Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po 30 latach od zakupu a 25 lat od zaprzestania użytkowania odpaliłem dziś GWS-109 .

 

Wytwór zjednoczenia Unitra, producent - Fonica Łódź.

Prawie od razu wystartował - tylko regulacja docisku starożytnej wkładki i doregulowanie prędkości zrobiłem

(wcześniej był oczywiście zakup - "Bajan" Wolumen )

Mam teraz parę setek płyt do czyszczenia.

 

Pozdrawiam tych, którym brak nadziei :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tam szrot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil taki sprzęt ;-)

<br />Taki sprzęt to elektrośmieci - Polacy specjalizują się w utylizacji takich śmieci. Polskie firmy jeżdżą po Niemczech/UK i zbierają po osiedlach elektrośmieci wystawiane przez mieszkańców. Potem takie złomy po naprawie (byle grało) trafiają na Allegro. <br />

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten środek Onkyo M510 to raczej z netu wrzucony ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez runik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj wzmacniacz kupiony za 300zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak z samochodem - czterdziestoletni samochód klasy popularnej to złom. Kupno takiego grata nie ma sensu a restauracja mija się z celem, gdyż koszty i praca są

 

Kurcze to co ja mam powiedzieć. Moje auto ma 23 lata, eksploatuje je codziennie. Nigdy się nie popsuło. A w/g Twojej teorii już niedługo zdobędzie miano podwójnego złomu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp w elektronice jest spory

Ba, postęp nie dotknął tylko elektroniki nawet rzecz tak banalna jak paski do decków.....

Paski z decka z lat 90 zaczynają dawać ciała, policzmy, po ponad 25 latach.... Nowe dają ciała po 2 latach...

 

Wiesz gdzie taki postęp ja mam ??? Poniżej pleców, podpowiem - acz nie doprecyzuję, ze względu na net etykietę.

 

Porównywanie starych wzmacniaczy to starych samochodów to czysty idiotyzm, albo czysta manipulacja - zależy od intencji porównującego.

 

Czemu ? Bo nowe samochody mają poduszki, strefy zgniotu, wszelkiego typu kontrole trakcji, oraz masę innych udogodnień. Te z lat 70 są od tego wolne.

 

Analogicznej rewolucji we wzmacniaczach nie było...

 

Sam mam kilku, kilkunastoletnie wzmacniacze (są wymienione w zakładce o mnie) i zapewniam iż mogę śmiało pójść w szranki z nowościami.....

 

Nie znaczy że cały Twój post at kosz. Masz rację np. w tym iż większość sprzętu to guano straszne, ale jest jedno ale - Nie tylko starego, ale i tego z 2015

Tak było w latach 50, 60, 70 ubiegłego wieku , i tak jest w 2016... I nie ważne jaki był znaczek producenta.

Także nic w tym nadzwyczajnego iż większość staroci to złom, taki sam jak większość nowości...

No może nie złom, ale adresat jest inny - powiedzmy dla nastolatków, czy jak ja to nazywam "segment komunijny".

Masz też rację iż handel jest wolny od etyki - zawsze był - i handlarz z każdego guana robi hi-end.

To co było perełką to było nią już rok, dwa po wejściu na rynek i jest nią do dzisiaj....

 

Widzę też ten tzw. "postęp" w amplitunerach, sprzęt z roku na rok lżejszy, ale za to bogatszy o coraz nowe funkcje.... programowe....

Obecnie żaden amplituner poniżej 1500 zł ze sklepu nie gra nawet w kinie domowym, owszem wydaje dźwięki.

Owszem dla kogoś kto się przesiadł z telefonu to może postęp, ale........... OK. zostawmy to.

 

Jeśli ktoś teraz odkrywa perełkę z lat 70-90 ubiegłego wieku (której nikt dotąd nie odkrył) to jest zwykłym oszustem. Też masz rację - myślę tak samo.

No i oczywiście stary sprzęt wymaga przeglądów - podobnie jak Ty, czy ja... ;P

 

Ale nazywanie wszystkich staroci jednym słowem szrot to albo kompleksy, albo frustracja....

Są perełki, ale te perełki kosztowały krocie w momencie jak wychodziły na rynek, a i teraz mają swoją cenę...

I nie trafiają one na np. Allegro jako Hi-End za kilka stówek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shrek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten postep najlepiej widac po nowych odtwarzaczach CD, 5 lat "bezproblemowego" uzytkowania to jest juz ewenement, chociaz od samego poczatku transport pracuje jak traktor (Pioneer PD-50) a podczas przelaczania utworów mozna isc i zaparzyc sobie herbate. A ile tych Denonów, marantzow juz padlo w okresie gwarancji?

 

A z drugiej strony mamy chociazby Sony CDP-338ESD, 28 lat naped pracuje bezszelestnie, wczytuje utwory z predkoscia blyskawicy, a glownica laserowa w dalszym ciagu nie wykazuje zuzycia.

We wnetrzu zaden doslownie ZADEN kondensator nie wykazuje oznak zuzycia, a przebadalem kazdy w swoim odtwarzaczu i pospiesznie wlutowalem spowrotem na swoje miejsce.

 

Nastepny dla przykladu, Yamaha CD-3 31 lat i oprocz 2 kondensatorów i 2 tranzystorow reszta jest jak nowa. Wymiany wymagaly jeszcze tylko gumki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja coś napiszę. Swoje zainteresowania sprzętem audio stereo zacząłem w latach 90-tych od "hajendowych" mini-wieży jakie tylko udało mi się kupić. Zasada była prosta: im więcej waży tym lepsza :) Takie coś np. JVC PC-55 to miało z kilkanaście kilo. Teraz mam tylko mini zestaw blaupunkt micronic (bez decka, wzmacniacz robiony przez japońców). Moim zdaniem gra to niesamowicie - jak na swoją wielkość, szczególnie mini wzmacniacz micronic A-60). W dużym eletromarkiecie kolega był kierownikiem i umówiliśmy się że przyniosę mój mini zestaw i dokonamy odsłuchów porównawczych z mini-wieżami z półek. (to samo nagranie, to samo źródło dźwięku itd). W teście na jakość dźwięku Blaupunkt " wykosił" kolejno kilka mini wieży dopiero Yamahy z serii pianocraft zaczęły walkę na jednakowym poziomie. Mini wieża moja jest z lat 1980-81. Nic nie charczy nie buczy, nic nie było wymieniane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 1.jpg

 

 

Micronic A-60 plus Yamahy NS-266

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez runik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, że było już tysiąc albo więcej postów tego typu.

Moja przygoda z "stereo" jest niedługa, zaczęło się kilka lat temu od zestawu 5.1 do komputera ModeCom 5030, 3 lata temu doszła do tego Yamaha RX-V365, następnie zastąpił ją Pioneer VSX-417, potem doszły wymienione niżej wzmacniacze Sanyo JA220, Toshiba SB-M30. Kolumny to MB140S, Saba BoxC405 oraz Grundig Box 353.

Mam do wydania do 500zł na wzmacniacz z "drugiej ręki" z pilotem (lub obsługujący chociaż pilota Harmony 300) który póki co ma grać z kolumnami Grundig Compact Box 353 w pomieszczeniu 20m2 głownie pod dekoder UPC do telewizji oraz do odsłuchu muzyki na Philips CD614. Muzyka w telewizji wiadomo raczej pop, natomiast na płytach lubię sobie włączyć coś z muzyki klasycznej, jakiś starszy rock albo nawet coś z jazzu.

W profilu o mnie mam zestaw od PC który gra w gabinecie, z którego jestem zadowolony. Natomiast Toshiba SB-M30 która to ciągnie nie ma pilota i tylko to ją "skreśla" w większym pokoju. Wcześniej posiadałem również Sanyo JA220 z którego również byłem zadowolony szczególnie z barwy dźwięku.

Grundigi 353 podłaczyłem z Pioneerem VSX-417 i jest miernie. Co by szukać np. z lat 90/2000-tych co by nie kaleczyło słuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Halo halo. Witam wszystkich serdecznie.

 

Od pewnego już czasu przymierzam się do zakupu wzmacniacza jednak jestem laikiem w tej kwestii i cały czas się waham, który byłby najlepszy. Przekopując się przez allegro, natrafiłem na dwa modele NADa, które wydają się ok, jak na moje obecne wymagania i mieszczą się w przewidywanym budżecie (max 500zł). Są to NAD 3240PE oraz NAD C340. Zastanawiałem się też nad Audio Cambridge a1 jako opcją tańszą tylko nie wiem czy jest sens. Minusem a1 jest to, że nie posiada gniazda na słuchawki. Głośniki jakie obecnie posiadam to Roth Oli 20. Jakieś wskazówki, porady, propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to NAD 3240pe, 7240pe, sony ta-f500es, onkyo integra 8250, grundig fine arts v3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Thekamil921
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Chciałbym zakupić asmplituner lub wzacniacz pod konkretne kolumny jakimi są ATL Hans Deutsch 308 S.

Nie jestem audiofilem ale myśle ze te kolumny dość ciekawie grają i chciałbym na ich podstawie zbudowac w miarę możliwości budzetowy, grający miło dla ucha zestaw.

Kwota nie jest wysoka bo 300-max 400 zł więć proszę mnie zrozumieć. Proszę o poradę czy lepiej z tymi ATLami spisze sie jakis Ampli czy Wzmak i jakies ciekawe modele które mozna dostac w takiej kwocie. Oczywiscie mam na mysli jakis uzywany starszy klocek.

Pokoj jest wielkosci okolo 24m2 a muzyki jakiej slucham to głownie reggae, hip hop i ogolnie czarne rytmy. Nie zalezy mi na głośności a bardziej na uzyskaniu ciekawej barwy i sceny (tak wiem w takim budżecie nie ma co myślec o scenie)ale aby zapewnić fajny klimacik.

Jeśli ktoś jest w stanie udzielić mi porady to z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez motyl.zc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoich jeszcze nie odpalalem, ale kupilem je ze wzgledu na to ze jak byłem u chrześniaka na urodzinach to kuzyn miał takie kolumny podpiete pod pioneera sx 737 i bardzo urzekła mnie muzyka u niego w salonie. Ja jestem typowym laikiem na kiepskich głosnikach komuperowych creativa 2.1 wiec albo jest głosno i nic nie słychac rozmowy albo jest cicho i nie słychac muzyki podczas rozmowy a na tych atl z pioneerem gwar w domu bo ponad 10 osob a dzwięk był tłem imprezy, nie przeszkadzało w konwersacjach ani w krzykach dzieci a wszystko było bardzo szczegółowe, byłem pod wrażeniem. Dlatego zapragnałem takie kolumny i jakiś wzmacniacz lub ampli w swoim salonie. Zapewno pod co bym ich nie podłączył to bedzie wielki przeskok z kiepskich komputerowych głosników, ale jeśli ktoś może cos poradzić to zawsze lepiej kupic coś z polecenia, ponieważ ja nie mam jeszcze doświadczenia z audio stereo ale zajawka juz jest =)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre wzmacniacze w tej cenie to:

Onkyo integra 8250

Sony ta-f500es

NAD 3240pe

NAD 7240pe

Grundig fine arts v3

 

Kolejność nie ma znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za polecenie wzmacniaczy =) a czy mogłby ktos jeszcze napisac cos o amplitunerach w tym budzecie, jakie modele polecacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmhm a ja Ci polecę wzmacniacz Harman Kardon pm 655 - 665 vxi, czasem można trafić okazję i w Twoim budżecie się zmieścisz. Zapewniam również, że będziesz zadowolony a nawet więcej ;] w ampli, nawet stereo nie baw się jeśli chcesz zacząć przygodę z muzyką :D Co prawda nie słyszałem jak grają kolumny, przez Ciebie posiadane, ale skoro już je masz to nie ma sensu polecać Ci żadnych innych ;p Tak czy siak polecam tego wzmaka bo sam z nim sporo przeżyłem i jak dla mnie rewelacja (szkoda że Harman/Kardon nie robi już dziś takich wzmacniaczy :/ )... Może uda Ci się gdzieś w okolicy u kogoś posłuchać jak gra i ocenić. W razie pytań pisz. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Szukam wzmacniacza do kolumn Arcus as 4, grają one jasno, chłodno, detalicznie i potrzebuje sprzętu który jednocześnie sprawi że będzie cieplej, bardziej miękko, basowo czyli według mnie przyjemnie w odsłuchu. Aktualnie mam denon pma 720(ten starszy), całkiem niezły piecyk jak na te pieniądze ale wydaje mi się że można z tych kolumn wyciągnąć więcej. Źródło to wzmak słuchawkowy fiio e10 na wolfsonie i jako że mam słuchawki to myślę że zmiana źródła zbyt wiele w tym przedziale cenowym nie da, słucham tylko z komputera(foobar+wasapi). Pomieszczenie 13m2. Kolumn słuchałem na kenwood 5040, pioneer a447, sony 550es i o dziwo denon 720 okazał się najlepszy. Jakieś propozycje do 500/700zł (arcusy warte jakieś 400). A może sprzedać kolumny i coś aktywnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukas90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z tej samej serii, ale wyższy model. PMA-920 sa właśnie cieple jak 720. Albo Marantz PM-80. Obecnie widziałem na Allegro w dobrej cenie, chyba 640zl. Myślę że trafił by w twoj gust i mieści się w budżecie. Choć nie wiem czy nie za dobry do tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.