Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do obecnych i byłych posiadaczy odtwarzaczy CD-72, CD-60 i CD-62 - otóż poszukuję odpowiedzi na pytanie jak to jest z tym regulowanym wyjściem, wiem że na płycie głównej jest potencjometr który obsługuje właśnie to wyjście regulowane, ale czy ten potencjometr reguluje również poziom głośności w gnieździe słuchawkowym, bo jakoś nie widzę żeby był w jakikolwiek sposób sprzęgnięty z pokrętłem głośności na przedniej ściance tak jak np. zrobiło to choćby Sony w modelach z serii ES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu sprzedawałem kolumny JmLab Electra 1027Be i ktoś mi przysłał na maila link

do aukcji na niemieckim ebayu z pytaniem "O co tutaj chodzi?"

Myślałem że może o cenę mu chodzi albo nie wiem o co, więc zaglądam na ten ebay i co widzę?

Moje własne kolumny na zdjęciach w moim własnym mieszkaniu wystawione na cudzej aukcji widzę...

No szlag mnie jasny trafił, bo nie dość że gościu ordynarnie głupa rżnie, to jeszcze ze mnie głupiego robi

i przed ludźmi muszę się gęsto tłumaczyć, że nie mam o niczym pojęcia, ani żadnego z tym związku,

tylko kto mi w to na gębę uwierzy, tym bardziej że w grę wchodziło bodaj 12.000PLN o ile dobrze pamiętam.

Ciekawe czy jemu też spłonął magazyn czy może pękł tyłek z turkami i portorykami pod celą w niemieckim areszcie...

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje zdjęcia marantzów - na szczęście już sprzedanych też nieraz widziałem na zachodnich portalach. Tak to już jest jak się umie zrobić zdjęcie, które nie wygląda jak cyknięte pilotem od wzmacniacza. A że grafiki wszystkiego co się wystawi na allegro są prędko dobrze pozycjonowane w szukajce obrazków googla to o problem jak widać nie trudno. Tym bardziej jak fotki są na innym serwerze niż allegro - bo ten defaltowy ichni nie dość że kosztuje krocie to jeszcze szpeci jakość fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dopisuje sie do Klubu Miłośników Marantza

 

Marantz SA KI Pearl Lite

Marantz PM KI Pearl Lite

Marantz M-CR603 - używany jako tuner

Przewody głosnikowe QED Silver Genesis Bi-wire

Przewody Audio QED Silver Spiral Interconnect

B&W 602 s1

B&w 705

 

 

Pozdrawiam

post-36607-0-92927300-1314905745_thumb.jpg

post-36607-0-50728300-1314905968_thumb.jpg

Edytowane przez nathanpoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje zdjęcia marantzów - na szczęście już sprzedanych też nieraz widziałem na zachodnich portalach. Tak to już jest jak się umie zrobić zdjęcie, które nie wygląda jak cyknięte pilotem od wzmacniacza. A że grafiki wszystkiego co się wystawi na allegro są prędko dobrze pozycjonowane w szukajce obrazków googla to o problem jak widać nie trudno. Tym bardziej jak fotki są na innym serwerze niż allegro - bo ten defaltowy ichni nie dość że kosztuje krocie to jeszcze szpeci jakość fotek.

Zdjecia aukcyjne maja pokazywac stan faktyczny urzadzenia, a nie zapedy artystyczne autora. Bymajmniej ja na to uwagi nie zwracam, bo ile to ja juz aukcji widzialem z pieknymi fotkami sprzętu, watpliwej jakosci.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich milosnikow Marantza,ja rowniez stalem sie posiadaczem trzech pieknych klockow tej firmy i niemoge sobie poradzic z NA 7004 bez polskiej instrukcji(sprzet zakupiony w uk)czy moglby ktos mi pomoc i wskazac gdzie ja moge zdobyc,z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Padl mi wczoraj PM7200. Bylem dzis w naprawie RTV i gosc stwierdzil ze padl Procesor. Z tego co mi wyjasnil to jest ta plytka za przednim panelem. Moglby ktos obeznany napisac czy to wogole prawda? Bo mam zamiar kupic na dawcę PM7000 i mam problem czy wogole usterka zostala prawidlowo wyszukana i czy owa plytka pasuje do PM7200?? Z tego co ja widze to ten uklad Class A chyba nie koliduje z owa plytką (czyli procesorem jak to nazwal gosc w serwisie).

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Stałem się posiadaczem, ciut przez przypadek / okazję całego zestawu serii 6003 (wzmak, CD, tuner). I jest problem, nie mam kolumn:) Jakieś tam są... ale jakieś. Potzrebuję pomocy w odpowiednim doborze nowych, tudzież z drugiej ręki, klocków do powyższego zestawu.

 

Pokój ok 28m2 otwarty na klatkę schodową, muzyka różna (50% rock, 20& elektroniczna, 20 radio, 10% film), budżet to naciągnięte 3000 zł:)

 

Pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie koleżeństwo zje ale powiem że duńskie paczki są zawsze pewniakami .Kupujesz tylko do posiadanej kwoty...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Stałem się posiadaczem, ciut przez przypadek / okazję całego zestawu serii 6003 (wzmak, CD, tuner). I jest problem, nie mam kolumn:) Jakieś tam są... ale jakieś. Potzrebuję pomocy w odpowiednim doborze nowych, tudzież z drugiej ręki, klocków do powyższego zestawu.

 

Pokój ok 28m2 otwarty na klatkę schodową, muzyka różna (50% rock, 20& elektroniczna, 20 radio, 10% film), budżet to naciągnięte 3000 zł:)

 

Pomóżcie!!!

Napisz w odpowiednim temacie, bo tu tylko o Marantzach.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się Was miłośników tej wspaniałej marki spytam, bo nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnych informacji.

Pytanie dotyczy wzmacniacza model PM72. Co to za model? Znalazłem jeden tutaj:

http://allegro.pl/marantz-pm-72-ceniony-model-zadbany-i1799565023.html

 

Z innego źródła mogę taki sam model kupić za 650 PLN w bardzo dobrym stanie.

Czy może ktoś z Was miał taki model? A może ktoś go gdzieś słyszał?

Jakiej to klasy sprzęt? Do czego można go porównać - może do PM80?

 

Mogę również kupić w pełni sprawny i zadbany CD60 za 250 PLN. Czy warto?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Mikerbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

jestem posiadaczem i wielkim fanem marki w domu mam 64mkII, cd 63 se i gramofon tt 530, w pracy 4025 po drobnych modyfikacjach budy

 

DSCF5150.jpg

 

a tu reszta zdjec:

https://picasaweb.google.com/rex.noctu/Marantz4025?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMfwntXmj727FA&feat=directlink

 

mam do Was wielka prosbe o pomoc, poniewaz kupilem niedawno zestaw czy mozecie sie cos wiecej na ten temat wypowiedz czy i jak to gra

1. Wzmacniacz MARANTZ PM 433

 

2. Korektor graficzny MARANTZ EQ 333

 

3. Deck na kasete MARANTZ SD 333

 

4. Tuner MARANTZ ST 333

 

5. Adapter płyt winylowych MARANTZ TT 433

 

6. Segment Zegara / Budzika / Procesor sterujący wieżą MARANTZ AT 333

 

7. Segment z szufladką na pilota MARANTZ RM-333

 

kolejna sprawa to prosze o rade w jaki sposob moge go wizualnie odnowic i odmalowac, gdzie moge brakujacy przycisk dorobic badz kupic ( jak ubytki uzupelnic, jaka farba i jak malowac itp )

 

DSCF5133.jpg

 

a tu reszta zdjec:

https://picasaweb.google.com/rex.noctu/Marantz333433?authuser=0&feat=directlink

Edytowane przez rex_noctu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam gościnnie w Klubie.

 

Czy podłączenie do wzmacniacza PM 7200 lub PM 7000 - 4 omowych kolumn jest bezpieczne?

( wymagane jest minimum 8 ohm)

 

pozdro.

Moje Magnaty czesto schodzą do 4ohm, bo maja zmienna impedacje i nic sie nie dzieje.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy ,mój zestaw to pm68,st57,cd67mk2.Posiadam go od 2 lat i jestem z niego zadowolony z jednym małym ale,przedwzmacniacz gramofonowy w pm68 jest bardzo słaby,dźwięk jest po prostu kiepski a szkoda bo niedawno podłączyłem do niego gramofon Dynamic speaker PL730 i byłem bardzo zawiedziony a na yamaha rx496 grał o niebo lepiej.

post-15201-0-55010500-1320087577_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.