Skocz do zawartości
IGNORED

Martin Logan Summit - co w zamian


akrool

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Drogi Panie.........po raz kolejny sie nie rozumiemy-bo dobre granie to mam u siebie na co dzień,natomiast wiele kolegów stara sie być jak takie

nadmuchane balony,więc prosze pisać prawde-bo pisac po to aby dostac jak najwiecej plusów jest wbrew mojemu podejściu do audio.

Zawsze nie obiektywizm mi sie nie podobał-trzeba i nalezy pisac prawdę i tak to czynię-bo jestem pasjonatem jak najbardziej realistycznego grania z prądu

To jedyna prawda:

Stary jak zwykle wypowiada się na temat rzeczy, które widział jedynie na obrazkach...

Nie ma znaczenia, jak gra u Ciebie. Pisz na temat wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma znaczenia, jak gra u Ciebie. Pisz na temat wątku.

 

Dzięki za radę,ale akrool jest na tyle dojrzałym audiofilem,że poradzi sobie z doborem kolumn.

Tylko nie pisz jak gra u Ciebie........taka prosba,a pisz na także na temat watku-bo na razie to jestes w wątku moim aniołem stróżem))

 

akrool

sorry za pisanie nie na temat-mysle ,że u Ciebie sprawa byłaby załatwiona dawno-tylko budzet masz określony i nie chcesz go przekraczać.

Jesli uzywane kolumny by Cie interesowały-to może pomyśl o Magico-tych starszych modelach-dżwięk wypelni Ci całe pomieszczenie spektakularnie.Nie chce nic sugerować,ale Twoje przesłuchania kolumn tez sa bardzo ciekawe i odkrywcze.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dojrzałym nie dojrzałym a tu nagle nieoczekiwana zmiana...

Za namową jednego z polskich specjalistów od tłumienia drgań zmieniłem blat w moim mebelku z granitowego na grubą sklejkę i ... wierzcie lub nie ale zmiana jest absolutnie rewolucyjna.

 

Dźwięk zgęstniał, nasycił się, poprawiła się spójność, a bas nagle się pojawił w jakości absolutnie referencyjnej (chyba nigdy i nigdzie dotąd nie słyszałem bardziej różnicowanego, konturowego, wypełnionego i co tam jeszcze w audiofilsko (tfu :-) melomańskim słowniku jest :-)

 

Dotyczy to cały czas aktualnie grających u mnie B&W 802 Diamond, które po tej zmianie weszły do ścisłej czołówki odsłuchiwanych "pomysłów".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za namową jednego z polskich specjalistów od tłumienia drgań zmieniłem blat w moim mebelku z granitowego na grubą sklejkę i ... wierzcie lub nie ale zmiana jest absolutnie rewolucyjna.

 

A możesz kilka słów więcej na temat blacika [pod sprzęt czy kolumny ?]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przesadnie dużo do powiedzenia nie ma - chodzi o blacik pod sprzętem. Był granit, teraz jest potrójna sklejka (grubość ok. 40mm)

Jest za tym nawet teoria (powtarzam, bo nie jestem w tej kwestii specjalistą). Teoria jest z obszaru elektromagnetyzmu. Otóż granit jest tak gęstym materiałem, że nie pochłania drgań, a jedynie je przenosi co powoduje ponoć zaburzenia pola elektromagnetyczngo w zasilaczach w każdym klocku, a to z kolei degraduje prąd.

Sklejka natomiast drgania pochłania i emituje je poprzez swoje brzegi w postaci energii cieplnej.

Oczywiście mówimy tutaj o tak drobnych zjawiskach, że nie jesteśmy w stanie tego zaobserwować organoleptycznie.

 

To tyle teoria, natomiast "emipria" :-) jest absolutnie zjawiskowa - dźwięk nasycony, gęsty, czekoladowy, a przy tym kapitalnie rozdzielczy i selektywny z głęboką sceną i pięknie wypolerowanymi dźwięcznymi wysokimi tonami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak wiesz jestem po odsłuchu Maggies 3.7, bo pisałem o tym w innym wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(posty #82 i #89). Kolumny pod pewnymi względami wybitne, ale całościowo nie do końca takie jakich szukam.

 

Posłuchałem też w salonie Cabasse Pacific 3 (wersja pasywna), ale w bardzo niekorzystnym akustycznie pomieszczeniu. Chciałem je nawet posłuchać u siebie w domu, ale właściciel warszawskiego dystrybutora (Media Centrum) najpierw stwierdził, że wogóle nie pożyczają, bo się zdarzało, że wracały porysowane, a potem w rozmowie bezpośredniej ze mną zaproponował (oprócz kaucji) opłatę za dwukrotny transport i opłatę 300 zł za każdy dzień wypożyczenia. Kasa nie powalająca wprawdzie, ale podejście i pomysł wydały mi się tak kuriozalne (nigdy wcześniej w ciągu ostatnich kilkunastu lat się z taką propozycją nie spotkałem), że podziękowałem grzecznie i zrezygnowałem z tej ścieżki całkowicie - trochę może żałując, bo grały zachęcająco aksamitnie i gęsto.

 

Posłuchałem też w salonie Tannoy Glenair 15 oraz Definition DC10T - dla mnie to trochę za słaba klasa dźwięku do poważnego rozważania.

 

Posłuchałem w salonie Monitor Audio PL300 - porażka w moim repertuarze muzycznym. Może pop albo rock...

 

Aktualnie niekwestionowanym liderem moje odsłuchanej grupy jest B&W 802 Diamond.

 

Będę odsłuchiwał jeszcze u siebie Vandersteen quatro oraz Thiel 3.7.

Koledzy z Q21 namawiają mnie mocno na ATC SCM 100, ale one są takie brzydkie (to jakby postawić obok siebie Angelinę Joli (sprzed zabiegu oczywiście) i Tildę Swinton albo Gwendoline Christie), że nie mogę się przekonać do tego pomysłu.

 

I to jest chyba aktualna sytuacja - jakieś dodatkowe sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz jestem po odsłuchu Maggies 3.7, bo pisałem o tym w innym wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(posty #82 i #89). Kolumny pod pewnymi względami wybitne, ale całościowo nie do końca takie jakich szukam.

 

Posłuchałem też w salonie Cabasse Pacific 3 (wersja pasywna), ale w bardzo niekorzystnym akustycznie pomieszczeniu. Chciałem je nawet posłuchać u siebie w domu, ale właściciel warszawskiego dystrybutora (Media Centrum) najpierw stwierdził, że wogóle nie pożyczają, bo się zdarzało, że wracały porysowane, a potem w rozmowie bezpośredniej ze mną zaproponował (oprócz kaucji) opłatę za dwukrotny transport i opłatę 300 zł za każdy dzień wypożyczenia. Kasa nie powalająca wprawdzie, ale podejście i pomysł wydały mi się tak kuriozalne (nigdy wcześniej w ciągu ostatnich kilkunastu lat się z taką propozycją nie spotkałem), że podziękowałem grzecznie i zrezygnowałem z tej ścieżki całkowicie - trochę może żałując, bo grały zachęcająco aksamitnie i gęsto.

 

Posłuchałem też w salonie Tannoy Glenair 15 oraz Definition DC10T - dla mnie to trochę za słaba klasa dźwięku do poważnego rozważania.

 

Posłuchałem w salonie Monitor Audio PL300 - porażka w moim repertuarze muzycznym. Może pop albo rock...

 

Aktualnie niekwestionowanym liderem moje odsłuchanej grupy jest B&W 802 Diamond.

 

Będę odsłuchiwał jeszcze u siebie Vandersteen quatro oraz Thiel 3.7.

Koledzy z Q21 namawiają mnie mocno na ATC SCM 100, ale one są takie brzydkie (to jakby postawić obok siebie Angelinę Joli (sprzed zabiegu oczywiście) i Tildę Swinton albo Gwendoline Christie), że nie mogę się przekonać do tego pomysłu.

 

I to jest chyba aktualna sytuacja - jakieś dodatkowe sugestie?

 

Cały czas te same.

Tłuczesz się po stolicy tygodniami. Zmieniasz skrzynki bez końca...

 

Pojedź RAZ do Krakowa!

 

Dowolną ilość pieniędzy możesz wyrzucić - Twoja sprawa. Ale, CZASU na prawdę szkoda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cały czas te same.

Tłuczesz się po stolicy tygodniami. Zmieniasz skrzynki bez końca...

 

Pojedź RAZ do Krakowa!

 

Dowolną ilość pieniędzy możesz wyrzucić - Twoja sprawa. Ale, CZASU na prawdę szkoda...

 

Ja sie nie tluke tylko tu mieszkam :-)

Do Krakowa mogę sie przejechać, tylko ten twój post jakiś taki metny polslowkami.

Co KONKRETNIE proponujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akrool, spokojnie zuk zuk zuk chce dobrze dla Ciebie ale momentami nie jest w stanie tego wyrazić słowem pisanym[ ;]

Spokojnie działaj i szukaj dalej.Martwi mnie twój aktualny wybór Bad & Worst .sound.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie zuk zuk zuk chce dobrze dla Ciebie

Cieszę się bardzo, że się o mnie troszczycie - dalej mogą być literówki, bo łzy wzruszenia zalewają mi klawiaturę :-)

 

momentami nie jest w stanie tego wyrazić słowem pisanym

Taaaak - to widzę, ale czy tak trudno jest napisać co takiego jest w Krakowie? Jakieś zagłębie "kolumn, których szuka akrool"?

Jak ma coś do powiedzenia - niech mówi otwarcie, nie ma potrzeby być nieśmiałym :-)

 

Martwi mnie twój aktualny wybór Bad & Worst

No cóż - każdy ma w życiu jakieś zmartwienia :-)

A masz jakieś inne propozycje oprócz Maggies?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś inne propozycje oprócz Maggies?

Apogee Diva's , Quad 2805, 2905, Kawero , Magico ale to propozycje po za pułapem cenowym.

Sonus Faber Extrema , Guarneri, Cremona Auditor M , Minima Vintage to moje typy i masz wszystko - muzykalność i scenę.

 

A w Krakowie prawdopodobnie są ulubione kolumny kolegi zukzuk'a Infinity R 90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Faber Extrema , Guarneri, Cremona Auditor M , Minima Vintage to moje typy i masz wszystko - muzykalność i scenę.

 

No właśnie - same monitory... Czyli ciężko znaleźć podłogówkę, która w zakładanym pułapie cenowym przebije BW i do tego nie jest "(magneto/elektro)statem", tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akrool, tak monitory a wiesz dlaczego ?

1.Aby zrobić dobry monitor trzeba się dobrze na tym znać .Taką sztukę osiagnął mistrz Franco Serblin.

W/w monitory nokautują przepięknym pasmem środka i wysokich częstotliwości wiekszość podłogówek ,które mogą górować nad

monitorami jedynie w zakresie b.niskich częstotliwości. Jesli jesteś fanem klasyki , muzyki małych składów , wokalnej, jazzu

i muzyki akustycznej to znajdziesz w brzmieniu monitorów wszystko co jest potrzebne do szczęścia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apogee Diva's , Quad 2805, 2905, Kawero , Magico ale to propozycje po za pułapem cenowym.

Sonus Faber Extrema , Guarneri, Cremona Auditor M , Minima Vintage to moje typy i masz wszystko - muzykalność i scenę.

 

A w Krakowie prawdopodobnie są ulubione kolumny kolegi zukzuk'a Infinity R 90.

 

Mniejsza o kolumny. Raczej - tam gra MUZYKA!!! Głównie klasyczna i jazz:):):) A tego ponoć szuka Akrol. Ponoć...

Ty też nie skorzystałeś z okazji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znajdziesz w brzmieniu monitorów wszystko co jest potrzebne do szczęścia .

Nie zgadzam się z tą teza w ogólności. W szczególnych przypadkach może tak być, ale w moim pomieszczeniu tylko bardzo niektóre monitory są w stanie napełnić je nasyconym dźwiękiem.

Co więcej uważam, że dla dobrego oddania barwy muzyki klasycznej i właściwego balansu tonalnego orkiestry absolutnie konieczne jest właściwe dopełnienie niskimi częstotliwościami. I nie chodzi tutaj o jak najniższe zejście tylko właśnie o dobry balans. Póki co BW zrobiły to najlepiej z tego co słyszałem i co więcej robią to świetnie nawet przy bardzo niskich poziomach głośności (a tak mi się często zdarza słuchać muzyki jak dzieci już śpią...)

 

Mniejsza o kolumny. Raczej - tam gra MUZYKA!!! Głównie klasyczna i jazz:):):) A tego ponoć szuka Akrol.

Zgadza się - tego szuka. Powiedz zatem proszę jakie komponenty i kolumny używasz do wydobywania tej MUZYKI?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Martin Logan Summit - no więc co finalnie w zamian? Co finalnie przebiło Summit? Jak Widzę B&W 802D było potencjalnym kandydatem ale czy jest tym finalnym krokiem naprzód?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba odpowiednio długi czas aby być pewnym co finalnie dało radę przebic Summit ;)

 

Jesli to coś ma być lepsze od Martina Logana Summit to tylko Magnepan MG 3.7i oraz the BEST of ALL MG 20.1

B&W, to raczej nieporozumienie -imho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.