Skocz do zawartości
IGNORED

Definitive Technology ProSub 1000 wrażenia po zakupie


Adek45

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie był to taki odsłuch o jakim myślałem , że będzie , kolega u którego jest ten sub ( STX S250) ma ampli którego po prostu jeszcze nie skonfigórował z uwagi na brak czasu ( małe dziecko i wiadomo co z tym związane ) i brak instrukcji po polsku więc nie wiem kiedy ale napewno zajadę do niego na cały dzień i poszalejemy wtedy gdy wyśle żonkę na spacer lub do rodzinki a na razie nic z tego . Przepraszam tych którzy czekali na opis suba z STX .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cała bryła jest solidnej budowy ale nie tak bardzo . Dlaczego ? Ano dlatego , że SUB JEST ZA LEKKI . Moim skromnym zdaniem powinien ważyc ze dwa razy tyle z uwagi na pasywną membranę "waląca" w podłogogę która to razem z głośnikiem powoduje drgania całej konstrukcji co niesie za sobą drażniace przebarwienia basu przypominające "charczący" z przesterowania głośnik . Scianki mogłyby byc solidniejszej grubości bo przy mocniejszych rejestrach dźwieku drgają a cały sub przesuwa się . MUSOWE DOCIĄŻENIE I TO NIE BYLE JAKIM CIĘŻAREM .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale lałem gdy ogladnąłem ten filmik z "chodzącym" subem właśnie o to samo mi chodziło ale jak mówiłem po dociążeniu jest ok , z 5-cio kg obciążeniem , wystarczy tyle , z pocz. miałem aż śmiechu warte kawałek bloczka betonowego ale później go wywaliłem no bo jak to wyglądało i dałem coś lżejszego .

 

Czepiacie się.

Sam szuka optymalnego ustawienia.

 

taa szukał swojego miejsca do grania hehe

 

Taka technologia:-)

 

najnowsza :) zze sztuczną inteligencją : sub sam szuka odpowiedniego miejsca do grania , który to potrafi no , który :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś doceniłem bas ze swojego suba , kolega od trzech dni jest posiadaczem Paradigma DSP 3200 w pokoiku-saloniku 16-18 metrowym ( wcześniej to było jakieś 35 m i na taki metraż było kupowane kino, salon został podzielony , nieważne ) , mówiłem mu, że to będzie niezła kobyła w jego małej stajni ale chciał miec zapas mocy i ma , gdy go podłączył pierwszy raz i wypiłował dzieciaki przyleciały ze swoich pokoi z drżącym głosem , że zaraz pospada im wszystko z półek ( głośnośc na całą pare) , przypuszczam , że u sąsiadów było podobnie , dziś posiedzieliśmy trochę i zmęczyłem te kilka godzin , hm ,

z racji tego , że kolega był "głodny" basu od dłuższego czasu ( brak suba w kinie ) "dawał po garach" tak , że uszy zatykało ale po pewnym czasie zaczęło mnie to męczyc , fakt , wygar to on ma , dudni nieludzko i zatyka uszy jak wspomniałem pod wpływem ciśnienia ale nie da się obejrzec całego filmu nie wychodząc z takiego seansu półgłuchym ( dowalał czadu na głośności żeby miec THX ( wspominany kiedyś gdzieś tam Onkyo 609 , w którym THX włącza sie prawie pod koniec skali więc daje nieludzko) , nie raz musiał ściszac bo średnie i wysokie aż kuły w uszy , te kuły bas zatykał i po chwili , żeby się porozumiec musieliśmy do siebie wrzeszczec siedząc pół metra od siebie jak stare pryki po osiemdziesiątce , hehehe , ale jaja , mówię wam ,

po krótkiej opowieści dziwnej treści do rzeczy :

sub nadaje się tylko i wyłącznie do kina i to w dużych pomieszczeniach rzędu 35-40 m a nawet wiecej wtedy będzie miał gdzie swobodnie się rozejśc , niestety , żeby go było słychac trzeba podkrecic potencjometr głosnosci ale myślę , że to w sumie zależy jak intensywne trzepanie muzgu komuś się podoba , do wybuchów , tąpnięc , typu : chodzenie olbrzymów , godzilli , zawalania się budynków , przelotu statków kosmicznych ( np.Gwiezdne Wojny) ,huku wodospadu to jest mistrz świata w tej cenie i to przy najniższym odcięciu , natomiast przy potencjometrze odcięcia ustawionym po drugiej stronie skali ( tzn 150Hz) przy mocniejszych rejestrach niestety miałem wrażenie kartonowatego basu , który drażnił ucho . W powyższych wrażeniach dało się odczuc bardzo dużą moc suba jakby nieograniczoną ( głośnośc mieliśmy ustawioną , po szaleństwie kolegi , gdzieś na 11 godz.) . Nie zdążyłem wypróbowac jak gra na jakimś koncercie z bluray-a gdyż byłem zmęczony tym dudnieniem i pojechałem na chate . Doszedłem do wniosku , że taki szybki bez wybrzmien tudzież dudnien bas jaki mam ze swojego Definitive Technology ProSub 1000 jest lepszy bo po pierwsze nie męczy , nie zatyka uszu , nie dudni a daje czadu fakt nie na takich niskich rejestrach jak Paradigm ale za to nie dudni jak w studni i nadaje się do muzy z koncertów a tamten , cóz , kinowiec , któremu przydałby się taki mały z dobrze kontrolowanym basem do pary i dwa różne ustawienia odcięcia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek, ale jaki z tego morał ?

Rozkręciliście bardzo głośno, daliście basu ponad miarę i Ty się dziwisz, że głowa Cię bolała, a bas brumił, huczał, zatykał uszy. Dziwne byłoby gdyby było inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprzyjemnie było, bo to nie był najniższy bas. Z basem ok 30hz+ można przesadzić i to nie jest zbyt przyjemny efekt, ale tego najniższego basu w okolicy 20hz można słuchać (albo raczej odczuwać) w nadmiarze bez problemu i to jest fajne wrażenie na filmach, jak jest stosunkowo cicho (dla ucha) a nogawki fruwają i fotel się trzęsie :)

Tyle że o taki mocny efekt SPL przy bardzo niskich częstotliwościach trudno z budżetowego subwoofera, potrzeba jednego ekstra suba albo dwóch porządnych, na minimum 12' membramie, najlepiej nie bas reflex (albo strojonych bardzo nisko).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek, ale jaki z tego morał ?

Rozkręciliście bardzo głośno, daliście basu ponad miarę i Ty się dziwisz, że głowa Cię bolała, a bas brumił, huczał, zatykał uszy. Dziwne byłoby gdyby było inaczej.

 

 

wiem , ale czy czytałeś dokładnie co napisałem

 

( głośnośc mieliśmy ustawioną , po szaleństwie kolegi , gdzieś na 11 godz.)

 

wiec później było normalnie z głośnością

 

tak jest , Paradigm gra bardzo mocno dolną granicą pasma więc bas jest taki zatykający uszy przy mocniejszym wysterowaniu oczywiście

 

czester15.30 DZIĘKI staram się haha rozweselic towarzycho

 

ale tego najniższego basu w okolicy 20hz można słuchać (albo raczej odczuwać) w nadmiarze bez problemu i to jest fajne wrażenie na filmach, jak jest stosunkowo cicho (dla ucha) a nogawki fruwają i fotel się trzęsie :)

 

z tego co widac w specyfikacji technicznej ten Paradigm schodzi na 22 Hz ale w rzeczywistości jest to już bardzo nisko , z początku myślałem , że nisko jest dopiero poniżej 20 Hz-ów ale ten sub uzmysłowił mi , że wcale nie , ale mimo wszystko chciałbym posłuchac lub poczuc taki dźwięk poniżej 20 Hz może wtedy byłoby trochę "wiatru" na ciele :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morał z tego taki, że jak już ktoś napisał na forum, Paradigm produkuje zniekształcenia a Definitive produkuje bas. Zerknąłem na wagę tego tańczącego Prosuba i produktów z tej samej półki cenowej i muszę powiedzieć, że po adresem definitiv padło wiele nieuczciwych zarzutów, szczególnie tych dotyczących rażąco niskiej wagi.

 

Porównajmy moc i wagę w przedziale 2300-3300 pln o podobnych rozmiarach

 

Velodyne Impact 12 - 16.3kg, moc 165W

Monitor Audio BXW10 - 10.1kg, moc 120W

KEF Kube-2 - 12kg, moc 200W

Dali Zensor Sub E-12 - 11.9kg, moc 170W

Tannoy TS 1001 - 12.1kg, moc 300W

Klipsch SW-110 - 15..9kg, moc 200W

 

Definitiv Prosub - 14.1kg, moc 300W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko dotyczące połączenia sub - ampli , a mianowicie : w subie ( chodzi tu konkretnie o tego Paradigma czyli DSP 3200 choc nie tylko bo dużo subów ma takie połączenie ) są dwa wejścia low lewel input L i R proszę powiedzcie jaka jest i czy jest różnica w połączeniu suba jednym kablem RCA , który ma po jednej końcówce na obu końcach a tym w którym jest z jednej strony ( od strony suba ) podwójna końcówka ( kabel tzw "Y") czy to faktycznie coś daje i czy musi byc takie połączenie , czy wystarczy pojedynczy RCA bo kolega mówił mi , że słyszał , że połączenie na "Y" daje mocniejszy sygnał . W instrukcji Paradigma jest pokazane to połączenie ale w przypadku jeśli mamy przed ampli procesor, oraz jeszcze jedno , myślę , że taki sposób połączenia suba z ampli jest lepszy od tego po zaciskach kolumnowych , jak w końcu jest z tym połączeniami z góry serdeczne dzięki za wypowiedzi

 

Markus67 z tego co przytoczyłeś widac

 

Tannoy TS 1001 - 12.1kg, moc 300W

 

ten , nie wiem czy dobrze czytałeś , ma 300W ale w szczycie więc nie jest w sumie taki lekki ,podałeś subki z mocą znamionową w stosunku do której ciężar jest wg mnie ok i druga sprawa to to , że żaden z podanych nie ma membrany biernej "dającej" w podłogę , myślę, że to właśnie ona powoduje podskakiwanie i przesuwanie się zbyt lekkiego suba .

 

Napisałeś :

 

Morał z tego taki, że jak już ktoś napisał na forum, Paradigm produkuje zniekształcenia a Definitive produkuje bas.

 

I tu się z Tobą zgodzę w sensie , że DT produkuje bas ale czy Paradigm produkuje zniekształcenia , nie wiem czy można to tak nazwac , on produkuje bardzo dużą ilośc basu z tego niższego przedziału , który dominuje nad wszystkimi innymi przedziałami moze też dlatego wydaje się , że buczy , muli itp ale czy jest wolny no z tym bym się nie zgodził bo też można się nieźle wystraszyc w pewnych momentach w czasie seansu , wszystko zależy co ogladamy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko dotyczące połączenia sub - ampli , a mianowicie : w subie ( chodzi tu konkretnie o tego Paradigma czyli DSP 3200 choc nie tylko bo dużo subów ma takie połączenie ) są dwa wejścia low lewel input L i R proszę powiedzcie jaka jest i czy jest różnica w połączeniu suba jednym kablem RCA , który ma po jednej końcówce na obu końcach a tym w którym jest z jednej strony ( od strony suba ) podwójna końcówka ( kabel tzw "Y") czy to faktycznie coś daje i czy musi byc takie połączenie , czy wystarczy pojedynczy RCA bo kolega mówił mi , że słyszał , że połączenie na "Y" daje mocniejszy sygnał . W instrukcji Paradigma jest pokazane to połączenie ale w przypadku jeśli mamy przed ampli procesor, oraz jeszcze jedno , myślę , że taki sposób połączenia suba z ampli jest lepszy od tego po zaciskach kolumnowych , jak w końcu jest z tym połączeniami z góry serdeczne dzięki za wypowiedzi

 

Zauważ, że amplituner nie ma dwóch wyjść na jednego suba, więc nie ma potrzeby stosować podwójnego RCA od strony suba.

1) Ampli - sub out RCA - RCA - sub in (LFE) lub mono RCA ----> sygnał LFE, zwykły sygnał do stereo i kontrola odcięcia przez amplituner

2) Ampli - sub out RCA - 2RCA - sub ---> jw. + mocniejszy sygnał

 

bez LFE

3) Ampli/wzmacniacz stereo - zaciski głośnikowe - sub ---> brak sygnału LFE przy DD/DTS itd, sub dostaje ten sam sygnał co kolumny

4) Ampli/Wzmacniacz - pre out (dla frontów), 2RCA-2RCA - sub ---> jw

5) Ampli/Wzmacniacz - pre out (dla frontów), 1RCA-1RCA - sub dostaje okrojony sygnał z 1 kanału (L lub R).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja mam takiego i waży 28kg, jest na kolcach, nie rusza się oczywiście ale podejrzewam że dociążenie i idealna stabilność by jeszcze trochę pomogło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek , tak jak pisze Donn , zasadzasz pojedynczym RCA w kanał L ( tak jest często w opisach subów ) .

 

Gość powiedział mi w trakcie kupna suba DT , że gdy podłączysz kablem Y to szybciej uruchomi się ze stanu czuwania w stan pracy , będzie po prostu " czulszy " , ale czy to prawda ? Bas na pewno będzie taki sam . Mam podłączony 1 RCA ---- 1 RCA , nigdy nie próbowałem typu Y .

W moim połączeniu żeby uruchomił się sub ze stanu czuwania to trzeba troszkę podkręcić główne pokrętło Volume amplitunera ( podkręcić w " średnio basowych scenach " , nie w ekstremalnych ) . Tobie to zapewne bez znaczenia bo i tak głośno kręcisz wszystkie kolumny .

 

Kup dla próby to :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

DSCF3431.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że amplituner nie ma dwóch wyjść na jednego suba, więc nie ma potrzeby stosować podwójnego RCA od strony suba

 

wiem , wiem ale są takie kable gdzie na jednym końcu jest jedno RCA i to jest podłączane pod wyjście w ampli a na drugim końcu kabla są dwie końcówki RCA i to wpina się w suba we dwa wejścia L i R i to jest właśnie to połączenie w "Y" , chciałbym dowiedziec się co to daje i czy daje ,

 

niezły ten Twój subek , masz dwa pokrętła do głośności na wyższe rejestry i niższe ?Z tego co widziałem ze zdjęc w necie możesz miec różne ustawienia membrany ? Albo "dający" w podłogę albo tradycyjnie do przodu ?

 

U mnie też tak trzeba żeby się wybudził , nie nie kolego czester15.30 nie kręce tak głośno , słucham dużo muzy i nie pozwole sobie tak czadowac , szkoda słuchu a to sama przyjemnośc siedziec i cichutko słuchac muzy czy ogladac film gdy nagle coś jebnie bądź zadudni a jeśli tak cały czas słuchasz to jaka z tego przyjemnośc gdy cały czas jebie po uszach , suba mam na godz.10 nastawionego i to mi starcza , kolega też mi przyznał racje , że nie da się tak długo potrzodzic , niewyróbka , no nie wiem , może się skuszę i kupię to i wypróbuje jak to działa ,

 

dzięki za podpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sygnał wychodzi z jednego gniazda to rozdzielenie tego sygnału żadnego efektu nie da, poza ewentualnie wyższą głośnością, czyli trzeba przykręcić trochę na subie.

BK ma osobne regulacje głośności do połączeń RCA / zaciski głośnikowe. Czyli można osobno regulować moc do stereo i kina. Są dwie wersje suba, z dolnym (DF) i frontowym głośnikiem (FF), ja mam DF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha ok

 

sub dostaje mocniejszy sygnał z tego wychodzi czyli coś jednak daje

 

to wyjaśnia jego wagę

 

mój gdyby miał te 5 kg wiecej byłoby git

 

noooo , co najmniej 5

 

ale mimo , że coś tam podwyższa moc sygnału chyba nie będę próbował - starcza mi to co mam , na h..j kombinowac

 

Jeszcze jedno tzn , że to pierwsze po lewej wejście , to takie duże to do połączenia głośnikowego rozumie. To musisz miec jakąś przejściówkę tak?

 

jakiś specjalny interkonekt ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że o taki mocny efekt SPL przy bardzo niskich częstotliwościach trudno z budżetowego subwoofera, potrzeba jednego ekstra suba albo dwóch porządnych, na minimum 12' membramie, najlepiej nie bas reflex (albo strojonych bardzo nisko).

 

Tylko pytanie czy taki duży sub, czy dwa suby dobrze zagrają w pokoju powiedzmy 20m2 czy nawet mniejszym, czy nie będzie jakichś efektów ubocznych ?

 

Don, a skąd wpadłeś na tego suba BK, pierwszy raz widzę, ale wygląda ciekawie ? Napisz jak to gra w kinie i stereo jeśli też używasz.

Podobne rozwiązania do RELa. Czy w nim można osobno regulować odcięcie dla wejścia wysoko i nisko poziomowego ?

 

Tak w ogóle to widzę, że niezłą drogę przeszedłeś od MA BX ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK ma osobne regulacje głośności do połączeń RCA / zaciski głośnikowe. Czyli można osobno regulować moc do stereo i kina.

 

 

Czy w nim można osobno regulować odcięcie dla wejścia wysoko i nisko poziomowego ?

 

omen odpowiedź wyżej

nie czytamy uważnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można regulować osobno moc (wzmocnienie), ja pytam o odcięcie.

 

W RELu dla wejść wysoko i nisko poziomowych można osobno regulować wzmocnienie, ale odcięcie już jest wspólne, trochę szkoda, bo wtedy trzeba znaleźć jakiś kompromis w kinie i stereo, jedne uniwersalne nastawy odcięcia dla obu systemów.

 

 

EDYTUJE:

 

Dobra już znalazłem w instrukcji, odcięcie ma wspólne dla obu wejść - czyli tak samo jak w RELu.

Natomiast dobrze widzę, że ma płynną regulację fazy od 0 do 180 stopni ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morał z tego taki, że jak już ktoś napisał na forum, Paradigm produkuje zniekształcenia a Definitive produkuje bas. Zerknąłem na wagę tego tańczącego Prosuba i produktów z tej samej półki cenowej i muszę powiedzieć, że po adresem definitiv padło wiele nieuczciwych zarzutów, szczególnie tych dotyczących rażąco niskiej wagi.

 

Porównajmy moc i wagę w przedziale 2300-3300 pln o podobnych rozmiarach

 

Velodyne Impact 12 - 16.3kg, moc 165W

Monitor Audio BXW10 - 10.1kg, moc 120W

KEF Kube-2 - 12kg, moc 200W

Dali Zensor Sub E-12 - 11.9kg, moc 170W

Tannoy TS 1001 - 12.1kg, moc 300W

Klipsch SW-110 - 15..9kg, moc 200W

 

Definitiv Prosub - 14.1kg, moc 300W

 

M-Audio Sub 10

Waga 16,90 kg, moc 200W, cena 600 zł he he he normalnie się ubawiłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga Platinum SW - Waga 24.7 kg/sztuka 899zł

Taga TSW 6150 - Waga 18.6 kg/sztuka 449zł :)))

 

W RELu dla wejść wysoko i nisko poziomowych można osobno regulować wzmocnienie, ale odcięcie już jest wspólne, trochę szkoda, bo wtedy trzeba znaleźć jakiś kompromis w kinie i stereo, jedne uniwersalne nastawy odcięcia dla obu systemów.

 

Dobra już znalazłem w instrukcji, odcięcie ma wspólne dla obu wejść - czyli tak samo jak w RELu.

Natomiast dobrze widzę, że ma płynną regulację fazy od 0 do 180 stopni ?

Tak, faza jest płynna od 0 do 180. Odcięcie to nie problem, w kinie przecież odcięciem może sterować amplituner, chyba że w kinie potrzebujesz wyższego odcięcia niż w muzyce, można wtedy użyć przełącznika w subie (wł/wył. filtr odcięcia).

 

Tylko pytanie czy taki duży sub, czy dwa suby dobrze zagrają w pokoju powiedzmy 20m2 czy nawet mniejszym, czy nie będzie jakichś efektów ubocznych ?

Efekty uboczne to konieczność uszczelnienia drzwi, okien i szafek :)

 

Don, a skąd wpadłeś na tego suba BK, pierwszy raz widzę, ale wygląda ciekawie ? Napisz jak to gra w kinie i stereo jeśli też używasz.

 

Tak w ogóle to widzę, że niezłą drogę przeszedłeś od MA BX ;)

Ktoś o nim napisał kiedyś i wydał mi się ciekawy, sama wartość podzespołów to >60% ceny suba, więc chyba dobra oferta gdy nie chce nam się bawić w DIY. Kupiłem go z myślą o stereo i kinie, ale było to w czasie gdy miałem właśnie te MA BX, tak więc mały upgrade od tamtego czasu był. :)

Więc teraz do stereo w ogóle go nie używam, jedynie do filmów. Dlatego drugi raz bym go nie kupił, bo choć jakość basu jest świetna (mięsisty bas, schodzi bardzo nisko z bdb kontrolą, zero dudnień i buczeń) to moc nie jest wystarczająca dla mnie. Ja nie lubię takiego basu jak wspominaliście wyżej, że uszy zatyka, ale przy ok 20hz chciałbym porządne ciśnienie, że jest stosunkowo cicho i nie męczy nic ucha, a czujesz wibracje na całym ciele, efekty masz jak na żywo, w centrum akcji. Taki efekt w ok 20m podejrzewam dałyby minimum dwa takie suby, a może i trzy :)

Dlatego myślę o dokupieniu drugiego suba albo przerobię obudowę na inną, bo ten głośniczek Peerlesa z tego co widzę jak pracuje, to ma olbrzymie możliwości, tylko jest zestrojony maksymalnie na jakość i kontrolę a nie na moc. W tym aspekcie dorówna mu dobry sub w obudowie BR na 10' głośniku (choć nie zejdzie na pewno tak nisko).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitiv Prosub - 14.1kg, moc 300W

Gdyby ważył 20 kg to by nie latał po całym pokoju. Grubsze o 0,5 cm ścianki z MDF to chyba nie jest jakiś szczególny koszt, tym bardziej że nie jest to znowu taki tani sub. Może też trochę metalowych wstawek (kosztem tych plastikowych) by pomogło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tylko lata gdy użytkownik za mocno podkręci kosztem jakości , użytkownik wie wtedy że przesadził zaczyna się uczyć o audio .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.