Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz UD 7007 vs Oppo 105


tomii241

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli oceniamy ciężar, to masz rację Denon wygrywa. Bezdyskusyjnie. Wracając do magazynu Audiovideo - w nowym numerze jest lista produktów roku i oppo 103eu wygralo plebiscyt na najlepszy odtwarzacz roku z 55% głosow, a Denon 3313 na drugim miejscu z 23% glosow. Wiec jakby nie patrzec oba urzadzenia sa niezle. Nie ujmujac zadnemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 413 nie można dodać pliku 1,6MB.

Może admin coś zrobi w tym temacie. A chciałem pokazać końcowe tabelki testu z AV

 

Zmniejsz trochę rozmiar / zapisz jako małoważący obrazek / wrzuć na jakiś serwer (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i wklej tu linka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten denon owszem waży 8 kg tyle że za sprawą podwójnej podłogi i pokrywy, bo bebechy wrażenia nie robią, co z resztą skwapliwie odnotowali panowie z AV:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Witam dzięki zaprzyjaźnionemu salonowi Uniwex z Rybnika i jego super ekipie, która nie bierze kasy za wypożyczenie sprzętu mam do porównania Oppo 105 i Marantza UD 7007 jutro dam znać jak wypadły w porównaniu dziś ciężka nocka. Na razie odsłuchy.

 

Przepraszam za sposób umieszczenia obrazu, otwiera się do dużego rozmiaru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Właśnie próbuje, pierwsza poszła płyta the journey, która jest dość kiepso nagrana i Marantz ją wbił w ziemię pokazująć jak bardzo ktoś spieprzył robotę w studio. Oppo gra ją ciepło dość detalicznie i lepiej jej się słucha. Wiem że Marantze nie lubią zwykłych cd bardzo kochają sie z SACD więc zaraz pójdzię Diana Krall SACD i na jednym i drugim. Potem wrzucę coś z XRCD mam Dire Stratis w japońskim wydaniu. Wieczorem projektor i Transformers, Merida w 3D, Batman. Jutro dam znać, może macie jakieś uwagi???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie by jeszcze interesowały takie przyziemne rzeczy, jak czas od włączenia do otwarcia szuflady, a następnie wczytania menu płyty. Do tego głośność napędu w trakcie pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo chodzi szybciej i ma fajnego podświetlanego pilota. Co do pracy napędu to oba są cichutkie. I teraz strzał : w filmach Marantz zabija Oppo ostrością głębią, ciemne kolory są naturalne zielenie zielone jak z plazmy, Oppo wydaje się mieć bardziej płynny obraz niby wygładzony i przyjemny ale bez charakteru, Co do dźwięku wielokanałowego w Oppo jak by wszsytko było ciszej mniej szczegółowe. Musiałem podkręcić gałkę głośności. Marantz w kinie to bajka efekty są takie że czuje sie ich oddech na plecach. Przepraszam że piszę jak laik ale chyba najlepiej po chłopsku. Powiem tak jestem strasznie zdziwiony stawiałem na Oppo a ty zoonk. Trudno mi się z tym pogodzić, będę go męczył całą noc. PS czy ktoś wie jaki procek siedzi w Marantzu???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zaskakujące. A może coś w ustawieniach jest nie tak? Podłączyłeś obraz z oppo po HDMI1 bezpośrednio do TV? Dźwięk łączysz analogowo czy po HDMI?

Sprawdź może czy masz wgrany aktualny soft, czy ustawienia masz w video na multiformat a nie domyślnie na PAL. Czy oba playery pracuja w tych samych przestrzeniach kolorów? - może stad jest różnica w kolorach i odcieniach. Na avsforum niektorzy pisza ze lepsza ostrosc jest jak dadza w opcjach +1. Oba playery to kombajny wiec może to kwestia ustawień?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku wielokanałowego w Oppo jak by wszsytko było ciszej mniej szczegółowe. Musiałem podkręcić gałkę głośności. Marantz w kinie to bajka efekty są takie że czuje sie ich oddech na plecach.

 

W sensie dźwięk w Marantzu po HDMI jest lepszy niż w Oppo po analogu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo łączyłem po HDMI 1 do amplitunera identyczna procedura jak Marantza po analogu szło stereo. Wszsystko ustawione na bitstream. Muzyki słuchałem wyłącznie po wyjściu analogowym stereo dedykowanym. Nie łączyłem Oppo po wyjciach 5.1 7.1. Bo takowych w Marantzu nie ma więc nie było by to ok. Obraz szedł prze JVC X30 i Plazmę Panasa TX 42 E. Powiem tak wykonanie Oppo jest lepsze masywny dobra dbałość o szczegóły, szybko chodzi, dołączon moduł wifi. Dźwięk z zwykłych płyt jest super, Z SACD to jakby podciągnąć to ten sam poziom co Marantz Jeśli jednak chodzi o obraz to jest lekka przewaga Marantza. Wiem że Oppo można podłączyć na dwa HDMI jeden tylko do Dźwięku drugi bezpośrednio do TV. Sprawdzę tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam co ty porównujesz ?

Jeżeli nierozkodawny dzwięk puszczasz do ampli to on odwala całą robotę i jego słuchasz ,ustaw LPCM ,wypuść to najlepiej po analogu to wtedy usłyszysz jak gra ten Oppo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego tomii241 za ciekawe spostrzeżenia. Patrząc na aktualne ceny (Marantz za ok. 4500, Oppo za ok. 6500), zdecydowanym faworytem zostaje Marantz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do THX i tak i nie, jeśli patrzeć na możliwość wykorzystania 5 wyjść analogowych 5.1 i 7.1, których Marantz nie ma i jeśli zwrócić uwagę na szybkość Oppo oraz jakość wykonania oraz kilka bajerów w postaci podświetlanego pilota czy dołączonego wifi. To jeśli takie elementy mają znaczenie to zostaje Oppo. Ja wybrałem Oppo ale tylko z w/w "detali", mają one dla mnie dość duże znaczenie. I pytanie do znawców tematu co daje połączenie 5.1 analogowe Oppo z Amplitunerem pytam bo szczerze jestem laikiem a zastanawiam się nad tym połączeniem.

PS do tych którzy to czytali Marantz to świetny produkt wart każdej złotówki na niego wydanej. Jednak jeśli detale są ważne to bierzcie Oppo to solidnie wykonana "amerykańska" maszyna.

Pozdrawiam i przepraszam z ten dość archaiczny opis możliwośći tych urządzeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I pytanie do znawców tematu co daje połączenie 5.1 analogowe Oppo z Amplitunerem pytam bo szczerze jestem laikiem a zastanawiam się nad tym połączeniem.

G...no daje,bowiem wąskim gardłem jest tutaj marnej klasy amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo chodzi szybciej i ma fajnego podświetlanego pilota. Co do pracy napędu to oba są cichutkie. I teraz strzał : w filmach Marantz zabija Oppo ostrością głębią, ciemne kolory są naturalne zielenie zielone jak z plazmy, Oppo wydaje się mieć bardziej płynny obraz niby wygładzony i przyjemny ale bez charakteru, Co do dźwięku wielokanałowego w Oppo jak by wszsytko było ciszej mniej szczegółowe. Musiałem podkręcić gałkę głośności. Marantz w kinie to bajka efekty są takie że czuje sie ich oddech na plecach. Przepraszam że piszę jak laik ale chyba najlepiej po chłopsku. Powiem tak jestem strasznie zdziwiony stawiałem na Oppo a ty zoonk. Trudno mi się z tym pogodzić, będę go męczył całą noc. PS czy ktoś wie jaki procek siedzi w Marantzu???

Nie zapomnij, że w Oppo jest regulacja parametrów wyjściowych obrazu. Proponuje pokombinować a zobaczysz, że jego możliwości są bardzo duże. Oczywiście co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małą niedogodnością w Oppo 103 jest sposób wpisywania tytułów w wyszukiwarce YouTube. Jest klawiatura ekranowa i mało precyzyjne strzałki na pilocie do przeskakiwania po literach. . Do wpisania dłuższej nazwy trzeba się napocić..

 

Poza tym serwis YouTube działa sprawnie po wifi nawet filmiki hd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, czy sprawdziłeś może jak się spisuje wyjście analogowe 5.1? Czy lepiej jak dźwięk idzie przez HDMI czy "po analogu" ? Kolejna sprawa: początkowo pisałeś, że Marantz ma lepszy obraz, czy udało Ci się doprowadzić obraz Oppo do tego samego poziomu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem 5.1. Ale sprawdzę niedługo. Obraz poprawiłem funkcją noise reduction na poziom 3 i obraz jest taki jak powinien być w sprzęcie za taką kasę, płynny i jednocześnie ostry oraz odpowiednio nasycony kolorami. Nie mam porównania z dużo tańszymi blu ray ale chyba tak ma wyglądać referencyjny obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z was wie jak odtwarzać muzyke z dysku zew przez oppo aby katalog był wyświetlany na tv a dźwięk szedł po analogu a nie po hdmi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy ktos z osob majacych stycznosc z UD7007 mogl by sprawdzic czy da sie odtwarzac pliki audio (flac) bez wlaczania tv tak by sygnal analogowy byl podawany na zlacza zbalansowane. lub ewentualnie za pomoca aplikacji na telefon/tablet z androidem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego tomii241 za ciekawe spostrzeżenia. Patrząc na aktualne ceny (Marantz za ok. 4500, Oppo za ok. 6500), zdecydowanym faworytem zostaje Marantz...

 

 

Bardzo drogo ten 105 za 6.5k. 103 jest za 3k a można za 2600 a to był ten odtwarzacz roku. Choć go mam to używam 83SE póki jeszcze zipie bo są problemy z transportem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza da sie wychaczyc jeszcze taniej w UK :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do tego wysylka parcelforcem z trackingiem ok 65 GBP - tyle tylko ze trzeba miec kogos kto tam to kupi i posle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.