Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do zakupu zestawu w granicach ~600zł, muzyka jakiej słucham to pop,rap choć czasem oczywiście trafiają się także łagodniejsze klimaty.

 

mam na oku wzmacniacz

ONKYO Integra A-8015

DENON PMA-520A

yamaha ax-700

 

Z tej całej trójki Yamaha najlepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge audio A1 znajdziesz poniżej 250zł i do tannoyów będzie bardzo dobry (choć ja nie lubię tych kolumienek, można kupić lepsze w tej cenie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

z racji stanu że chciałem stać się posiadaczem prawdziwego stereo a przynajmniej jego namiastki zacząłęm poszukiwania swojego pierwszego zestawu - dzięki temu trafiłem na to forum. Niestety im dłużej się zagłębiam w temat tym więcej opcji się wyłania i robi się mętlik w głowie co wybrać? stąd prośba o Waszą pomoc. Pomieszczenie ok 24m2. Na dzień dzisiejszy stałem się posiadaczem używanych Tannoy mercury v4. Pożyczyłem od rodzinki zakurzonego technicsa ax6 i cd pg480a żeby sprawdzić wogóle czy popłynie z nich dźwięk. Ponieważ nie jestem osłuchany nie trudno się domyślić, że jak dla kogoś tak zielonego jak ja zestaw gra super i wogóle a mocy jest tyle że słuch można stracić - o ile cdka mogę sobie narazie zostawić to KD muszę oddać. Moja prośba się tyczy wyboru używanego wzmacniacza najlepiej w max 700zł pod warunkiem że posiada pilot bądź możliwość takiego sterowania. Z lektury forum zdaje sobie sprawe, że w tym przedziale cenowym szału nie ma i bez osłuchania sprzętu ciężko na ślepo trafić w gust ale zaznaczam, że jak na razie wymagający nie jestem. Mam różne dylematy jak to na początku, czy nie pchać się w koszty brać taki pma735r za 500stów, albo tańsze 880r posłuchać, później kupić coś innego - zostawić ten co lepiej odpowiada dźwiękowo itd, albo sprawdzić polecanego 860 tyle że on nie ma sterowania pilotem - chociaż może do posłuchania nie warto upierać się przy tym pilocie? przecież zawsze można sprzedać. Czy lepiej dołożyć kilka stówek i szukać coś z wyższych modeli marantza albo rotela 9xx, lub sony es, albo jeszcze coś innego? Nie ukrywam, że ten pilot jest mile widziany. Poprosze o jakieś sugestie nim dokonam zakupu. Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam V4, świetne kolumny w swojej cenie 1000 z haczykiem, grałem z nimi na kilku Denonach, 735r w idealnym stanie tech. za 500 zł to bdb wybór, chyba najlepszy z możliwych Denonów za tą cenę, miałem go, zgrają się dobrze. Te starsze 860 i 880 sobie odpuść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam okazje kupić Denon pma-735R za 450zł czy jest warty tej ceny i odnajdzie się w moich klimatach (pop,rap) ?

 

lub jakaś szybka alternatywa dla wzmacniacza w cenie ~500 zł do tej muzyki?

oczytałem się o nad c350 ale to dwa razy tyle więc odpada..

 

NAD 3240PE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawlo1508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzmacniacz Arcam Xeta One nada sie do metalu? Na poczatek bedzie grac z kolumnami Mission 702e. Jak zagra w porownaniu do Marantz pm30se i Yamaha ax396?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzmacniacz Arcam Xeta One nada sie do metalu? Na poczatek bedzie grac z kolumnami Mission 702e. Jak zagra w porownaniu do Marantz pm30se i Yamaha ax396?

 

Jak zagra? Kilka razy lepiej od tych wymienionych dwóch wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam czy zagra lepiej (bo to oczywiste) tylko czy sprawdzi sie w metalu (a to trudne zadanie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam czy zagra lepiej (bo to oczywiste) tylko czy sprawdzi sie w metalu (a to trudne zadanie).

Zadajesz pytanie: Jak zagra w porownaniu do Marantz pm30se i Yamaha ax396?

To odpowiadam - zagra lepiej

Skoro to wiedziałeś - to po co te pytanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

i ja potrzebuję pomocy.

Aktualnie posiadam amplituner HK AVR370 i do niego CD 980 + HECO Celan GT. Słucham na tym także muzyki, głównie jazz, klasyka, fado.... Chciałbym sobie polepszyć stereo i mam pytanie. Chodzi mi po głowie NAD 356 z modem. Czy dużo polepsze sobie stereo czy musze szukać czegoś innego? Proszę o pomoc i opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem zapytać o waszą opinię - mam możliwość kupić amplituner Pioneer SA-508 i nie wiem czy to dobry wybór, bedę wdzięczny za rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer SA-508 i nie wiem czy to dobry wybór

Dźwiękowo bym się niczego szczególnie pozytywnego nie spodziewał, ale ładna bestyjka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patij rozumiem że nie masz reszty głośników do kina domowego? 370 to był niezły model również w stereo jednak nie może rywalizować ze wzmacniaczem stereofonicznym. Tak polepszysz znacząco stereofonie. Które celan gt posiadasz? Nie wiem jak modyfikacja wpływa na brzmienie tego modelu jednak już w podstawowej wersji zasługuje na wzięcie pod uwagę w tym budżecie.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś tarego Nad-a 3030 ? Pięknie wygląda, sprzedający twierdzi że po przeglądzie sprzęt i w b. dobrym stanie.

 

Na tydzien udało mi się porzyczyć nada 3155 i gra to b.ładnie.

Teraz tylko myślę co kupic same nad-y:

320BBE ponoć rewelacja plus ma pilot

340 model niby wyższy starszy jednak czy lepszy ? Czesto pilota brak.

tego

3030 no i to cudeńko z wychyłowymi wskaznikami coś pięknego :) tylko rok prodkucji 1979 boje się o kondesatory i resztę, chociaż ten model 3155 też ma prawie 30 lat i gra b. ładnie.

 

Ktoś coś doradzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3030 no i to cudeńko...

[...]

Ktoś coś doradzi ?

 

Zupełnie nie rozumiem jak można wydawać pieniądze na taki złom elektroniczny. Ten wzmacniacz jest tak stary, że nadaje się tylko do utylizacji. Przecież to konstrukcja nie dość, że stara to jeszcze całkowicie niechlujna i partacka.

Oczywiście można to kupić i potem rozebrać na najdrobniejsze cząsteczki by wyczyścić wszystkie podzespoły, umyć płytki, wymienić wszystkie stare/zużyte elementy (nie tylko kondensatory). Potem trzeba to z głową złożyć, zmierzyć parametry, ustawić napięcia jak należy zgodnie z serwisówką.

Tylko po co się tak męczyć ze starym śmietnikowym klamotem skoro dziesiątki nowszych sprzętów dookoła.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj trochę starego sprzętu a potem pisz że nie warto:).

NAD 3020 też może jest klamotem? ;)

 

Tak, to też jest stary klamot, który nadaje się jedynie do utylizacji.

To handlarze starym złomem dorobili legendy do tych starych pudeł.

Poza tym na Wyspach te klamoty cieszą się uznaniem wśród starych angoli, którzy na nich wyrośli. Angole uwielbiają wszystko co swoje - wystarczy spojrzeć na zawsze pozytywne recenzje brytyjskich wzmacniaczy i zawsze negatywne recenzje francuskich klocków w brytyjskiej prasie.

Te Nady cieszą się wśród starych brytoli takim sentymentalnym uznaniem jak nasze Diora WSH wśród polskich pięćdziesięciolatków i wyżej.

Ogólnie to kupa złomu nic nie warta akustycznie - dzisiaj to nawet nie gra tak jak powinno grać. Po czterdziestu z górą latach nic już nie trzyma parametrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że stare wzmaki chcą grać ale wiadomo że nie wszystkie.

Posłuchaj tego NAD 3020 lub kenwood ka990v i napisz czy można kupić coś nowego do 2tyś co gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary sprzęt jest stary.

Pierwsze co trzeba zrobić kupując stary sprzęt to rozebrać go na drobne części, wyczyścić, zmierzyć, wymienić połowę części i poskładać.

Tak jak z samochodem - czterdziestoletni samochód klasy popularnej to złom. Kupno takiego grata nie ma sensu a restauracja mija się z celem, gdyż koszty i praca są nieopłacalne.

Taki sprzęt to elektrośmieci - Polacy specjalizują się w utylizacji takich śmieci. Polskie firmy jeżdżą po Niemczech/UK i zbierają po osiedlach elektrośmieci wystawiane przez mieszkańców. Potem takie złomy po naprawie (byle grało) trafiają na Allegro. Niemal cały sprzęt jaki jest na aukcjach z rejonów zachodniej Polski pochodzi ze śmietników.

 

Te Nady i podobne co mają 40 czy 50 lat to kompletny złom i archaizm elektroniczny. Postęp w elektronice jest spory - wydajniejsze zasilacze, lepsze tranzystory, półprzewodniki, sterowniki. Poza tym robotyzacja produkcji czyli każdy klocek trzyma parametry co w latach 70/80 było ciężkie do uzyskania.

To jest po prostu stary i kiepski sprzęt, który trzeba gdzieś opchnąć - gdzieś, czyli do biednego kraju. Nie warto wydawać na złom elektroniczny złamanego grosza. Lepiej dołożyć i kupić nowszy/nowy.

I nie dawajcie się omamiać handlarzom - oni żyją ze sprzedaży.

 

Poza tym taki elektrozłom jest niebezpieczny. Przegląd musi być dokonany (i to fachowo), bo inaczej możemy spalić sobie dom!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Postęp w elektronice jest spory - wydajniejsze zasilacze, lepsze tranzystory, półprzewodniki, sterowniki.<br />

 

Cięcia kosztach produkcji sprzętu audio są jeszcze większe kolego. Oszczędności np. na ilości użytych metali kolorowych dochodzą do absurdalnych granic, gdzie przewód miedziany ma grubość ludzkiego włosa, a powinien być znaaaaaaacznie grubszy. Ale jak już w Polsce będziemy zarabiać tak jak to jest w Niemczech czy UK to wtedy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Wzmacniacze z lat 70,80 i 90 to inna klasa.

Jestem ciekawy w jakim będą stanie wzmacniacze kupione teraz za powiedzmy 20lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil myślisz że te nowe budżetówki tyle wytrzymają ? ;-)

aaa kiedyś to i budżetówka nawet miała wygląd i wagę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary sprzęt jest stary.

Pierwsze co trzeba zrobić kupując stary sprzęt to rozebrać go na drobne części, wyczyścić, zmierzyć, wymienić połowę części i poskładać.

Tak jak z samochodem - czterdziestoletni samochód klasy popularnej to złom. Kupno takiego grata nie ma sensu a restauracja mija się z celem, gdyż koszty i praca są nieopłacalne.

Taki sprzęt to elektrośmieci - Polacy specjalizują się w utylizacji takich śmieci. Polskie firmy jeżdżą po Niemczech/UK i zbierają po osiedlach elektrośmieci wystawiane przez mieszkańców. Potem takie złomy po naprawie (byle grało) trafiają na Allegro. Niemal cały sprzęt jaki jest na aukcjach z rejonów zachodniej Polski pochodzi ze śmietników.

 

Te Nady i podobne co mają 40 czy 50 lat to kompletny złom i archaizm elektroniczny. Postęp w elektronice jest spory - wydajniejsze zasilacze, lepsze tranzystory, półprzewodniki, sterowniki. Poza tym robotyzacja produkcji czyli każdy klocek trzyma parametry co w latach 70/80 było ciężkie do uzyskania.

To jest po prostu stary i kiepski sprzęt, który trzeba gdzieś opchnąć - gdzieś, czyli do biednego kraju. Nie warto wydawać na złom elektroniczny złamanego grosza. Lepiej dołożyć i kupić nowszy/nowy.

I nie dawajcie się omamiać handlarzom - oni żyją ze sprzedaży.

 

Poza tym taki elektrozłom jest niebezpieczny. Przegląd musi być dokonany (i to fachowo), bo inaczej możemy spalić sobie dom!

 

Różne kawały czytałem na tym forum ale ten plasuje się w ścisłej czołówce :-) !

 

Powodzenia ze złomem, który zalega teraz w sklepach ... na "gwarancji" :-).

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.

W nowych super wzmacniaczach to z 5lat i kondensatory do wymiany mogą być.

Co do starych wzmacniaczy to mój kenwood cały czas trzyma parametry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Poza tym taki elektrozłom jest niebezpieczny. Przegląd musi być dokonany (i to fachowo), bo inaczej możemy spalić sobie dom!<br /> <br /> <br />

aż klawiaturę poplułem czytając......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.