Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co sądzicie o wzmacniaczu DIORA WS 600, warto na niego zwrócić uwagę i wydać jakieś 200-250 zł?? Bardzo proszę o pilną odpowiedź i poradę.

dzięki wszystkim

 

To jest współczesna reinkarnacja DIORY , model z 2010 roku, logo Diory na froncie a w środku chińszczyzna typu MANTA, AKIRA. Moc 50W/8ohm

 

Jeśli szukasz dobrego brzmienia to nie kupuj, jeśli chcesz ładny (a podoba Ci się) klocek który jakoś tam gra i ma fajne polskie logo to proszę.

 

Jak poszukasz to za 200 zł możesz kupić dobry stary klasyk - Harman Kardon, Rotel , Philips, Onkyo Integra - te wzmacniacze będą grały znacznie lepiej, tyle że wygląd może mają mniej "nowoczesny" no i nie tak audiofilskie terminale jak te w tej nowej Diorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest współczesna reinkarnacja DIORY , model z 2010 roku, logo Diory na froncie a w środku chińszczyzna typu MANTA, AKIRA. Moc 50W/8ohm

 

Jeśli szukasz dobrego brzmienia to nie kupuj, jeśli chcesz ładny (a podoba Ci się) klocek który jakoś tam gra i ma fajne polskie logo to proszę.

 

Jak poszukasz to za 200 zł możesz kupić dobry stary klasyk - Harman Kardon, Rotel , Philips, Onkyo Integra - te wzmacniacze będą grały znacznie lepiej, tyle że wygląd może mają mniej "nowoczesny" no i nie tak audiofilskie terminale jak te w tej nowej Diorze.

Szczerze to jakoś zbytnio z wyglądu mnie nie powala, szczególnie ten napis po prawej szeryfową czcionką, kompletnie nie pasuje. Poluje na allegro na jakiś wzmacniacz w granicy 300 zł, który jest wystawiony w licytacji i ta Diora właśnie jest a bardziej mnie interesują poniższe modele (cena z prawej dla zainteresowanych po ile średnio chodzą w licytacji na allegro):

Cambridge Audio A500 / 350 zł

Cambridge Audio A5 / 300zł

Kenwood KA 5040R / 200 zł

Yamaha AX-550 / 250 zł

AX-450 / 200 zł

AX-570 / 250 zł

AX-470 / 200 zł

 

Rotel RA-840 ???

Rotel RA-930 ???

Rotel RA-931 350 zł

ARCAM ALPHA 2 ???

DIORA WS 504 B / 250 zł

Denon PMA-860 / 300 zł

Marantz PM-50 / 250 zł

Marantz PM-52 / 250 zł

 

Ma w miarę sensownie wyglądać i w miarę dobrze grać jak na tą cenę;) jak ktoś coś jeszcze może zaproponować to bardzo proszę lub jak jakiś wzmacniacz mam usunąć to też proszę o sugestię;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę kupić wzmacniacz do 1000zł rozważam audiolab 8000a 8000s arcam alpha 9 czy lepiej opłaca się dołożyć i kupić nowego music halla a15.2 doradźcie chyba ten nowy byłby najrozsądniejszy nieprawdaż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM-50 / 250 zł

Marantz PM-52 / 250 zł

 

Praktycznie te same Marantze przepakowane do obudowy Philipsa (który był wtedy właścicielem marki Marantz) czyli FA-860 za 260-270zł w opcji Kup-Teraz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wzmacniacze Philipsa często sprzedają się połowę taniej niż ich odpowiedniki w obudowie Marantza.

 

Wrzuciłeś tak różną listę wzmacniaczy że nie wiadomo czego szukasz ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać, że kolega liczy na fachową opinię, która pewnie dużo mu nie powie, a przy tak szerokim wachlarzu firm priorytetem wydaje się cena.

 

Niech kolega kemotsilf przynajmniej zdradzi co ma być resztą systemu i do jakiej muzyki, bo inaczej to nikt nie zgadnie czego pragnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Z tej listy to tylko CA A500 lub jakiś Rotel. <br />

Ty to tylko rotelem bys zyl, masz jakas wtyczke w tej firmie czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FA-860

Wrzuciłeś tak różną listę wzmacniaczy że nie wiadomo czego szukasz ...

ten konkretny model Philipsa odpada, ze względu na wygląd, na drugi dzień by mi go żona wywaliła;)) może jakiś inny model Philipsa w miarę znośnie wyglądający??

Szukam uniwersalnego wzmacniacza na przyzwoitym poziome. Lista jest stworzona na podstawie wypowiedzi użytkowników forum. Nie jestem jakimś znawcą dźwięku ale parę wzmacniaczy już miałem, nawet z tej listy. 1,5 roku temu urodziło mi się dziecko i nie miałem czasu na słuchanie czegokolwiek, więc sprzedałem ROTEL-a RA-930AX (jak dla mnie dźwięk czysty ale zbyt zimny na tamtą chwilę), nie brzmiał tak ciepło jak wcześniejsza Yamaha AX-470. To jest tylko moje subiektywne odczucie, więc proszę po mnie nie jechać. Osobiście uważam, że trzeba na raz posłuchać parę wzmacniaczy i wybrać, tego który Ci najbardziej odpowiada w danej chwili, ponieważ odczucia dźwiękowe z czasem się zapomina i to co kiedyś uważałeś, że świetnie gra to aktualnie możesz mieć trochę inne odczucia.

 

a przy tak szerokim wachlarzu firm priorytetem wydaje się cena.

samo moje pytanie, podważa twoje stwierdzenie, jeżeli tak by było to bym wszedł na allegro i po prostu kupił wzmacniacz

co ma być resztą systemu i do jakiej muzyki

zaczynam od wzmacniacz, chwilowo podpięte będą do niego głośniki, które nawet szkoda wymieniać z nazwy i słuchawki sennheiser hd 555, jeżeli chodzi o rodzaj to naprawdę wszystkiego słucham (od muzyki poważnej, Grechuty, .......... po Beastie Boys)

 

list jest obszerna, ponieważ nie jest łatwo coś upolować w rozsądnej cenie i w dobrym stanie. Im większa lista wzmacniaczy, tym szybciej coś kupię. Najbardziej skłaniam sie ku Cambridge Audio A500, tylko teraz czy coś się pojawi na allegro w przystępnej cenie.

 

Jeżeli jakiś wzmacniacz z tej list to kompletne dno, to proszę o taką podpowiedź.

dzięki wszystkim

 

Czy ONKYO A-8051 jest wart uwagi i ceny 290 zł??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kemotsilf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty to tylko rotelem bys zyl, masz jakas wtyczke w tej firmie czy co?

Nie wiem czy sittek ma wtyczkę ale wiem że posiada Rotela i strasznie sobie go chwali (każdy chwali swoje :) ). Jeżeli lubi takie brzmienie to w porządku-jego sprawa, ale to nie znaczy że innym takie brzmienie musi się podobać. Ja na przyklad nie przepadam za ich brzmieniem ponieważ są mało barwne i zimne.

Rzeczywiście też zauważyłem że sittek w każdym pytaniu o wzmacniacz najbardziej poleca Rotele co uważam że nie jest dobre. Każdy ma swój gust. Trzeba jak najwięcej słuchać i wybrać które brzmienie najbardziej mu odpowiada.

To na tyle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lenczus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przegladam forum od dawien dawna i postanowilem zainwestowac w swoj pierwszy sprzet. Z powodu zmiany mieszkania i startowania od 0 kupilem Eltaxy liberty 5+. Na poczatek bedzie ok, duzo czytalem i ludzie se chwalili. Docelowo beda inne kolumny ale to jak wpadnie grubsza kasa. I tu mam pytanie do Was.

 

 

Jaki do tych kolumn kupic wzmak. Chcialbym uzyskac cieple brzmienie, nie meczace uszu. Muzyka jaka slucham to od popu do metalu ale z przewaga muzyki spokojnej, instrumentalnej, ballad. PS. Teraz leci muzyka D. Podsiadlo i odziwo badzo fajna muzyka jak na gowniarza :).

 

 

Myslalem nad Rotelem 9x oraz Marantz PM 50 i podele wyzej.

Kaska jaka mam to kolo 500 zl, dlatego myslalem o uzywce.

Pokoj, hmm........... salon z jadalnia kolo 40 m2, ale nie szukam szprzetu zeby naglosnic salon tylko zeby usiac na kanapie 3 m przed sprzetem i sie rozplynac. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nie zalezy na pilocie to poszukaj Denon PMA-860.

 

Na aledrogo jest na razie 1 pozycja ale, calkiem calkiem i ma nawet wejscie pod gramofon. Na pilocie mi calkowcie nie zalezy jak sie trafi to ok. A czmu denon? Najlepsza konfiguracja pod te kolumny, czy ma takie brzmienie jak mi odpowiada? Tylko denon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu do 500zl to jeden z najlepszych wyborow. Ew. cos z Sony serii ES. Z Marantza za ta kwote nie ma nic specjalnego. Fakt, zdarzaj sie rodzynki zp PM-68 za 500zl, ale rzadko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu do 500zl to jeden z najlepszych wyborow. Ew. cos z Sony serii ES. Z Marantza za ta kwote nie ma nic specjalnego. Fakt, zdarzaj sie rodzynki zp PM-68 za 500zl, ale rzadko.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) np ten.

Wizualnie wole jakie denony lub marantzy. Nie wie m czemu ale czytalem ze rotele super wzmaki z cieplym brzmieniem, nie patrzec wogole na nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

postanowiłem zakupić sobie jakiś zestaw stereo. Na wstępie przeczytałem trochę tego forum i znalazłem wstępnie kilka pozycji.

Słucham głównie rocka i metalu. Planuje wydać na zestaw około 1000 zl, max 1300.

Mam pytanie odnośnie dwóch wzmacniaczy:

ONKYO INTERGA A-8015

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DENON PMA-860

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy ten ONKYO da radę na początek czy dołożyć do Denona?

Dodam że myślałem nad głośnikami AE Aegis Evo One lub Tannoy revolution R1 lub Tannoy M2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór wzmacniacza bardzo ważny jest. Od niego będzie wszystko zależało, czy uda się zrobić dobry system czy też nie. Generalnie szukamy urządzenia bez wyświetlacza, bez zdalnego sterowania, ciężkiego, bez tunera, z mechanicznym lub na przekaźnikach przełącznikiem źródła sygnału. Moc minimum 100rms na kanał. Szukamy tylko i wyłącznie 4-omowca, jeszcze lepiej 2omowca. Szukamy wzmacniaczy starych. Zaczynamy od sanyo ja220, Grundiga V7000 i V1700. to są klony. Kupcie, posłuchajcie, i idźcie tą drogą. Koszt zakupu 100-150zł. Na pewno gra lepiej od nada 320.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór wzmacniacza bardzo ważny jest. Od niego będzie wszystko zależało, czy uda się zrobić dobry system czy też nie. Generalnie szukamy urządzenia bez wyświetlacza, bez zdalnego sterowania, ciężkiego, bez tunera, z mechanicznym lub na przekaźnikach przełącznikiem źródła sygnału. Moc minimum 100rms na kanał. Szukamy tylko i wyłącznie 4-omowca, jeszcze lepiej 2omowca. Szukamy wzmacniaczy starych. Zaczynamy od sanyo ja220, Grundiga V7000 i V1700. to są klony. Kupcie, posłuchajcie, i idźcie tą drogą. Koszt zakupu 100-150zł. Na pewno gra lepiej od nada 320.

 

I pod tym podpisuje się w 100% - miałem Grundigi: V7000, V3, A900, A9000 - każdy jeden , wliczając najtańszy z nich V7000 był lepszy od NAD 320

 

Czy ten ONKYO da radę na początek czy dołożyć do Denona?

 

Kolego, nie będę obiektywny pisząc cokolwiek na temat tego Oknyo, bo to moja aukcja, ale ten wzmacniacz miał ostatnio u siebie forumowy kolega snm33 przez kilka tygodni i nie powiedział na jego temat złego słowa (wypożyczyłem go koledze za kaucją do czasu aż będzie gotowy jego Pionner)

 

To Integra Oknyo to stara solidna konstrukcja - dużo porządniej wykonana niż dużo późniejsze plastiki. Gra typowo jake typowe konstrukcje Onkyo z DC servo.

 

Nie wiem czy jest sens dokładania do Denona - nie będzie "lepiej" tylko "inaczej". Wzmacniacz trzeba dobrać do systemu, nie wiadomo który z Twoimi kolumnami zagra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie będę obiektywny pisząc cokolwiek na temat tego Oknyo, bo to moja aukcja, ale ten wzmacniacz miał ostatnio u siebie forumowy kolega snm33 przez kilka tygodni i nie powiedział na jego temat złego słowa (wypożyczyłem go koledze za kaucją do czasu aż będzie gotowy jego Pionner)

 

Ja będę za to bardziej obiektywny. Mogę spokojnie polecić tę INTEGRĘ. Wszystko przez te kilka tygodni działało bez zarzutu i na początek to bardzo dobry wybór. Gdybym nie napalił się tak na Pioneera SA 6300 to jak na moje niezbyt wygórowane wymagania Onkyo bardzo mi odpowiadało w połączeniu z Canton Karat 100. Jak jesteś z Warszawy to możesz spokojnie wybrać się do bc_leszcz i przekonać się na miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę sprzedać kilka swoich klocków ze względu na małe spięcie z żoną, która dość krytycznie zarzuca mi "zbieractwo"

 

Jeśli ktoś z Warszawy chciałby kupić niedrogi wzmacniacz to mam kilka dobrych wzmacniaczy, które za kaucją można ode mnie pożyczyć, przesłuchać sobie w domu we własnym systemie i zdecydować czy ten konkretny się sprawdzi, czy nie i jak tak to zatrzymać.

 

Ceny lepsze niż na allegro i 100% zadowolenia. :) ha , reklama dźwignią handlu !

 

1. Telefunken HA900, cena 350z

 

RMS 100W/8ohm , wymienione wszystkie elektrolity poza głównymi za mostkiem (wymienię za dopłatą ale te co są dają radę). Końcówka oryginalna, poza recapem bez napraw.

 

Bardzo mocny i ciekawie grający wzmacniacz, dwie pary tranzystorów na kanał, solidna konstrukcja trochę przypominająca Maranzta

 

2. Harman Kardon HK6500, cena 200zł

 

Wzmacniacz po naprawie końcówki mocy (zgodnie ze sztuką wymieniane zostały elementy symetrycznie w obu kanałach, choć tylko jedna strona była uszkodzona, nowa końcówka na Toshibach 2SC5200 i 2SA1943)

 

Poza tranzystorami, rezystorami i 4 kondensatorami w końcówce mocywzmacniacz nietykany , tzn. wszystkie elektrolity oryginalne.

 

Gra całkiem przyzwoicie.

 

3. Harman Kardon PM665, cena 550zł

 

Mocny wzmacniacz, to już górna półka, najwyższy model w swoim czasie. Dual mono z dwoma trafami, nienaprawiany, oryginalny, czyli "nietykany"

 

4. Harman Kardon PM660, cena 550zł

 

Mocny wzmacniacz, następny od góry po PM665. Dual mono z jednym trafem, po kompleksowej naprawie i wymianie wszystkich elektrolitów.

 

Mocny i bardzo dobrze grający po pełnej renowacji (końcówka na oryginalnych tranzystorach mocy, płytka sterująca na nowych driverach)

 

5. Onkyo A-8015

 

Wspomniany wcześniej wzmacniacz.

 

6. Harman Kardon PM645, cena 100zł

 

Grai tyle. Nienaprawiany poza wywaleniem trzeszczących i przerywających potencjomentrów do basu i balansu (brak potków) - ustawiony na stałe rezystorkami w pozycji środkowej.

 

Potrzebne potencjometry ALPS RK163 2x100k i 2x250k MN

 

7. Pioneer SA-5300, cena 150zł

 

Nienaprawiany poza zmostkowaniem trzeszczącego potencjometru balansu (2x250K)

 

8. Onkyo A-45 cena 150zł

 

Jedna końcówka po naprawie sterowników, końcowe tranzystory wymienione na Toshibę 2SC5200 i 2SA1943. Trafo nieoryginalne.

 

Kupiony na części i okradziony z trafa i końcówek. Ewentualnie 100zł bez tr. końcowych. Poza tym sprawny.

 

9. AKAI AM-35, cena 150zł

 

Po naprawie jednej końcówki. Gra i tyle.

 

10. Technics SU-V6 , cena 300zł

 

Sprawny, nienaprawiany (poza czyszczeniem przełączników)

 

Wkrótce wszystko trafi na allegro, jak znajdę czas popstrykać foty i wystawić aukcjie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Harman Kardon HK6500, cena 200zł

Jeżeli jest szansa i możliwośc to chciałby zarezerwować Harman Kardon HK6500, wiadomość już wysyłałem bezpośrednio do Ciebie.

dzięki za odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens dokładania do Denona - nie będzie "lepiej" tylko "inaczej".

 

Tylko żeby nie było że przedkładam własnego Onkyo A-8015 nad Denona PMA-860.

 

Denon na pewno jest mocniejszym wzmacniaczem - ma 2 pary tranzystorów na kanał a Onkyo jedną. Zasilanie w Denonnie z troidem na pokładzie na pewno jest wydajniejsze. Do dużych kolumn które ciężko wysterować Denon na pewno będzie lepszy. Natomiast do małych monitorów już niekoniecznie - może się okazać że basu jest za dużo, zakres regulacji wzmocnienia do 6-7 bo dalej klękają kolumny itd.

 

Cena Denona dwukrotnie większa, więc nie ma nic za darmo.

 

Dlatego nie wiadomo który lepszy, bo nie wiadomo do czego ma być docelowo. Najpierw proponuje kupić kolumny, albo coś taniego jak to Onkyo bo można wywalić niepotrzebnie kasę.

 

Jeżeli jest szansa i możliwośc to chciałby zarezerwować Harman Kardon HK6500, wiadomość już wysyłałem bezpośrednio do Ciebie.

dzięki za odpowiedź

 

OK, zarezerwowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę was o pomoc a mianowicie posiadam HK3490 i kolumny Altus 200

Problem polega na tym, że gdy kolumny są podłączone Rysunek A2mcyiie.jpg w tym połączeniu w Altusach gra tylko bass nie słychać sopranów, dopiero gdy podłącze je w ten sposób rys B4j3vwx.jpg słysze bass i soprany gra normalnie moje pytanie dlaczego tak nie gra

z rys A ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzanas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie dlaczego tak nie gra

z rys A ??

 

Musisz w kolumnie zainstalować zworę, zwierając HF i LF. I wtedy oba terminale (HF + i LF +) oraz (HF - i LF -) podłaczasz odpowiednio do + i - we wzmacniaczu.

 

Nie ma innej możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zworek na zaciskach w kolumnie.

Powinny być blachy lub kable do połączenia HF z LF.

 

Jeśli ich nie ma to HF - wysokie , LF - niskie ( bass) trzeba "zasilać oddzielnie".

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s.

Trochę się spóźniłem z odpowiedzią bo szukałem zdjęć :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-45609-0-48853000-1377704742_thumb.jpg

post-45609-0-42948800-1377704752_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pygar możesz mi to rozrysować w paincie ?? bardzo bym prosił

 

jeśli żle to prosze poprawić mnie

2cptbfq.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzanas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz info ze zjeciem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.