Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze doświadczenia z MIT-em


gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Dwa różne światy.

 

Oczywiście, przy czym dyskusja dotyczy systemów lampowych. Piotr zadał pytanie o nieco prowokacyjnym wydźwięku, więc mu rzeczowo odpowiadam. Do lampy jest mnóstwo lepszych niż TA kabli: topowe Siltechy, Audioquest Everest, wspomniane Kimbery, Kharma Enigma, PAD Dominus i pewnie jeszcze kilka których nikt w Polsce nie zna;-) A z miedzianych, przy czym pokrytych srebrem to Nordost Valhalla, który jest jednym z wzorców kabla głośnikowego, czy to się niektórym podoba czy nie. Transparent w tym zestawieniu to jest jakieś nieporozumienie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, przy czym dyskusja dotyczy systemów lampowych. Piotr zadał pytanie o nieco prowokacyjnym wydźwięku, więc mu rzeczowo odpowiadam. Do lampy jest mnóstwo lepszych niż TA kabli: topowe Siltechy, Audioquest Everest, wspomniane Kimbery, Kharma Enigma, PAD Dominus i pewnie jeszcze kilka których nikt w Polsce nie zna;-) A z miedzianych, przy czym pokrytych srebrem to Nordost Valhalla, który jest jednym z wzorców kabla głośnikowego, czy to się niektórym podoba czy nie. Transparent w tym zestawieniu to jest jakieś nieporozumienie;-)

 

Poproszę je do mnie na próbę.

Dobry z Ciebie dowcipasek jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często można przeczytać że MIT zaczyna się od Oracle (pewnie tak jest)....kiedyś dla własnego doświadczenia posłucham MITa Oracle

... miałem Transparenta Ref xl IC ....to jest chyba jedyny kabel którego żałuje że sprzedałem , te brzmienie gdzieś z tyłu głowy zostało:)

gość który kupił ode mnie ten kabelek powiedział bardzo ciekawe zdanie pamiętam jak dziś

w bezpośrednim porównaniu Transparent ma jakby wszystkiego mniej ale muzyka tak pieknie gra że nie chce się go wypinać z systemu

dlatego jak przyjdzie czas to na zmianę to Transparent IC jest na moim pierwszym miejscu aby przesłuchać jakiś wyższy model

może to nie będzie za bardzo trafione porównanie ale jakbym musiał porównać TA do jakiegoś kabla który miałem to chyba najbliżej

będzie do Tary Labs...

mojego MiTa sprzedałem gościowi z forum który chwali sobie te brzmienie....

ale nic mi nie wspomniał że kabel jest uszkodzony czy podrobiony:):)...

 

często można przeczytać że MIT zaczyna się od Oracle (pewnie tak jest)....kiedyś dla własnego doświadczenia posłucham MITa Oracle

... miałem Transparenta Ref xl IC ....to jest chyba jedyny kabel którego żałuje że sprzedałem , te brzmienie gdzieś z tyłu głowy zostało:)

gość który kupił ode mnie ten kabelek powiedział bardzo ciekawe zdanie pamiętam jak dziś

w bezpośrednim porównaniu Transparent ma jakby wszystkiego mniej ale muzyka tak pieknie gra że nie chce się go wypinać z systemu

dlatego jak przyjdzie czas to na zmianę to Transparent IC jest na moim pierwszym miejscu aby przesłuchać jakiś wyższy model

może to nie będzie za bardzo trafione porównanie ale jakbym musiał porównać TA do jakiegoś kabla który miałem to chyba najbliżej

będzie do Tary Labs...

mojego MiTa sprzedałem gościowi z forum który chwali sobie te brzmienie....

ale nic mi nie wspomniał do dziś (bo mamy kontakt) że kabel jest uszkodzony czy podrobiony:):)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

To ja doświadczyłem "wybuchu" czyli uszkodzenie puszki w IC Magnum ale nie była to żadna chińska podróbka.

Kabel (jak większość MITów, które miałem) był kupowany bezpośrednio u dealera MITa w US.

Po zgłoszeniu uszkodzenie, kable bez najmniejszego problemu zostały wymienione na nowe w Audio Forte.

Niemniej uraz do tej marki pozostał i wszystkie MITy zostały przeze mnie sprzedane.

 

Ten wymieniony na nowy o ile pamiętam gra teraz u cybanta i nie jest to żadna podróbka.

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cybant gratulacje!

 

To ja doświadczyłem "wybuchu" czyli uszkodzenie puszki w IC Magnum ale nie była to żadna chińska podróbka.

Kabel (jak większość MITów, które miałem) był kupowany bezpośrednio u dealera MITa w US.

Po zgłoszeniu uszkodzenie, kable bez najmniejszego problemu zostały wymienione na nowe.

Niemniej uraz do tej marki pozostał i wszystkie MITy zostały przeze mnie sprzedane.

 

Ten wymieniony na nowy o ile pamiętam gra teraz u cybanta i nie jest to żadna podróbka.

Jednym słowem wybuchowe granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno u MIT-a jak i u Transparenta liczą się tylko najwyższe modele. Kto ich nie słuchał ten nie wie jak grają te marki kabli. Dlatego jeśli ktoś myśli o niższych modelach to lepiej szukać czegoś innego. Różnice w sposobie grania między tymi kablami są minimalne. One grają bardzo podobnie jeśli porównujemy modele ze zbliżonych poziomów. Nie ma opcji że komuś podobają się jedne, a drugie już nie. Jeśli ktoś tak pisze to nie słuchał obu marek na tym samym poziomie modelowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty sprzedaży najwyższych serii Mita i Transparenta proszę kierować bezpośrednio do mnie. Te kable strasznie słabo grają i chętnie je odkupię za niską cenę. Ulżę też męce ich obecnych posiadaczy i będę dźwigał to brzemię sam :)

 

Dzięki uprzejmości Szymona, miałem ostatnio okazję posłuchania interkonektu RCA MIT MI-350 Shotgan Evo. Porównanie robiłem do mojego dwupuszkowego RCA MIT MI-350 CVT Reference. Różnice pomiędzy tymi kablami nie są duże, oba to bardzo wysoki poziom grania, natomiast to co w Shotgan Evo można zaobserwować, to odrobinę lepsza kontrola basu, i super gładkość przekazu muzycznego. Świetny kabel do Amplifona, z SET42 gra znakomicie podkreślając jego zalety. Zapewne jeszcze lepsze rezultaty można uzyskać w set’cie z MH850 Shotgan Evo … ale to do sprawdzenia w przyszłości.

 

Szymon jeszcze raz dzięki za wypożyczenie kabla.

 

Pozdrawiam

Artur

Cieszę się, że mogłem pomóc. Swoje kable pożyczałem już kilkudziesięciu osobom i wielu otworzyły oczy na nowe aspekty brzmienia.

Czasem mniej oznacza więcej... A doświadczenie jest bezcenne. Jest jedna zasada te kable nie zagrają z byle czym i obnażą boleśnie wszelkie niedostatki systemu.

Te kable zagrają tak, jak na to pozwoli reszta systemu, akustyka i jakosć nagrania. Dziękuję za uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Amen ale wniosek ze nikt nie używa topowych Mitów i Transparentów czyli cała reszta posiadaczy ma kiepściutkie granie :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko dwa modele XL i Opus .....o ile dobrze pamiętam XL IC 25 tys a Opus 50 tys

....w jakiej cenie chodzą używane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle pamiętasz. XL ok 47 tys, a Opus chyba 70. Teraz jest jeszcze wyższy Magnum Opus czy jakoś tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w Generacji 5 wszedł bardziej wyraźny podział na serię Reference - z modelami Reference i Reference XL i serię Opus z dwoma modelami - Opus i Opus Magnum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W której opcji otwierają w aucie drzwi klientowi przy podjeżdżaniu do dealera ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Nie będzie już Rafaell's Cable będzie niedługo nowy brand.

 

Rafaell's Cable to był i dalej jest tylko projekt badawczy , czas zacząć odcinać kupony.

 

No ale o tym na przełomie roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Mnie zastanawia co innego, a mianowicie rozwodzicie się nad kablami Transparenta kosztującymi kilkadziesiąt tysięcy złotych, a podobnie a nawet lepiej grające kable Sułka obsobaczacie jak burą sukę... Coś mi tu nie pasuje. Dobrze grający Sulek za 5 tys. zł to Waszym zdaniem kit, a kosztujący 50 tys. zł Transparent ósmy cud świata;-) Panowie, trochę umiaru. Sulka nie znam, ale słyszałem że gra conajmniej tak dobrze jak Reference XL. I to od osoby, która ma pojęcie o audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od osoby, która ma pojęcie o audio

 

 

Niby którzy,konkretnie,nazwiska :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć na pokazie w Elblągu było okablowanie Sulek i cały pokaz okazał się totalną porażką. Nie oznacza to jeszcze, że kable są złe, bo przyczyn porażki może być wiele. Ale klęska jednak była.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Ponoć na pokazie w Elblągu było okablowanie Sulek i cały pokaz okazał się totalną porażką. Nie oznacza to jeszcze, że kable są złe, bo przyczyn porażki może być wiele. Ale klęska jednak była.

Toż to nawet śmieszne nie jest 6000 zł ...ha...ha..ha.

 

Cybant gratulacje!

 

Jednym słowem wybuchowe granie.

Wibuchi byli w uchi ,aż z paneli drzazgi zostali ;))))

post-59766-0-59829800-1445257284_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruca Bomba ale technologia. MIT zaczyna się już chyba pakować...

 

04.jpg

 

Czy ta obudowa to białe włókno węglowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ta listwa gra, ale wygląda jak przeniesiona w kapsule czasu ze słuchowiska radiowego pod tym samym tytułem.

 

(Kocham pana, panie Sułku - dla młodszych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta listwa to żart w najnowszym Hi Fidelity ;)

Można nawet przeczytać recenzję....poziom idotyzmu jest absurdalny.

 

Czy ktoś kupi listwę Cybant Audio za 14 000 zł , pracował na nią 16 lat .

 

Pewnie, że kupi tylko trzeba:

 

1. nakleić przylepkę CYBANT

2. wysłać do recenzji do Krakowa

3. nic nie mówić o technologii wytwarzania, słowo CYBANT gwarantuje odpowiednie doznania soniczne

4. dla wtajemniczonych przyjaciół konstruktora oferować listwę z 50% rabatem...CENA CZYNI CUDA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.