Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Zainsteresował mnie MUSICAL FIDELITY A1-X z allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pytania:

1. Czy to dobry pomysł do połączenia z Monitorami na Fostex'ach. (Fe 204 + ft15h w BR czyli jak Fe206+ ft17h). Rozsądek podpowiada mi, że a klassa jest bliska lampie, z drugiej strony boję się przesytu średnicy.

 

2. Czy w tak starym wzmacniaczu nie trzeba wymienić na dzień dobry wyschniętych kondów i alpsa?

 

3. Archiwum allegro wskazuje różną na cenę tego wzmacniacza na przestrzeni lat: 300 500 a nawet i 1200 pln. Wiadomo, że cenę ewentualnej sprzedaży weryfikuje rynek ale czy blisko 1000 to nie sporo za ten egzemplarz?

 

4. Czuje sentyment do wynalazków Nelsona Pass'a, znajdę analogie?

 

5. Jak nie Musical, to co w budżecie +/- 700 pln?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez koszuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 zł za wzmacniacz tej klasy to dobra cena. Ciężko go będzie czym innym ciepło grającym pobić . Ew konkurencja to może Luxman 410.

Co do kondów - w "normalnym" wzmacniaczu nie stanowi to najmniejszego problemu. Ale ten gra w klasie A i mocno się grzeje. Więc to może być jakiś problem. Ale pamiętaj że naprawy sprzętu audio są raczej tanie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Już myślałem że pytanie przerosło forum :). Konkurencja ciekawa. Ten egzemplarz MF poszedł, będę musiał doliczyć do ceny A1 conajmniej kondy osiowe 4x10.000uf 23V do zasilania i może do końcówki coś, ale to nawet na jakiś rozsądnych (półka panasonic FC) będzie z 150 pln. Pytanie tylko czy po swapie kondów nie ma później jakiś cyrków np. z BIASem :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez koszuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz wymieniać kondensatory które przeżyją wzmacniacz ?

Wymienia się od najmniejszych wartości bo te tracą najbardziej wraz z upływem czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz wymieniać kondensatory które przeżyją wzmacniacz ?

" Mądrość nad modrościami "- synu posłuchaj tego człowieka, byś przypadkiem czegoś gorszego tam nie wlutował... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem praktykiem. W końcówce kondy wyglądają mi na elektroniczne, więc mam obawę co do stanu elektrolitu.

 

Pygar,

Nie rozumiem, czemu zakładasz długowieczność kondensatorów. Myślisz, że w zasilaniu osiowość wskazuje na kondy foliowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rydz

a co o tych sądzisz

ARCAM Alpha 5,

ARCAM Alpha 6

ARCAM ALPHA 9

Musical Fidelity Elektra E11

NAD 304

Zaglądając do wnętrza tych Arcamów widać jedną wielką pustkę, w dodatku są moim zdaniem brzydkie, jestem zwolennikiem klasycznych klocków w lat 90 które są solidnie zbudowane zarówno wewnątrz jak i nazewnątrz, dźwiękowo też bieda

Nie wspominając już o tym że cały wzmacniacz waży tyle ile samo trafo w 570ES

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem praktykiem. W końcówce kondy wyglądają mi na elektroniczne, więc mam obawę co do stanu elektrolitu.

 

Pygar,

Nie rozumiem, czemu zakładasz długowieczność kondensatorów. Myślisz, że w zasilaniu osiowość wskazuje na kondy foliowe?

 

Wszystko "starzeje się " w tym samym "czasie" i w podobny sposób .

Teraz zastanów się ile straci (jeśli już) na pojemności kondensator 10.000uF, a ile 10uF ?

Odpowiedź - mniej więcej tyle samo, z tym że ten 10.000 będzie świetnie dawał radę, a ten malutki to już ledwo ledwo ( większa różnica/skala/wpływ na otaczające elementy) .

 

Jak w danym miejscu ma być kondensator na 10uF, a ma 5-6uF to robi większą różnicę, niż 9.915uF w porównaniu do 10.000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kondensatorami to bywa różnie. Wczoraj z ciekawości pomierzyłem mostkiem RLC kilkanaście kondensatorów o pojemnościach 10 - 470uF, wymontowanych z uszkodzonego wzmacniacza do auta Denon DCA3400 z roku ok. 1985. Kondensatory to Nippon SME i wszystkie trzymały pojemność z dokładnością 10%, przy czym te mniejsze były lepsze. Wszystko więc zależy od jakości zastosowanych kondensatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kondensatorami to bywa różnie. Wczoraj z ciekawości pomierzyłem mostkiem RLC kilkanaście kondensatorów o pojemnościach 10 - 470uF, wymontowanych z uszkodzonego wzmacniacza do auta Denon DCA3400 z roku ok. 1985. Kondensatory to Nippon SME i wszystkie trzymały pojemność z dokładnością 10%, przy czym te mniejsze były lepsze. Wszystko więc zależy od jakości zastosowanych kondensatorów.

 

Dokładnie tak jak napisałeś !

Często w starszych konstrukcjach stosowano dobre komponenty, które trzymają pojemność do dziś.

 

Najgorzej jest w najnowszych sprzętach, tzw. budżetowych, tam dają najtańsze barachło, firm o nic nie mówiących nazwach :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Na wstępie chce zaznaczyć, że jestem laikiem, który od zawsze słucha dużo muzyki na sprzęcie o jakości wołającej o pomstę do nieba. Ostatnio jednak postanowiłem zmienić obecny stan rzeczy i w związku z tym nabyłem kolumny Tannoy M1, a teraz siedzę i głowa mnie boli od szukania odpowiedniego dla nich wzmacniacza. Wertuje wujka googla od kilku dni i z tego co wyczytałem i wynalazłem z dostępnych obecnie na allegro zastanawiam się nad poniższymi opcjami:

 

1.ONKYO - A8940

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - podobno onkyo przy tych kolumnach sprawują się całkiem nieźle

2.LuXMAN L-1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - przy tym kusi cena ale nie wiem ma to w ogóle jakiś sens

3.LUXMAN A-007

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - o tym wzmacniaczu nie znalazłem nic co można by nazwać wartościową informacją

4. LUXMAN LV-90

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - wyczytałem że jest spoko i ciepło gra ale nie wiem czy akurat do M1 będzie dobrym wyborem

5.LUXMAN LV-102

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jak w przypadku poprzednika

 

Generalnie jeśli chodzi o kwotę to mam na to do 3 stówek.Chciałby uzyskać raczej ciepłe brzmienie ztąd też tyle luxmanów (z tego co wyczytałem powinny tak grać w tym zestawieniu). Jeżeli chodzi o gatunki to w ostatnim czasie przewalam głownie lounge, jazz oraz miks tych dwóch gatunków z muzyką elektroniczną, chociaż tak na dobrą sprawę odsłuchuję wszystko pomiędzy hip hopem, a elektroniką także tą z mocniejszym, ale raczej miękkim basem.

 

Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc i nakierować na którąś powyższych propozycji lub też zaproponować coś optymalnego w tej cenie będę niezmiernie wdzięczny.

 

P.S Przy okazji jeżeli moglibyście polecić jakieś kable to będzie idealnie :)

 

Dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często w starszych konstrukcjach stosowano dobre komponenty, które trzymają pojemność do dziś.

U mnie w pewnym ustrojstwie z 1976 roku mają się znakomicie, czyli ELWA gold ;) Niedługo 40-lecie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik rydz dnia 21.10.2013 - 21:05 napisał

Co by nie wybrać za 350 zł będzie grało podobnie / jedynie coś tam lekko inaczej.

Wyszukałem i wybrałem wzmacniacz który zamieściłem w linku kierując się jedynie raczej pewnym sprzedającym , sam nabyłem od tej osoby trzy urządzenia audio , w tym jeden CD ,wszystkie były w idealnym stanie technicznym.

Poniżej link do Harmana.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sorry Rydzu, ale ten harman to najniższy model i gra strasznie słabo

 

Harman Kardon HK6100. Jeden z najgorszych dźwiękowo wzmacniaczy jakie miałem, testowałem go na kilku parach kolumn Yamaha z serii NS. Ja nigdzie nie czytałem o tym wzmacniaczu, ja go odsłuchałem i sam osądziłem jak gra, to znaczy on w ogóle "nie gra".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Na wstępie chce zaznaczyć, że jestem laikiem, który od zawsze słucha dużo muzyki na sprzęcie o jakości wołającej o pomstę do nieba. Ostatnio jednak postanowiłem zmienić obecny stan rzeczy i w związku z tym nabyłem kolumny Tannoy M1, a teraz siedzę i głowa mnie boli od szukania odpowiedniego dla nich wzmacniacza. Wertuje wujka googla od kilku dni i z tego co wyczytałem i wynalazłem z dostępnych obecnie na allegro zastanawiam się nad poniższymi opcjami:

 

1.ONKYO - A8940

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - podobno onkyo przy tych kolumnach sprawują się całkiem nieźle

2.LuXMAN L-1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - przy tym kusi cena ale nie wiem ma to w ogóle jakiś sens

3.LUXMAN A-007

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - o tym wzmacniaczu nie znalazłem nic co można by nazwać wartościową informacją

4. LUXMAN LV-90

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - wyczytałem że jest spoko i ciepło gra ale nie wiem czy akurat do M1 będzie dobrym wyborem

5.LUXMAN LV-102

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jak w przypadku poprzednika

 

Generalnie jeśli chodzi o kwotę to mam na to do 3 stówek.Chciałby uzyskać raczej ciepłe brzmienie ztąd też tyle luxmanów (z tego co wyczytałem powinny tak grać w tym zestawieniu). Jeżeli chodzi o gatunki to w ostatnim czasie przewalam głownie lounge, jazz oraz miks tych dwóch gatunków z muzyką elektroniczną, chociaż tak na dobrą sprawę odsłuchuję wszystko pomiędzy hip hopem, a elektroniką także tą z mocniejszym, ale raczej miękkim basem.

 

Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc i nakierować na którąś powyższych propozycji lub też zaproponować coś optymalnego w tej cenie będę niezmiernie wdzięczny.

 

P.S Przy okazji jeżeli moglibyście polecić jakieś kable to będzie idealnie :)

 

Dzięki za pomoc

W tej kwocie kieruj się wyłącznie ceną - jeżeli coś Ci się spodobało to bierz. Z tymi kolumnami dobór wzmacniacza jest sprawą drugorzędną. Luxmany mogą być. W przyszłości poszukaj sobie taniego subwoofera aktywnego - to będzie miało większy wpływ na poprawienie dźwięku w tak tanim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś szuka wzmacniacz o ciepłym brzmieniu, za nieduże pieniążki to polecam tę aukcję:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dane techniczne:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Firma mniej znana, ale napis: made in Japan zobowiązuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

ja go odsłuchałem i sam osądziłem jak gra, to znaczy on w ogóle "nie gra".

To są twoje osądy , to raz! dwa , słuchałeś go z kolumienkami jakie posiada zainteresowany ?

,Klonów na tym forum pełno , ACCU / DISCO ? ...............................!!!

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są twoje osądy , to raz! dwa , słuchałeś go z kolumienkami jakie posiada zainteresowany ?

,Klonów na tym forum pełno , ACCU / DISCO ? ...............................!!!

 

Nie, nie tylko moje. Dokładnie ten model słuchałem ja i dwóch moich zaproszonych znajomych. Każdy z nas wyraził pogląd, że ten wzmacniacz jest po prostu kiepski. Jak widać po wpisach, na tym forum nie tylko my tak sądzimy :)

Odsłuchy były przeprowadzone u mnie w domu; na monitorach Yamaha NS-670, Yamaha NS-100M, i kolumnach Hitachi HS-55. Wszystkie te kolumny, grają dźwiękiem neutralnym, ukazując naturę podłączonego wzmacniacza. A z jakimi kolumnami kolego ty go odsłuchiwałeś, że poleciłeś, jego zakup w tym dziale ? I przepraszam, ale możesz mi łaskawie wyjaśnić zwrot: "Klonów na tym forum pełno , ACCU / DISCO ?...............................!!!" bo, nie za bardzo rozumiem, co chciałeś, przez to wyrazić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś szuka wzmacniacz o ciepłym brzmieniu,

Firma mniej znana, ale napis: made in Japan zobowiązuje :)

To taki odpowiednik Technicsa, tym bardziej , że moc nie za wysoka a DF nie powala, bas będzie dudnił i może być zamiast ciepło raczej ostro. Niestety to, że jest to sprzęt z Japonii, jeszcze nic nie świadczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje posty w temacie nr 5283 / 5288 / 5290 czytać do woli aż się zrozumie !

Wyjaśnić ? hehe.

A kolega rozumie proste pytanie w j. polskim ? Powyższa odpowiedź wskazuje, że niekoniecznie. Nie pytałem o numery tematów, tylko o:

 

A z jakimi kolumnami kolego ty go odsłuchiwałeś, że poleciłeś, jego zakup w tym dziale ?

 

Jednak we wcześniejszym poście sam przyznaje:

Wyszukałem i wybrałem wzmacniacz który zamieściłem w linku kierując się jedynie raczej pewnym sprzedającym , sam nabyłem od tej osoby trzy urządzenia audio , w tym jeden CD ,wszystkie były w idealnym stanie technicznym

 

Jak, widać z kolejnej odpowiedzi, także pytania:

możesz mi łaskawie wyjaśnić zwrot: "Klonów na tym forum pełno , ACCU / DISCO ?...............................!!!" bo, nie za bardzo rozumiem, co chciałeś, przez to wyrazić ?

kolega rydz nie zrozumiał, albowiem jego odpowiedź:

Wyjaśnić ? hehe.

Nie jest odpowiedzią coś wyjaśniającą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega rozumie proste pytanie w j. polskim ? Powyższa odpowiedź wskazuje, że niekoniecznie. Nie pytałem o numery tematów, tylko o:

 

 

 

Jednak we wcześniejszym poście sam przyznaje:

 

 

Jak, widać z kolejnej odpowiedzi, także pytania:

kolega rydz nie zrozumiał, albowiem jego odpowiedź:

 

Nie jest odpowiedzią coś wyjaśniającą.

 

Klon to urządzenie zbudowane od podstaw "samodzielnie" w oparciu o projekt zacnego/sprawdzonego/wybitnego urządzenia w oparciu o podobne elementy lub lepsze i schemat oryginału.

 

Koszt budowy jest wiele razy niższy niż cena oryginalnego urządzenia, ponieważ cena fabrycznego zawiera dodatkowe składniki ( koszty prowadzenia działalności, reklama, kasa dla recenzentów w fachowych czasopismach, koszty obsługi serwisowej, marże dystrybutora, sprzedawcy itd.) można wymieniać bez końca :-)

 

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s.Kolega może nie chciał Ci tego wytłumaczyć bo to jest pojęcie z grupy podstawowych, z tzw. abecadła audiofila :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to jest odpowiedź :)

Audiofilem raczej nie, jestem i być nie zamierzam, ale "trochę" wzmacniaczy i kolumn posłuchałem. Harman Kardon HK-6100 zapamiętałem, jako jeden z najgorszych wzmacniaczy, które przeszły przez moje ręce ! Polecanie zakupu tego wzmacniacza, komuś niedoświadczonemu, po prostu mnie zabolało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Ten post który napisałem , wyjaśnia wszystko.

 

Jarex! wiesz , to jest tak ,wystarczy przeczytać na forum np opinie "discomaniaka" że ten Harman gra żle ,że gra zbyt ciemno itd.

Ale można też doczytać na portalach zagranicznych że wzmacniacz jest okey.

Poza tym nie widzę sensu / potrzeby by pod malutkie monitorki których przeznaczeniem jest plumkać jako tylne w systemach kina domowego podłączyć mocny / lepszy ? wzmacniacz.

 

ale >runik< nie to że nie potrafi czytać , to go boli

 

http://www.audiostereo.pl/harman-kardon_hk-6100_wzmacniacze-stereo-59-2559-2.html

 

Jak można polecać ten wzmacniacz niedoświadczonemu , no nie może być,

bo przecież do tak wypasionych kolumn ! oto i one.

http://allegro.pl/jbl-es-20-es20-monitory-2-0-jm-system-olkusz-i3661333962.html

 

Od teraz cię ignoruję >runik< ,jak accu vel disco !

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można polecać ten wzmacniacz niedoświadczonemu , no nie może być,

bo przecież do tak wypasionych kolumn ! oto i one.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To nawet nie sa ''kolumny'' tylko jakies badziewne monytory marki jebel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki odpowiednik Technicsa, tym bardziej , że moc nie za wysoka a DF nie powala, bas będzie dudnił i może być zamiast ciepło raczej ostro. Niestety to, że jest to sprzęt z Japonii, jeszcze nic nie świadczy

Ale japońskie źródło plus polski wzmacniacz i kolumny to rewelacja, gra u mnie taki zestawik w pomieszczeniu gospodarczym:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

czy moglibyście doradzić jaki amplituner stereo wybrać w cenie do 1000 zł. Tak się składa, że chciałbym złożyć sobie nieźle grający zestaw. Aktualnie mam stare kino domowe Eltax i pomyślałem, że kompletowanie zacznę od amplitunera/wzmacniacza. Niebawem dokupię kolumny oraz cd pasujące pod charakterystykę wcześniej zakupionego amplitunera..

Pokój który chce nagłośnić ma ok 22 metrów kwadratowych. Muzyki słucham bardzo różnej. Skłaniam się ku amplitunerowi ze względu na radio.

Co myślicie o używanym amplitunerze Yamaha RX 797. Czy warto wydać na nią 1000 zł.? Czy może lepiej zabrzmi nowa Yamaha R-S500? Może macie jakieś inne sugestie?

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy naprawdę różnica pomiędzy amplitunerami stereo a osobnymi wzmacniaczami w danej cenie jest znaczna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem RX-797. Jak sie boisz starszych piecow to moze to byc dobry wybor. Natomiast jak sie nie boisz i chcesz zeby to gralo lepiej kup jakis normalny wzmacniacz. Np Denona PMA-1500R, Marantz PM7200. To nie sa jeszcze mocno leciwe urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil17

 

posiadajac tysiac na wzmacniacz masz pewne szanse kupic cos extra - przygotowałbym grosz wiecej

 

sansui ba 2000

 

majac taki pieniadz mozna zaczac na powaznie

nie wtopisz tylko zyskasz z czasem jak juz ;)

 

ps

zapomij o radio

niedługo bedzie gratem jak przejda na cyfre - sprzet zagracasz i psujesz wartosciowosc

radio sobie kup jakies za 5zł i podlaczaj czasem:)

 

 

nie mowie ze to kupisz- zmien moze tok myslenia i poszukiwan ;)

ps

czy warto - nie warto

 

nie przeinwestuj wzmacniacza a pozniej ....... bida ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ze względu na jakość dźwięku będę poszukiwał wzmacniaczy. Możecie podać jeszcze jakieś modele wzmacniaczy, na które warto zwrócić uwagę? Myślałem wcześniej o tym PM7200, ale ciężko go dostać w cenie do 1000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.