Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze doświadczenia z MIT-em


gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem otwarty, rozłożyłem ręce najszerzej jak mogę, muszę kupić kabel do środy bo przyjeżdża mi szafka pod sprzęt a kable które mam są za krótkie.

jaka propozycja ? do 300€ za używki kupie coś w miarę ?

 

.... Stary, w tej cenie kup WILE (Sound Art) a zapomnisz o kablach....jakikolwiek kabel IC sieciowy czy głośnikowy kupisz

to z całą pewnością będziesz bardzo zadowolony....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kolumny Gerard?

 

Tak jak pisze Marek... MI-330 to absolutne minimum, lepiej celować w MI-350 a jeszcze lepiej w jego najwyższych specyfikacjach typu Reference lub Shotgun. Ale w mojej ocenie nie wychodzą one powyżej poziomu późniejszego modelu MIT Magnum MA. Terminator to strata kasy.

Kolega się dobrze czuje? Te wnioski to po odsłuchach w systemie, który widziałem? Kiedy miales pełne sety kabli mita u Siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Kolega się dobrze czuje? Te wnioski to po odsłuchach w systemie, który widziałem?

 

Doskonale;-)

Zarówno w tym jak i w poprzednich. W obecnym z kabli MIT świetnie grają MI-350 Reference, MIT Magnum MA oraz cała seria Oracle. Tańsze modele zupełnie się nie sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale;-)

Zarówno w tym jak i w poprzednich. W obecnym z kabli MIT świetnie grają MI-350 Reference, MIT Magnum MA oraz cała seria Oracle. Tańsze modele zupełnie się nie sprawdzają.

Seria Oracle jest tak rozna, że takie stwierdzenie jest równie udane jak Mercedes to super samochód. Nie wiadomo tylko czy 15 letnia a klasa czy nowy S600. W serii Oracle jest duzo slabiutkich modeli. Trzeba je tylko mieć u Siebie. Testowanie samych IC jest absurdem.

 

Gerard zacznij od akustyki i ustawienia kolumn, kable na razie odpusc. Jest wiele pilniejszych wydatków w tym zestawieniu. Jakie SS tam siedzą i kto stroil te kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Testowanie samych IC jest absurdem.

 

Zupełnie nie podzielam poglądu. Nie można akurat dla firmy MIT robić wyjątku i twierdzić, że ich XLR można testować wyłącznie w towarzystwie głośnikowców z tej samej stajni. W ten sposób nigdy do żadnych rzetelnych wniosków co jak gra nie dojdziemy. Ideą testów interkonektów i analogicznie głośnikowców jest ich porównanie w znanym i stabilnym środowisku dźwiękowym, tak żeby uniknąć zbyt wielu zmiennych. Czysto warsztatowa praktyka. Poza tym moje wnioski są akurat inne; MIT MI-350 Reference jak i Oracle 1.1 zagrały znakomicie z głośnikowym Kimberem KS 3038;-) Wydaje mi się, że lepiej niż z dedykowanym głośnikowym Oraclem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kolega nie rozumie jak działają kable strojone. Takimi testami to można ściany wykleic. Pozostaje jeszcze kwestia w jakiej akustyce i na czym testujemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Widać kolega nie rozumie jak działają kable strojone.

 

Widocznie strojenie okazało się nie do końca spójne;-) Rozumiem ideę tego samego rodzaju okablowania, u siebie stosuję w całości serię Select. Ale spokojnie można zamienić kabel pomiędzy CD a pre na coś cieplejszego, ale wtedy w dalszej części toru muszą grać kable szybsze. Inaczej mówiąc, jestem przeciwnikiem wszelkich dogmatów i wolę poszukiwać na własną rękę optymalnej konfiguracji.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Bazodruta to jest dopiero killer :)

Szukasz zamulacza czy jazgotnika?

 

...jaki kabel proponujesz w tej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

...jaki kabel proponujesz w tej cenie?

 

Mirek, w tej cenie to obawiam się, że nic lepszego od Ramsesa nie da się znaleźć. Pamiętam jak się kiedyś dziwiłem Stefkowi, że wywalił znacznie droższe druty i zastąpił je analizowanymi. Ale faktycznie relacja dźwięk/cena w ich przypadku jest powyżej wszelkich innych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, w tej cenie to obawiam się, że nic lepszego od Ramsesa nie da się znaleźć. Pamiętam jak się kiedyś dziwiłem Stefkowi, że wywalił znacznie droższe druty i zastąpił je analizowanymi. Ale faktycznie relacja dźwięk/cena w ich przypadku jest powyżej wszelkich innych kabli.

 

Tomek, może tak być że Ramzes......pamiętam jak Stefek zachwalał ten kabel

ja dałem tylko taką propozycję WILE....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czekam, aż ktoś mi go wyśle do posłuchania. Ale jakiś blady strach padł na posiadaczy;-) Ile ten WILE kosztuje?

 

..wczoraj nie odpisałem bo chodzę szybko spać jak to mówią z kurami..

 

Tomek masz rację że blady strach padł na posiadaczy WILE :):)...napisz coś o Acoustic Arts albo o Sonus Faber to w tej chwili

pojawi się Magnepan a jak mowa o WILE to siedzi cicho jak trusia:):)....a tak zachwalał ten kabel xlr.....

 

... daj mi adres na priv gdzie mam przesłać kable to w przyszłym tygodniu wyślę trzy sieciowe + głośnikowy

czy na tydzień wystarczy?....pod koniec miesiąca kumpel do mnie przyjeżdża sam rozumiesz....

zapytam może ktoś pożyczy xlr wtedy będziesz miał komplet...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..wczoraj nie odpisałem bo chodzę szybko spać jak to mówią z kurami..

 

Tomek masz rację że blady strach padł na posiadaczy WILE :):)...napisz coś o Acoustic Arts albo o Sonus Faber to w tej chwili

pojawi się Magnepan a jak mowa o WILE to siedzi cicho jak trusia:):)....a tak zachwalał ten kabel xlr.....

 

... daj mi adres na priv gdzie mam przesłać kable to w przyszłym tygodniu wyślę trzy sieciowe + głośnikowy

czy na tydzień wystarczy?....pod koniec miesiąca kumpel do mnie przyjeżdża sam rozumiesz....

zapytam może ktoś pożyczy xlr wtedy będziesz miał komplet...

 

Mirosław1 nie za bardzo rozumiem insynuacji na temat ic Wille i pożyczenia ich Tomkowi.Na ten moment mam wygrzany

xlr o dłg.1m i mogę go podesłać natychmiast .Wiem że posłucha tych przewodów wnikliwie na wszelkie sposoby......

i opisze dokładnie jak brzmią w jego systemie.

 

Tomkly zadzwoń lub pisz na priva w celu ustalenia szczegółów.

 

Cały czas czekam, aż ktoś mi go wyśle do posłuchania. Ale jakiś blady strach padł na posiadaczy;-) Ile ten WILE kosztuje?

 

Jak wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten kabel jest prawdziwym odkryciem.

 

 

Są w Polsce systemy za kilkaset tysięcy okablowane Ramzesem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazodrutem i Klotzem też :)

 

To dla mnie niespodzianka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he, panowie, brak wiedzy nie boli i pomaga lepiej funkcjonować ze świadomością że tylko Harmonix za milion jest

naj, naj.....Za kilka dni mam dostać dwie sieciówki Wille .Ciekawe czy Wille za 1,5 tysiaka lub dwa zdoła się oprzeć japońskiej huzarii - to się okaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to ocenić musiałbyś też mieć u siebie ową husarię... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Bazodruta to jest dopiero killer :)

Szukasz zamulacza czy jazgotnika?

 

Szymon, nie żebym był upierdliwy ale zadałem pytanie i wypadałoby odpowiedzieć...jaki kabel polecasz?

wiem że olewasz WILE.... ale co w zamian w tej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, nie żebym był upierdliwy ale zadałem pytanie i wypadałoby odpowiedzieć...jaki kabel polecasz?

wiem że olewasz WILE.... ale co w zamian w tej cenie?

Przepraszam ale nie zauważyłem Twojego pytania. Do systemu kolegi polecam QED Ruby za 30zł metr, to nie żart. W tym przypadku jest bardzo wiele ważniejszych wydatków. Okablowanie proponuję pozostawić na koniec. Nie ma kabli wybitnych i tanich, każde które znam i grają genialnie kosztuję kwotę minimum 5 cyfrową. Jest tylko jeden problem, żeby to usłyszeć trzeba mieć najpierw odpowiedniej jakości system. Zbyt drogie kable w tanim systemie grają karykaturalnie.

 

He,he, panowie, brak wiedzy nie boli i pomaga lepiej funkcjonować ze świadomością że tylko Harmonix za milion jest

naj, naj.....Za kilka dni mam dostać dwie sieciówki Wille .Ciekawe czy Wille za 1,5 tysiaka lub dwa zdoła się oprzeć japońskiej huzarii - to się okaże.

Huzaria to węgierska lekkozbrojna jazda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mogłeś mnie oszczędzić, bym sobie żył dalej jak błędna owca

 

To u mnie rozstawione jest na połowie pokoju, w prawo jest drugie tyle, niestety ustawienie musi zostać bo jest to pomieszczenie ogólnodostępne, niestety nie mam pokoju gdzie mógłbym sobie zaszaleć

Spróbuje wylicytować te TMR Ramses XLR, jak się nie uda to są jakieś tam posrebrzane za około 200€

przeszukuje jeszcze fora czy ktoś jakiś używek o długości 2-2,5m nie sprzedaje.

Do tych kolumn żadnego srebra! Tylko miękko grające, analogowe kable. Jaki typ scana siedzi na wysokich?

Zacznij może od pożyczenia czegoś z naszego podwórka może od Rafaela lub poszukaj kabli studyjnych. Nie będzie problemu z dłuższymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie zauważyłem Twojego pytania. Do systemu kolegi polecam QED Ruby za 30zł metr, to nie żart. W tym przypadku jest bardzo wiele ważniejszych wydatków. Okablowanie proponuję pozostawić na koniec. Nie ma kabli wybitnych i tanich, każde które znam i grają genialnie kosztuję kwotę minimum 5 cyfrową. Jest tylko jeden problem, żeby to usłyszeć trzeba mieć najpierw odpowiedniej jakości system. Zbyt drogie kable w tanim systemie grają karykaturalnie.

 

Huzaria to węgierska lekkozbrojna jazda :)

 

Szymon , QED'y są ok, ale to nic specjalnego. Natomiast DNM są w podobnej cenie ale kilka poziomów wyżej.;-) Zarówno ic i głośnikowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szymon , QED'y są ok, ale to nic specjalnego. Natomiast DNM są w podobnej cenie ale kilka poziomów wyżej.;-) Zarówno ic i głośnikowe.

Mialem w 1998 roku i sobie chwalilem :) Tylko strasznie cinkie te druciki.

 

 

 

Szymon , QED'y są ok, ale to nic specjalnego. Natomiast DNM są w podobnej cenie ale kilka poziomów wyżej.;-) Zarówno ic i głośnikowe. Do basu to trzeba z 10 par.

Mialem w 1998 roku i sobie chwalilem :) Tylko strasznie cinkie te druciki.

 

 

 

Szymon , QED'y są ok, ale to nic specjalnego. Natomiast DNM są w podobnej cenie ale kilka poziomów wyżej.;-) Zarówno ic i głośnikowe. Do basu to trzeba z 10 par.

Mialem w 1998 roku i sobie chwalilem :) Tylko strasznie cinkie te druciki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy któryś z kolegów dobrze obeznanych z MITem, mógłby pokusić się o zrobienie zestawienia (na osi czasu), które obejmowałoby poszczególne modele przewodów głośnikowych serii Oracle V1 (i tylko tej).

Kiedy który model był wprowadzony, co obejmowała zmiana technologiczna, jaka była cena bazowa przewodu.

 

Poniżej to co ja wyszukałem:

 

 

Rok 2000 wejście serii Oracle V1 do oferty

 

Oferowane wersje:

- Ultra-Wide - recommended for low impedance, high bandwidth, solid state designs (Oracle Interfaces only)

- Wide Bandwidth - recommended for high current solid state designs

- Tube - recommended for low current vacuum tube based designs

- EX option (Wide bandwidth and Tube only)- recommended for amplifier and speaker designs requiring increased articulation in the upper frequencies

 

Technologia:

- Input Coupler,

- Output Coupler,

- Image Specific Networks,

- Jitter Free Analogue Design with Output Specific modeling.

 

Rok 2002 Upgrade serii Oracle V1.1

 

Oferowane wersje:

- Wide Bandwidth

- Wide Bandwidth EX

- Prism Ultra-Wide Bandwidth

 

Rok 2006 upgrade Serii Oracle MA

 

Rok 2007 upgrade serii Oracle V1.2

 

Brakuje informacji serii V1.3, MA-X, MA-X rev. 2, S-HD o ile to była odrębna seria.

 

Gdyby udało się zebrać tutaj sprawdzone informacje, to mózna by to zebrać w jakieś kompedium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. MIT ma 2 linie modelowe Oracle, czyli te najwyższe. Jedna jest do sprzedaży internetowej, ona jest tańsza i mniej zaawansowana technologicznie. Właśnie w tej serii są te V1, V2 itd. One są bardzo dobre ale druga linia jest jeszcze lepsza i jest przeznaczona tylko dla dealerów. To w niej były modele MA, potem MA-X, później MA-X2, MA-X2HD i teraz topowy to MA-X SHD. To powoduje trochę zamieszanie. Można by to porównać w motoryzacji do linii VW i Audi. VW to ta tańsza choć też dobra linia. I w niej można mieć Passata nawet 300 konnego, a można mieć luksusowego Phaetona. Ta droższa linia to jak Audi. Jest A6, S6, A8 i S8.

 

Balans tonalny jest w zasadzie zawsze taki sam, ale czym wyższy model tym większa rozdzielczość, detal i przestrzeń oraz scena 3D bez utraty barwy, płynności, świetnego basu i właśnie balansu tonalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Czyli w tej chwili w tych dwóch topowych liniach - onlinowej i dealerskiej jako najwyższe modele funkcjonują V1.3 i MA-X SHD?

 

Czy są jeszcze podtypy wide, ultrawide, tube, ex?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.