Skocz do zawartości
IGNORED

IQ


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Numerek napisał wyrażnie że mądrość i wiedza, to nie jest inteligencja. On się uważa za inteligentnego - jak każdy komu wiedzy i mądrości nie dostaje, a wstyd mu sie przyznać przed samym sobą.

 

DLACZEGO KŁAMIESZ ?

Napisałem , że zdolność zapamiętywania nie jest tożsama z inteligencją !

Napisałem również , że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy !

Ale pewnie nie rozumiesz sensu powyższych słów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

rozważny to prosto -wlałbyś bys mądry czy głupi ?

 

Bo już się z wpisów numerka dowiedzieliśmy ze mądrość to nie inteligencja. Ludziom się inteligencja kojarzy z cwaniactwem. inteligencja życiowa.

 

Pochlebcy ludzkiej próżności ukuli jeszcze sporo podobnych definicji na inteligencję. Niestety ostatnio wszystkie stają się niemodne, bo jak się okazało żadna z nich nie działa kiedy nie wystarcza pamięci.

 

 

To powiedz sam od siebie, jak to jest z tą inteligencją, mądrością, wg. twoich przemyśleń. Zamiast się kłócić z kimś, powiesz co wiesz o tym , o co się spierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest zadna filozofia tylko pytanie do czego mi to co slyszalem i co patrafie z tym zrobic ....

ale na potrzeby quizu wybiore odpowiedz A

 

Jeśli zapamiętasz co słyszałeś, to jest szansa, że będziesz potrafił z tym coś zrobić - o ile zapamiętasz też rozumienie tego co słyszałeś i tę wiedzę przyswoisz.

 

natomiast jeśli nie zapamiętasz, co słyszałeś to jest więcej niż pewne, że nic z tym nie zrobisz, bo nie będziesz miał z czym.

 

Dlatego właśnie dobra pamięć i jej funkcja jest podstawowym warunkiem inteligencji.

 

@kazik - napisałem, to już w pierwszym zdaniu tak wyraźnie, że kompletny analfabeta by zrozumiał, gdyby chciał. W efekcie tego wywołałem zapluwających mnie pokraków.

 

Krzywych należy prostować. Dla dobra wspólnego, kazik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche pokretne to rozumowanie na zasadzie biale czarne albo wszystko albo nic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci tłumaczą rozwiązanie zdania logicznego, to masz je zapamiętać. Bez zapamiętania nie nauczysz się logiki.

 

Za trudne zdanie napisałem, czy po prostu nie masz układu odniesienia żeby je zrozumieć???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W efekcie tego wywołałem zapluwających mnie pokraków.

 

Gdybyś miał choć odrobinę dystansu do siebie, co też jest w jakimś stopniu przejawem inteligencji, to wiedziałbyś, że to był żart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze tak znow zapytam ...tzn ze jak nie posiade(zapamietam) wiedzy to nie bede inteligentny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche pokretne to rozumowanie na zasadzie biale czarne albo wszystko albo nic...

 

A moim zdaniem bardzo czytelne.

 

Jak pisałem rożne wymyślano teorie na zdefiniowanie inteligencji które miały ja "oderwać" od zdolności pamięci. Ale niestety przez kilkadziesiąt ostatnich lat medycyna poczyniła znaczne postępy w tym względzie. Zaczęto rozpoznawać częściej choroby pamięci które z każdego inteligenta bez względu na to jak mu tę inteligencje definiowano, czynią roślinę tylko z powodu utraty zdolności pamięciowych. Okazało się że wszelkie teorie o wyższości inteligencji nad pamięcią można sobie w buty włożyć.

Niestety dla większości z nas okazało się, że pamięć jest podstawowym budulcem inteligencji.

 

To przykra wiadomosć dla przeciętniaków. Optymistyczna natomiast jest ta, że pamięć można poprawić, więc również całość procesów składających się na inteligencję.

 

ze tak znow zapytam ...tzn ze jak nie posiade(zapamietam) wiedzy to nie bede inteligentny?

 

A co to za pytanie w ogóle??? jak nie posiądziesz wiedzy to będziesz po prostu "ciemny". Natomiast jak nie masz zdolności zapamiętywania to w zależności od stopnia ułomności możesz być tylko kretynem albo roślina niezdolną do samodzielnego funkcjonowania.

 

Widziałeś ludzi chorych na alzheimera, demencję, sklerozę??? Czy takiego człowieka który utracił zdolności pamiętania nazwiesz inteligentnym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jak nie masz zdolności zapamiętywania to w zależności od stopnia ułomności możesz być tylko kretynem

...znow pytanie sorry... czyli ze im wiecej zapamietam tym bede inteligentniejszy? ...Bo my tu o IQ o ile pamietam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze tak znow zapytam ...tzn ze jak nie posiade(zapamietam) wiedzy to nie bede inteligentny?

 

Według niektórych forumowiczów tak ! ( bez urazy panie Fish 75 , ja tak nie myślę ! )

Dlaczego A. Einstein powiedział kiedyś : " że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy " , ponieważ jeżeli mamy wyobraźnię , inteligencję , to możemy sami wymyślić wiedzę i tak nasz poczciwy Albert (w skrócie) wymyślił E=mc2 , mimo , iż nigdzie się tego nie nauczył na pamięć , jak stara się nam to dowieść wbrew logice , na którą się powołuje Arku .

 

Można również posiąść całą wiedzę świata , do tego wystarczy fenomenalna pamięć choćby telefonistki (śmieję się ale są telefonistki pamiętające tysiące numerów telefonicznych) ale nie posiadając inteligencji nic nowego się nie wymyśli , nie zaprojektuje , nie stworzy !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież testy na IQ, sam pomiar inteligencji, opiera się na badaniu funkcji pamięci. Nawet rozwiązywania testów na IQ można się nauczyć. Każdy test na inteligencje zawiera element wiedzy i wnioskowania. Jedno i drugie nie działa bez pamięci.

 

mnie zawsze rozwalały testy ravena - test zdolności. jakieś piętnaście lat temu były bardzo popularne, efekt nadprodukcji psychologów na wyższych uczelniach. Te kreseszki i kółeczka mi się przed oczami zlewały i nie wiedziałem o co kaman. po prostu kupiłem odpowiednią publikację wykonałem kilkaset takich testów i się ich nauczyłem. jakoś tak kojarzenie tych krateczek dało się poprawić. Kiedyś nawet zapytałem jak taki test który pierwszy raz widzę na oczy może zbadać na przykład moją wiedzę i umiejętność jej zastosowania w praktyce. Odpowiedz była - statystycznie. Statystycznie ludzie wypadający dobrze w testach ravena mają większe zdolności myślenia analitycznego i wnioskowania.

 

Ale wszystkiego można się nauczyć - o ile ma się dobrą pamięć. Dlatego należy ją ćwiczyć, zamiast opowiadać, że w szkole jest przeładowany materiał, a inteligentem jest cwaniak "krojący" kolegów z kanapek na przerwie..

 

z "papierami" na dysleksję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystkiego można się nauczyć o ile ma się dobrą pamięć

...mozna zostac dobrym gitarzysta ...ale wirtuozem juz nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert (w skrócie) wymyślił E=mc2 , mimo , iż nigdzie się tego nie nauczył na pamięć , jak stara się nam to dowieść wbrew logice

To co napisałeś nie świadczy nawet o nieumiejętności logicznego myślenia, ale zwyczajnie o nierozumieniu tego co czytasz. Nie rozpoznałbyś logiki nawet gdyby cię zaszła od tyłu i trzepnęła w ucho.

 

Panie Arku zdolność zapamiętywania jest sprzymierzeńcem inteligencji ale nią nie jest !

Pocieszaj się przeciętniaku, szaraku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystkiego można się nauczyć - o ile ma się dobrą pamięć.

 

Dlatego można się nauczyć grać na fortepianie ale bez wyobraźni , która jest przejawem inteligencji nigdy się nie nauczysz komponować !

 

To co napisałeś nie świadczy nawet o nieumiejętności logicznego myślenia, ale zwyczajnie o nierozumieniu tego co czytasz. Nie rozpoznałbyś logiki nawet gdyby cię zaszła od tyłu i trzepnęła w ucho.

 

 

Pocieszaj się przeciętniaku, szaraku :-)

 

Twoje argumenty świadczą o twojej "inteligencji " i impertynencji , nawet nie potrafisz dowieść swoich założeń lecz w prymitywny sposób się parzysz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazł setki gadżetów; nikt inny nie wynalazł tak wielu rzeczy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Ty umiesz komponować nie potrafiąc grać na żadnym instrumencie - czyli zupełnie tak jak każdy kompozytor???

 

To nie moja wina, że masz słabą pamięć i dla ciebie "materiał w szkole był przeładowany". Jeśli nawet tak się czułeś to miej trochę honoru się tym nie chwal i nie rób cnoty z głupoty. Od tego zacznij - jeśli nie jesteś zdolny, nie potrafisz się nauczyć to pracuj więcej i nie zwracaj innym dupy swoimi roszczeniami do inteligencji.

To chyba wystarczająco klarowne podejście do tematu inteligencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętanie, a umiejętność przetwarzania tego co się zapamiętało to dwie różne rzeczy.

Do tego drugiego procesu potrzebna jest inteligencja, pierwszemu wystarczy zdolność pamiętania, którą często mają nawet ludzie z zaburzeniami intelektualnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętanie, a umiejętność przetwarzania tego co się zapamiętało to dwie różne rzeczy.

Do tego drugiego procesu potrzebna jest inteligencja, pierwszemu wystarczy zdolność pamiętania, którą często mają nawet ludzie z zaburzeniami intelektualnymi.

 

A już byłem gotów pomyśleć , że jestem sam w tym rozumowaniu , dziękuję , Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970 ma jeden problem. Żyje w przeświadczeniu posiadania mądrości absolutnej. Taki człowiek nic nie da sobie powiedzieć. Rozdaje rady na prawo i lewo, lecz sam ich nie przyjmuje. A dlaczego ? Napisałem na początku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pamięci nie ma ani zapamiętywania ani przetwarzania togo co się zapamiętało bo nie będzie czego przetwarzać. Dlatego pomiar inteligencji jest pomiarem funkcjonalności pamięci.

 

jak ktoś nie jest w stanie zapamiętać to sobie może kojarzyć - gówno ze swojej głowy z nasranym na krzyż.

 

A już byłem gotów pomyśleć , że jestem sam w tym rozumowaniu , dziękuję , Piotr

Nie przejmuj się. Gamoni jest większość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Ty umiesz komponować nie potrafiąc grać na żadnym instrumencie - czyli zupełnie tak jak każdy kompozytor???

 

To nie moja wina, że masz słabą pamięć i dla ciebie "materiał w szkole był przeładowany". Jeśli nawet tak się czułeś to miej trochę honoru się tym nie chwal i nie rób cnoty z głupoty. Od tego zacznij - jeśli nie jesteś zdolny, nie potrafisz się nauczyć to pracuj więcej i nie zwracaj innym dupy swoimi roszczeniami do inteligencji.

To chyba wystarczająco klarowne podejście do tematu inteligencji.

 

Jeszcze nikomu na forum nie powiedziałem , że jest głupi ale dla ciebie uczynię wyjątek , jesteś po prostu głupi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeszcze nikomu na forum nie powiedziałem , że jest głupi ale dla ciebie uczynię wyjątek , jesteś po prostu głupi .

 

ujęcie sprawy w taki sposób:

uważam, że to, co piszesz, jest głupie, miałoby prawidłowy wydźwięk.

ON, wcale nie musi być głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikomu na forum nie powiedziałem , że jest głupi ale dla ciebie uczynię wyjątek , jesteś po prostu głupi .

 

Ty jesteś po prostu idiotą i ci z gęby śmierdzi

 

jak widzisz w epitetach i erystyce też jestem lepszy. Kwestia nauki i treningu pamięci którego lenie unikają jak ognia opowiadając słodkie dla siebie szmoncesy, że inteligencja to nie pamięć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku

Pamięć jest elementem , składową inteligencji jedną z wielu.

Testy na IQ wykonuje się w określonych warunkach by zminimalizować możliwość zapamiętywania rozwiązań, a co za tym idzie oszukiwania badania inteligencji.

PS umiejętność dostosowania społecznego wg niektórych teorii inteligencji jest również jej składową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970 ma jeden problem. Żyje w przeświadczeniu posiadania mądrości absolutnej. Taki człowiek nic nie da sobie powiedzieć. Rozdaje rady na prawo i lewo, lecz sam ich nie przyjmuje. A dlaczego ? Napisałem na początku.

 

Dess , rozumiem że mnie nie trawisz , gdyż nie podzielam Twojego wyidealizowanego obrazu kk ale to nie ja zredagowałem definicję pamięci i inteligencji , jeżeli się nie zgadzasz z powszechnie przyjętą w świecie naukowym interpretacją , czym jest inteligencja a czym jest pamięć , to przedstaw tu na forum swoje przemyślenia i argumenty , jakoby słuszne , czekam , czekamy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.