Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze doświadczenia z MIT-em


gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Okazuje się że Polska....kablami stoi i to hi-endowymi. No i ta listwa Sulek - ile to coś kosztuje 6000zł ? - upewnijcie mnie bo już stary jestem i nie wiedzę dobrze ile tam jest "zer" po cyfrze "6"

 

o 2 za dużo ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na początku chciałbym oczywiście się przywitać,

 

Przeczytałem cały wątek o Mitach, sam korzystam z Mita Magnum M3 ale jak to bywa w życiu chciałbym zmienić na kabelek o kilka klas lepszy, na początku skłaniałem się ku nowej generacji Mita a mianowicie model magnum 1,3, ale po tym co pisze Szymon i Stary Audiofil skłaniam się ku Mitowi MH-850 evo shotgun bi wire. Zastanawiam się tylko czy ten kabel nie wniesie do mojego sytemu (Audionet art g2+Struss R500+Dali Grand+xlr Audioquest Sky), zbyt wielkiej sterylności?, z góry dziękuję za wszystkie uwagi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dany26,

jeżeli możesz to wypróbuj Shotgun'a Evo 850, twoje obawy o sterylność mogą być zasadne, ja mogę pisać tylko o swoich doświadczeniach ale pamiętam jak pierwszy raz przyszedł Shotgun 1.3, niby nic nadzwyczajnego, przez kilka dnia grałem tą samą płytę, taką frajdę potrafił zrobić tak prosty kabel.

Było w nim jakby "napowietrzenie" całego przekazu, coś czego szukasz. Rzadko kto to rozumie i wie o co chodzi, miałem wiele naprawdę wiele kabli MIT'a ale refleksja przychodzi z upływem lat.

 

Spróbuj Shotgun 1.5 ale daj mu 3 tygodnie, naucz się tej prezentacji i postaraj zrozumieć. Takie byle co ale ma w sobie cechy o których żadnej 850 nie będzie dane marzyć i w jakikolwiek sposób zbliżyć się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno. Znam topowe kable MIT-a sprzed kilku lat, myślę, że oferują bardzo ciekawe "efekty" i potrafią zmienić system nie do poznania. Do tego wszystkiego dochodzi typowy amerykański, psychologicznie dopracowany marketing - czyt. maszynka do zarabiania pieniędzy i te kosmiczne ceny, które same z siebie już kreują "respekt".

Ale tak jest przecież z wieloma firmami. Tylko DLACZEGO nie można znaleźć (przynajmniej mi się nie udało) żadnych klonów tych kabli. Przecież te "puszki" nie są aż tak skomplikowane, nie takie płytki są klonowane i sprzedawane na ebay czy w innych miejscach. Mając takie płytki PCB z częściami lub bez (koszt elementów nawet dobrej klasy zamknąłby się w jakiś 200 zł kupując to na jakiejś giełdzie elektronicznej) plus przyzwoity kabel (może nawet z tej samej fabryki ale niekoniecznie, gdzieś w necie widziałem skąd MIT bierze kable) można by wykonać sobie niezłego klona. Tymczasem jakoś nie widać zainteresowania klonowaniem MIT-a. Czyżby MIT ściągał z jakąś ogromną bezwzględnością wszelkie próby powielenia ich "patentów" nawet przez trudne do zlokalizowania jednostki o żółtawym odcieniu skóry? Czy może na samą sugestię (jak moja), że ktoś mógłby dopuścić się takiego procederu, należy się spodziewać, że FBI zapuka do drzwi? Już zaczynam się bać... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno. Znam topowe kable MIT-a sprzed kilku lat, myślę, że oferują bardzo ciekawe "efekty" i potrafią zmienić system nie do poznania. Do tego wszystkiego dochodzi typowy amerykański, psychologicznie dopracowany marketing - czyt. maszynka do zarabiania pieniędzy i te kosmiczne ceny, które same z siebie już kreują "respekt".

Ale tak jest przecież z wieloma firmami. Tylko DLACZEGO nie można znaleźć (przynajmniej mi się nie udało) żadnych klonów tych kabli. Przecież te "puszki" nie są aż tak skomplikowane, nie takie płytki są klonowane i sprzedawane na ebay czy w innych miejscach. Mając takie płytki PCB z częściami lub bez (koszt elementów nawet dobrej klasy zamknąłby się w jakiś 200 zł kupując to na jakiejś giełdzie elektronicznej) plus przyzwoity kabel (może nawet z tej samej fabryki ale niekoniecznie, gdzieś w necie widziałem skąd MIT bierze kable) można by wykonać sobie niezłego klona. Tymczasem jakoś nie widać zainteresowania klonowaniem MIT-a. Czyżby MIT ściągał z jakąś ogromną bezwzględnością wszelkie próby powielenia ich "patentów" nawet przez trudne do zlokalizowania jednostki o żółtawym odcieniu skóry? Czy może na samą sugestię (jak moja), że ktoś mógłby dopuścić się takiego procederu, należy się spodziewać, że FBI zapuka do drzwi? Już zaczynam się bać... ;-)

 

Jeszcze chyba mało w swym życiu widziałeś-bo niestety podrabiane kable mita są-miałem takie,a nawet słuchałem.

A obecnie tańsze modele to sa robione w Chinach...........co powiesz na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że FBI zapuka do drzwi?

Może być inaczej-

Puk,puk

- kto tam?

-harcerze

-nie wierzę

-no my właśnie w tej sprawie;-)

 

A serio to nie ma podróbek tańszych Mit-ów? Wydaje mi się, że widziałem..... bo tych z górnej półki chyba nie podrobią, jak n.p. Siltechy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wit-told
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze chyba mało w swym życiu widziałeś-bo niestety podrabiane kable mita są-miałem takie,a nawet słuchałem.

A obecnie tańsze modele to sa robione w Chinach...........co powiesz na to?

To że tańsze modele są robiore w Chinach to słyszałem, nic nadzwyczajnego... Natomiast nie widziałem klonów (nazwanych jako klon a nie udających oryginał podróbek) tych topowych modeli. Zapewne widziałeś więcej w życiu, przyjmuję.

 

 

A serio to nie ma podróbek tańszych Mit-ów? Wydaje mi się, że widziałem..... bo tych z górnej półki chyba nie podrobią, jak n.p. Siltechy....

No właśnie, a przecież sklonowanie takiego kabla za 30 tys. USD nie jest chyba bardziej skomplikowane niż sklonowanie preampu czy wzmacniacza accuphase, a takowych nie brakuje. I są to urządzenia w oryginale niejednokrotnie tańsze niż kable MIT-a. I to mnie dziwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Americano,

to może jakiś pierwszy MIT DIY, otwierasz listę chętnych, koszty niewielkie a efekty mogą zaskoczyć. Trzeba by porozmawiać z kimś z wątku DIY, mają doświadczenie gdzie i co zrobić, zaproponuj coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Americano,

Może te MITY podobnie jak Transparenty są specjalnie "strojone" i tego strojenia nikt nie potrafi podrobić, a podobno strojenie(Traransparent) to clue tych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Americano,

Może te MITY podobnie jak Transparenty są specjalnie "strojone" i tego strojenia nikt nie potrafi podrobić, a podobno strojenie(Traransparent) to clue tych kabli.

 

Dobre kable muszą być strojone na tym to polega :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Americano,

to może jakiś pierwszy MIT DIY, otwierasz listę chętnych, koszty niewielkie a efekty mogą zaskoczyć. Trzeba by porozmawiać z kimś z wątku DIY, mają doświadczenie gdzie i co zrobić, zaproponuj coś.

 

Mirek, daleki jestem od zachęcania do takich praktyk, niech sami na to wpadną :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Transparenta zaliczyłbym do Burgundii, a MITa do Bordeaux - w zależności kto jaki lubi klimat.

Dziwnym trafem właśnie odnalazłem ten wątek. A to zdanie bardzo mi się spodobało....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie jaka jest różnica pomiędzy kablami głośnikowymi MH 770 Reference a serią MH 850 Reference? Szukam kabla głośnikowego, który będzie dopełnieniem XLR MIT 350 CVT Proline Reference. Warto dopłacić do 850?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka ma być dopłata i do którego 850? 850 gra lepiej niż seria 770 i to wyraźnie inny poziom, choć też cena za 850 Shotgan Evo nadal jest z czapy. 770 nie ma tej niesamowitej "gładkości" w dźwięku co 850. To wszystko zależy od ceny 770 ref.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie też z czym to ma grać? 8 kzł ... tak myślałem, że tyle sprzedawca woła ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie? :) wiem że są droższe od krella....ale kto mi zabroni...a na serio myślę o zmianie wzmacniacza. Niestety krell FBI z drugiej ręki nie trafia się bardzo często....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym monobloki Krella kupic niz 850ke, uważam, ze to super kable ale do skończonych juz systemów ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squad05 napisz proszę....jakie masz obiekcje ;) jeszcze nie kupiłem :) ...................

 

To ja odpowiem w zastępstwie...jeśli mogę;-)?

 

IMO kable o które pytasz potrzebują raczej czegoś takiego jak monobloki. Więc jak myślisz o nich to pomyśl o monoblokach Krella albo McIntosh 601.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego rozważam też mh 770 reference......

 

Super ale może najpierw rozważ jakiegoś super wzmaka, FBI był jakiś czas temu do kupienia za chyba 25 tyś PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie czemu nie, nikt nie zabrania, tylko hmm... ;)

Nie chodzi o zabranianie, ale w tzw. High-Endzie dywersyfikacja środków może być hmmm niestandardowa ....a b. dobry kabel może już zostanie?

Ja poszedłem trochę tą drogą i efekty są już teraz b. dobre, i mam nadzieję, że w przyszłości będą jeszcze lepsze;-)

skończonych juz systemów

A znasz osoby, które twierdzą, że takie systemy mają;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek,

Trudno się z Tobą nie zgodzić:) ale to tylko dlatego, że zadałeś pytania w odpowiedni sposób :)

Ja mam lekko podobnie do Ciebie i zdarzyło mi się, że każdy kabel w systemie był droższy od ... głośników !

ale jak dobrze wiesz czasami porządne kable można kupić w dobrej cenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt, że nominalna cena kabli jest wyższa od np. wzmacniacza, nie oznacza, że tego kabla nie można było kupić taniej;-)

Bo jestem zwolennikiem kupowania rzeczy dobrych. Ale kupowania dobrze;-)

pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.