Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  517 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może coś trzeba przełączyć na FM albo coś , nie mam teraz radia więc za bardzo CI nie pomogę … szczerze to nie pamiętam już jego funkcji .

 

Tuner jest ustawiony na odbieranie FM, zreszta sam w sobie nie ma zbyt wiele ustawień. Sprawdzalem wejscie antena A i B ale nic sie nie zmienia w kwesti odbioru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Panowie dzisiaj wypożyczyłem sobie ze świetnego sklepu Emar u mnie w Bydgoszczy kabel zasilający Shunyata Venom 3. Podłączyłem kabelek do odtwarzacza, na razie go wygrzewam i bardzo jestem ciekaw jakie wniesie różnice w brzmieniu, w porównaniu do tego taniego z zestawu. Słucham na słuchawkach Beyerdynamic DT 880. Mam nadzieję, że będzie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Monachińskie nowości Marantz

- seria Premium

NA-11 S1 ( 3000E) net/dac

PM-11S3 (4000E) integra

SA-11S3 (4000E) sacd/cd/dac/usb a+b

 

- seria Range

SR-7007 (1500E)

SR-6007 (1000E) 4 K

SR-5007 (800E) 4K

NR-1603 (630E)

UD-7007(1100E) XLR

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie coś nowego od Marantza! Właściwie najbardziej mnie interesuje sieciówka NA-11 s1.Wiadomo na co kasę odkładać,zapowiada się nieźle.Dla niektórych najważniejsze będzie to że ma mieć gaples!

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh bas skręcony bo cicho słucham muzyki , warunki mieszkaniowe ( upierdliwa sąsiadka nie pozwala podkręcać volume :-(

A przy takim słuchaniu niestety ale ja odpycham się tą małą gałeczką

A jeżeli chodzi o volume wzmak był czyszczony i gała się obróciła

Na moim metrażu gdy bym tak włączył pokój zdemolowany

Może i lipa ale za to mi się podoba :-)

Edytowane przez Tuscani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Heh bas skręcony bo cicho słucham muzyki , warunki mieszkaniowe ( upierdliwa sąsiadka nie pozwala podkręcać volume :-(

 

..znam to, mam taką samotną sąsiadkę a...ale u mnie nawet przy jak najbardziej minimalnej głośności już jest bas słyszalny..reszta pasma też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do 14 , kurcze brak gałki podbicia basu :-(

Pierwsze wrażenie po 17 , wyraźniejsze wokale, więcej przestrzeni … ogólnie jak by się pokazało więcej szczegółów . Bardzo uwidacznia kiepsko nagrane płyty szczególnie bootleg’i to jeśli chodzi o przekaz CD …

Zawiódł mnie SACD w wydaniu Alice In Chains – za bardzo wygładzony jak by ktoś trzeci maczał palce , niestety brak charakterystycznego ” brudu ” wykonanie na CD bardziej podchodzi , w klasyce i jazz jest bardzo OK .W temacie SACD jestem laikiem ale wydaje mnie się że stare SACD jakoś lepiej brzmią niż obecne hybrydy CD/SACD ( prócz wspominanym A.I.C. ) może to tylko takie odczucie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PM7000 : chłodniej , mniejsza kontrola basu , mniejsza dynamika. Wiedziałem czego się spodziewać, bo pod moimi paczkami miałem już 7200. Trafił się tanio 7000 , to jest "do kotleta" , czytaj : TV i tuner.Z tym że moje kolumny do łatwych nie należą ( Infinity Kappa 8.2 ) .Do CD bezapelacyjnie lampki odpalam .

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pograł u mnie (i jeszcze chwile pogra) PM7200, oczwysiście w klasie A. Góra bardzo rozdzielcza, czaruje sceną, szerokością i głębokością, wybrzmieniami, wszelkiego rodzaju przeszkadzajkami, ale słabo na średnicy, wokal wycofany, brakuje mu wypełnienia, tu pokazał pazur Rotel RA-04, ale nie miał już tej góry co Marantz i zabijał basem. Marantz ma ładny sprężysty bas, tylko te wokale za mocno odchudzone. Gdyby zrobić mix tych 2 wzmaków, było by już nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pograł u mnie (i jeszcze chwile pogra) PM7200, oczwysiście w klasie A. Góra bardzo rozdzielcza, czaruje sceną, szerokością i głębokością, wybrzmieniami, wszelkiego rodzaju przeszkadzajkami, ale słabo na średnicy, wokal wycofany, brakuje mu wypełnienia, tu pokazał pazur Rotel RA-04, ale nie miał już tej góry co Marantz i zabijał basem. Marantz ma ładny sprężysty bas, tylko te wokale za mocno odchudzone. Gdyby zrobić mix tych 2 wzmaków, było by już nieźle :)

PM75 jest pozbawiony wad o ktorych piszesz. Jest nieco cieplejszy na srednicy, a bas jest okraglejszy i glebszy. Fakt ze zachowuje on charakter PM7000, ale jest fajniejszy w odbiorze.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.