają się z tego typu wynalazkami bliżej i na dłużej :). Na zawsze :))).

Edytowane przez jarkog

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze czeka zmiana na suficie, bo mojej własnej roboty nie wytrzymały jednak próby czasu. Tak to właśnie jest jak się samemu robi :). Czasem się uda, czasem niekoniecznie. I trzeba będzie do Cezarego się uśmiechnąć powiesić i zapomnieć o temacie.

 

Z drugiej strony patrząc kolego zoller12, zakładka Akustyka jest już tyle czasu i zawiera już odpowiedź na twoje pytanie w wielu wypowiedziach. Ponad dwa lata jesteś na forum i nie zdążyć poczytać na co tak naprawdę wpływa adaptacja akustyczna? Zamiast zadawać proste pytania troszke jeszcze poświęć czasu na czytanie.

Edytowane przez jarkog

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jarkog za polemikę. Ze wszystkim co napisałeś się zgadzam. Zapewniam Cię że zakładkę Akustyka prczeczytałem prawie "od deski do deski".

 

 

<br />Absolutnie! Lepszy sprzęt zawsze będzie lepszym i dyfuzory tego nie zmienią. Tak samo jak sam fizyczny dźwięk który z nich sie wydobywa, bedzie jakościowo zawsze lepszy od dźwięku ze sprzetu budżetowego. <br />

 

W szczególności powyższa teza powinna trafić do ludzi którzy rozpoczynają przygodę z dyfuzorami ( do których również zalicza się moja skromna osoba)W mojej wypowedzi chodziło mi oto żeby wyważyć koszty (niemałe)dyfuzorów w stosunku do poniesionych kosztow za sprzęt audio. Bo czy warto do sprzętu za 3000 zl kupować dyfuzory za 7000 zl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jakiej jakości jest sprzęt. Niezaadaptowane pomieszczenie w podobnym stopniu degraduje prezentację bez względu na to jakiej klasy w nim gra system. Na pewno warto wydać trochę kasy na ustroje ale pod warunkiem, że to twoja pasja i że tak czy owak będziesz dążył do pięcia się po szczebelkach jakości sprzętowej. Wtedy nawet mniej błądzenia będzie, ponieważ wcześniej zaadaptowane pomieszczenie lepiej ukaże prawdziwe oblicze ciągle dozbrajanych systemów. Może być tak, że skompletujesz sobie docelowy system i dopiero zaadaptujesz pomieszczenie. I wtedy okaże się że ten system tak naprawdę nie jest właściwie skompletowany. Bo likwidując np. negatywne wpływy pomieszczenia na dźwięk okaże się, że prezentacja zmienia się w stopniu, który jednak tobie nie będzie odpowiadał :). Takie uroki. Nuworyszom trudno to przyjąć do wiadomości, bo każdy woli wydać pierwsze pieniądze na sprzęt i słuchać :). Oczywistość. Ale po czasie można zrozumieć, że to tak naprawdę to jak kupić malucha mając wokół siebie jedynie bezdroża. Da się jeździć ale jak? Adaptacja to jak równa asfaltowa droga dla takiego malucha. Wtedy doznajemy więcej uroków i możliwości tego samochodzika. A co dopiero jeszcze lepszego samochodu. Tak to trzeba rozumieć. Twoje wątpliwości natomiast (czy innych) można zrozumieć jako kupie malucha ale zapytam jeszcze czy do niego warto mieć równą drogę :). Odpowiedzi każdy musi udzielić sobie sam :). Ewentualnie sprawdzić to w praktyce u siebie i na swoim sprzecie. A dlaczego? Bo gusta są różne i dla niektórych szaleństwa jazdy maluchem po bezdrożach własnie będą największą pasją :).

Edytowane przez jarkog

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarkog przyjmuję Twój punkt widzenia.

Choć ja mam inne odczucia.

 

Nie ważne jakiej jakości jest sprzęt.

Niestety nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem. Ponadto nie zawsze jest tak że pokój jest beznadziejny akustycznie. Czy poleciłbyś w ciemno gosciowi który ma audio za 3 kzł nie widząc jego pokoju - Gościu nie kupuj lepszych kolumn bo nie trzeba - kup sobie dyfuzory i rozpraszacze najlepiej z pomiarem(nieważne że wydasz około 10 000 zł i więcej) ale twój Arcam z 1200 zł zagra Jadis za 20 kzł.

Poza tym nie zawsze są warunki żeby te ustroje powciskać do pokoju. Konkludując wskazany zdrowy rozsądek. Tylko tyle i aż tyle.

 

Co innego pokój który jest przeznaczony tylko do audio z uczciwym systemem. Tu się zgodze że zainwestowanie w pokój dużej kasy jest zasadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od razu Kraków zbudowano.

 

Można pójść na kompromis i zacząć od jednego elementu dokładając stopniowo drugi.

 

W ten sposób oswoimy żonę z nowym meblem, a i pieniędzy na raz dużych nie wydamy.

 

Z czasem będzie coraz lepiej, a najważniejsze że nie nadszarpniemy budżetu,a nadal będziemy mieli gdzie spać i co jeść :-)

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy poleciłbyś w ciemno gosciowi który ma audio za 3 kzł nie widząc jego pokoju - Gościu nie kupuj lepszych kolumn bo nie trzeba

To nie tak. Odpowiedź na twoją wypowiedź podałem zanim jeszcze ją napisałeś :)))

mianowicie:

Na pewno warto wydać trochę kasy na ustroje ale pod warunkiem, że to twoja pasja i że tak czy owak będziesz dążył do pięcia się po szczebelkach jakości sprzętowej.

A ustroje mają tę przewagą, że raz kupione i powieszone procentują z każdym sprzętem :).

Natomiast jeżeli dla kogoś nie jest to pasją, czy większym zainteresowaniem niż przeciętne, to nawet sprzętu za 3000 nie namawiałbym kupić :))).

 

Bezwzględnie właściwości ma takie same bez względu na położenie. Praktycznie z uwzględnieniem rozchodzenia się fal w kierunku słuchacza właściwości rozpraszające spadają gdy ustawić je 90st. inaczej. A to za sprawą przegródek, które przestają być przeszkodą dla fali w danym kierunku.

 

To była dpowiedź na:

Odświeżam temat. Mam pytanie. Czy te duże dyfuzory 1D 43N+1 mogą być ustawiane zarówno pionowo, jak i poziomo, tzn. czy rodzaj ustawienia ma wpływ na ich działanie?

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Poproszę o namiary na Pana Cezarego w celu zakupu dyfuzorów. Mail jeśli można, bo telefon znalazłem stronę wcześniej.

 

Z jakiego miasta jest Cezary?

 

P.S. Prośba nieaktualna. Znalazłem jego stronę. Tylko ten Szczecin... 700km ode mnie :(

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.