Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a ja poprosze o odpowiedz z innej beczki chodzi mi o odtwarzacz Cd Marantza sa 15s2 na jego pycie czolowejsa 2 przyciski DAC MODE i SOUND MODE mozecie mi powiedziec do czego to sluzy i co sie dzieki temu uzyskuje? dziekuej z gory i czekam na odpwoiedz od uzytkownikow lub od kogos kto poprostu wie co umozliwiaja te dwie funkcje.

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC MODE praca otwarzacza jako DAC (uaktywnia wejścia cyfrowe)

SOUND MODE przełącznik filtrów -zmiana charakterystyki akustycznej na wyjściu

Witam dzieki za odpwoiedz i powiedz kolego czy sound mode to nie jest przelacznik rodzaju plyty czy to jest plyta cd czy sacd plyta hybrydowa bo w tescie 15s1 wyczytalem ze do tego sluzy ten przelacznik , chyba ze w 15 s2 sluzy do czego innego a moze to o czym ty piszesz to jest dokladnei to co ja pisze hihih pozdrawiam i daj znac .

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sound mode zmienie warstwy przy płytach hybrydowych sacd/cd

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Tym razem do klubu wpadam z kombosem PM-17 i CD-17. Gra to świetnie, ale wygląda na to, że kolejny zestaw który właśnie składam rokuje jeszcze lepiej. Nie mniej jednak szacunek dla 60watowego piecyka za podjęcie moich JBL'i. Basu oczywiście nie napędza tak jak mocniejsze sprzęty, ale reszta pasma jest w pełni satysfakcjonująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, musiałbym porównać łeb w łeb żeby sypnąć szczegółąmi, ale PM-75 wypada jak stary muł przy PM-17. Ilość detali, mikrodynamika są nieporównywalne. To są zupełnie inne półki sprzętu. Myślę, że zadbane PM-17 za walory soniczne wciąż jest warte 3-4k, a że można je mieć za dużo mniej... Reasumując charakter jest zupełnie inny, ale wszystko lepsze jak najbardziej pasuje do opisu. Nie da się ukryć, że 75 mają już swoje lata, a nowszy sprzęt będzie mniej wyeksploatowany.

 

Kupiłem ten klocek też między innymi dlatego, że mam na warsztacie uszkodzonego PM 17 i zdrowa sztuka przyda się na "bazę danych" pomiarowych. Nieszczęsny PM 75 też czeka na swoją kolej już chyba z pół roku... Marantz to moja ulubiona marka i nigdy nie mogę się opanować przed kupieniem pieca jak jakiś widzę. A jak jeszcze jest uszkodzony to już w ogóle nie mam hamulców. Szkoda by było żeby jakiś serwisant RTV je naprawiał na chińskich tranach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie mysle odwrotnie. W sumie malo przerobilem ,ale wzmak Denona PMA-925R byl dla mnie slaby i CD Marantza CD6000 OSE tez (drugie foto na gorze na tej stronie). A za to wzmaki PM78,7000 itd sa gitara jak i Cdeki Denona np DCD-1290, czy 1550AR.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się podoba ten magnetofon: http://allegro.pl/marantz-5010-piekny-deck-zobacz-od-1-zl-bcm-i1553184321.html

 

ale jest niesprawny...Mimo wszystko chciałbym go kupić na tej aukcji, Sam nie jestem w stanie podjąć się naprawy, nie znam się. Czy Któryś z Szanownych Kolegów Forumowiczów - Miłośników Marantza podjąłby się naprawienia dla mnie tegoż (oczywiście za przyzwoitą opłatą..) ?

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów słuchał,bądz posiada cd KI Pearl Lite ?

Jeśli tak to proszę o kilka słów na jego temat.

pytanie to kierujesz oczywiści tez do posiadaczy SA 8003....

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem.

Czy mam rozumieć,że to to samo,prawie to samo lub prawie prawie to samo?

Może jednak jakieś różnice?

Dzieki

nowa nazwa i boczki z polerowanego drewna

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczki w 2 kolorach wykończenia są do kupienia ok 2 lat , niestety nie dotyczy to rynku polskiego.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od ponad 10 lat PM68, CD 67SE, ST-57.

Z tyn tunerem mam mały kłopot, przy przeprowadzce zaginęła mi instrukcja, czy ktoś z może podesłać na maila scan z częścią poświęconą programowaniu stacji? Wstyd się przyznać ale bez instrukcji albo ja nie daję rady albo tuner uszkodzony (stawiam na to pierwsze :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.