Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakie kolumny podstawkowe do Marantza PM i SA 8003? Budzet do 9 tys zl. Pokoj to 18m2. Zalezy mi przede wszystkim na szczegolowym dzwieku, szerokiej scenie i dynamice. Do tej pory sluchalem Dynaudio Focus 140 i Contour 1.4. Bardziej podobaly mi sie Contoury. Muzyka to glownie Pink Floyd, wszystko z ECM, klasyka i troche popu zony:)

Pozdrawiam i prosze o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadaj Elac FS 247 są świetne, ale nie wiadomo czy akurat tobie podejdą wiec umów się na odsłuch i posłuchaj.

 

Witam,

Jakie kolumny podstawkowe do Marantza PM i SA 8003? Budzet do 9 tys zl. Pokoj to 18m2. Zalezy mi przede wszystkim na szczegolowym dzwieku, szerokiej scenie i dynamice. Do tej pory sluchalem Dynaudio Focus 140 i Contour 1.4. Bardziej podobaly mi sie Contoury. Muzyka to glownie Pink Floyd, wszystko z ECM, klasyka i troche popu zony:)

Pozdrawiam i prosze o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy miłośnicy sprzętu przez duże M. Nabyłem PM 16. I tu pojawia się moje zdziwienie. Gra zupełnie inaczej niż PM 17. Trochę jakby ubyło emocji (nie koniecznie wada) i co dziwniejsze dynamiki. Zaskakująco spokojnie prezentuje muzykę. Na dodatek znacznie ograniczył burczybas basrefleksowy z jbl'i 250. Kolumny z tym piecem pomimo gabarytów znikają zupełnie. Źródła pozorne są bardzo dobre, ale jest mało planów i brakuje wypełnienia. Trudno mi zrozumieć o co chodzi, nie jestem w stanie stwierdzić czy te wszystkie cechy to krok w przód. Doświadczenie jednak uczy, że lepszość klocka wychodzi po dłuższych odsłuchach, trzymam więc kciuki. Na razie odbyło się 30min odsłuchów.

 

Podsumuję: PM 16 nie gra jak Marantz?... cokolwiek by to miało nie znaczyć. W każdym bądź razie nie jak żaden ze wcześniej posiadanych. Z wad wymienię to, że za pomocą pilota można obsłużyć tylko mute i volume. Znaczna wada funkcjonalna jak dla mnie wszak TV, radio, squeezebox oraz CD są u mnie podłączone do pieca i nie raz trzeba w ciągu 5min wstawać 3 razy z kanapy, żeby przełączyć źródło. No cóż, na szczęście jest jeszcze PM 14! :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś z poczuciem humoru na forum! PM 16 został poddany dalszym odsłuchom i jest to najlepszy wzmacniacz jaki do tej pory miałem. Od poprzednich najlepszych dzieli go spory wąwóz, na przepaść nie ma szans, bo były to nie raz niezłe klocki. Słuchałem też kilku cudzych ciekawych systemów i śmiało można powiedzieć, że w sprawach wzmacniaczy wiele dalej już się nie idzie pod względem jakości, a do tego trzeba płacić ciężki pieniądz. Muszę dorwać pm 14 i nie ukrywam, że oczekuję aby był co najmniej równie dobry jak 16.

 

Źródeł może nie przełączam non stop, ale często zdarza się potrzeba zmiany źródła np. z TV na radio, CD, czy squeezeboxa i nie widzę potrzeby ruszać się z kanapy jeżeli nie muszę. Do tego jeszcze sprzęt u mnie stoi 40cm nad ziemią, więc trzeba się schylać do gałki. Chyba każdy by wolał mieć sterowanie pilotem w piecu aniżeli go nie mieć. Nazbierało mi się teraz różnych integr i czas je wymienić na rzecz jednego zawodnika klasy ciężkiej. W sprawach CD będę polował na 16, bo 14 jak wynika z wielu tematów na forach lubi się sypnąć.

 

Ciekawe czy znowu będę musiał obniżać półkę w szafce? No i wreszcie udało mi się w miarę na stałe przekonać resztę rodziny do wysunięcia trumien bardziej na środek co dramatycznie ratuje sytuację basu.

 

Wolę nie myśleć na jakie szampańskie klocki najdzie mnie ochota po PM14... chyba wiecie o czym mówię ;)

 

Pozdrawiam, Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazbierało mi się teraz różnych integr i czas je wymienić na rzecz jednego zawodnika klasy ciężkiej.

 

Wolę nie myśleć na jakie szampańskie klocki najdzie mnie ochota po PM14... chyba wiecie o czym mówię ;)

 

Pozdrawiam, Maciek.

 

Obecnie w ludzkich pieniądzach można już wyrwac np. PM-11s1, który ma wszystko czego Ci trzeba, a nawet więcej.

Jest szampański, jest klasa ciężka, jest pilot, a w pilocie milion funkcji z regulacjami barwy włącznie (zwłaszcza przy oglądaniu tv rzecz bezcenna)

Jeśli miałbym go porównac do PM-17 (którego miałem kilka lat i bardzo miło wspominam) to brzmieniowo chyba pod każdym względem

są to całkowite przeciwieństwa, z tym że w PM-11s1 dodatkowo słychac, widac i czuc, że jest to już nieco wyższa półka jakościowa,

zwłaszcza w połączeniu jako preamp z oddzielną końcówką mocy słychac to bardzo wyraźnie, no ale niestety również bardzo wyraźnie trzeba podsypac gotówką, bo za jednego PM-11s1 trzeba średnio zapłacic tyle, co za trzy sztuki PM-17, mimo wszystko ja osobiście uważam, że warto.

Edytowane przez parantulla
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Najpierw spróbuję upolować pm 14 bo koszt trochę mniejszy. A potem... no właśnie posłucham czy jest w ogóle jakieś potem. PM 16 mnie w pełni dźwiękowo satysfakcjonuje, tylko brak tego selektora przeszkadza.

 

Zresztą z tego co widzę jedensatka ma niebieskie diody i to dużo jak koń cygański czy calibra z Płońska lub Ciechanowa. Nie jarają mnie ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Najpierw spróbuję upolować pm 14 bo koszt trochę mniejszy. A potem... no właśnie posłucham czy jest w ogóle jakieś potem. PM 16 mnie w pełni dźwiękowo satysfakcjonuje, tylko brak tego selektora przeszkadza.

 

Zresztą z tego co widzę jedensatka ma niebieskie diody i to dużo jak koń cygański czy calibra z Płońska lub Ciechanowa. Nie jarają mnie ledy.

 

Ma też funkcję "display on/off" również dostępną z pilota, pstryk i po kłopocie, bez ruszania tyłka z fotela.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się, wylicytowałem PM 14. Jak dobrze pójdzie, to w piątek będzie heca w domu. Teraz jeszcze CD do pary by się przydało. Rozważam zakup CD 16 oraz 14. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi modelami? Z tego co zauważyłem na forach 14 lubi się popsuć... A jak wygląda sprawa dźwięku? Na CD 17 nie narzekam, ale wiadomo - im klocek cięższy tym lepszy ;)

 

Do osób zainteresowanych PM 16 - odkryłem jedną wadę tego klocka. Przy wyłączaniu wali stałym po kolumnach co owocuje dość głośnym "dupnięciem". Na niemieckich forach wyczytałem, że taka to już ich uroda i nie ma sposobu na stałe wyeliminowanie tej przypadłości. Pomimo wymiany uszkodzonych kondów problem wraca jak bumerang po kilku latach. Co gorsza u mnie problem nie istniał do póki wzmacniacz nie został sprzedany na allegro. Co gorsza vol. 2 kupujący przed zalicytowaniem specyficznie pytał się o taką przypadłość przed dokonaniem zakupu. Wyszedłem przez to trochę na naciągacza w moim odczuciu, ale kupujący zareagował na szczęście pełnym zrozumieniem na tą sytuację. Jutro więc najprawdopodobniej wzmacniacz pojedzie do sanatorium w Milanówku.

 

Trzeba być więc przygotowanym na ewentualne nieprzyjenośći w przypadku zakupu PM 16. Nie mniej nadal nie zawahałbym się kupić kolejnej sztuki w przyszłości dzięki wybitnym walorom dźwiękowym.

 

No nic, trzeba mi czekać na PM 14. Już nie mogę wytrzymać ;)

 

Pozdro, Maciek vel marantz freak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obecnych w klubie. Od roku jestem posiadaczem Marantza PM66 i SD53 i po przeczytaniu tego forum postanowiłem się zgłosić do klubu. Poszukuję zwykłego CD, bo do tej pory płyt słucham na DVD Philipsa. Chcę kupić na Allegro CD32 lub CD65II; oba są w podobnej cenie - około 150 zł. z przesyłką. Tylko jakoś się nie mogę zdecydować (dodam, że nie mam ambicji audiofila ani wysokiego budżetu). Może ktoś z Was, Klubowiczów mi doradzi? A może kupić odtwarzacz z magnetofonem DC1020?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzis na starcie Marantz NA7004 zakomunikowal mozliwosc wgrania nowego softu.

Wgralem, ale co wnosi ten upgrade ciezko dostrzec.

Spotkal moze ktos jakies info w tej kwestii??

90 % upgradeów urzadzeń AV nie wnosi nic zauważalnego dla urzytkownika , więc nie przejmuje sie.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 % upgradeów urzadzeń AV nie wnosi nic zauważalnego dla urzytkownika , więc nie przejmuje sie.

 

Dla urzytkownika to możee faktycznie...

Ale dla użytkowników odtwarzaczy strumieniowych może już nie, tym bardziej, ze poprzedni upgrade wniósł airplay.

A biorąc pod uwagę, że Marantz twierdzi że "gapless" to dla NA7004 kwestia kolejnego "upgradu" tym bardziej nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla urzytkownika to możee faktycznie...

Ale dla użytkowników odtwarzaczy strumieniowych może już nie, tym bardziej, ze poprzedni upgrade wniósł airplay.

A biorąc pod uwagę, że Marantz twierdzi że "gapless" to dla NA7004 kwestia kolejnego "upgradu" tym bardziej nie...

 

Witam

 

Też jestem szczęśliwym posiadaczem odtwarzacza strumieniowego NA 7004

Oto mój zestaw:

1. Wzmacniacz zintegrowany Naim 5i

2. Odtwarzacz CD Naim CD5i-2

3. Odtwarzacz sieciowy Marantz NA7004

4. Kolumny Equilibrium Atmosfhere

5. Przewody głośnikowe Cello

6. Przewody sygnałowe

- podstawowy Naim DIN-DIN

- QED Reference Audio Evolution

7. Serwer NAS Synology DS211j

8. Program do ripowania płyt CD EAC

 

Posiadany zestaw to efekt kilkuletnich poszukiwań, mam porównanie do Pioneer'a, Creek'a, Paradigm'a, Epos'a

 

Właśnie wczoraj odtwarzacz pobrał nowy soft. Zauważyłem, że teraz wyświetla najpierw nazwę pliku a dopiero później nazwę utworu.

Dzieje się to na tyle szybko, że nie zawsze to widać. Czy jest możliwość zmienić w NA 7004 sposób wyświetlania nazwy utworu, tak aby był widoczny numer ścieżki ? To jak na razie dla mnie jedyny minus. Efekt "gapless" jest dla mnie prawie niezauważalny, przerwa jest na tyle krótka, że w normalnym słuchaniu nieprzeszkadza, problem jest na płytach "live" ale mi osobiście to nie przeszkadza.

 

Pozdrawiam

JacekSz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też jestem szczęśliwym posiadaczem odtwarzacza strumieniowego NA 7004

Oto mój zestaw:

1. Wzmacniacz zintegrowany Naim 5i

2. Odtwarzacz CD Naim CD5i-2

3. Odtwarzacz sieciowy Marantz NA7004

4. Kolumny Equilibrium Atmosfhere

5. Przewody głośnikowe Cello

6. Przewody sygnałowe

- podstawowy Naim DIN-DIN

- QED Reference Audio Evolution

7. Serwer NAS Synology DS211j

8. Program do ripowania płyt CD EAC

 

Posiadany zestaw to efekt kilkuletnich poszukiwań, mam porównanie do Pioneer'a, Creek'a, Paradigm'a, Epos'a

 

Właśnie wczoraj odtwarzacz pobrał nowy soft. Zauważyłem, że teraz wyświetla najpierw nazwę pliku a dopiero później nazwę utworu.

Dzieje się to na tyle szybko, że nie zawsze to widać. Czy jest możliwość zmienić w NA 7004 sposób wyświetlania nazwy utworu, tak aby był widoczny numer ścieżki ? To jak na razie dla mnie jedyny minus. Efekt "gapless" jest dla mnie prawie niezauważalny, przerwa jest na tyle krótka, że w normalnym słuchaniu nieprzeszkadza, problem jest na płytach "live" ale mi osobiście to nie przeszkadza.

 

Pozdrawiam

JacekSz

 

Fajny zestawik

Nie za bardzo pisz ze jestes szczesliwy bo zaraz sie dowiesz jakie badziewie kupiles

Ale ja tez jestem zadowolony

Ja mam mozliwosc porównania z CA 840C - roznica prawie zadna - z tym ze slucham tego na lampie MING DA MC 34AB/AP Virgo 5

Jak znajdujesz porównanie z odtwarzaczem Naima ? Przeciez to tez nie byle jaki odtwarzacz?

Przez ostatnie 2 lata ripowalem wszystkie swoje CD przewidując obecna sytuacje plikowo sieciową

Jako serwer mam Qnapy 2*6TB

Sprawa jest extra - mozna tym sposobem sluchac losowo tagami ( np Genre/track ) i jazda.

Odtwarzacz widzi pelne zasoby i trafia w takie rzeczy ze nieraz sam sie dziwie ze to mam.

Ja tez ripowalem najpierw EAC'iem potem DB Powerampem.

Co do sposobu wyswietlania plikow sprawa jest przesmieszna (pisalem juz o tym na forum).

Na wyswietlaczu wyswietla wg alfabetu. I teraz wszystko zalezy jak pliki sa otagowane.

Uzywam jeszcze Ipoda i wowczas sprawa zalezy od sofu:

Program Marantza bardzo mozolny - tez wg alfabetu ( nr utoru jest odrebnym niewidocznym tagiem)

Songbook UPNP linna wg numerow utworów - pokazuje jak w folderze z nr utworow wlacznie, ale odtwarza jeden utworek w kolko.

Sogbook Linna - pelna wersja - kiedys mi dzialala - teraz nie moze wczytac biblioteki

Plugplayer - jeszcze inaczej. Wyswietla wg kolejnosci jak na plycie ( w folderze) ale nr utworów nie pokazuje.

Z kinsky'm nie moge sie polapac- z NA7004 chyba nie za bardzo.

Czekam na taki soft na Ipoda/Ipada jak Songbook Linna dedykowany jednak dla Marantza.

Pzdr

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdłużej wyczekiwany zakup z ebaya w mojej prawie rocznej historii na tym serwisie aukcyjnym właśnie dotarł po ponad miesiącu... Marantz PM 14 we własnej osobie. Zastąpił czarne PM 16 z przyczyn praktycznych tj. braku możliwości obsługi selektora wejść za pomocą pilota. Jest też oczko jak w PM 17. Skok jakościowy w porównaniu do PM 16 nie jest dramatyczny ani znaczący w żaden sposób. W zasadzie po kilku dniach przerwy między słuchaniem 16 a 14 nie zauważyłem istotnej różnicy i specjalnie mi nie zależało na doszukiwaniu się jej, bo klasa dźwięku jest tak samo znakomita. Może za kolka dni pokuszę się o dokładniejszy opis walorów brzmieniowych. Pod względem budowy różnią się znacząco, choć nie jest to zauważalne na pierwszy rzut oka. Nie mniej trudno nie zauważyć, że zapewne te same mózgi i uszy projektowały te piece. Jestem bardzo rad z zakupu.

 

Pewnie pokuszę się jeszcze na CD 16 zamiast CD 17. Jakoś ten plastikowy napęd mnie do końca nie przekonuje. Jeżeli ktoś się zastanawia nad upgradem elektrowni, to PM 16 oraz PM 14 to klocki, które nie mają prawa nie przypaść do gustu i na tę chwilę mają marną konkurencję. Nie od parady sprzęty te nyły wycenione w okolicach 10k.

 

P.S. PM 17 z fotki wkrótce będzie na sprzedaż.

post-19810-0-17906900-1309210542_thumb.jpg

post-19810-0-07247600-1309210557_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt, kiedyś na te modele chorowałem włączając w to PM17. Możesz rozpisać się jak to wszystko gra? Jeżeli nie słychać różnicy między PM16, a PM14 to może wina źródła bądź kolumn?

Jak zmieniałem Zhaolu D3 na Hegela to przeżyłem szok, pozytywny szok.

 

Halo czy ja widzę u Ciebie zwykłe przewody głośnikowe??? Jeżeli dobrze widzę to radzę Ci je od zaraz zmienić. Mam takie gdzieś w szafie, myślałem, że nie będzie różnicy po zmianie na dużo droższe, a tu szczęka w dół i myśl - ile lat zmarnowanych.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.