Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Największa różnica była przy zmianie PM 17 na PM 16. Pojawiła się znakomita spójność muzyki a zarazem klarowne odseparowanie dźwięków. Posiadane kolumny nie należą do najbardziej przestrzennie grających (4 drogi) ale z tym piecykiem było już tak dobrze jak się chyba tylko da. Pomiędzy odsłuchem 16 i 14 miałem kilkudniową przerwę, więc nie potrafię dokładnie wskazać zmian, bo charakter mają bardzo podobny. Nie mniej mogę napisać, że odnisłem wrażenie jeszcze większej otwartości i detaliczności dźwięku, która powoduje u mnie absolutne zadowolenie z posiadanego zestawu kolumny - wzmacniacz. Ten aspekt systemu jest już zaklepany na wieki wieków. Trwają jeszcze prace nad źródłami. Co do CD chcę dla świętego spokoju upolować CD 16 bo tandetność mechanizmu CD 17 po prostu poraża. Szuflada przy poruszaniu telepie się nieco i hałasuje. Przy tej klasie sprzętu to po prostu wstyd. Squeezebox Classic też być może wkrótce znajdzie godnego następce. Jestem również zdecydowany na zakup dedykowanego serwera do audio zbudowanego w oparciu o atoma z pasywnym chłodzeniem. Będę musiał jeszcze trochę pochachmęcić żeby uzyskać możliwie jak najlepsze brzmienie z cyfry, choć w zasadzie nie ma na co narzekać. No ale na co narzekać, jeżeli nie wie się co można a czego nie z różnymi urządzeniami. Żony chyba nikt jeszcze nie wybrał za pierwszym razem przypadkiem i na oko, to czemu miałbym tak robić z odtwarzaczem sieciowym i daciem.

 

Wadą która blokuje dalszy rozwój systemu jest adaptacja akustyczna a raczej jej brak. Doskwiera mi niemiłosiernie podbicie basu z okolic 100+Hz. Zamazuje ono obraz dźwięku w przypadku nagrań posiadających sporo materiału z tego przedziału częstotliwości. Jeżeli mam uzyskać "nirwanę" to muszę zainstalować ustroje tłumiące bas i to kilka. A to będzie nie lada wyzwanie ze względu na inwazję w charakter wystroju wnętrza. Przynajmniej wysunięcie kolumn na ponad metr od ściany już nie gotuje krwi u innych domowników. Może uda mi się wysunąć szafkę dalej od ściany i schować wielgachny płat wełny pomiędzy plecami szafki i ścianą. Podejrzewam jednak, że plecki szafki są generatorem całego buczenia na tych częstotliwościach. Może należałoby chmajtnąć na nie matę tłumiącą tak jak zrobiłem z drzwiami w samochodzie. No nic, skoro już mi się udało uzyskać tak wiele, to prędzej czy później uda mi się rozwiązać i ten problem, który przybliży mnie jeszcze bardziej do możliwie najlepszego brzmienia jakie mogę otrzymać w pomieszczeniu reprezentacyjno-odsłuchowym.

 

Śmiejecie się z kabli. Nie podejmowałem póki co prób doboru kabli głośnikowych, bo posiadane pełnoletnie monstery do tej pory pozwoliły mi na usłyszenie bardzo wielu detali, na podstawie których wyciągałem wnioski o dalszym kierunku rozwoju systemu. Do dnia dzisiejszego nie określiłem się czy słyszę kable czy też nie, bo brakło mi osłuchania i zadowolenia z bezwzględnej pojętej klasy własnego sprzętu. Teraz, gdy większość zapadek świadczących o klasie systemu znalazła się na na swoim miejscu będę wreszcie mógł podjąć to wyzwanie. W sumie nawet mam kabelki diy wysokiej klasy, które mógłbym poddać próbie. Może więc dziś wieczorem...

 

spiler86 - zabawne, że wspominasz o plecach i martwym ciągu, bo powoli zbieram cielsko do kupy po stosunkowo długiej bezczynności spowodowanej chorobą i została mi jeszcze do odbudowania kondycja pleców, brzucha i łydek. Odpowiadając na pytanie to w istocie trochę mnie od tego noszenia ostatnio bolą plecy no ale to nie wina masy urządzeń tylko ich rozmiarów. Trzeba się nawyginać.

 

Podsumowując: No pain, no gain!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas zatem pobawić się kabelkami bo coś nie chce mi się wierzyć, że PM14 gra podobnie do PM16. Można wiedzieć z jakiej jesteś miejscowości? Chętnie bym posłuchał tego sprzetu i bym zabrał swoje kabelki.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - podobieństwo najprawdopodobniej wynika z tego, że sygnatura pm 16 nie zapadła mi w pamięć, bo słuchałem go tylko godzinę-dwie, po czym miałem weekendową przerwę i następnie zapiąłem PM 14. Z tego powodu nie mogę prawidłowo porównać tych klocków, bo i PM 16 już u mnie nie mieszka. Jestem z Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zwolenników maratz'a

Do kolegi Amnes – ostatnio słuchałem pm 14 z cd 14 z JBL L100 i wymiękłem kolega przytargał cały zestaw od Helmuta . Brzmiało to wyśmienicie szczególnie z muzyka rockową z lat 70-80 gdyby nie to że ogranicza mnie wielkość i rozstaw wyniósł bym mu je po kryjomu z domu .

Z racji tego że jestem posiadaczem klocków tej marki a i troszkę się po zmieniało i przybyło .

Mianowicie Pm17 wymienione z kolegą na mkII doszły dwa sm 17 - jedną kupiłem a drugą dostałem :-)

Sprzęt nie może rozwinąć skrzydeł :-((( z dwóch powodów mały metraż i brak najważniejszego – odpowiednich kolumn ...

Mam do was pytanko :

Z jakimi głośnikami macie je podłączone i co byście polecali – cały opis zawarty pod tym linkiem :

http://www.audiostereo.pl/zmiana-kolumn-%e2%86%92-mniejsze-pomieszczenie_84748.html

Szukam kolumn o bardziej ocieplonym charakterze do 17 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa , tym bardziej że z 7 osób w pokoju zostałem tylko ja z dziewczyną i kolega reszta uciekła hehheeh bo nie mogła ścierpieć tej muzyki .... reszta wolała umca umaca w drugim pokoju grała mini wieża z disco lata 90:-) po godzince dołączyliśmy do reszty z kilkoma Voltami% we krwi i okazało się że sprzęt mini w drugim pokoju gra caaaaaaaaaaaałkiem fajnie :-))) w tym dniu nie dał bym rady przemycić w plecaku 2 paczek JBL . Trzeba obmyślić inny plan ....

 

Pm14 kontra Pm16 z CD 14 Opinia mojego kolegi który porównywał bezpośrednio przed zakupem

14 lepiej kontrolowała muzykę bardziej trzymała wszystko w ryzach . Muzyka była bardzo melodyjna i spójna . 16 miała większego kopa grała z większym rozmachem . Z tych dwóch wybrał jednak 14 . Jednak najbardziej podobało mu się podłączenie 2 starych końcówek mocy ( niestety nie pamiętam jakich ) bass schodził tak nisko że przechodziły dreszcze . Niestety cena tego zestawu przewyższała kilku krotnie to co nabył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

oo PM11-s1 możesz coś napisać i wrzucić zdjęcia?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne cacko. Proszę o opis brzmienia bo zapewne jest co pisać i co porównywać.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, przesiadlem sie z PM7200 wiec pisac o zmianie jest mi ciezko :-)

Napalilem sie na onkyo z serii M5000 los sprawil ze mam 11s1 :-)

Brzmienie zrównoważone, scena dosc szeroka, nie ma wykopu jak 7200, ma za to kontrole, kulture w oddaniu tonów niezej położonych na osi, a przedewszystkim ta kontrola.

Wzmacniacz wydaje się oddawac dźwięki z taką łatwością, powiedziałbym frywolny jest :P

Kontrola basu, jego położenie jest świetne, pm7200 gra bardziej z pazurem, lekko podbarwiając górę i dół, przez co przesiadajac się początkowo miałem wrażenie że dołu jest jakby mniej, po kilku dniach wiem, że kest tam gdzie ma być. Trzymany w ryzach, i dużo dużo niżej niz 7200, dużo niżej schodzi, przy tym pełna kultura, równowaga, niesamowita scena, solidny wzmacniacz na myślę nieco dłużej :)

 

Słucham generalnie wszystkiego, od alternatywnego rocka, dobrego rocka, starszej elektroniki, klasyki, jazu, poza moim kregiem jest pop + cala komercyjna masówka

 

Czeka mnie zmiana źródła ale myślę że zaczekam aż wyjdzie Teac UD-H01, ma byc dostepny na dniach, wtedy źródłem bedzie mac mini którego teraz używam z airportem, ale z oczywistych względów irport jest cienki, wiec musi ustąpić miejsca.

cd jak widac 5003, bez szaleństw, chciałem nowego i nie na długo bo przechodze na pliki, żona się buntuje z każdym nowym cd że nie ma juz gdzie tego trzymać :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo - co teraz zmienić, a myślałem, że będzie koniec, ale ta walka audio trwa całe życie. Cieszę się, że jesteś zadowolony z tego Marantza, jakieś dwa czy trzy lata temu chciałem go kupić, ale jednak trochę cena mnie przerażała. Obecnie posiadam konkurencyjny produkt Krell S300i ciekawe jak by wypadło porównanie. Krell jest zdecydowanie mocniejszy i zapewne niżej schodzi ciekawe jak reszta.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokladnie tak jak piszesz, Oba wzmacniacze dzieli nie tylko przepasc cenowa, ale dzieli sie jeszcze szersza i glebsza przepasc w tym jak przekazuja muzyke.

Zaczynam sie przyzwyczajac do 11'stki :-)

Wczoraj malo co nie zasiedzialem sie do rana, odkrywam swoje plyty na nowo :-)

Edytowane przez jeremy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepinam banany od kolumn :(

jak zonka chce posluchac radia to slucha sr, filmy tez ida przez sr, pm tylko do muzyki,

jak juz bede miec dac'a to zrudlemm bedzie mac mini, wtedy moze pokombinuje cos z radiami internotywymi i sr pojdzie do ludzi.

Zobaczymy co czas przyniesie :)

No chyba ze macie jakies pomysly jak to wszystko zpiac do kupy i pozbys sie ampli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepinam banany od kolumn :(

jak zonka chce posluchac radia to slucha sr, filmy tez ida przez sr, pm tylko do muzyki,

jak juz bede miec dac'a to zrudlemm bedzie mac mini, wtedy moze pokombinuje cos z radiami internotywymi i sr pojdzie do ludzi.

Zobaczymy co czas przyniesie :)

No chyba ze macie jakies pomysly jak to wszystko zpiac do kupy i pozbys sie ampli.

 

Pozdrawiam

 

Hmmm. Rozumiem ze filmy takze bedziesz "sluchal" przez pm...

 

W swoim NADzie co prawda ma wejscie na koncowke mocy ale musze rozpinac zworke co jest uciazliwe. Caly czas czaje sie na PM7200 ale jego tez chyba nie da sie sensownie polaczyc z KD. Sluchales moze PM8003? Ktos wie jak sie ma do PM7200? Zostaje jeszcze PM15S2 i prawdopodobnie PM17mk2 i PM14 ale trafic je graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o angielskim ebay-u. Ostatnio jak na zlosc nie ma PM14, 16, 15s2, PM95. Co do ceny to w UK 15s2 jest tansze i to znacznie. Powystawowe z roczna gwarancja widzialem za ok. 750funtow. Na razie nie mam warunkow lokalowych na rozbudowe, nie wiem takze czy nie bede rozdzielal stereo i KD. PM7000, 7200 sa w korzystnych cenach i mozna kupic na zapas. Te pozostale raczej nie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 "nowości " stereo Marantza : CD6004 oraz PM 6004 . Zmian w funkcjonalności oraz wyglądzie żadnych , mały lifting techniczny ( konia z rzędem kto usłyszy różnice )

Nowe nazewnictwo słuzy tylko podniesieniu ceny , a jednocześnie dziwi że nie 6005...

Oczywiście nie zmienia to faktu że pożądna z tej pary budżetówka - szczególnie cd-ek.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam na allegro pojawił się marantz pm 94 gold od złotówki ale na e bayu tez ten sam tylko że za euro lub franki zdjecia identyczne trochę dziwne oto linki http://cgi.ebay.de/MARANTZ-PM-94-/270800210959?pt=DE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_Verst%C3%A4rker&hash=item3f0cf34c0f oraz nasz http://allegro.onet.pl/marantz-pm-94-klasa-a-reference-orginalny-stan-85r-i1774410991.html czyżby ten sam wystawjający pozdrawiam miłosników marantza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno (pół roku temu), było dwóch pewnych sprzedających z niezłą kolekcją takich właśnie rarytasów,wszystkie wystawione na raz, co robiło niezłe wrażenie. Mam naprowadzać co było dalej? Czy już wiecie?

Wszyscy licytujący nieźle napaleni, każdy myśli: musze to mieć!!!

Okazja czyni złodzieja. Ja zaglądam na allegro po pewnym czasie, obaj konta zawieszone i pełno negatywów :)

Oczywiście nie mówie, że ten sprzedający nie jest ok, nic o nim nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.