Skocz do zawartości
IGNORED

IQ


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Inteligencje określa sie,kojarzy z zdolnością abstrakcyjnego myślenia. Inteligentni miewają przerąbane w życiu.Powstaje pytanie dlaczego nie obracaja zawsze inteligencji na swoją korzyść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edison niczego nie wynalazł za to wiele rzeczy kupił, a niektóre jego eksperymenty udowadniały że ni emaił pojecia co robi. Mozna co najwyżej o nim powiedzieć że był dobrym menadzerem i wdrożeniowcem.

Eisteina nikt nie nie podejrzewał o słabą pamięć, bo nikt mu nigdy jej nie testował w szkole w tamtych czasach.

 

Przestań wreszcie pier**lic głupoty. To nie są twoje bajeczki o pismieświętym tylko twarda rzeczywistość. Jak widać za trudna dla Ciebie do przyjęcia. Z faktu że ci się nie trafiła szczęśliwsza pula genetyczna nie rób sobie usprawiedliwienia. Każdy chce się poczuć lepiej uważając ze jego słaba pamięć to oznaka geniuszu, ale to tylko kompleksy.

 

Bredzisz z racji braku rzeczowych argumentów i po swojemu z uporem osła redefiniujesz pojęcie inteligencji myląc ją z pamięcią ale nie dam ci satysfakcji , parząc się z Tobą w głupocie , którą gloryfikujesz , do nieusłyszenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Pamięć jest bardzo istotnym elementem ogólnie pojętego intelektu i powinna być szkolona, ćwiczona w procesie nauczania, wbrew dzisiejszym modnym trendom. Jednak pamięć to nie wszystko. Równie ważna jest zdolność koncentracji długotrwałej,

Owszem pamięć to wszystko - za wyjątkiem pamięci fotograficznej bo to przekleństwo. Pamięć jest związana ze zdolnością koncentracji. Napisałem Ci wcześniej o lekach na ADHD. Tego w czasach Twojej pracy mogło jeszcze nie być. Wystarczy odpowiednia dawka żeby z drapiącego się w dupe i wiercącego głąba zrobić niemal geniusza - znam takie przypadki. Leki poprawiające koncentrację dają tez efekt w postaci zwiększenia zdolności zapamiętywania. A to jest podstawowa baza do wyćwiczenia zdolności wnioskowania.

Logiki też można się nauczyć jeśli ktoś nawet nie posiada naturalnej łatwości kojarzenia. Ale do tego tak jak do wszystkiego potrzebna jest pamięć. Im lepsza tym skuteczniejsza będzie nauka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

bądź tak miły i dla porządku i wiedzy wszystkich, informuj czyim cytatem się podpierasz ?

 

Postaram się , obiecuję !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szkole na pewno ładuje się wiedzę...po co - uczniowie niekoniecznie wtedy wiedzą, ale w sumie dobrze, wiedza wchodzi wtedy lżej...zresztą szkoła jak i wiedza są przymusowe, a wiadomo, że lepiej mieć piątki...w sumie żadna filozofia nagrać w pamięci i odtworzyć. Jest jeszcze mądrość, ale trzeba pamiętać czyja mądrość jest nadrzędna...jest takie pojęcie "mądrzenie się" i jak wiadomo dobry uczeń się nie mądrzy tylko słucha i odpowiada na pytania. Jednak wzrost pewnego obszaru IQ w szkole jest możliwy np. w dziedzinie jak zarobić ocenę i się nie narobić, co niebawem wejdzie w nawyk i w dorosłym życiu będzie jak znalazł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzisz z racji braku rzeczowych argumentów i po swojemu z uporem osła redefiniujesz pojęcie inteligencji myląc ją z pamięcią ale nie dam ci satysfakcji , parząc się z Tobą w głupocie , którą gloryfikujesz , do nieusłyszenia .

 

Do tej pory podejrzewałem ale teraz mam pewność że jesteś tylko zakompleksionym ... przeciętniakiem o słabych zdolnościach intelektualnych. Za to bardzo się podbudowującym. Narcyzm głupoty to niestety powszechna przypadłość. Nie jesteś w tym wyjątkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligencje określa sie,kojarzy z zdolnością abstrakcyjnego myślenia. Inteligentni miewają przerąbane w życiu.Powstaje pytanie dlaczego nie obracaja zawsze inteligencji na swoją korzyść.

 

Być może inteligencja nie chroni przed naiwnością , która jest cechą bardziej charakteru niż zdolności umysłowych ?

Przy okazji przypomniał mi się cytat rozróżniający mądrość od inteligencji : "Różnica między mądrością a inteligencją polega na tym, że inteligentny potrafi wyjść z sytuacji, w którą mądry nigdy się nie wpakuje"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wzrost pewnego obszaru IQ w szkole jest możliwy np. w dziedzinie jak zarobić ocenę i się nie narobić, co niebawem wejdzie w nawyk i w dorosłym życiu będzie jak znalazł.

Ludzie którzy sądzą, że to jest IQ mają na myśli tak zwaną "mądrość życiową". Czyli cwaniactwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do tej pory podejrzewałem ale teraz mam pewność że jesteś tylko zakompleksionym ... przeciętniakiem o słabych zdolnościach intelektualnych. Za to bardzo się podbudowującym. Narcyzm głupoty to niestety powszechna przypadłość. Nie jesteś w tym wyjątkiem.

 

Ty też nie jesteś jedynym chamem na tym forum !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza, która nie została zapamiętana, jest bezużyteczna.

wiedza która została zapamiętana a nie zrozumiana

 

 

Ja, matoły - to do tych dwóch prawiczków tępogłowych - jestem z tej kadry i po tej reformie o której napisał StaryM.

Nie dlatego że wszystko jestem w stanie zapamiętać, Ale dlatego że w przeciwieństwie to was - tępaków, zdaję sobie sprawę z ograniczeń w zdobywaniu wiedzy.

A Wy po prostu jesteście zbyt tępi na taką konstatację.

wy tam po tej reformie kadrowej dla pustaków, zamiast ograniczeń tępogłowych prawiczków

przejawiacie inklinacje do budowania teorii bazujących na poziomie inteligencji żaby

...zwiększenie zdolności zapamiętywania ... to jest podstawowa baza do wyćwiczenia zdolności wnioskowania...

 

zapamiętał wół, że giez gryzie i teraz wciąż ogonem wali na oślep

ale wół jest za tępy na konstatację "po co", wyćwiczył pamięć, wnioskowanie, i napierdzielanie bez sensu

LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ty też nie jesteś jedynym chamem na tym forum !

 

można założyć, że nie jest przypadkiem, wasza "konwersacja", niemniej, zachowanie pozorów, chociażby, dobrego smaku, powinno sprawić wam obu nie małą intelektualną satysfakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory było to może i zabawne, lecz przeginasz w osobistych wycieczkach.

Daj na luz i zmotywuj się do merytorycznych wypowiedzi. Atakowanie ad personam nie prowadzi do niczego dobrego.

Wykazałem dość cierpliwości w odpowiadaniu na jego kolejne impertynencje. Nie mam zamiaru pobłażać tępakom, którzy ze swojej przeciętności chcą uczynić ikonę mądrości.

 

To przez takich ludzi szkolnictwo w Polsce jest coraz bardziej gówniane a uczniowie coraz głupsi. W Poslce każdy się musi uważać za mądrego - nie ma głupich. Wiec do takiego poziomu ciągną żeby przeciętniak czuł się inteligentem.

 

ps. mamel pier**lisz już tak głupio ze chyba dzieci z tego nie będziesz miał. Ale dawaj dalej bo śmiesznie wypadasz. Tak jak w avatarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykazałem dość cierpliwości w odpowiadaniu na jego kolejne impertynencje. Nie mam zamiaru pobłażać tępakom, którzy ze swojej przeciętności chcą uczynić ikonę mądrości.

 

To przez takich ludzi szkolnictwo w Polsce jest coraz bardziej gówniane a uczniowie coraz głupsi. W Poslce każdy się musi uważać za mądrego - nie ma głupich. Wiec do takiego poziomu ciągną żeby przeciętniak czuł się inteligentem.

 

ps. mamel pier**lisz już tak głupio ze chyba dzieci z tego nie będziesz miał. Ale dawaj dalej bo śmiesznie wypadasz. Tak jak w avatarze.

...no i jeszcze w PL sa tacy co zawsze maja racje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można założyć, że nie jest przypadkiem, wasza "konwersacja", niemniej, zachowanie pozorów, chociażby, dobrego smaku, powinno sprawić wam obu nie małą intelektualną satysfakcję.

 

Nasza konwersacja jest przypadkowa , natomiast zachowanie mojego interlokutora (Arku) jest jego sposobem dyskusji , co można zaobserwować w pozostałych wątkach tegoż forum .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i jeszcze w PL sa tacy co zawsze maja racje...

Nie ma co się dziwić skoro przez lata komuna uczyła, ze nie matura lecz chęć szczera...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nasza konwersacja jest przypadkowa , natomiast zachowanie mojego interlokutora (Arku) jest jego sposobem dyskusji , co można zaobserwować w pozostałych wątkach tegoż forum .

 

tym niemniej nie musi to dawać powodu, by odwzajemniać się tym samym lub podobnym.

Wiedza, a już na pewno, mądrość z niej wynikająca, do tego nie zmusza.

Prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fish756 - wolałbyś być tępakiem nie potrafiącym powtórzyć co słyszał godzinę temu na wykładzie, czy raczej zapamiętującym wszystko czego się uczysz ?

 

Powiedz szczerze zamiast popierania bredzeń o tym, że inteligencja sobie, a zdolności pamięci sobie.

 

To jak w "Samych swoich" - Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być.

I taka umysłowość została się w Polakach. Tyle że to była komedia, a ludzie zrobili z niej rzeczywistość.Gdzie w szkole cwaniaczek uzyskujący papiery na dysleksje jest uważany za bardzo inteligentnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym niemniej nie musi to dawać powodu, by odwzajemniać się tym samym lub podobnym.

Wiedza, a już na pewno, mądrość z niej wynikająca, do tego nie zmusza.

Prawda ?

 

Prawda ale moje umiłowanie wiedzy kłóci się na myśl , że zdolność zapamiętywania jest tożsama z inteligencją , dawno nie słyszałem większej bzdury świadczącej o mizerii intelektualnej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze jak umiem cos powtorzyc to znaczy ze to umiem czy ze umiem to powtorzyc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza, a już na pewno, mądrość z niej wynikająca, do tego nie zmusza.

Numerek napisał wyrażnie że mądrość i wiedza, to nie jest inteligencja. On się uważa za inteligentnego - jak każdy komu wiedzy i mądrości nie dostaje, a wstyd mu sie przyznać przed samym sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze jak umiem cos powtorzyc to znaczy ze to umiem czy ze umiem to powtorzyc?

ja cię nie pytałem co to znaczy tylko który wariant byś wolał. To bardzo proste pytanie, bez żadnego filozofowania czy "drugiego dna".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Numerek napisał wyrażnie że mądrość i wiedza, to nie jest inteligencja. On się uważa za inteligentnego - jak każdy komu wiedzy i mądrości nie dostaje, a wstyd mu sie przyznać przed samym sobą.

 

a Tobie to zawadza ? Co ?

Chciałbyś dyskutować z głupcem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważny to prosto -wlałbyś bys mądry czy głupi ?

 

Bo już się z wpisów numerka dowiedzieliśmy ze mądrość to nie inteligencja. Ludziom się inteligencja kojarzy z cwaniactwem. inteligencja życiowa.

 

Pochlebcy ludzkiej próżności ukuli jeszcze sporo podobnych definicji na inteligencję. Niestety ostatnio wszystkie stają się niemodne, bo jak się okazało żadna z nich nie działa kiedy nie wystarcza pamięci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest zadna filozofia tylko pytanie do czego mi to co slyszalem i co patrafie z tym zrobic ....

ale na potrzeby quizu wybiore odpowiedz A

 

znaczy ze jak umiem powtorzyc to juz jestem madry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.